Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Srbija posle velike borbe do četvrte pobede

SENIORI – XXXII EP 2021.

Muška seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, ostvarila je četvrtu pobedu na XXXII EP 2021. Srbija je u 5. kolu A grupe, u Tauron areni u Krakovu, nadigrala Grčku sa 3:2, po setovima 25:23, 22:25, 25:16, 28:30 i 15:5, posle 133 minuta igre.

 ak15

Srbija je boljom igrom otvorila uvodni set. Odmah na početku su izabranici Slobodana Kovača poveli sa 4:0, pa sa 7:1, posle čega su nastavili da povećavaju prednost. Grčka je u završnici pokušala da se vrati u set, smanjila je rezultat na 21:20, ali su nešto kasnije seniori Srbije uspeli da iskoriste četvrtu meč loptu i stignu do prednosti – 25:23.

Na startu drugog seta igralo se poen za poen sve do rezultata 8:8, posle čega je Grčka napravila seriju od 4 poena (12:8). Ova prednost donela je mirnu završnicu seta i omogućila je Grcima da izjednače rezultat – 25:22.

Posle neuspeha u prethodnom, Srbija je u treći set ušla sa željom da što pre dođe do novog vođstva, a kasnije i do četvrte pobede. Vodio je aktuelni prvak Evrope sa 6:3 i 14:10, pa sa 20:15, da bi ovaj period lako rešio u svoju korist sa 25:16.

Četvrti set bio je više nego uzbudljiv. Obe ekipe su prikazale sjajnu igru, ali je Grčka u neizvesnoj završnici uspela da po drugi put dođe do izjednačenja i odvede meč u taj-brejk – 30:28.

Posle uvodnih 4:4, Srbija je u petom setu napravila seriju od šest poena (10:4), da bi u nastavku lako došla do pobede. Odlučujući set završen je sa 15:5.

Izjava Slobodana Kovača

Izjava Aleksandra Atanasijevića

Izjava Aleksandra Okolića

Ukoliko Poljska sutra savlada Ukrajinu, Srbija će kao drugoplasirana u osmini finala igrati sa trećeplasiranom ekipom iz C grupe. Sve utakmice sa EP seniora direktno prenose RTS i TV Arena Sport.

ak12

Galerije fotografija sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/PhotogalleryArchive.aspx?ID=1247

CEV – SENIORI – XXXII EP 2021. – KRAKOV, GDANJSK I KATOVICE (POLJSKA), OSTRAVA (ČEŠKA), TAMPERE (FINSKA) I TALIN (ESTONIJA):

A GRUPA – KRAKOV, POLJSKA:

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BELGIJA           3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20)

UKRAJINA – GRČKA         3:2 (22:25, 26:24, 22:25, 25:19, 15:6)

POLJSKA – PORTUGALIJA         3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:19)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

SRBIJA – UKRAJINA        3:0 (27:25, 26:24, 25:21)

PORTUGALIJA – BELGIJA         3:2 (25:23, 25:22, 20:25, 18:25, 15:13)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA           2:3 (21:25, 25:23, 25:20, 20:25, 14:16)

BELGIJA – GRČKA        3:0 (25:16, 25:22, 25:22)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

UKRAJINA – PORTUGALIJA              3:2 (25:18, 25:23, 21:25, 24:26, 15:11)

POLJSKA – GRČKA                     3:1 (25:15, 25:22, 20:25, 26:24)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SRBIJA – PORTUGALIJA        3:1 (25:15, 25:21, 22:25, 25:17)

POLJSKA – BELGIJA              3:0 (25:18, 26:24, 25:16)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SRBIJA – GRČKA             3:2 (25:23, 22:25, 25:16, 28:30, 15:5)

UKRAJINA – BELGIJA   3:1 (25:27, 25:23, 25:18, 25:23)

TABELA:

1. SRB       5    4    1    14:7    12

2. POL       4    4    0    12:4    11

3. UKR       4    3    1      9:8      7

4. BEL       5    1    4      7:12     4

5. POR       4    1    3      7:11     3

6. GRE       4    0    4      5:12     2

 

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

GRČKA – PORTUGALIJA           17.30

POLJSKA – UKRAJINA              20.30

 

B GRUPA – OSTRAVA, ČEŠKA:

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BELORUSIJA    3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

BUGARSKA – CRNA GORA               3:0 (25:22, 25:17, 27:25)

ČEŠKA – SLOVENIJA       3:1 (26:24, 25:18, 14:25, 25:19)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – CRNA GORA               3:0 (25:17, 25:16, 25:16)

BELORUSIJA – ČEŠKA     3:1 (25:20, 19:25, 25:21, 25:19)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – ČEŠKA       3:2 (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11)

ITALIJA – CRNA GORA     3:0 (25:17, 25:20, 26:24)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BUGARSKA      3:1 (25:19, 25:18, 17:25, 25:12)

SLOVENIJA – BELORUSIJA              3:0 (25:20, 25:20, 25:15)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – BUGARSKA         3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

ČEŠKA – CRNA GORA   3:0 (30:28, 25:23, 25:10)

TABELA:

1. ITA        3    3    0      9:1    9

2. SLO       4    3    1    10:3    9

3. CZE       4    2    2      9:7    7

4. BUL       4    2    2      7:8    5

5. BLR       3    1    2      3:7    3

6. MNE       4    0    4      0:12   0

 

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – ITALIJA              15.45

CRNA GORA – BELORUSIJA     19.00

 

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – BELORUSIJA      16.00

ITALIJA – ČEŠKA                    19.00

 

C GRUPA – TAMPERE, FINSKA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

FINSKA – SEVERNA MAKEDONIJA           3:1 (25:20, 25:15, 24:26, 25:22)

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

TURSKA – RUSIJA            3:1 (29:27, 16:25, 25:21, 25:19)

HOLANDIJA – ŠPANIJA    3:0 (25:23, 26:24, 25:22)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

TURSKA – ŠPANIJA          3:1 (25:16, 29:31, 27:25, 25:23)

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA     3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

FINSKA – ŠPANIJA           3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

RUSIJA – HOLANDIJA      3:2 (25:13, 19:25, 25:21, 21:25, 15:13)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

TURSKA – SEVERNA MAKEDONIJA          3:0 (25:22, 25:12, 25:15)

RUSIJA – FINSKA            3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 25:17)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

ŠPANIJA – SEVERNA MAKEDONIJA          3:1 (25:23, 21:25, 30:28, 25:15)

HOLANDIJA – TURSKA     3:1 (22:25, 27:25, 27:25, 25:23)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

RUSIJA – ŠPANIJA           3:1 (25:20, 20:25, 25:16, 25:17)

HOLANDIJA – FINSKA   3:1 (25:23, 21:25, 27:25, 25:20)

TABELA:

1. NED       5    4    1    14:5    13

2. TUR       4    3    1    10:5      9

3. RUS       4    3    1    10:7      8

4. FIN       4    2    2      8:7      6

5. ESP       5    1    4      5:13     3

6. MKD      4    0    4      2:12     0

 

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

RUSIJA – SEVERNA MAKEDONIJA    17.00 (16.00)

FINSKA – TURSKA           20.00 (19.00)

 

D GRUPA – TALIN, ESTONIJA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

LETONIJA – ESTONIJA     3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – HRVATSKA                   3:0 (25:20, 25:13, 25:19)

FRANCUSKA – SLOVAČKA               3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

ESTONIJA – SLOVAČKA                   3:2 (25:27, 22:25, 25:18, 25:14, 15:13)

HRVATSKA – LETONIJA                    3:2 (28:30, 25:20, 23:25, 31:29, 15:11)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – ESTONIJA     3:0 (25:19, 25:16, 25:21)

FRANCUSKA – HRVATSKA               3:0 (25:15, 25:16, 26:24)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SLOVAČKA – LETONIJA    3:2 (25:18, 23:25, 13:25, 25:19, 15:7)

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:1 (31:29, 15:25, 25:22, 25:22)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – LETONIJA     3:1 (25:22, 25:19, 25:27, 25:17)

HRVATSKA – ESTONIJA            3:2 (20:25, 22:25, 25:18, 26:24, 15:9)

TABELA:

1. FRA       3    3    0      9:1    9

2. GER       4    3    1    10:4    9

3. CRO       4    2    2      6:10   4

4. LAT       4    1    3      8:10   5

5. SVK       3    1    2      5:8    3

6. EST       4    1    3      6:11   3

 

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

SLOVAČKA – HRVATSKA  17.00 (16.00)

FRANCUSKA – LETONIJA 20.00 (19.00)

 

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – SLOVAČKA           17.00 (16.00)

FRANCUSKA – ESTONIJA 20.00 (19.00)

 

OSMINA FINALA – GDANJSK I OSTRAVA (11 – 13. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

SUBOTA, 11. SEPTEMBAR:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – UKRAJINA (A 3)

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(2) HOLANDIJA (C 1) – A 4

(3) A 2 – C 3

 

OSTRAVA, ČEŠKA (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

PONEDELJAK, 13. SEPTEMBAR:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

 

ČETVRTFINALE – GDANJSK I OSTRAVA (14. I 15. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA – UTORAK, 14. SEPTEMBAR (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 i 4

(2) POBEDNICI MEČEVA 2 i 3

 

OSTRAVA, ČEŠKA – SREDA, 15. SEPTEMBAR (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 i 8

(4) POBEDNICI MEČEVA 6 i 7

 

KATOVICE, POLJSKA:

SUBOTA, 18. SEPTEBMBAR – POLUFINALE (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 1 i 4

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 2 i 3

 

NEDELJA, 19. SEPTEMBAR:

FINALE:                                 20.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:           17.30

  • septembar 7, 2021
  • 2916
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Kolaković odredio sastav – Srbija u nedelju ujutro putuje u Rio de Žaneiro Kolaković odredio sastav – Srbija u nedelju ujutro putuje u Rio de Žaneiro

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije sutra (nedelja, 19. maj) rano ujutro putuje u Rio de Žaneiro, gde će igrati tokom prve sedmice VI Lige nacija 2024. Igor Kolaković, prvi trener muške seniorske reprezentacije Srbije, odredio je sastav tima koji će igrati u Brazilu.

  • Seniori Srbije u nedelju putuju u Brazil – protiv Irana u četvrtak ujutro Seniori Srbije u nedelju putuju u Brazil – protiv Irana u četvrtak ujutro

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije u nedelju (19. maj) rano ujutro putoje u Rio de Žaneiro, gde će igrati tokom prve sedmice VI Lige nacija 2024. Tim povodom, danas je u beogradskom hotelu “M” održana konferencija za novinare, na kojoj su se predstavnicima medija obratili Igor Kolaković, Uroš Kovačević, Marko Podraščani, Aleksandar Atanasijević i Miran Kujundžić.

  • Italija uspešnija posle pet setova Italija uspešnija posle pet setova

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije odigrala je večeras drugu prijateljsku utakmicu u okviru priprema za VI Ligu nacija 2024. Italija je večeras u dvorani Arpad Vajs u Kavalezeu pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 23:25, 33:31, 20:25, 25:20 i 15:11, posle 141 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga