Serbian flagcirilicalatinica

Pioniri

Žreb za EP pionira u sredu u Tirani

PIONIRI – III EP 2021.

Muška pionirska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2005. i mlađi, osvojila je prvo mesto na turniru II runde kvalifikacija za III EP 2021. Pored Srbije, iz II runde plasman su obezbedili Belgija, Rusija, Letonija i Turska, pobednici grupa, kao i Austrija i Češka, dve najbolje drugoplasirane selekcije. Plasman su ranije, uz Albaniju, ostvarili Bugarska, Poljska, Slovenija i Italija. Žreb za III EP 2021. u konkurenciji pionira obaviće se u sredu, 12. maja u Tirani, u Albaniji.

pik10

pik11

III EP 2021. u konkurenciji pionira (do 17 godina) odigraće se u Tirani, u Albaniji od 10. do 18. jula.

 

PIONIRI – III EP 2021. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (5 – 9. MAJ):

B GRUPA – KRAGUJEVAC (DVORANA JEZERO), SRBIJA (6 – 8. MAJ):

Nemačka je odustala od takmičenja i shodno propozicijama CEV svi mečevi su registrovani rezultatom 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) za protivnike.

1. KOLO – ČETVRTAK, 6. MAJ:

SRBIJA – FINSKA   3:0 (25:20, 25:18, 25:15)

UKRAJINA – NEMAČKA 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

SRBIJA – NEMAČKA      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

FINSKA – UKRAJINA     3:1 (25:21, 20:25, 27:25, 25:22)

3. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

SRBIJA – UKRAJINA     3:1 (25:21, 24:26, 25:23, 25:23)

FINSKA – NEMAČKA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

TABELA:

1. SRB       3    3    0    9:1      9

2. FIN        3    2    1    6:4      6

3. UKR       3    1    2    5:6      3

4. GER       3    0    3    0:9      0

 

Sve utakmice iz Kragujevca možete pogledati na YouTube kanalu OSS (https://www.youtube.com/channel/UC2w2DZg9FTMWpoa9YKW7sXg).

 

A GRUPA – KUTNA HORA, ČEŠKA (7 – 9. MAJ):

Gruzija je odustala od takmičenja i svi mečevi su registrovani rezultatom 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) za protivnike.

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

ČEŠKA – GRUZIJA       3:0 (25:0, 25:20, 25:0)

BELGIJA – HOLANDIJA 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

ČEŠKA – HOLANDIJA    3:0 (25:15, 25:15, 25:12)

BELGIJA – GRUZIJA          3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

3. KOLO – NEDELJA, 9. MAJ:

HOLANDIJA – GRUZIJA      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

BELGIJA – ČEŠKA        3:0 (27:25, 25:21, 25:20)

TABELA:

1. BEL       3    3    0    9:0      9

2. CZE       3    2    1    6:3      6

3. NED       3    1    2    3:6      3

4. GEO       3    0    3    0:9      0

 

C GRUPA – PLOEŠTI, RUMUNIJA (7 – 9. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

RUSIJA – IZRAEL   3:0 (25:15, 25:12, 25:18)

RUMUNIJA – ESTONIJA 3:0 (25:21, 25:15, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

RUSIJA – ESTONIJA     3:0 (25:15, 25:13, 25:16)

IZRAEL – RUMUNIJA    3:0 (25:16, 25:18, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 9. MAJ:

IZRAEL – ESTONIJA     3:0 (25:19, 25:22, 25:18)

RUSIJA – RUMUNIJA     3:0 (25:15, 25:20, 25:17)

TABELA:

1. RUS       3    3    0    9:0      9

2. ISR        3    2    1    6:3      6

3. ROU       3    1    2    3:6      3

4. EST       3    0    3    0:9      0

 

D GRUPA – ZADAR, HRVATSKA (7 – 9. MAJ):

Sudije: Vladimir Cvetković (Srbija), Mihail Bondarenko (Rusija), Eleni Danilidu (Grčka), Tom Knapkens (Belgija).

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

LETONIJA – HRVATSKA           3:1 (25:13, 25:17, 13:25, 25:19)

FRANCUSKA – BELORUSIJA      3:1 (19:25, 25:17, 25:20, 25:16)

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

BELORUSIJA – HRVATSKA       3:0 (25:23, 25:21, 25:13)

LETONIJA – FRANCUSKA         3:0 (25:23, 25:23, 25:16)

3. KOLO – NEDELJA, 9. MAJ:

LETONIJA – BELORUSIJA         3:0 (25:21, 25:22, 25:20)

FRANCUSKA – HRVATSKA       3:1 (25:21, 18:25, 25:6, 25:20)

TABELA:

1. LAT       3    3    0    9:1      9

2. FRA       3    2    1    6:5      6

3. BLR       3    1    2    4:6      3

4. CRO       3    0    3    2:9      0

 

E GRUPA – VIJANA DO KASTELO, PORTUGALIJA (5 – 7. MAJ):

1. KOLO – SREDA, 5. MAJ:

TURSKA – AUSTRIJA    3:2 (25:23, 25:20, 23:25, 21:25, 15:8)

ŠPANIJA – PORTUGALIJA        3:1 (26:24, 17:25, 25:21, 25:12)

2. KOLO – ČETVRTAK, 6. MAJ:

TURSKA – ŠPANIJA      3:0 (25:16, 25:17, 25:20)

AUSTRIJA – PORTUGALIJA       3:0 (25:17, 25:12, 25:21)

3. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

AUSTRIJA – ŠPANIJA    3:0 (26:24, 25:23, 25:17)

TURSKA – PORTUGALIJA         3:0 (25:10, 25:20, 25:19)

TABELA:

1. TUR       3    3    0    9:2      8

2. AUT       3    2    1    8:3      7

3. ESP       3    1    2    3:7      3

4. POR       3    0    3    1:9      0

 

Plasman na prvenstvo Evrope izborili su pobednici 5 grupa i 2 najbolje drugoplasirane selekcije.

TABELA DRUGOPLASIRANIH SELEKCIJA:

E – AUT     3    2    1    8:3      7

A – CZE     3    2    1    6:3      6 (216:119) 1.815

C – ISR      3    2    1    6:3      6 (195:191) 1.021

B – FIN      3    2    1    6:4      6

D – FRA     3    2    1    6:5      6

 

III EP 2021. u konkurenciji pionira (do 17 godina) odigraće se u Tirani, u Albaniji od 10. do 18. jula.

Pored domaćina Albanije, plasman na EP izborili su Bugarska, Poljska, Slovenija, Italija, Srbija, Belgija, Rusija, Letonija, Turska, Austrija i Češka.

Žreb za EP 2021. obaviće se u sredu, 12. maja u Tirani, u Albaniji.

cev1

  • maj 10, 2021
  • 148
Објављено у Pioniri
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Naši partneri

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga