Serbian flagcirilicalatinica

Pioniri

Pioniri Srbije izborili plasman na prvenstvo Evrope – žreb u sredu u Tirani

PIONIRI – III EP 2021.

Muška pionirska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2005. i mlađi, izborila je plasman na prvenstvo Evrope, pošto je zauzela prvo mesto na turniru II runde kvalifikacija za III EP 2021. u Kragujevcu. Srbija je večeras, u dvorani Jezero, u meču poslednjeg, 3. kola,  savladala Ukrajinu sa 3:1, po setovima 25:21, 24:26, 25:23 i 25:23, posle 118 minuta igre.

pik10

pik9

pik1

pik8

pik6

Izabranici Strahinje Kozića ostvarili su željeni cilj i plasirali se na prvenstvo Evrope. Zasluženo, uz podatak da su u Kragujevcu izgubili samo jedan set i sada sa mnogo optimizma čekaju žreb za EP, koji će se održati u sredu, 12. maja u Tirani.

Posle izjednačenog početka utakmice, Srbija je povela sa 6:3, ali su Ukrajinci smanjili na 6:5. Serijom 4:0, Srbija stiže do vođstva od 10:5, pa 13:8 i 16:10. U završnici, Ukrajina je uspela da smanji prednost Srbije na 18:15, pa 19:17. Luka Stanković je u tim trenucima snažnim smečevima održavao prednost Srbije, pa je posle greške Ukrajinaca u finišu bilo 23:19. Stanković je poentirao za 24:19, da bi Srbija zatim realizovala treću set loptu za konačnih 25:21 i overen plasman na prvenstvo Evrope u Albaniji.

U drugom setu se vodila ravnopravna borba, da bi Ukrajina povela sa 11:8, pa je Strahinja Kozić zatražio tajm – aut. Vodila je Ukrajina sa 13:10, a Srbija smanjila na 13:12, ali su Ukrajinci potom poveli sa 17:13. U nastavku, Ukrajina je vodila sa 18:16, pa 21:17, ali je Srbija smanjila na 21:20. Posle vođstva Ukrajine 22:20, Srbija je sa tri vezana poena preokrenula rezultat i povela sa 23:22. Uzvratili su Ukrajinci sa dva vezana poena za prednost od 24:23, ali su zatim pogrešili na servisu za 24:24. Imala je Ukrajina drugu set loptu, 25:24, koju je realizovala za konačnih 26:24 i izjednačila na 1:1 u setovima.

Treći set je počeo izjednačenom borbom, da bi Srbija potom povela sa 11:7 i 15:10, ali je Ukrajina smanjila na 15:13. U nastavku je bilo 18:14 za Srbiju, pa 20:15 i 23:18. Ukrajina je u finišu smanjila prednost Srbije na 23:22, ali je Stanković poentirao za 24:22. Realizovala je Srbija drugu set loptu za 25:23 i vođstvo od 2:1.

Ukrajina je bila uspešnija na početku četvrtog seta i imala dva poena viška. Vodila je Ukrajina sa 10:7, ali je Srbija uspela da izjednači na 12:12, a zatim, posle tajm – auta Ukrajinaca i da povede sa 13:12. Uzvratili su Ukrajinci vođstvom 14:13, pa 16:14, da bi Srbija izjednačila asom Krnjajića na 18:18. Srbija je tek u finišu stigla do prvog vođstva u četvrtom setu – 20:19, da bi posle tajm – auta Ukrajinaca Aleksić povisio na 21:19, a Dopuđ na 22:19. Stanković je doveo Srbiju u vođstvo 24:20, a zatim i realizovao četvrtu meč loptu za 25:23 i trijumf od 3:1.

Izjava Strahinje Kozića

Izjava Ignjata Dopuđa

Izjava Luke Stankovića

PIONIRI – III EP 2021. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (5 – 9. MAJ):

B GRUPA – KRAGUJEVAC (DVORANA JEZERO), SRBIJA (6 – 8. MAJ):

Nemačka je odustala od takmičenja i shodno propozicijama CEV svi mečevi će biti registrovani rezultatom 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) za protivnike.

SUPERVIZOR CEV: JAN KUHORST (HOLANDIJA). SUDIJSKI DELEGAT: UMIT SOKULU (TURSKA). SUDIJE: NIKOLA KOZIĆ (BOSNA I HERCEGOVINA), ISAK FLURIS (KIPAR) I BARTLOMIJ ADAMČIK (POLJSKA).

1. KOLO – ČETVRTAK, 6. MAJ:

SRBIJA – FINSKA   3:0 (25:20, 25:18, 25:15)

UKRAJINA – NEMAČKA 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

SRBIJA – NEMAČKA      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

FINSKA – UKRAJINA     3:1 (25:21, 20:25, 27:25, 25:22)

3. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

SRBIJA – UKRAJINA     3:1 (25:21, 24:26, 25:23, 25:23)

FINSKA – NEMAČKA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

TABELA:

1. SRB       3    3    0    9:1      9

2. FIN        3    2    1    6:4      6

3. UKR       3    1    2    5:6      3

4. GER       3    0    3    0:9      0

A GRUPA – KUTNA HORA, ČEŠKA (7 – 9. MAJ):

Gruzija je odustala od takmičenja i shodno propozicijama CEV svi mečevi će biti registrovani rezultatom 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) za protivnike.

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

ČEŠKA – GRUZIJA       3:0 (25:0, 25:20, 25:0)

BELGIJA – HOLANDIJA 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

ČEŠKA – HOLANDIJA    3:0 (25:15, 25:15, 25:12)

BELGIJA – GRUZIJA          3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

C GRUPA – PLOEŠTI, RUMUNIJA (7 – 9. MAJ):

RUSIJA – IZRAEL   3:0 (25:15, 25:12, 25:18)

RUMUNIJA – ESTONIJA 3:0 (25:21, 25:15, 25:22)

RUSIJA – ESTONIJA     3:0 (25:15, 25:13, 25:16)

IZRAEL – RUMUNIJA    3:0 (25:16, 25:18, 25:23)

D GRUPA – ZADAR, HRVATSKA (7 – 9. MAJ):

Sudije: Vladimir Cvetković (Srbija), Mihail Bondarenko (Rusija), Eleni Danilidu (Grčka), Tom Knapkens (Belgija).

LETONIJA – HRVATSKA           3:1 (25:13, 25:17, 13:25, 25:19)

FRANCUSKA – BELORUSIJA      3:1 (19:25, 25:17, 25:20, 25:16)

BELORUSIJA – HRVATSKA       3:0 (25:23, 25:21, 25:13)

1. KOLO – SREDA, 5. MAJ:

TURSKA – AUSTRIJA    3:2 (25:23, 25:20, 23:25, 21:25, 15:8)

ŠPANIJA – PORTUGALIJA        3:1 (26:24, 17:25, 25:21, 25:12)

2. KOLO – ČETVRTAK, 6. MAJ:

TURSKA – ŠPANIJA      3:0 (25:16, 25:17, 25:20)

AUSTRIJA – PORTUGALIJA       3:0 (25:17, 25:12, 25:21)

3. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

AUSTRIJA – ŠPANIJA    3:0 (26:24, 25:23, 25:17)

TURSKA – PORTUGALIJA         3:0 (25:10, 25:20, 25:19)

TABELA:

1. TUR       3    3    0    9:2      8

2. AUT       3    2    1    8:3      7

3. ESP       3    1    2    3:7      3

4. POR       3    0    3    1:9      0

Plasman na prvenstvo Evrope izboriće pobednici 5 grupa i 2 najbolje drugoplasirane selekcije.

III EP 2021. u konkurenciji pionira (do 17 godina) odigraće se u Tirani, u Albaniji od 10. do 18. jula.

Pored domaćina Albanije, plasman na EP do sada su, iz I runde kvalifikacija, izborili Bugarska (BVA), Poljska (EEVZA), Slovenija (MEVZA) i Italija (WEVZA).

Žreb za EP 2021. obaviće se u sredu, 12. maja u Tirani, u Albaniji.