Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Srbija rutinski do četvrte pobede – protiv SAD za prvo mesto u grupi (subota, 19.00 – TV SK 2)

SENIORKE – XIX SP 2022.

Ženska seniorska rerpezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, ostvarila je četvrtu uzastopnu pobedu na XIX SP 2022. Srbija je danas u Lođu, u 4. kolu C grupe, savladala Kazahstan sa 3:0, po setovima 25:13, 25:17 i 25:10, posle 60 minuta igre.

ar18 

ar17

 

ar16

 

ar1

ar15

 

Izabranice Danijelea Santarelija su u izmenjenom sastavu odigrale koncentrisano, motivisano i borbeno, bez obzira na činjenicu da Kazahstan nije ni blizu nivoa igre Srbije. Ozbiljan pristup doneo je maksimalnu pobedu u kojoj su odbojkašice Srbije na terenu provele sat vremena.

 

Izjava Danijelea Santarelija

Izjava Maje Aleksić

Izjava Slađane Mirković

Izjava Bojane MIlenković

 

Seniorke Srbije će sutra u poslednjem, 5. kolu C grupe igrati protiv SAD od 19.00 časova, uz direktan prenos na TV Sport Klub 2.

Plasman u F grupu iz C grupe izborili su Srbija, SAD, Nemačka i Kanada.

Iz B grupe u F grupi će igrati Poljska, Tajland, Dominikanska Republika i Turska, a to su rivali Srbije u II fazi SP.

Svi rezultati i osvojeni bodovi iz prve faze takmičenja se prenose u drugu fazu.

Sve utakmice sa SP 2022. možete gledati na TV Sport Klub.

 

SENIORKE – XIX SP 2022.

C GRUPA – ARNEM (HOLANDIJA) I LOĐ (POLJSKA):

ARNEM, HOLANDIJA:

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

SAD – KAZAHSTAN      3:0 (25:16, 25:13, 25:22)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       3:0 (25:23, 25:16, 25:20)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:1 (25:22, 21:25, 25:23, 25:21)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BUGARSKA    3:2 (25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 15:9)

NEMAČKA – KAZAHSTAN         3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

SAD – KANADA            3:0 (25:19, 26:24, 25:15)

LOĐ, POLJSKA:

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA      3:0 (25:23, 25:22, 25:23)

KANADA – KAZAHSTAN           3:0 (25:14, 25:16, 25:11)

SAD – BUGARSKA       3:1 (25:14, 23:25, 25:11, 25:15)

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KAZAHSTAN  3:0 (25:13, 25:17, 25:10)

KANADA – BUGARSKA  3:1 (25:21, 25:27, 25:20, 25:15)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:17, 25:13, 26:24)

TABELA:

1. USA       4    4    0    12:1    12

2. SRB       4    4    0    12:2    11

3. CAN       4    2    2      6:7      6

4. GER       4    2    2      6:7      6

5. BUL       4    0    4      5:12     1

6. KAZ       4    0    4      0:12     0

 

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

SRBIJA – SAD                  19.00

BUGARSKA – KAZAHSTAN  13.00

NEMAČKA – KANADA         16.00

 

Plasman u II fazu izboriće po 4 reprezentacije iz sve 4 grupe, koje će biti svrstane u 2 grupe sa po 8 selekcija. U F grupi u Lođu, u Poljskoj igraće po 4 rerpezentacije iz C i B grupe, dok će u E grupi u Roterdamu, u Holandiji, igrati po 4 selekcije iz A i D grupe. U II fazi, sve reprezentacije će odigrati po 4 meča protiv selekcija koje nisu bile u njihovoj grupi.

 

B GRUPA – ARNEM (HOLANDIJA) I GDANJSK (POLJSKA):

ARNEM, HOLANDIJA:

PETAK, 23. SEPTEMBAR:

POLJSKA – HRVATSKA  3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15)

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

TAJLAND – TURSKA     3:2 (17:25, 31:29, 22:25, 25:19, 15:13)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 3:0 (25:19, 25:12, 25:15)

GDANJSK, POLJSKA:

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

TURSKA – KOREJA       3:0 (25:14, 25:13, 25:13)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HRVATSKA     3:0 (25:20, 25:15, 25:21)

POLJSKA – TAJLAND    3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

TAJLAND – HRVATSKA  3:0 (25:18, 25:13, 25:21)

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:2 (21:25, 25:21, 25:18, 16:25, 15:13)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:17, 25:18, 25:16)

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

TAJLAND – KOREJA      3:0 (25:13, 25:15, 25:14)

TURSKA – HRVATSKA   3:0 (25:14, 25:12, 25:12)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA     3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:21)

TABELA:

1. DOM      4    3    1    11:4    10

2. POL       4    3    1    10:4      9

3. TUR       4    3    1    11:5      9

4. THA       4    3    1      9:5      8

5. CRO       4    0    4      1:12     0

6. KOR       4    0    4      0:12     0

 

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND     14.00

KOREJA – HRVATSKA        17.30

POLJSKA – TURSKA            20.30

 

A GRUPA – ARNEM, HOLANDIJA:

PETAK, 23. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – KENIJA   3:0 (25:11, 25:17, 25:11)

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

BELGIJA – PORTORIKO 3:0 (25:15, 27:25, 25:15)

ITALIJA – KAMERUN     3:0 (25:10, 25:12, 25:16)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

BELGIJA – KENIJA       3:0 (25:15, 25:14, 25:11)

HOLANDIJA – KAMERUN          3:0 (25:11, 25:20, 25:13)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

ITALIJA – PORTORIKO  3:0 (28:26, 25:21, 26:24)

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BELGIJA       3:1 (21:25, 30:28, 29:27, 25:9)

KENIJA – KAMERUN          3:0 (25:20, 27:25, 25:19)

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – PORTORIKO      3:1 (23:25, 25:20, 25:16, 25:15)

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

ITALIJA – KENIJA        3:0 (25:15, 25:23, 25:17)

PORTORIKO – KAMERUN         3:0 (25:23, 25:16, 25:11)

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

BELGIJA – HOLANDIJA 3:1 (25:16, 25:23, 24:26, 27:25)

TABELA:

1. ITA        4    4    0    12:1    12

2. NED       4    3    1    10:4      9

3. BEL       4    3    1    10:4      9

4. PUR       4    1    3      4:9      3

5. KEN       4    1    3      3:9      3

6. CMR       4    0    4      0:12     0

 

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

PORTORIKO – KENIJA       16.00

 

NEDELJA, 2. OKTOBAR:

BELGIJA – KAMERUN         13.00

HOLANDIJA – ITALIJA       16.00

 

D GRUPA – ARNEM, HOLANDIJA:

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

BRAZIL – ČEŠKA         3:1 (25:20, 25:16, 22:25, 25:18)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

KINA – ARGENTINA      3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

JAPAN – KOLUMBIJA    3:0 (25:20, 25:22, 25:17)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

JAPAN – ČEŠKA           3:0 (25:15, 25:20, 25:12)

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (25:19, 25:13, 25:21)

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

KINA – KOLUMBIJA      3:0 (25:16, 25:21, 25:16)

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

KINA – JAPAN             3:0 (28:26, 25:17, 29:27)

BRAZIL – KOLUMBIJA   3:0 (25:14, 25:12, 25:20)

ARGENTINA – ČEŠKA   3:1 (25:20, 20:25, 25:22, 25:22)

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

KINA – ČEŠKA             3:0 (25:19, 25:22, 27:25)

JAPAN – BRAZIL          3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:20)

ARGENTINA – KOLUMBIJA       3:2 (19:25, 25:17, 27:29, 25:20, 15:8)

TABELA:

1. CHN       4    4    0    12:0    12

2. BRA       4    3    1    10:4      9

3. JPN        4    3    1      9:4      9

4. ARG       4    2    2      6:9      6

5. COL       4    0    4      2:12     1

6. CZE       4    0    4      2:12     0

 

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

BRAZIL – KINA            14.00

ČEŠKA – KOLUMBIJA    18.00

 

NEDELJA, 2. OKTOBAR:

JAPAN – ARGENTINA    14.15

 

Plasman u II fazu izboriće po 4 reprezentacije iz sve 4 grupe, koje će biti svrstane u 2 grupe sa po 8 selekcija. U F grupi u Lođu, u Poljskoj igraće po 4 rerpezentacije iz C i B grupe, dok će u E grupi u Roterdamu, u Holandiji, igrati po 4 selekcije iz A i D grupe. U II fazi, sve reprezentacije će odigrati po 4 meča protiv selekcija koje nisu bile u njihovoj grupi.

 

II FAZA:

F GRUPA – LOĐ, POLJSKA:

C 1, C 2, C 3, C 4, B 1, B 2, B 3, B4

Utakmice u Lođu će se odigrati u utorak, 4. oktobra, sredu, 5. oktobra, petak, 7. oktobra i u subotu, 8. oktobra. Termini su 15.00, 17.30 i 20.30 časova.

 

E GRUPA – ROTERDAM, HOLANDIJA:

A 1, A 2, A 3, A 4, D 1, D 2, D 3, D 4

Utakmice u Roterdamu će se odigrati od 4. do 9. oktobra, a termini su 14.00, 17.00 i 20.00 časova.

 

Plasman u III fazu, odnosno četvrtfinale, izboriće po 4 reprezentacije iz obe grupe.

ČETVRTFINALE – UTORAK, 11. OKTOBAR:

GLJIVICE, POLJSKA (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

F 1 – F 4

F 2 – F 3

 

APELDORN, HOLANDIJA (TERMINI SU 17.00 I 20.00):

E 1 – E 4

E 2 – E 3

 

POLUFINALE:

GLJIVICE, POLJSKA – SREDA, 12. OKTOBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA U GLJIVICAMA          20.30

 

APELDORN, HOLANDIJA – ČETVRTAK, 13. OKTOBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA U APELDORNU          20.00

 

APELDORN, HOLANDIJA – SUBOTA, 15. OKTOBAR:

FINALE:

POBEDNICI POLUFINALNIH MEČEVA     20.00

 

MEČ ZA TREĆE MESTO:

PORAŽENE SELEKCIJE U POLUFINALU  16.00

zsp

  • septembar 30, 2022
  • 1238
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(1 Глас)

Сродни чланци

  • 18 reprezentacija u Ligi nacija od 2025. – poznati datumi takmičenja do 2028. 18 reprezentacija u Ligi nacija od 2025. – poznati datumi takmičenja do 2028.

    FIVB – LIGA NACIJA

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će od 2025. u Ligi nacija u obe konkurencije igrati po 18 reprezentacija.

  • Finalni turnir u Bangkoku – poznata satnica u Fukuoki Finalni turnir u Bangkoku – poznata satnica u Fukuoki

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamrak u Bangkoku, u Tajlandu, saopštila je Svetska odbojkaška federacija. Takođe, poznato je da će seniorke Srbije tokom III sedmice igrati u Fukuoki, a objavljena je i satnica utakmica.

  • Seniorke Srbije u Rio de Žaneiru prvo protiv Dominikanske Republike Seniorke Srbije u Rio de Žaneiru prvo protiv Dominikanske Republike

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Ženska seniorska reprezentacije Srbije odigraće prvi meč u VI Ligi nacija 2024. u Rio de Žaneiru protiv Dominikanske Republike u četvrtak, 16. maja od 2.00 časa ujutro po našem vremenu. FIVB je saopštio kompletan raspored takmičenja po grupama u VI Ligi nacija 2024, koje će se odigrati od 14. maja do 16. juna. Finalni turnir će se odigrati od 20. do 23. juna, a domaćin će naknadno biti određen.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga