Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Juniorke maksimalne sa otvaranju SP

JUNIORKE – XXII SP 2023.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski vicešampion, pobedom je otvorila XXII SP 2023. u Leonu. Srbija je danas, u 1. kolu C grupe, nadigrala Kinu sa maksimalnih 3:0, po setovima 26:24, 25:21 i 26:24, posle 75 minuta igre.

jes3

 

Bilo je potrebno izabranicama Vladimira Vasovića da dođu do svoje igre u uvodnom setu, što je Kina znala da iskoristi a početku. Ipak, Srbija je vrlo brzo stigla do preokreta, da bi do samog kraja seta održavala minimalnu prednost i povela sa 1:0. Već u narednom setu, juniorke Srbije su zaigrale rasterećeno i bez previše problema duplirale su svoje vođstvo. Velika prednost iz prethodnog dela meča dala je dodatno samopuzdanje Srbiji, koja je i u trećem setu prikazala sjajnu igru, uspela je zaustavi nalete protivnika, i na kraju da sa tri boda otvori prvenstvo sveta.

 

Izjava Vladimira Vasovića

Izjava Nine Mandović

Izjava Anje Zubić

 

Srbija će u 2. kolu, sutra od 19.00 časova po našem vremenu, igrati protiv Argentine.

Po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe obezbediće učešće u četvrtfinalnim grupama E i F, dok će treće i četvrte selekcije igrati u grupama za razigravanje od 9. do 16. mesta.

Reprezentacije neće prenositi bodove u drugu fazu i odigraće po 3 meča.

 

JUNIORKE – XXII SP 2023. – LEON I AKVASKALIJENTES, MEKSIKO (17 – 26. AVGUST):

C GRUPA – LEON:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SRBIJA – KINA      3:0 (26:24, 25:21, 26:24)

POLJSKA – ARGENTINA 3:0 (25:17, 27:25, 25:23)

TABELA:

1. POL       1    1    0    3:0      3

2. SRB       1    1    0    3:0      3

3. CHN       1    0    1    0:3      0

4. ARG       1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – ARGENTINA   11.00 (19.00)

POLJSKA – KINA         14.00 (22.00)

 

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA      11.00 (19.00)

KINA – ARGENTINA      14.00 (22.00)

Po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe obezbediće učešće u četvrtfinalnim grupama E i F, dok će treće i četvrte selekcije igrati u grupama za razigravanje od 9. do 16. mesta.

Reprezentacije neće prenositi bodove u drugu fazu i odigraće po 3 meča.

 

A GRUPA – LEON:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

EGIPAT – TAJLAND      3:1 (21:25, 25:13, 25:23, 25:19)

JAPAN – MEKSIKO       3:0 (25:19, 25:12, 25:22)

TABELA:

1. JPN        1    1    0    3:0      3

2. EGY       1    1    0    3:1      3

3. THA       1    0    1    1:3      0

4. MEX       1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

JAPAN – EGIPAT          17.00 (SUBOTA U 1.00)

TAJLAND – MEKSIKO    20.00 (SUBOTA U 4.00)

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

JAPAN – TAJLAND        17.00 (NEDELJA U 1.00)

MEKSIKO – EGIPAT      20.00 (NEDELJA U 4.00)

 

B GRUPA – AKVASKALIJENTES:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

ITALIJA – TUNIS         3:0 (25:15, 25:8, 25:16)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:0 (25:14, 25:12, 25:13)

TABELA:

1. ITA        1    1    0    3:0      3

2. BRA       1    1    0    3:0      3

3. DOM      1    0    1    0:3      0

4. TUN       1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 11.00 (19.00)

BRAZIL – TUNIS          14.00 (22.00)

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

ITALIJA – BRAZIL        11.00 (19.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TUNIS   14.00 (22.00)

 

D GRUPA – AKVASKALIJENTES:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SAD – KUBA               3:0 (25:23, 25:14, 25:21)

TURSKA – HOLANDIJA  3:2 (24:26, 25:18, 25:16, 22:25, 15:13)

TABELA:

1. USA       1    1    0    3:0      3

2. TUR       1    1    0    3:2      2

3. NED       1    0    1    2:3      1

4. CUB       1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

TURSKA – SAD           17.00 (SUBOTA U 1.00)

HOLANDIJA – KUBA      20.00 (SUBOTA U 4.00)

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

SAD – HOLANDIJA       17.00 (NEDELJA U 1.00)

TURSKA – KUBA          20.00 (NEDELJA U 4.00)

Po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe obezbediće učešće u četvrtfinalnim grupama E i F, dok će treće i četvrte selekcije igrati u grupama za razigravanje od 9. do 16. mesta.

Reprezentacije neće prenositi bodove u drugu fazu i odigraće po 3 meča.

 

ČETVRTFINALNE GRUPE (21 – 23. AVGUST):

E GRUPA – LEON: A 1, A 2, C 1, C 2

F GRUPA – AKVASKALIJENTES: B 1, B 2, D 1, D 2

Plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije, dok će treće i četvrte selekcije igrati u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta.

 

GRUPE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA (21 – 23. AVGUST):

G GRUPA – LEON: A 3, A 4, C 3, C 4

H GRUPA – AKVASKALIJENTES: B 3, B 4, D 3, D 4

Dve prvoplasirane selekcije će igrati u razigravanju za plasman od 9. do 12. mesta, dok će treće i četvrte selekcije igrati u razigravanju za plasman od 13. do 16. mesta.

 

PETAK, 25. AVGUST:

LEON:

POLUFINALE:

E 1 – F 2

F 1 – E 2

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

E 3 – F 4

F 3 – E 4

AKVASKALIJENTES:

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

G 1 – H 2

H 1 – G 2

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

G 3 – H 4

H 3 – G 4

 

SUBOTA, 26. AVGUST:

LEON:

FINALE:

MEČ ZA 3. MESTO:

MEČ ZA 5. MESTO:

MEČ ZA 7. MESTO:

 

AKVASKALIJENTES:

MEČ ZA 9. MESTO:

MEČ ZA 11. MESTO:

MEČ ZA 13. MESTO:

MEČ ZA 15. MESTO:

 

Odbojkaška reprezentacija Srbije (SCG, YUG) igrala je na devet SP u konkurenciji juniorki: 1997. u Gdanjsku (deveto mesto), 1999. u Saskatunu (deveto mesto), 2005. u Ankari (drugo mesto, srebrna medalja), 2011. u Limi (13. mesto), 2013. u Brnu (sedmo mesto), 2015. u Portoriku (peto mesto), 2017. u Meksiku (deseto mesto), 2019. u Meksiku (deveto mesto) i 2021. u Kortrajku i Roterdamu (drugo mesto, srebrna medalja). Juniorke su odigrale ukupno 63 utakmice i ostvarile 37 pobeda i 24 poraza, uz set količnik 130:102.

 

  • avgust 17, 2023
  • 925
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniorke otputovale u SAD – za osam dana protiv Turske Seniorke otputovale u SAD – za osam dana protiv Turske

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije završila je prvu sedmicu VI Lige nacija 2024. sa bilansom od jedne pobede i tri poraza. Seniorke Srbije su danas (ponedeljak, 20.) posle podne otputovale iz Rio de Žaneira u Los Anđeles preko Panama Sitija.

  • Brazil ubedljivo slavio – Srbija u ponedeljak putuje u SAD Brazil ubedljivo slavio – Srbija u ponedeljak putuje u SAD

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije preptrpela je treći poraz na turniru prve sedmice VI Lige nacija 2024. u Rio de Žaneiru. Brazil je danas pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 25:15, 25:19 i 25:19 posle 75 minuta igre.

  • Srbiji set protiv Kine – Brazil rival u nedelju (15.00 – TV SK 1) Srbiji set protiv Kine – Brazil rival u nedelju (15.00 – TV SK 1)

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije poražena je u trećeoj utakmici VI Lige nacija 2024. u Rio de Žaneiru. Kina je večeras pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 21:25, 25:15, 25:18 i 25:18 posle 97 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga