Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Srbija u F grupi protiv Poljske (utorak, 20.30), Dominikanske Republike (sreda, 19.00), Tajlanda (petak, 15.00) i Turske (subota, 17.30)

SENIORKE – XIX SP 2022.

Ženska seniorska rerpezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, osvojila je prvo mesto u C grupi prve faze takmičenja na XIX SP 2022. sa maksimalnih 5 pobeda i samo 2 izgubljena seta. Srbija će u II fazi, u F grupi osmine finala igrati u 1. kolu protiv Poljske, u utorak, 4. oktobra od 20.30 časova. U 2. kolu Srbije će igrati protiv Dominikanske Republike u sredu, 5. oktobra od 19.00 časova, a u 3. kolu protiv Tajlanda u petak, 7. oktobra od 15.00 časova. Seniorke Srbije će u poslednjem, 4. kolu igrati protiv Turske u subotu, 8. oktobra od 17.30 časova.

U F grupi će još igrati SAD, Kanada i Nemačka.

U E grupi osmine finala, u Roterdamu će igrati Italija, Belgija, Holandija i Portoriko iz A grupe i Kina, Japan, Brazil i Argentina iz D grupe.

Iako je FIVB prilikom najave SP naglasio da se svi rezultati i osvojeni bodovi iz prve faze takmičenja  prenose u drugu fazu, večeras je objavljena tabela F grupe u kojoj su samo rezultati protiv selekcija koje su se plasirale u II fazu takmičenja.

Sve utakmice sa SP 2022. možete gledati na TV Sport Klub.

sep8

 

SENIORKE – XIX SP 2022.

C GRUPA – ARNEM (HOLANDIJA) I LOĐ (POLJSKA):

ARNEM, HOLANDIJA:

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

SAD – KAZAHSTAN      3:0 (25:16, 25:13, 25:22)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       3:0 (25:23, 25:16, 25:20)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:1 (25:22, 21:25, 25:23, 25:21)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BUGARSKA    3:2 (25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 15:9)

NEMAČKA – KAZAHSTAN         3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

SAD – KANADA            3:0 (25:19, 26:24, 25:15)

LOĐ, POLJSKA:

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA      3:0 (25:23, 25:22, 25:23)

KANADA – KAZAHSTAN           3:0 (25:14, 25:16, 25:11)

SAD – BUGARSKA       3:1 (25:14, 23:25, 25:11, 25:15)

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KAZAHSTAN  3:0 (25:13, 25:17, 25:10)

KANADA – BUGARSKA  3:1 (25:21, 25:27, 25:20, 25:15)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:17, 25:13, 26:24)

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

SRBIJA – SAD             3:0 (25:20, 25:23, 25:13)

BUGARSKA – KAZAHSTAN       3:0 (25:18, 25:22, 25:18)

KANADA – NEMAČKA    3:2 (12:25, 24:26, 25:23, 25:18, 15:9)

TABELA:

1. SRB       5    5    0    15:2    14

2. USA       5    4    1    12:4    12

3. CAN       5    3    2      9:9      8

4. GER       5    2    3      8:10     7

5. BUL       5    1    4      8:12     4

6. KAZ       5    0    5      0:15     0

 

Plasman u II fazu izboriće po 4 reprezentacije iz sve 4 grupe, koje će biti svrstane u 2 grupe sa po 8 selekcija. U F grupi u Lođu, u Poljskoj igraće po 4 rerpezentacije iz C i B grupe, dok će u E grupi u Roterdamu, u Holandiji, igrati po 4 selekcije iz A i D grupe. U II fazi, sve reprezentacije će odigrati po 4 meča protiv selekcija koje nisu bile u njihovoj grupi.

 

B GRUPA – ARNEM (HOLANDIJA) I GDANJSK (POLJSKA):

ARNEM, HOLANDIJA:

PETAK, 23. SEPTEMBAR:

POLJSKA – HRVATSKA  3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15)

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

TAJLAND – TURSKA     3:2 (17:25, 31:29, 22:25, 25:19, 15:13)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 3:0 (25:19, 25:12, 25:15)

GDANJSK, POLJSKA:

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

TURSKA – KOREJA       3:0 (25:14, 25:13, 25:13)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HRVATSKA     3:0 (25:20, 25:15, 25:21)

POLJSKA – TAJLAND    3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

TAJLAND – HRVATSKA  3:0 (25:18, 25:13, 25:21)

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:2 (21:25, 25:21, 25:18, 16:25, 15:13)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:17, 25:18, 25:16)

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

TAJLAND – KOREJA      3:0 (25:13, 25:15, 25:14)

TURSKA – HRVATSKA   3:0 (25:14, 25:12, 25:12)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA     3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:21)

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

TAJLAND – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     3:2 (31:29, 16:25, 21:25, 25:22, 15:11)

KOREJA – HRVATSKA   3:1 (25:21, 27:29, 27:25, 25:23)

TURSKA – POLJSKA      3:2 (22:25, 25:23, 25:22, 18:25, 15:11)

TABELA:

1. TUR       5    4    1    14:7    11

2. THA       5    4    1    12:7    10

3. DOM      5    3    2    13:7    11

4. POL       5    3    2    12:7    10

5. KOR       5    1    4      3:13     3

6. CRO       5    0    5      2:15     0

 

A GRUPA – ARNEM, HOLANDIJA:

PETAK, 23. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – KENIJA   3:0 (25:11, 25:17, 25:11)

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

BELGIJA – PORTORIKO 3:0 (25:15, 27:25, 25:15)

ITALIJA – KAMERUN     3:0 (25:10, 25:12, 25:16)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

BELGIJA – KENIJA       3:0 (25:15, 25:14, 25:11)

HOLANDIJA – KAMERUN          3:0 (25:11, 25:20, 25:13)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

ITALIJA – PORTORIKO  3:0 (28:26, 25:21, 26:24)

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BELGIJA       3:1 (21:25, 30:28, 29:27, 25:9)

KENIJA – KAMERUN          3:0 (25:20, 27:25, 25:19)

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – PORTORIKO      3:1 (23:25, 25:20, 25:16, 25:15)

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

ITALIJA – KENIJA        3:0 (25:15, 25:23, 25:17)

PORTORIKO – KAMERUN         3:0 (25:23, 25:16, 25:11)

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

BELGIJA – HOLANDIJA 3:1 (25:16, 25:23, 24:26, 27:25)

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

PORTORIKO – KENIJA  3:1 (25:15, 19:25, 25:18, 25:20)

NEDELJA, 2. OKTOBAR:

BELGIJA – KAMERUN    3:0 (25:8, 25:19, 25:14)

ITALIJA – HOLANDIJA  3:1 (25:13, 22:25, 25:16, 25:21)

TABELA:

1. ITA        5    5    0    15:2    15

2. BEL       5    4    1    13:4    12

3. NED       5    3    3    11:7      9

4. PUR       5    2    3      7:10     6

5. KEN       5    1    4      4:12     3

6. CMR       5    0    5      0:15     0

 

D GRUPA – ARNEM, HOLANDIJA:

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

BRAZIL – ČEŠKA         3:1 (25:20, 25:16, 22:25, 25:18)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

KINA – ARGENTINA      3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

JAPAN – KOLUMBIJA    3:0 (25:20, 25:22, 25:17)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

JAPAN – ČEŠKA           3:0 (25:15, 25:20, 25:12)

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (25:19, 25:13, 25:21)

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

KINA – KOLUMBIJA      3:0 (25:16, 25:21, 25:16)

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

KINA – JAPAN             3:0 (28:26, 25:17, 29:27)

BRAZIL – KOLUMBIJA   3:0 (25:14, 25:12, 25:20)

ARGENTINA – ČEŠKA   3:1 (25:20, 20:25, 25:22, 25:22)

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

KINA – ČEŠKA             3:0 (25:19, 25:22, 27:25)

JAPAN – BRAZIL          3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:20)

ARGENTINA – KOLUMBIJA       3:2 (19:25, 25:17, 27:29, 25:20, 15:8)

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

BRAZIL – KINA 3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 25:22)

ČEŠKA – KOLUMBIJA    3:1 (25:22, 25:13, 19:25, 25:18)

NEDELJA, 2. OKTOBAR:

JAPAN – ARGENTINA    3:0 (25:17, 25:19, 25:17)

TABELA:

1. CHN       5    4    1    13:3    12

2. JPN        5    4    1    12:4    12

3. BRA       5    4    1    13:5    12

4. ARG       5    2    3      6:12     6

5. CZE       5    1    4      5:13     3

6. COL       5    0    5      3:15     1

 

Plasman u II fazu izboriće po 4 reprezentacije iz sve 4 grupe, koje će biti svrstane u 2 grupe sa po 8 selekcija. U F grupi u Lođu, u Poljskoj igraće po 4 rerpezentacije iz C i B grupe, dok će u E grupi u Roterdamu, u Holandiji, igrati po 4 selekcije iz A i D grupe. U II fazi, sve reprezentacije će odigrati po 4 meča protiv selekcija koje nisu bile u njihovoj grupi.

 

II FAZA – GRUPE OSMINE FINALA:

F GRUPA – LOĐ, POLJSKA:

SRBIJA (C 1), SAD (C 2), KANADA (C 3), NEMAČKA (C 4), TURSKA (B 1), TAJLAND (B 2), DOMINIKANSKA REPUBLIKA (B 3), POLJSKA (B 4)

TABELA:

1. SRB       3    3    0    9:0      9

2. USA      3    2    1    6:3      6

3. TUR       3    2    1    8:7      5

4. THA       3    2    1    6:7      4

5. DOM      3    1    2    7:7      5

6. POL       3    1    2    6:6      4

7. CAN       3    1    2    3:8      2

8. GER       3    0    3    2:9      1

 

1. KOLO – UTORAK, 4. OKTOBAR:

SRBIJA – POLJSKA      20.30

TAJLAND – KANADA     15.00

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      17.30

TURSKA – NEMAČKA    19.00

 

2. KOLO – SREDA, 5. OKTOBAR:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  19.00

TAJLAND – NEMAČKA   15.00

TURSKA – KANADA      17.30

SAD – POLJSKA            20.30

 

3. KOLO – PETAK, 7. OKTOBAR:

SRBIJA – TAJLAND      15.00

SAD – TURSKA            17.30

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – NEMAČKA     19.00

POLJSKA – KANADA     20.30

 

4. KOLO – SUBOTA, 8. OKTOBAR:

SRBIJA – TURSKA       17.30

SAD – TAJLAND            15.00

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      19.00

POLJSKA – NEMAČKA   20.30

 

Plasman u III fazu, odnosno četvrtfinale, izboriće po 4 reprezentacije iz obe grupe. U četvrtfinalu će igrati rivali iz iste grupe: F 1 – F 4 i F 2 – F 3, odnosno E 1 – E 4 i E 2 – E 3, a pobednici će se sastati u polufinalu.

 

E GRUPA – ROTERDAM, HOLANDIJA:

ITALIJA (A 1), BELGIJA (A 2), HOLANDIJA (A 3), PORTORIKO (A 4), KINA (D 1), JAPAN (D 2), BRAZIL (D 3), ARGENTINA (D 4)

TABELA:

1. ITA        3    3    0    9:2      9

2. CHN       3    2    1    7:3      6

3. BRA       3    2    1    7:4      6

4. BEL       3    2    1    7:4      6

5. JPN        3    2    1    6:4      6

6. NED       3    1    2    5:7      3

7. PUR       3    0    3    1:9      0

8. ARG       3    0    3    0:9     0

 

UTORAK, 4. OKTOBAR:

JAPAN – BELGIJA             14.15

ITALIJA – BRAZIL             17.15

HOLANDIJA – ARGENTINA  20.15

 

SREDA, 5. OKTOBAR:

ITALIJA – JAPAN          14.15

KINA – PORTORIKO      17.15

BELGIJA – ARGENTINA 20.15

 

ČETVRTAK, 6. OKTOBAR:

BRAZIL – PORTORIKO  16.00

KINA – HOLANDIJA      20.00

 

PETAK, 7. OKTOBAR:

JAPAN – PORTORIKO    14.15

ITALIJA – ARGENTINA  17.15

BRAZIL – HOLANDIJA   20.15

 

SUBOTA, 8. OKTOBAR:

ITALIJA – KINA      13.30

BRAZIL – BELGIJA  17.00

 

NEDELJA, 9. OKTOBAR:

KINA – BELGIJA               12.30

JAPAN – HOLANDIJA         15.30

PORTORIKO – ARGENTINA 18.30

 

Plasman u III fazu, odnosno četvrtfinale, izboriće po 4 reprezentacije iz obe grupe.

 

ČETVRTFINALE – UTORAK, 11. OKTOBAR:

GLJIVICE, POLJSKA (TERMINI SU 17.00 I 20.30):

F 1 – F 4

F 2 – F 3

 

APELDORN, HOLANDIJA (TERMINI SU 17.00 I 20.00):

E 1 – E 4

E 2 – E 3

 

POLUFINALE:

GLJIVICE, POLJSKA – SREDA, 12. OKTOBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA U GLJIVICAMA          20.30

 

APELDORN, HOLANDIJA – ČETVRTAK, 13. OKTOBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA U APELDORNU          20.00

 

APELDORN, HOLANDIJA – SUBOTA, 15. OKTOBAR:

FINALE:

POBEDNICI POLUFINALNIH MEČEVA     20.00

 

MEČ ZA TREĆE MESTO:

PORAŽENE SELEKCIJE U POLUFINALU  16.00

 

KONAČAN PLASMAN:

  1.

  2.

  3.

  4.

  5.

  6.

  7.

  8.

  9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17. BUGARSKA

18. ČEŠKA

19. KENIJA

20. KOREJA

21. KOLUMBIJA

22. HRVATSKA

23. KAZAHSTAN

24. KAMERUN

zsp1

  • oktobar 2, 2022
  • 821
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Finalni turnir u Bangkoku – poznata satnica u Fukuoki Finalni turnir u Bangkoku – poznata satnica u Fukuoki

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamrak u Bangkoku, u Tajlandu, saopštila je Svetska odbojkaška federacija. Takođe, poznato je da će seniorke Srbije tokom III sedmice igrati u Fukuoki, a objavljena je i satnica utakmica.

  • Seniorke Srbije u Rio de Žaneiru prvo protiv Dominikanske Republike Seniorke Srbije u Rio de Žaneiru prvo protiv Dominikanske Republike

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Ženska seniorska reprezentacije Srbije odigraće prvi meč u VI Ligi nacija 2024. u Rio de Žaneiru protiv Dominikanske Republike u četvrtak, 16. maja od 2.00 časa ujutro po našem vremenu. FIVB je saopštio kompletan raspored takmičenja po grupama u VI Ligi nacija 2024, koje će se odigrati od 14. maja do 16. juna. Finalni turnir će se odigrati od 20. do 23. juna, a domaćin će naknadno biti određen.

  • Olimpijski mečevi u dvorani „Južni Pariz 1“, potvrđen način određivanja grupa Olimpijski mečevi u dvorani „Južni Pariz 1“, potvrđen način određivanja grupa

    XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će se 16. olimpijski turnir u odbojci odigrati u dvorani „Južni Pariz 1“ u pariskom 15. arondismanu. Odbojkaški turnir na XXXIII Olimpijskim igrama 2024. u Parizu na programu je od 27. jula do 11. avgusta.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga