Serbian flagcirilicalatinica

Pioniri

Pioniri ubedljivi protiv Finske – u subotu protiv Ukrajine (18.00)

PIONIRI – III EP 2021.

Muška pionirska reprezentacija Srbije (2005. i mlađi) zabeležila je maksimalnu pobedu na turniru B grupe II runde kvalifikacija za III EP 2021, koji je danas počeo u dvorani Jezero u Kragujevcu. Srbija je večeras u 1. kolu savladala Finsku sa 3:0, po setovima 25:20, 25:18 i 25:15, posle 74 minuta igre.

pik4

pik1

pik5

pik2

pik3

Silovito su izabranici Strahinje Kozića počeli meč i poveli sa 13:3, pa 16:10, da bi Finci uspeli da smanje na 16:15. Do kraja seta se vodila izjednačena borba, što je Srbija uspešno iskoristila i povela sa 1:0 (25:20).

Iskoristili su pioniri Srbije dobar ritam igre iz prvog seta i na startu drugog su poveli sa 6:0. Nisu se Finci predali, već su odmah smanjili na 6:4, ali je Srbija uzvratila na isti način i povela sa 12:6. Usledio je period dobre igre Finaca, koji su serijom 6:1 uspeli da smanje na 13:12. Uspeli su Finci da izjednače na 16:16, ali je Srbija posle 18:17 uspela da set reši u svoju korist sa 25:18 i povede sa 2:0 u setovima.

U trećem setu se od početka vodila ravnopravna borba. Srbija je imala minimalnu prednost koju je uspešno održavala, da bi u završnici povela sa 18:14, pa 22:15. Srbija je treći set dobila sa 25:15, a meč sa maksimalnih 3:0.

 

Izjava Strahinje Kozića

Izjava Matije Milanovića

Izjava Luke Stepanovića

 

Sve utakmice iz Kragujevca možete pratiti u direktnom prenosu na YouTube kanalu OSS (https://www.youtube.com/channel/UC2w2DZg9FTMWpoa9YKW7sXg).

Pioniri Srbije će sutra biti slobodni, a drugu utakmicu će odigrati u subotu, 8. maja protiv Ukrajine od 18.00 časova.

U utakmici 2. kola, sutra (petak, 7. maj) od 18.00 časova igraće Ukrajina – Finska.

 

PIONIRI – III EP 2021. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (5 – 9. MAJ):

B GRUPA – KRAGUJEVAC (DVORANA JEZERO), SRBIJA (6 – 8. MAJ):

SUPERVIZOR CEV: JAN KUHORST (HOLANDIJA). SUDIJSKI DELEGAT: UMIT SOKULU (TURSKA). SUDIJE: NIKOLA KOZIĆ (BOSNA I HERCEGOVINA), ISAK FLURIS (KIPAR) I BARTLOMIJ ADAMČIK (POLJSKA).

1. KOLO – ČETVRTAK, 6. MAJ:

SRBIJA – FINSKA   3:0 (25:20, 25:18, 25:15)

 

2. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

UKRAJINA – FINSKA     18.00

 

3. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

SRBIJA – UKRAJINA     18.00

 

Sve utakmice iz Kragujevca biće direktno prenošene na YouTube kanalu OSS (https://www.youtube.com/channel/UC2w2DZg9FTMWpoa9YKW7sXg).

 

A GRUPA – KUTNA HORA, ČEŠKA (7 – 9. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

ČEŠKA – GRUZIJA       16.00

BELGIJA – HOLANDIJA 19.00

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

ČEŠKA – HOLANDIJA    16.00

BELGIJA – GRUZIJA          19.00

3. KOLO – NEDELJA, 9. MAJ:

HOLANDIJA – GRUZIJA      16.00

ČEŠKA – BELGIJA              19.00

 

C GRUPA – PLOEŠTI, RUMUNIJA (7 – 9. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

RUSIJA – IZRAEL        16.00 (15.00)

RUMUNIJA – ESTONIJA 19.00 (18.00)

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

RUSIJA – ESTONIJA     16.00 (15.00)

RUMUNIJA – IZRAEL    19.00 (18.00)

3. KOLO – NEDELJA, 9. MAJ:

ESTONIJA – IZRAEL     16.00 (15.00)

RUSIJA – RUMUNIJA     19.00 (18.00)

 

D GRUPA – ZADAR, HRVATSKA (7 – 9. MAJ):

Sudije: Vladimir Cvetković (Srbija), Mihail Bondarenko (Rusija), Eleni Danilidu (Grčka), Tom Knapkens (Belgija).

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

HRVATSKA – LETONIJA           17.00

FRANCUSKA – BELORUSIJA      19.30

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

HRVATSKA – BELORUSIJA  17.00

FRANCUSKA – LETONIJA    19.30

3. KOLO – NEDELJA, 9. MAJ:

BELORUSIJA – LETONIJA    17.00

HRVATSKA – FRANCUSKA   19.30

 

E GRUPA – VIJANA DO KASTELO, PORTUGALIJA (5 – 7. MAJ):

1. KOLO – SREDA, 5. MAJ:

TURSKA – AUSTRIJA    3:2 (25:23, 25:20, 23:25, 21:25, 15:8)

ŠPANIJA – PORTUGALIJA        3:1 (26:24, 17:25, 25:21, 25:12)

2. KOLO – ČETVRTAK, 6. MAJ:

TURSKA – ŠPANIJA      3:0 (25:16, 25:17, 25:20)

AUSTRIJA – PORTUGALIJA  20.00 (21.00)

TABELA:

1. TUR       2    2    0    6:2      5

2. ESP       2    1    1    3:4      3

3. AUT       1    0    1    2:3      1

4. POR       1    0    1    1:3      0

 

3. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

ŠPANIJA – AUSTRIJA         17.00 (18.00)

TURSKA – PORTUGALIJA    20.00 (21.00)

 

Plasman na prvenstvo Evrope izboriće pobednici 5 grupa i 2 najbolje drugoplasirane selekcije.

III EP 2021. u konkurenciji pionira (do 17 godina) odigraće se u Tirani, u Albaniji od 10. do 18. jula.

Pored domaćina Albanije, plasman na EP do sada su, iz I runde kvalifikacija, izborili Bugarska (BVA), Poljska (EEVZA), Slovenija (MEVZA) i Italija (WEVZA).

kpi2

  • maj 6, 2021
  • 904
Објављено у Pioniri
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Naši partneri

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga