Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Sjajna Srbija prva u C grupi – maksimalan trijumf protiv Olimpijskog šampiona

SENIORKE – XIX SP 2022.

Ženska seniorska rerpezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, savaldala je akutelnog Olimpijskog pobednika SAD i sa maksimalnih pet pobeda završila takmičenje u C grupi XIX SP 2022. Srbija je večeras u Lođu, u poslednjem, 5. kolu savladala SAD sa 3:0, po setovima 25:20, 25:23 i 25:13, posle 65 minuta igre.

 ar25

ar24 

ar23

 

ar1

ar19

ar20 

ar21

ar22

 

Sjajno je igrala Srbija tokom sva tri seta i zasluženo savladala SAD. Svetski prvak je bio mnogo bolji od Olimpijskog pobednika. Sve linije selekcije Srbije su funkiconisale besprekorno, dok je Karč Kiralj tražio pravu postavu i nije je našao do kraja meča.

Imponovala je borbenost i želja izabranica Danijelea Santarelija, koji je tokom prva dva seta iskoristio samo dva tajm – auta, iako su Amerikanke u prvoj polovini i prvog i drugog seta imale prednost od 5, odnosno 4 poena. Takođe, važno je istaći da su seniorke Srbije u završnicama prva dva seta bile maksimalno koncentrisane i tada su broj grešaka smanjile na minimum, a pri tom su dobrom igrom primorale Amerikanke na greške.

Treći set je bio samo završnica odlično početog posla. Srbija je bila apsolutno dominantna i nije dozvolila Amerikankama da pomisle da mogu da ugroze visoko vođstvo, a na kraju su im prepustile samo 13 poena.

 

Izjava Danijelea Santarelija

Izjava Tijane Bošković

Izjava Teodore Pušić

Izjava Jovane Stevanović

 

Seniorke Srbije će igrati u F grupi II faze takmičenja protiv Tajlanda, Dominikanske Republike, Poljske i Turske, a raspored i satnica će naknadno biti objavljeni. U F grupi će još igrati SAD, Kanada i Nemačka. Prve utakmice u F grupi će se odigrati u utorak, 4. oktobra.

U E grupi II faze, u Roterdamu će igrati Italija, Holandija, Belgija i Portoriko iz A grupe i Kina, Brazil, Japan i Argentina iz D grupe.

Svi rezultati i osvojeni bodovi iz prve faze takmičenja se prenose u drugu fazu.

Sve utakmice sa SP 2022. možete gledati na TV Sport Klub.

 

SENIORKE – XIX SP 2022.

C GRUPA – ARNEM (HOLANDIJA) I LOĐ (POLJSKA):

ARNEM, HOLANDIJA:

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

SAD – KAZAHSTAN      3:0 (25:16, 25:13, 25:22)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       3:0 (25:23, 25:16, 25:20)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:1 (25:22, 21:25, 25:23, 25:21)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BUGARSKA    3:2 (25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 15:9)

NEMAČKA – KAZAHSTAN         3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

SAD – KANADA            3:0 (25:19, 26:24, 25:15)

LOĐ, POLJSKA:

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA      3:0 (25:23, 25:22, 25:23)

KANADA – KAZAHSTAN           3:0 (25:14, 25:16, 25:11)

SAD – BUGARSKA       3:1 (25:14, 23:25, 25:11, 25:15)

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KAZAHSTAN  3:0 (25:13, 25:17, 25:10)

KANADA – BUGARSKA  3:1 (25:21, 25:27, 25:20, 25:15)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:17, 25:13, 26:24)

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

SRBIJA – SAD             3:0 (25:20, 25:23, 25:13)

BUGARSKA – KAZAHSTAN       3:0 (25:18, 25:22, 25:18)

KANADA – NEMAČKA    3:2 (12:25, 24:26, 25:23, 25:18, 15:9)

TABELA:

1. SRB       5    5    0    15:2    14

2. USA       5    4    1    12:4    12

3. CAN       5    3    2      9:9      8

4. GER       5    2    3      8:10     7

5. BUL       5    0    5      8:12     4

6. KAZ       5    0    5      0:15     0

 

Plasman u II fazu izboriće po 4 reprezentacije iz sve 4 grupe, koje će biti svrstane u 2 grupe sa po 8 selekcija. U F grupi u Lođu, u Poljskoj igraće po 4 rerpezentacije iz C i B grupe, dok će u E grupi u Roterdamu, u Holandiji, igrati po 4 selekcije iz A i D grupe. U II fazi, sve reprezentacije će odigrati po 4 meča protiv selekcija koje nisu bile u njihovoj grupi.

 

B GRUPA – ARNEM (HOLANDIJA) I GDANJSK (POLJSKA):

ARNEM, HOLANDIJA:

PETAK, 23. SEPTEMBAR:

POLJSKA – HRVATSKA  3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15)

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

TAJLAND – TURSKA     3:2 (17:25, 31:29, 22:25, 25:19, 15:13)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 3:0 (25:19, 25:12, 25:15)

GDANJSK, POLJSKA:

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

TURSKA – KOREJA       3:0 (25:14, 25:13, 25:13)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HRVATSKA     3:0 (25:20, 25:15, 25:21)

POLJSKA – TAJLAND    3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

TAJLAND – HRVATSKA  3:0 (25:18, 25:13, 25:21)

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:2 (21:25, 25:21, 25:18, 16:25, 15:13)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:17, 25:18, 25:16)

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

TAJLAND – KOREJA      3:0 (25:13, 25:15, 25:14)

TURSKA – HRVATSKA   3:0 (25:14, 25:12, 25:12)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA     3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:21)

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

TAJLAND – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     3:2 (31:29, 16:25, 21:25, 25:22, 15:11)

KOREJA – HRVATSKA   3:1 (25:21, 27:29, 27:25, 25:23)

TURSKA – POLJSKA      3:2 (22:25, 25:23, 25:22, 18:25, 15:11)

TABELA:

1. TUR       5    4    1    14:7    11

2. THA       5    4    1    12:7    10

3. DOM      5    3    2    13:7    11

4. POL       5    3    2    12:7    10

5. KOR       5    1    4      3:13     3

6. CRO       5    0    5      2:15     0

 

A GRUPA – ARNEM, HOLANDIJA:

PETAK, 23. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – KENIJA   3:0 (25:11, 25:17, 25:11)

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

BELGIJA – PORTORIKO 3:0 (25:15, 27:25, 25:15)

ITALIJA – KAMERUN     3:0 (25:10, 25:12, 25:16)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

BELGIJA – KENIJA       3:0 (25:15, 25:14, 25:11)

HOLANDIJA – KAMERUN          3:0 (25:11, 25:20, 25:13)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

ITALIJA – PORTORIKO  3:0 (28:26, 25:21, 26:24)

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BELGIJA       3:1 (21:25, 30:28, 29:27, 25:9)

KENIJA – KAMERUN          3:0 (25:20, 27:25, 25:19)

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – PORTORIKO      3:1 (23:25, 25:20, 25:16, 25:15)

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

ITALIJA – KENIJA        3:0 (25:15, 25:23, 25:17)

PORTORIKO – KAMERUN         3:0 (25:23, 25:16, 25:11)

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

BELGIJA – HOLANDIJA 3:1 (25:16, 25:23, 24:26, 27:25)

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

PORTORIKO – KENIJA  3:1 (25:15, 19:25, 25:18, 25:20)

TABELA:

1. ITA        4    4    0    12:1    12

2. NED       4    3    1    10:4      9

3. BEL       4    3    1    10:4      9

4. PUR       5    2    3      7:10     6

5. KEN       5    1    4      4:12     3

6. CMR       4    0    4      0:12     0

 

NEDELJA, 2. OKTOBAR:

BELGIJA – KAMERUN         13.00

HOLANDIJA – ITALIJA       16.00

 

D GRUPA – ARNEM, HOLANDIJA:

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

BRAZIL – ČEŠKA         3:1 (25:20, 25:16, 22:25, 25:18)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

KINA – ARGENTINA      3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

JAPAN – KOLUMBIJA    3:0 (25:20, 25:22, 25:17)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

JAPAN – ČEŠKA           3:0 (25:15, 25:20, 25:12)

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (25:19, 25:13, 25:21)

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

KINA – KOLUMBIJA      3:0 (25:16, 25:21, 25:16)

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

KINA – JAPAN             3:0 (28:26, 25:17, 29:27)

BRAZIL – KOLUMBIJA   3:0 (25:14, 25:12, 25:20)

ARGENTINA – ČEŠKA   3:1 (25:20, 20:25, 25:22, 25:22)

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

KINA – ČEŠKA             3:0 (25:19, 25:22, 27:25)

JAPAN – BRAZIL          3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:20)

ARGENTINA – KOLUMBIJA       3:2 (19:25, 25:17, 27:29, 25:20, 15:8)

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

BRAZIL – KINA 3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 25:22)

ČEŠKA – KOLUMBIJA    3:1 (25:22, 25:13, 19:25, 25:18)

TABELA:

1. CHN       5    4    1    13:3    12

2. BRA       5    4    1    13:5    12

3. JPN        4    3    1      9:4      9

4. ARG       4    2    2      6:9      6

5. CZE       5    1    4      5:13     3

6. COL       5    0    5      3:15     1

 

NEDELJA, 2. OKTOBAR:

JAPAN – ARGENTINA    14.15

 

Plasman u II fazu izboriće po 4 reprezentacije iz sve 4 grupe, koje će biti svrstane u 2 grupe sa po 8 selekcija. U F grupi u Lođu, u Poljskoj igraće po 4 rerpezentacije iz C i B grupe, dok će u E grupi u Roterdamu, u Holandiji, igrati po 4 selekcije iz A i D grupe. U II fazi, sve reprezentacije će odigrati po 4 meča protiv selekcija koje nisu bile u njihovoj grupi.

 

II FAZA:

F GRUPA – LOĐ, POLJSKA:

SRBIJA (C 1), SAD (C 2), KANADA (C 3), NEMAČKA (C 4), TURSKA (B 1), TAJLAND (B 2), DOMINIKANSKA REPUBLIKA (B 3), POLJSKA (B 4)

 

TABELA:

1. SRB       5    5    0    15:2    14

2. USA       5    4    1    12:4    12

3. TUR       5    4    1    14:7    11

4. THA       5    4    1    12:7    10

5. DOM      5    3    2    13:7    11

6. POL       5    3    2    12:7    10

7. CAN       5    3    2      9:9      8

8. GER       5    2    3      8:10     7

 

Utakmice u Lođu će se odigrati u utorak, 4. oktobra, sredu, 5. oktobra, petak, 7. oktobra i u subotu, 8. oktobra. Termini su 15.00, 17.30 i 20.30 časova.

 

E GRUPA – ROTERDAM, HOLANDIJA:

A 1, A 2, A 3, PORTORIKO (A 4), D 1, D 2, D 3, ARGENTINA (D 4)

Utakmice u Roterdamu će se odigrati od 4. do 9. oktobra, a termini su 14.00, 17.00 i 20.00 časova.

 

Plasman u III fazu, odnosno četvrtfinale, izboriće po 4 reprezentacije iz obe grupe.

 

ČETVRTFINALE – UTORAK, 11. OKTOBAR:

GLJIVICE, POLJSKA (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

F 1 – F 4

F 2 – F 3

 

APELDORN, HOLANDIJA (TERMINI SU 17.00 I 20.00):

E 1 – E 4

E 2 – E 3

 

POLUFINALE:

GLJIVICE, POLJSKA – SREDA, 12. OKTOBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA U GLJIVICAMA          20.30

 

APELDORN, HOLANDIJA – ČETVRTAK, 13. OKTOBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA U APELDORNU          20.00

 

APELDORN, HOLANDIJA – SUBOTA, 15. OKTOBAR:

FINALE:

POBEDNICI POLUFINALNIH MEČEVA     20.00

 

MEČ ZA TREĆE MESTO:

PORAŽENE SELEKCIJE U POLUFINALU  16.00

zsp

  • oktobar 1, 2022
  • 931
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(1 Глас)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga