Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Svetske prvakinje doputovale u Lođ

SENIORKE – XIX SP 2022.

Ženska seniorska rerpezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, doputovala je večeras iz Arnema u Lođ, gde će odigrati tri preostale utakmice C grupe XIX SP 2022. Seniorke Srbije će treći meč u C grupi, odnosno prvi u Lođu odigrati u četvrtak, 29. septembra od 16.00 časova protiv Nemačke, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

 

sep8

 

U utorak su na programu bile utakmice u A, B i D grupi.

U D grupi u Arnemu, Kina je pobedila Kolumbiju sa 3:0 (25:16, 25:21, 25:16).

U B grupi u Gdanjsku, Turska je savladala Koreju sa 3:0 (25:14, 25:13, 25:13), Dominikanska Republika Hrvatsku sa 3:0 (25:20, 25:15, 25:21), a Poljska Tajland sa 3:0 (25:17, 25:17, 25:17).

U A grupi u Arnemu Italija je pobedila Belgiju sa 3:1 (21:25, 30:28, 29:27, 25:9), a Kenija Kamerun sa 3:0 (25:20, 27:25, 25:19).

 

SENIORKE – XIX SP 2022.

C GRUPA – ARNEM (HOLANDIJA) I LOĐ (POLJSKA):

ARNEM, HOLANDIJA:

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

SAD – KAZAHSTAN      3:0 (25:16, 25:13, 25:22)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       3:0 (25:23, 25:16, 25:20)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:1 (25:22, 21:25, 25:23, 25:21)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BUGARSKA    3:2 (25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 15:9)

NEMAČKA – KAZAHSTAN         3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

SAD – KANADA            3:0 (25:19, 26:24, 25:15)

LOĐ, POLJSKA:

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA           16.00

KANADA – KAZAHSTAN      13.00

SAD – BUGARSKA             19.00

TABELA:

1. USA       2    2    0    6:0      6

2. GER       2    2    0    6:1      6

3. SRB       2    2    0    6:2      5

4. BUL       2    0    2    3:6      1

5. CAN       2    0    2    0:6      0

6. KAZ       2    0    2    0:6      0

 

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KAZAHSTAN       13.00

BUGARSKA – KANADA       16.00

SAD – NEMAČKA               19.00

 

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

SRBIJA – SAD                  19.00

BUGARSKA – KAZAHSTAN  13.00

NEMAČKA – KANADA         16.00

 

Plasman u II fazu izboriće po 4 reprezentacije iz sve 4 grupe, koje će biti svrstane u 2 grupe sa po 8 selekcija. U F grupi u Lođu, u Poljskoj igraće po 4 rerpezentacije iz C i B grupe, dok će u E grupi u Roterdamu, u Holandiji, igrati po 4 selekcije iz A i D grupe. U II fazi, sve reprezentacije će odigrati po 4 meča protiv selekcija koje nisu bile u njihovoj grupi.

 

B GRUPA – ARNEM (HOLANDIJA) I GDANJSK (POLJSKA):

ARNEM, HOLANDIJA:

PETAK, 23. SEPTEMBAR:

POLJSKA – HRVATSKA  3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15)

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

TAJLAND – TURSKA     3:2 (17:25, 31:29, 22:25, 25:19, 15:13)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 3:0 (25:19, 25:12, 25:15)

GDANJSK, POLJSKA:

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

TURSKA – KOREJA       3:0 (25:14, 25:13, 25:13)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HRVATSKA     3:0 (25:20, 25:15, 25:21)

POLJSKA – TAJLAND    3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

TABELA:

1. DOM      2    2    0    6:0      6

2. POL       2    2    0    6:1      6

3. TUR       2    1    1    5:3      4

4. THA       2    1    1    3:5      2

5. CRO       2    0    2    1:6      0

6. KOR       2    0    2    0:6      0

 

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

TAJLAND – HRVATSKA  14.00

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      18.30

POLJSKA – KOREJA      20.30

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

KOREJA – TAJLAND      14.00

TURSKA – HRVATSKA   17.30

POLJSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     20.30

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND     14.00

KOREJA – HRVATSKA        17.30

POLJSKA – TURSKA            20.30

 

A GRUPA – ARNEM, HOLANDIJA:

PETAK, 23. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – KENIJA   3:0 (25:11, 25:17, 25:11)

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

BELGIJA – PORTORIKO 3:0 (25:15, 27:25, 25:15)

ITALIJA – KAMERUN     3:0 (25:10, 25:12, 25:16)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

BELGIJA – KENIJA       3:0 (25:15, 25:14, 25:11)

HOLANDIJA – KAMERUN          3:0 (25:11, 25:20, 25:13)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

ITALIJA – PORTORIKO  3:0 (28:26, 25:21, 26:24)

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BELGIJA       3:1 (21:25, 30:28, 29:27, 25:9)

KENIJA – KAMERUN          3:0 (25:20, 27:25, 25:19)

TABELA:

1. ITA        3    3    0    9:1      9

2. NED       2    2    0    6:0      6

3. BEL       3    2    1    7:3      6

4. KEN       3    1    2    3:6      3

5. PUR       2    0    2    0:6      0

6. CMR       3    0    3    0:9      0

 

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – PORTORIKO       20.00

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

ITALIJA – KENIJA             18.00

PORTORIKO – KAMERUN    21.00

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – BELGIJA      20.00

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

PORTORIKO – KENIJA       16.00

NEDELJA, 2. OKTOBAR:

BELGIJA – KAMERUN         13.00

HOLANDIJA – ITALIJA       16.00

 

D GRUPA – ARNEM, HOLANDIJA:

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

BRAZIL – ČEŠKA         3:1 (25:20, 25:16, 22:25, 25:18)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

KINA – ARGENTINA      3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

JAPAN – KOLUMBIJA    3:0 (25:20, 25:22, 25:17)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

JAPAN – ČEŠKA           3:0 (25:15, 25:20, 25:12)

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (25:19, 25:13, 25:21)

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

KINA – KOLUMBIJA      3:0 (25:16, 25:21, 25:16)

TABELA:

1. JPN        2    2    0    6:0      6

2. CHN       2    2    0    6:0      6

3. BRA       2    2    0    6:1      6

4. CZE       2    0    2    1:6      0

5. ARG       2    0    2    0:6      0

6. COL       2    0    2    0:6      0

 

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

KINA – JAPAN             14.15

BRAZIL – KOLUMBIJA   15.00

ARGENTINA – ČEŠKA   18.00

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

KINA – ČEŠKA                  14.00

BRAZIL – JAPAN               14.15

ARGENTINA – KOLUMBIJA  18.00

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

BRAZIL – KINA            14.00

ČEŠKA – KOLUMBIJA    18.00

NEDELJA, 2. OKTOBAR:

JAPAN – ARGENTINA    14.15

 

Plasman u II fazu izboriće po 4 reprezentacije iz sve 4 grupe, koje će biti svrstane u 2 grupe sa po 8 selekcija. U F grupi u Lođu, u Poljskoj igraće po 4 rerpezentacije iz C i B grupe, dok će u E grupi u Roterdamu, u Holandiji, igrati po 4 selekcije iz A i D grupe. U II fazi, sve reprezentacije će odigrati po 4 meča protiv selekcija koje nisu bile u njihovoj grupi.

  • septembar 27, 2022
  • 325
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(1 Глас)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga