Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Minimalna pobeda Srbije – u utorak put u Poljsku, u četvrtak protiv Nemačke

SENIORKE – XIX SP 2022.

Ženska seniorska rerpezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, ostvarila je drugu pobedu u C grupi XIX SP 2022. Srbija je večeras na stadionu Gelredom u Arnemu, savladala Bugarsku sa 3:2, po setovima 25:21, 22:25, 25:27, 25:21 i 15:9, posle 129 minuta igre.

ar10 

ar11

 

ar1

 ar9

  

Važnu pobedu je zabeležila Srbija u meču u kome je Bugarska zadala mnogo problema izabranicama Danijelea Santarelija. Povele su svetske prvakinje, ali je Bugarska požrtvovanom igrom, pre svega u odbrani, uspela da preokrene rezultat i povede sa 2:1. Srbija je tek tada zaigrala bolje i na kraju stigla do očekivane pobede, uz podatak da su doprinos pobedi dale gotovo sve reprezentativke.

 

Izjava Danijelea Santarelija

Izjava Bjanke Buše

Izjava Slađane Mirković

Izjava Ane Bjelice

 

Seniorke Srbije sutra ujutro putuju iz Arnema u Lođ, gde će odigrati preostale tri utakmice C grupe.

Treću utakmicu Srbija će odigrati u Lođu u četvrtak, 29. septembra protiv Nemačke od 16.00 časova.

Sve utakmice sa Svetskog prvenstva u Holandiji i Poljskoj direktno prenosi TV Sport klub.

 

SENIORKE – XIX SP 2022.

C GRUPA – ARNEM (HOLANDIJA) I LOĐ (POLJSKA):

ARNEM, HOLANDIJA:

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

SAD – KAZAHSTAN      3:0 (25:16, 25:13, 25:22)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       3:0 (25:23, 25:16, 25:20)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:1 (25:22, 21:25, 25:23, 25:21)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BUGARSKA    3:2 (25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 15:9)

NEMAČKA – KAZAHSTAN         3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

SAD – KANADA            3:0 (25:19, 26:24, 25:15)

TABELA:

1. USA       2    2    0    6:0      6

2. GER       2    2    0    6:1      6

3. SRB       2    2    0    6:2      5

4. BUL       2    0    2    3:6      1

5. CAN       2    0    2    0:6      0

6. KAZ       2    0    2    0:6      0

 

LOĐ, POLJSKA:

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA           16.00

KANADA – KAZAHSTAN      13.00

SAD – BUGARSKA             19.00

 

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KAZAHSTAN       13.00

BUGARSKA – KANADA       16.00

SAD – NEMAČKA               19.00

 

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

SRBIJA – SAD                  19.00

BUGARSKA – KAZAHSTAN  13.00

NEMAČKA – KANADA         16.00

 

Plasman u II fazu izboriće po 4 reprezentacije iz sve 4 grupe, koje će biti svrstane u 2 grupe sa po 8 selekcija. U F grupi u Lođu, u Poljskoj igraće po 4 rerpezentacije iz C i B grupe, dok će u E grupi u Roterdamu, u Holandiji, igrati po 4 selekcije iz A i D grupe. U II fazi, sve reprezentacije će odigrati po 4 meča protiv selekcija koje nisu bile u njihovoj grupi.

 

B GRUPA – ARNEM (HOLANDIJA) I GDANJSK (POLJSKA):

ARNEM, HOLANDIJA:

PETAK, 23. SEPTEMBAR:

POLJSKA – HRVATSKA  3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15)

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

TAJLAND – TURSKA     3:2 (17:25, 31:29, 22:25, 25:19, 15:13)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 3:0 (25:19, 25:12, 25:15)

GDANJSK, POLJSKA:

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

TURSKA – KOREJA       14.00

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HRVATSKA     17.30

POLJSKA – TAJLAND    20.30

TABELA:

1. DOM      1    1    0    3:0      3

2. POL       1    1    0    3:1      3

3. THA       1    1    0    3:2      2

4. TUR       1    0    1    2:3      1

5. CRO       1    0    1    1:3      0

6. KOR       1    0    1    0:3      0

 

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

TAJLAND – HRVATSKA  14.00

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      18.30

POLJSKA – KOREJA      20.30

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

KOREJA – TAJLAND      14.00

TURSKA – HRVATSKA   17.30

POLJSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     20.30

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND     14.00

KOREJA – HRVATSKA        17.30

POLJSKA – TURSKA            20.30

 

A GRUPA – ARNEM, HOLANDIJA:

PETAK, 23. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – KENIJA   3:0 (25:11, 25:17, 25:11)

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

BELGIJA – PORTORIKO 3:0 (25:15, 27:25, 25:15)

ITALIJA – KAMERUN     3:0 (25:10, 25:12, 25:16)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

BELGIJA – KENIJA       3:0 (25:15, 25:14, 25:11)

HOLANDIJA – KAMERUN          3:0 (25:11, 25:20, 25:13)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

ITALIJA – PORTORIKO  3:0 (28:26, 25:21, 26:24)

TABELA:

1. NED       2    2    0    6:0      6

2. BEL       2    2    0    6:0      6

3. ITA        2    2    0    6:0      6

4. PUR       2    0    2    0:6      0

5. KEN       2    0    2    0:6      0

6. CMR       2    0    2    0:6      0

 

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BELGIJA       18.00

KAMERUN – KENIJA          20.00

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – PORTORIKO       20.00

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

ITALIJA – KENIJA             18.00

PORTORIKO – KAMERUN    21.00

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – BELGIJA      20.00

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

PORTORIKO – KENIJA       16.00

NEDELJA, 2. OKTOBAR:

BELGIJA – KAMERUN         13.00

HOLANDIJA – ITALIJA       16.00

 

D GRUPA – ARNEM, HOLANDIJA:

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

BRAZIL – ČEŠKA         3:1 (25:20, 25:16, 22:25, 25:18)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

KINA – ARGENTINA      3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

JAPAN – KOLUMBIJA    3:0 (25:20, 25:22, 25:17)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

JAPAN – ČEŠKA           3:0 (25:15, 25:20, 25:12)

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (25:19, 25:13, 25:21)

TABELA:

1. JPN        2    2    0    6:0      6

2. BRA       2    2    0    6:1      6

3. CHN       1    1    0    3:0      3

4. CZE       2    0    2    1:6      0

5. ARG       2    0    2    0:6      0

6. COL       1    0    1    0:3      0

 

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

KINA – KOLUMBIJA      14.00

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

KINA – JAPAN             14.15

BRAZIL – KOLUMBIJA   15.00

ARGENTINA – ČEŠKA   18.00

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

KINA – ČEŠKA                  14.00

BRAZIL – JAPAN               14.15

ARGENTINA – KOLUMBIJA  18.00

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

BRAZIL – KINA            14.00

ČEŠKA – KOLUMBIJA    18.00

NEDELJA, 2. OKTOBAR:

JAPAN – ARGENTINA    14.15

 

Plasman u II fazu izboriće po 4 reprezentacije iz sve 4 grupe, koje će biti svrstane u 2 grupe sa po 8 selekcija. U F grupi u Lođu, u Poljskoj igraće po 4 rerpezentacije iz C i B grupe, dok će u E grupi u Roterdamu, u Holandiji, igrati po 4 selekcije iz A i D grupe. U II fazi, sve reprezentacije će odigrati po 4 meča protiv selekcija koje nisu bile u njihovoj grupi.

zsp1

  • septembar 26, 2022
  • 892
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga