Serbian flagcirilicalatinica

Pioniri

Pobeda Finske – Srbija u subotu protiv Ukrajine (18.00 – OSSRB YouTube)

PIONIRI – III EP 2021.

Pioniri Finske ostvarili su prvu pobedu na turniru II runde kvalifikacija za III EP 2021. u Kragujevcu. Finska je večeras, u dvorani Jezero, u meču 2. kola, pobedila Ukrajinu sa 3:1, po setovima 25:21, 20:25, 27:25 i 25:22, posle 100 minuta igre.

pik2

pik7

pik6

Tokom većeg dela prvog seeta se vodila ravnopravna borba. Finska je, posle izjednačenja na 15:15, povela sa 18:15, pa 23:17, a na kraju je bilo 25:21 za vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu Ukrajina je vodila sa 10:7, ali je Finska uspela da poravna na 15:15. U nastavku, Ukrajinci su poveli sa 19:16, pa 22:18, a na kraju je bilo 25:20 za Ukrajinu, koja je izjednačila rezultat na 1:1 u setovima.

Treći set je počeo vođstvom Ukrajine 5:1, da bi potom Finska izjednačila na 8:8. Usledila je igra poen za poen u kojoj je Ukrajina imala maksimalno dva poena prednosti. Posle vođstva Ukrajine 23:21, Finska je izjednačila, ali su Ukrajinci prvi stigli do set lopte 24:23, koju nisu realizovali, što je Finska i povela sa 25:24. Iskoristili su Finci drugu set loptu za konačnih 27:25 za prednost od 2:1 u setovima.

Ukrajina je u prvom delu seta imala prednost, 5:2, pa 7:4, ali su Finci izjednačili tek na 15:15. U drugom delu seta Finska je bila uspešnija i povela sa 19:16 i 22:19, ali su Ukrajinci smanjili na 22:21. Finska je sa dva vezana poena stigla do 24:21, a zatim iskoristila drugu meč loptu za konačnih 25:22 i trijumf od 3:1.

Utakmice iz Kragujevca možete gledati u direktnom prenosu na YouTube kanalu OSS (https://www.youtube.com/channel/UC2w2DZg9FTMWpoa9YKW7sXg).

Pioniri Srbije će sutra (subota, 8. maj) od 18.00 časova igrati protiv Ukrajine.

 

PIONIRI – III EP 2021. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (5 – 9. MAJ):

B GRUPA – KRAGUJEVAC (DVORANA JEZERO), SRBIJA (6 – 8. MAJ):

Nemačka je odustala od takmičenja i shodno propozicijama CEV svi mečevi će biti registrovani rezultatom 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) za protivnike.

SUPERVIZOR CEV: JAN KUHORST (HOLANDIJA). SUDIJSKI DELEGAT: UMIT SOKULU (TURSKA). SUDIJE: NIKOLA KOZIĆ (BOSNA I HERCEGOVINA), ISAK FLURIS (KIPAR) I BARTLOMIJ ADAMČIK (POLJSKA).

1. KOLO – ČETVRTAK, 6. MAJ:

SRBIJA – FINSKA   3:0 (25:20, 25:18, 25:15)

UKRAJINA – NEMAČKA 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

SRBIJA – NEMAČKA      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

FINSKA – UKRAJINA     3:1 (25:21, 20:25, 27:25, 25:22)

TABELA:

1. SRB       2    2    0    6:0      6

2. FIN        3    2    1    6:4      6

3. UKR       2    1    1    4:3      3

4. GER       3    0    3    0:9      0

 

3. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

SRBIJA – UKRAJINA     18.00

FINSKA – NEMAČKA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

 

Sve utakmice iz Kragujevca biće direktno prenošene na YouTube kanalu OSS (https://www.youtube.com/channel/UC2w2DZg9FTMWpoa9YKW7sXg).

 

A GRUPA – KUTNA HORA, ČEŠKA (7 – 9. MAJ):

Gruzije je odustala od takmičenja i shodno propozicijama CEV svi mečevi će biti registrovani rezultatom 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) za protivnike.

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

ČEŠKA – GRUZIJA       3:0 (25:0, 25:20, 25:0)

BELGIJA – HOLANDIJA 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

TABELA:

1. CZE       1    1    0    3:0      3

2. BEL       1    1    0    3:0      3

3. NED       1    0    1    0:3      0

4. GEO       1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

ČEŠKA – HOLANDIJA    16.00

BELGIJA – GRUZIJA          19.00

3. KOLO – NEDELJA, 9. MAJ:

HOLANDIJA – GRUZIJA      16.00

ČEŠKA – BELGIJA              19.00

 

C GRUPA – PLOEŠTI, RUMUNIJA (7 – 9. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

RUSIJA – IZRAEL   3:0 (25:15, 25:12, 25:18)

RUMUNIJA – ESTONIJA 3:0 (25:21, 25:15, 25:22)

TABELA:

1. RUS       1    1    0    3:0      3

2. ROU       1    1    0    3:0      3

3. EST       1    0    1    0:3      0

4. ISR        1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

RUSIJA – ESTONIJA     16.00 (15.00)

RUMUNIJA – IZRAEL    19.00 (18.00)

3. KOLO – NEDELJA, 9. MAJ:

ESTONIJA – IZRAEL     16.00 (15.00)

RUSIJA – RUMUNIJA     19.00 (18.00)

 

D GRUPA – ZADAR, HRVATSKA (7 – 9. MAJ):

Sudije: Vladimir Cvetković (Srbija), Mihail Bondarenko (Rusija), Eleni Danilidu (Grčka), Tom Knapkens (Belgija).

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

LETONIJA – HRVATSKA           3:1 (25:13, 25:17, 13:25, 25:19)

FRANCUSKA – BELORUSIJA      3:1 (19:25, 25:17, 25:20, 25:16)

TABELA:

1. FRA       1    1    0    3:1      3

2. LAT       1    1    0    3:1      3

3. CRO       1    0    1    1:3      0

4. BLR       1    0    1    1:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

HRVATSKA – BELORUSIJA  17.00

FRANCUSKA – LETONIJA    19.30

3. KOLO – NEDELJA, 9. MAJ:

BELORUSIJA – LETONIJA    17.00

HRVATSKA – FRANCUSKA   19.30

 

E GRUPA – VIJANA DO KASTELO, PORTUGALIJA (5 – 7. MAJ):

1. KOLO – SREDA, 5. MAJ:

TURSKA – AUSTRIJA    3:2 (25:23, 25:20, 23:25, 21:25, 15:8)

ŠPANIJA – PORTUGALIJA        3:1 (26:24, 17:25, 25:21, 25:12)

2. KOLO – ČETVRTAK, 6. MAJ:

TURSKA – ŠPANIJA      3:0 (25:16, 25:17, 25:20)

AUSTRIJA – PORTUGALIJA       3:0 (25:17, 25:12, 25:21)

3. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

AUSTRIJA – ŠPANIJA    3:0 (26:24, 25:23, 25:17)

TURSKA – PORTUGALIJA    20.00 (21.00)

TABELA:

1. AUT       3    2    1    8:3      7

2. TUR       2    2    0    6:2      5

3. ESP       3    1    2    3:7      3

4. POR       2    0    2    1:6      0

 

Plasman na prvenstvo Evrope izboriće pobednici 5 grupa i 2 najbolje drugoplasirane selekcije.

III EP 2021. u konkurenciji pionira (do 17 godina) odigraće se u Tirani, u Albaniji od 10. do 18. jula.

Pored domaćina Albanije, plasman na EP do sada su, iz I runde kvalifikacija, izborili Bugarska (BVA), Poljska (EEVZA), Slovenija (MEVZA) i Italija (WEVZA).

kpi2

  • maj 7, 2021
  • 378
Објављено у Pioniri
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Naši partneri

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga