Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Juniorkama set protiv Argentine

JUNIORKE – XXII SP 2023.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski vicešampion, nije uspela da ostvari pobedu u drugoj utakmici na XXII SP 2023. u Leonu. Srbija je danas, u 2. kolu C grupe, poražena od Argentine sa 3:1, po setovima 26:24, 21:25, 25:23 i 25:18, posle 97 minuta igre.

jes3

 jes6

 

Posle dugog puta i jučarašnje naporne utakmice protiv Kine, tek danas se video umor kod izabranica Vladimira Vasovića. Iako su pužile svoj maksimum i borile se do poslednjeg poena, vidno odmornija Argentina je iskoristila tu prednost i uspela je da ostvari pobedu.  

 

Izjava Vladimira Vasovića

 

Srbija će u 3. kolu, sutra od 19.00 časova po našem vremenu, igrati protiv Poljske.

Po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe obezbediće učešće u četvrtfinalnim grupama E i F, dok će treće i četvrte selekcije igrati u grupama za razigravanje od 9. do 16. mesta.

Reprezentacije neće prenositi bodove u drugu fazu i odigraće po 3 meča.

 

JUNIORKE – XXII SP 2023. – LEON I AKVASKALIJENTES, MEKSIKO (17 – 26. AVGUST):

C GRUPA – LEON:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SRBIJA – KINA      3:0 (26:24, 25:21, 26:24)

POLJSKA – ARGENTINA      3:0 (25:17, 27:25, 25:23)

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – ARGENTINA   1:3 (24:26, 25:21, 23:25, 18:25)

KINA – POLJSKA         3:0 (25:18, 25:15, 25:19)

TABELA:

1. SRB       2    1    1    4:3      3

2. CHN       2    1    1    3:3      3

3. POL       2    1    1    3:3      3

4. ARG       2    1    1    3:4      3

 

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA      11.00 (19.00)

KINA – ARGENTINA      14.00 (22.00)

 

Po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe obezbediće učešće u četvrtfinalnim grupama E i F, dok će treće i četvrte selekcije igrati u grupama za razigravanje od 9. do 16. mesta.

Reprezentacije neće prenositi bodove u drugu fazu i odigraće po 3 meča.

 

A GRUPA – LEON:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

EGIPAT – TAJLAND      3:1 (21:25, 25:13, 25:23, 25:19)

JAPAN – MEKSIKO       3:0 (25:19, 25:12, 25:22)

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

JAPAN – EGIPAT          3:2 (25:17, 19:25, 20:25, 25:16, 15:12)

MEKSIKO – TAJLAND    3:0 (25:15, 25:16, 25:14)

TABELA:

1. JPN        2    2    0    6:2      5

2. EGY       2    1    1    5:4      4

3. MEX       2    1    1    3:3      3

4. THA       2    0    2    1:6      0

 

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

JAPAN – TAJLAND        17.00 (NEDELJA U 1.00)

MEKSIKO – EGIPAT      20.00 (NEDELJA U 4.00)

 

B GRUPA – AKVASKALIJENTES:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

ITALIJA – TUNIS         3:0 (25:15, 25:8, 25:16)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:0 (25:14, 25:12, 25:13)

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 3:0 (25:16, 25:11, 25:13)

BRAZIL – TUNIS     3:0 (25:9, 25:9, 25:15)

TABELA:

1. BRA       2    2    0    6:0      6

2. ITA        2    2    0    6:0      6

3. DOM      2    0    2    0:6      0

4. TUN       2    0    2    0:6      0

 

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

ITALIJA – BRAZIL        11.00 (19.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TUNIS   14.00 (22.00)

 

D GRUPA – AKVASKALIJENTES:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SAD – KUBA               3:0 (25:23, 25:14, 25:21)

TURSKA – HOLANDIJA  3:2 (24:26, 25:18, 25:16, 22:25, 15:13)

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

TURSKA – SAD 3:1 (25:17, 22:25, 25:23, 25:14)

HOLANDIJA – KUBA      3:0 (28:26, 25:16, 25:14)

TABELA:

1. TUR       2    2    0    5:3      5

2. NED       2    1    1    5:3      4

3. USA       2    1    1    4:3      3

4. CUB       2    0    2    0:6      0

 

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

SAD – HOLANDIJA       17.00 (NEDELJA U 1.00)

TURSKA – KUBA          20.00 (NEDELJA U 4.00)

 

Po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe obezbediće učešće u četvrtfinalnim grupama E i F, dok će treće i četvrte selekcije igrati u grupama za razigravanje od 9. do 16. mesta.

Reprezentacije neće prenositi bodove u drugu fazu i odigraće po 3 meča.

 

ČETVRTFINALNE GRUPE (21 – 23. AVGUST):

E GRUPA – LEON: A 1, A 2, C 1, C 2

F GRUPA – AKVASKALIJENTES: B 1, B 2, D 1, D 2

Plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije, dok će treće i četvrte selekcije igrati u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta.

 

GRUPE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA (21 – 23. AVGUST):

G GRUPA – LEON: A 3, A 4, C 3, C 4

H GRUPA – AKVASKALIJENTES: B 3, B 4, D 3, D 4

Dve prvoplasirane selekcije će igrati u razigravanju za plasman od 9. do 12. mesta, dok će treće i četvrte selekcije igrati u razigravanju za plasman od 13. do 16. mesta.

 

PETAK, 25. AVGUST:

LEON:

POLUFINALE:

E 1 – F 2

F 1 – E 2

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

E 3 – F 4

F 3 – E 4

 

AKVASKALIJENTES:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

G 1 – H 2

H 1 – G 2

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

G 3 – H 4

H 3 – G 4

 

SUBOTA, 26. AVGUST:

LEON:

FINALE:

MEČ ZA 3. MESTO:

MEČ ZA 5. MESTO:

MEČ ZA 7. MESTO:

 

AKVASKALIJENTES:

MEČ ZA 9. MESTO:

MEČ ZA 11. MESTO:

MEČ ZA 13. MESTO:

MEČ ZA 15. MESTO:

 

Odbojkaška reprezentacija Srbije (SCG, YUG) igrala je na devet SP u konkurenciji juniorki: 1997. u Gdanjsku (deveto mesto), 1999. u Saskatunu (deveto mesto), 2005. u Ankari (drugo mesto, srebrna medalja), 2011. u Limi (13. mesto), 2013. u Brnu (sedmo mesto), 2015. u Portoriku (peto mesto), 2017. u Meksiku (deseto mesto), 2019. u Meksiku (deveto mesto) i 2021. u Kortrajku i Roterdamu (drugo mesto, srebrna medalja). Juniorke su odigrale ukupno 63 utakmice i ostvarile 37 pobeda i 24 poraza, uz set količnik 130:102.

 

  • avgust 18, 2023
  • 677
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) odigraće prvu utakmicu na XXIX EP 2024. u B grupi u Dablinu protiv Ukrajine u ponedeljak, 5. avgusta od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 6. avgusta igrati protiv Poljske od 15.30 časova po našem vremenu, a u 3. kolu B grupe, u sredu, 7. avgusta protiv Italije od 20.30 časova po našem vremenu. Posle prvog slobodnog dana, Srbija će u 4. kolu, u petak, 9. avgusta igrati protiv Portugalije od 18.00 časova po našem vremenu, a u 5. kolu, u subotu, 10. avgusta protiv Finske od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će posle drugog slobodnog dana u 6. kolu, u ponedeljak, 12. avgusta igrati protiv Irske od 18.00 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 7. kolu u utorak, 13. avgusta protiv Češke od 15.30 časova po našem vremenu.

  • Juniorke Srbije u Dablinu sa Irskom, Poljskom, Italijom, Finskom, Češkom, Ukrajinom i Portugalijom   Juniorke Srbije u Dablinu sa Irskom, Poljskom, Italijom, Finskom, Češkom, Ukrajinom i Portugalijom  

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) igraće na XXIX EP 2024. u B grupi u Dablinu sa Irskom, Poljskom, Italijom, Finskom, Češkom, Ukrajinom i Portugalijom, odlučeno je danas žrebom u prostorijama CEV u Luksemburgu. U A grupi u Sofiji igraće Bugarska, Turska, Hrvatska, Holandija, Slovenija, Španija, Belgija i Švedska.

  • Žreb za EP juniorki u petak (11.00) u Luksemburgu Žreb za EP juniorki u petak (11.00) u Luksemburgu

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) igraće 20. put na prvenstvu Evrope, a žreb za XXIX EP 2024. obaviće se u petak, 12. aprila u 11.00 časova u prostorijama CEV u Luksemburgu. XXIX EP 2024. u konkurenciji juniorki (do 20, 2005. i mlađe), odigraće se u Sofiji u Bugarskoj i u Dablinu, u Irskoj od 5. do 17. avgusta.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga