Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Juniorke u četvrfinalnoj grupi SP!

JUNIORKE – XXII SP 2023.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski vicešampion, plasirala se u četvrtfinalnu grupu na XXII SP 2023. u Leonu. Srbija je danas, u 3. kolu C grupe, pobedila Poljsku sa 3:1, po setovima 25:21, 25:21, 22:25 i 25:21, posle 103 minuta igre.

jes3

jes9

 

Sjajne izabrnice Vladimira Vasovića, nakon jučerašnjeg poraza, nisu poklekle, već su u današnju utakmicu ušle maksimalno koncentrisane. To je i napravilo razliku u prva dva seta, koja su juniorke Srbije uspele da reše u svoju korist. Poljska je uspela da se vrati u četvrtom setu, ali to nije sputalo Srbiju u nameri da izbori plasman u četvrtfinalnu grupu. Iako su u četvrtom setu neke sudijske greške mogle da poremete ekipu, Srbija je bila istrajna da izađe iz ovog meča kao pobednik, što se i dogodilo na kraju.

 

Izjava Vladimira Vasovića

Izjava Une Vajagić

Izjava Ive Šućurović

 

Sutra je dan pauze na SP, a rivale u četvrtfinalnoj E grupi, Srbija će sazanti nakon današnjih utakmica.  

 

Direktne prenose iz Meksika možete gledati na YouTube kanalu Volleyball World (FIVB) - (https://www.youtube.com/volleyballworld).

Galeriju fotografija sa SP možete pogledati na: https://en.volleyballworld.com/volleyball/competitions/women-u21-world-championship-2023/ 

 

Po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe obezbediće učešće u četvrtfinalnim grupama E i F, dok će treće i četvrte selekcije igrati u grupama za razigravanje od 9. do 16. mesta.

Reprezentacije neće prenositi bodove u drugu fazu i odigraće po 3 meča.

 

C GRUPA – LEON:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SRBIJA – KINA        3:0 (26:24, 25:21, 26:24)

POLJSKA – ARGENTINA   3:0 (25:17, 27:25, 25:23)

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – ARGENTINA     1:3 (24:26, 25:21, 23:25, 18:25)

KINA – POLJSKA            3:0 (25:18, 25:15, 25:19)

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA         3:1 (25:21, 25:21, 22:25, 25:21)

KINA – ARGENTINA        3:0 (25:15, 25:22, 25:17)

TABELA:

1. CHN            3      2      1      6:3          6

2. SRB            3      2      1      7:4          6

3. POL             3      1      2      4:6          3

4. ARG            3      1      2      3:7          3

Po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe obezbediće učešće u četvrtfinalnim grupama E i F, dok će treće i četvrte selekcije igrati u grupama za razigravanje od 9. do 16. mesta.

Reprezentacije neće prenositi bodove u drugu fazu i odigraće po 3 meča.

A GRUPA – LEON:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

EGIPAT – TAJLAND         3:1 (21:25, 25:13, 25:23, 25:19)

JAPAN – MEKSIKO          3:0 (25:19, 25:12, 25:22)

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

JAPAN – EGIPAT             3:2 (25:17, 19:25, 20:25, 25:16, 15:12)

MEKSIKO – TAJLAND      3:0 (25:15, 25:16, 25:14)

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

JAPAN – TAJLAND           3:0 (25:13, 25:23, 25:18)

MEKSIKO – EGIPAT        3:1 (25:22, 25:18, 19:25, 25:15)

TABELA:

1. JPN             3      3      0      9:2          8

2. MEX            3      2      1      6:4          6

3. EGY            3      1      2      6:7          4

4. THA            3      0      3      1:9          0

B GRUPA – AKVASKALIJENTES:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

ITALIJA – TUNIS            3:0 (25:15, 25:8, 25:16)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3:0 (25:14, 25:12, 25:13)

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3:0 (25:16, 25:11, 25:13)

BRAZIL – TUNIS      3:0 (25:9, 25:9, 25:15)

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

ITALIJA – BRAZIL           3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:18)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TUNIS     3:0 (25:20, 25:18, 25:20)

TABELA:

1. ITA             3      3      0      9:1          9

2. BRA            3      2      1      7:3          6

3. DOM           3      1      2      3:6          3

4. TUN            3      0      3      0:9          0

D GRUPA – AKVASKALIJENTES:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SAD – KUBA                  3:0 (25:23, 25:14, 25:21)

TURSKA – HOLANDIJA    3:2 (24:26, 25:18, 25:16, 22:25, 15:13)

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

TURSKA – SAD 3:1 (25:17, 22:25, 25:23, 25:14)

HOLANDIJA – KUBA        3:0 (28:26, 25:16, 25:14)

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

SAD – HOLANDIJA          3:1 (21:25, 25:20, 25:15, 25:17)

TURSKA – KUBA             3:0 (25:14, 25:22, 25:18)

TABELA:

1. TUR            3      3      0      8:3          8

2. USA            3      2      1      7:4          6

3. NED            3      1      2      6:6          4

4. CUB            3      0      3      0:9          0

Po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe obezbediće učešće u četvrtfinalnim grupama E i F, dok će treće i četvrte selekcije igrati u grupama za razigravanje od 9. do 16. mesta.

Reprezentacije neće prenositi bodove u drugu fazu i odigraće po 3 meča.

ČETVRTFINALNE GRUPE (21 – 23. AVGUST):

E GRUPA – LEON: A 1, A 2, C 1, C 2

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – JAPAN      17.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO UTORAK U 1.00 ČAS PO NAŠEM VREMENU.

KINA – MEKSIKO     20.00 (UTORAK U 4.00)

2. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

SRBIJA – MEKSIKO 20.00 (SREDA U 4.00)

JAPAN – KINA         17.00 (SREDA U 1.00)

3. KOLO – SREDA, 23. AVGUST:

SRBIJA – KINA        17.00 (ČETVRTAK U 1.00)

JAPAN – MEKSIKO   20.00 (ČETVRTAK U 4.00)

F GRUPA – AKVASKALIJENTES: B 1, B 2, D 1, D 2

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

ITALIJA – SAD        17.00 (UTORAK U 1.00)

BRAZIL – TURSKA   20.00 (UTORAK U 4.00)

2. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

ITALIJA – TURSKA   17.00 (SREDA U 1.00)

BRAZIL – SAD        20.00 (SREDA U 4.00)

3. KOLO – SREDA, 23. AVGUST:

ITALIJA – BRAZIL    17.00 (ČETVRTAK U 1.00)

TURSKA – SAD        20.00 (ČETVRTAK U 4.00)

Plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije, dok će treće i četvrte selekcije igrati u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta.

GRUPE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA (21 – 23. AVGUST):

G GRUPA – LEON: A 3, A 4, C 3, C 4

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

POLJSKA – TAJLAND       11.00 (19.00)

EGIPAT – ARGENTINA     14.00 (22.00)

2. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

ARGENTINA – TAJLAND          11.00 (19.00)

POLJSKA – EGIPAT                 14.00 (22.00)

3. KOLO – SREDA, 23. AVGUST:

POLJSKA – ARGENTINA          11.00 (19.00)

EGIPAT – TAJLAND                 14.00 (22.00)

H GRUPA – AKVASKALIJENTES: B 3, B 4, D 3, D 4

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KUBA      11.00 (19.00)

HOLANDIJA – TUNIS       14.00 (22.00)

2. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA    11.00 (19.00)

KUBA – TUNIS        14.00 (22.00)

3. KOLO – SREDA, 23. AVGUST:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TUNIS     11.00 (19.00)

HOLANDIJA – KUBA        14.00 (22.00)

Dve prvoplasirane selekcije će igrati u razigravanju za plasman od 9. do 12. mesta, dok će treće i četvrte selekcije igrati u razigravanju za plasman od 13. do 16. mesta.

PETAK, 25. AVGUST:

LEON:

POLUFINALE:

E 1 – F 2

F 1 – E 2

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

E 3 – F 4

F 3 – E 4

AKVASKALIJENTES:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

G 1 – H 2

H 1 – G 2

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

G 3 – H 4

H 3 – G 4

SUBOTA, 26. AVGUST:

LEON:

FINALE:

MEČ ZA 3. MESTO:

MEČ ZA 5. MESTO:

MEČ ZA 7. MESTO:

AKVASKALIJENTES:

MEČ ZA 9. MESTO:

MEČ ZA 11. MESTO:

MEČ ZA 13. MESTO:

MEČ ZA 15. MESTO:

Odbojkaška reprezentacija Srbije (SCG, YUG) igrala je na devet SP u konkurenciji juniorki: 1997. u Gdanjsku (deveto mesto), 1999. u Saskatunu (deveto mesto), 2005. u Ankari (drugo mesto, srebrna medalja), 2011. u Limi (13. mesto), 2013. u Brnu (sedmo mesto), 2015. u Portoriku (peto mesto), 2017. u Meksiku (deseto mesto), 2019. u Meksiku (deveto mesto) i 2021. u Kortrajku i Roterdamu (drugo mesto, srebrna medalja). Juniorke su odigrale ukupno 63 utakmice i ostvarile 37 pobeda i 24 poraza, uz set količnik 130:102.

 

  • avgust 19, 2023
  • 915
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniori u Rosariju – u četvrtak i petak protiv Argentine Seniori u Rosariju – u četvrtak i petak protiv Argentine

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije završila je prvu sedmicu VI Lige nacija 2024. sa skorom od jedne pobede i tri poraza. Seniori Srbije će pauzu između dve sedmice provesti u Rosariju, u Argentini. U planu su dve utakmice sa Argentinonm u dvorani “Njuels Old Bojs” (7500), koje će se odigrati u četvrtak i petak, 30. i 31. maja.

  • Hrabra borba Srbije nagrađena osvojenim setom Hrabra borba Srbije nagrađena osvojenim setom

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije poražena je u prvom meču druge sedmice VI Lige nacija 2024. u Arlingtonu. Poljska je večeras po našem vremenu pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:16, 23:25, 25:18 i 25:22, posle 103 minuta igre.

  • Seniorke Srbije otvaraju turnir u Anahajmu protiv Poljske (utorak, 23.00 – TV SK 1) Seniorke Srbije otvaraju turnir u Anahajmu protiv Poljske (utorak, 23.00 – TV SK 1)

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije juče je stigla u Arlington iz Anahajma. Posle kratkih priprema u trening centru Odbojkaške federacije SAD, seniorke Srbije će igrati na otvaranju turnira druge sedmice VI Lige nacija 2024. protiv Poljske sutra (utorak, 28. maj) od 23.00 časa po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga