Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Srbija u osmini finala protiv Turske u nedelju u Gdanjsku

SENIORI – XXXII EP 2021.

Muška seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, igraće u osmini finala XXXII EP 2021. protiv Turske u nedelju, 12. septembra u Ergo areni u Gdanjsku. U poslednjem, 5. kolu u A grupi, Poljska je u prvom meču savladala Ukrajinu sa 3:0 (25:15, 25:20, 25:21) i obezbedila prvo mesto u A grupi, dok je Ukrajina treća, a Portugalija četvrta, pošto je pobedila Grčku sa 3:1 (25:22, 24:26, 25:20, 25:22). U C grupi, Rusija je pobedila Severnu Makedoniju sa 3:0 (25:15, 25:13, 25:18), dok je Finska savladala Tursku sa 3:2 (25:17, 16:25, 27:29, 25:18, 15:13). Holandija je zauzela prvo mesto u C grupi, Rusija drugo, Turska treće, a Finska četvrto mesto.

ak

Parovi osmine finala u Gdanjsku su Srbija – Turska, Poljska – Finska, Rusija – Ukrajina i Holandija – Portugalija.

Pobednik meča Srbija – Turska igraće u četvrtfinalu sa pobednikom duela Holandija – Portugalija.

Sve utakmice sa EP seniora direktno prenose RTS i TV Arena Sport.

Galerije fotografija sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/PhotogalleryArchive.aspx?ID=1247

 

CEV – SENIORI – XXXII EP 2021. – KRAKOV, GDANJSK I KATOVICE (POLJSKA), OSTRAVA (ČEŠKA), TAMPERE (FINSKA) I TALIN (ESTONIJA):

A GRUPA – KRAKOV, POLJSKA:

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BELGIJA       3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20)

UKRAJINA – GRČKA      3:2 (22:25, 26:24, 22:25, 25:19, 15:6)

POLJSKA – PORTUGALIJA        3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:19)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

SRBIJA – UKRAJINA     3:0 (27:25, 26:24, 25:21)

PORTUGALIJA – BELGIJA         3:2 (25:23, 25:22, 20:25, 18:25, 15:13)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA      2:3 (21:25, 25:23, 25:20, 20:25, 14:16)

BELGIJA – GRČKA  3:0 (25:16, 25:22, 25:22)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

UKRAJINA – PORTUGALIJA      3:2 (25:18, 25:23, 21:25, 24:26, 15:11)

POLJSKA – GRČKA       3:1 (25:15, 25:22, 20:25, 26:24)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SRBIJA – PORTUGALIJA            3:1 (25:15, 25:21, 22:25, 25:17)

POLJSKA – BELGIJA     3:0 (25:18, 26:24, 25:16)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SRBIJA – GRČKA         3:2 (25:23, 22:25, 25:16, 28:30, 15:5)

UKRAJINA – BELGIJA   3:1 (25:27, 25:23, 25:18, 25:23)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

POLJSKA – UKRAJINA   3:0 (25:15, 25:20, 25:21)

PORTUGALIJA – GRČKA           3:1 (25:22, 24:26, 25:20, 25:22)

TABELA:

1. POL       5    5    0    15:4    14

2. SRB       5    4    1    14:7    12

3. UKR       5    3    2      9:11     7

4. POR       5    2    3    10:12     6

5. BEL       5    1    4      7:12     4

6. GRE       5    0    5      6:15     2

 

B GRUPA – OSTRAVA, ČEŠKA:

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BELORUSIJA 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

BUGARSKA – CRNA GORA       3:0 (25:22, 25:17, 27:25)

ČEŠKA – SLOVENIJA    3:1 (26:24, 25:18, 14:25, 25:19)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – CRNA GORA       3:0 (25:17, 25:16, 25:16)

BELORUSIJA – ČEŠKA  3:1 (25:20, 19:25, 25:21, 25:19)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – ČEŠKA    3:2 (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11)

ITALIJA – CRNA GORA  3:0 (25:17, 25:20, 26:24)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BUGARSKA   3:1 (25:19, 25:18, 17:25, 25:12)

SLOVENIJA – BELORUSIJA       3:0 (25:20, 25:20, 25:15)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – BUGARSKA         3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

ČEŠKA – CRNA GORA   3:0 (30:28, 25:23, 25:10)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

ITALIJA – SLOVENIJA   3:0 (27:25, 25:20, 25:23)

BELORUSIJA – CRNA GORA      3:0 (25:23, 25:21, 25:12)

TABELA:

1. ITA        4    4    0    12:1    12

2. SLO       5    3    2    10:6      9

3. CZE       4    2    2      9:7      7

4. BLR       4    2    2      6:7      6

5. BUL       4    2    2      7:8      5

6. MNE       5    0    5      0:15     0

 

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – BELORUSIJA  16.00

ITALIJA – ČEŠKA               19.00

 

C GRUPA – TAMPERE, FINSKA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

FINSKA – SEVERNA MAKEDONIJA        3:1 (25:20, 25:15, 24:26, 25:22)

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

TURSKA – RUSIJA       3:1 (29:27, 16:25, 25:21, 25:19)

HOLANDIJA – ŠPANIJA 3:0 (25:23, 26:24, 25:22)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

TURSKA – ŠPANIJA      3:1 (25:16, 29:31, 27:25, 25:23)

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

FINSKA – ŠPANIJA      3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

RUSIJA – HOLANDIJA   3:2 (25:13, 19:25, 25:21, 21:25, 15:13)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

TURSKA – SEVERNA MAKEDONIJA       3:0 (25:22, 25:12, 25:15)

RUSIJA – FINSKA        3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 25:17)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

ŠPANIJA – SEVERNA MAKEDONIJA      3:1 (25:23, 21:25, 30:28, 25:15)

HOLANDIJA – TURSKA  3:1 (22:25, 27:25, 27:25, 25:23)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

RUSIJA – ŠPANIJA       3:1 (25:20, 20:25, 25:16, 25:17)

HOLANDIJA – FINSKA   3:1 (25:23, 21:25, 27:25, 25:20)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

RUSIJA – SEVERNA MAKEDONIJA        3:0 (25:15, 25:13, 25:18)

FINSKA – TURSKA       3:2 (25:17, 16:25, 27:29, 25:18, 15:13)

TABELA:

1. NED       5    4    1    14:5    13

2. RUS       5    4    1    13:7    11

3. TUR       5    3    2    12:8    10

4. FIN       5    3    2    11:9      8

5. ESP       5    1    4      5:13     3

6. MKD      5    0    5      2:15     0

 

D GRUPA – TALIN, ESTONIJA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

LETONIJA – ESTONIJA  3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – HRVATSKA           3:0 (25:20, 25:13, 25:19)

FRANCUSKA – SLOVAČKA       3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

ESTONIJA – SLOVAČKA           3:2 (25:27, 22:25, 25:18, 25:14, 15:13)

HRVATSKA – LETONIJA           3:2 (28:30, 25:20, 23:25, 31:29, 15:11)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – ESTONIJA  3:0 (25:19, 25:16, 25:21)

FRANCUSKA – HRVATSKA       3:0 (25:15, 25:16, 26:24)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SLOVAČKA – LETONIJA 3:2 (25:18, 23:25, 13:25, 25:19, 15:7)

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:1 (31:29, 15:25, 25:22, 25:22)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – LETONIJA  3:1 (25:22, 25:19, 25:27, 25:17)

HRVATSKA – ESTONIJA            3:2 (20:25, 22:25, 25:18, 26:24, 15:9)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

HRVATSKA – SLOVAČKA         3:1 (25:27, 25:19, 25:19, 31:29)

FRANCUSKA – LETONIJA         3:0 (25:18, 25:14, 25:17)

TABELA:

1. FRA       4    4    0    12:1    12

2. GER       4    3    1    10:4      9

3. CRO       5    3    2      9:11     7

4. LAT       5    1    4      8:13     5

5. EST       4    1    3      6:11     3

6. SVK       4    1    3      6:11     3

 

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – SLOVAČKA      17.00 (16.00)

FRANCUSKA – ESTONIJA    20.00 (19.00)

 

OSMINA FINALA – GDANJSK I OSTRAVA (11 – 13. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

SUBOTA, 11. SEPTEMBAR:

(1) POLJSKA (A 1) – FINSKA (C 4)

(4) RUSIJA (C 2) – UKRAJINA (A 3)

 

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(2) HOLANDIJA (C 1) – PORTUGALIJA (A 4)

(3) SRBIJA (A 2) – TURSKA (C 3)

 

OSTRAVA, ČEŠKA (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(5) ITALIJA (B 1) – D 4

(8) D 2 – B 3

 

PONEDELJAK, 13. SEPTEMBAR:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – HRVATSKA (D 3)

 

ČETVRTFINALE – GDANJSK I OSTRAVA (14. I 15. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA – UTORAK, 14. SEPTEMBAR (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 i 4

(2) POBEDNICI MEČEVA 2 i 3

 

OSTRAVA, ČEŠKA – SREDA, 15. SEPTEMBAR (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 i 8

(4) POBEDNICI MEČEVA 6 i 7

 

KATOVICE, POLJSKA:

SUBOTA, 18. SEPTEBMBAR – POLUFINALE (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 1 i 4

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 2 i 3

 

NEDELJA, 19. SEPTEMBAR:

FINALE:                           20.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:      17.30

mep

  • septembar 8, 2021
  • 3315
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Ub dočekuje Olimpijakos (sreda, 19.00 – TV Arena Sport 4) Ub dočekuje Olimpijakos (sreda, 19.00 – TV Arena Sport 4)

    SENIORKE – LIGA ŠAMPIONA 2022.

    Ub, pobednik Banka poštanska štedionica Superlige 2020/2021. i prvak Srbije u konkurenciji odbojkašica odigraće prvi meč 3. kola kvalifikacija za CEV Ligu šampiona 2022. protiv Olimpijakosa iz Pireja. Utakmica će se odigrati u Sportskoj hali Ub, u sredu, 27. oktobra od 19.00 časova, uz direktan prenos na TV Arena Sport 4.

  • Prve utakmice četvrtfinala Kupa Srbije u sredu Prve utakmice četvrtfinala Kupa Srbije u sredu

    SENIORI – 57. KUP SRBIJE 2021/2022

    Utakmice četvrtfinala 57. Kupa Srbije 2021/2022. u konkurenciji odbojkaša odigraće se u sredu, 27. oktobra. U prvim utakmicama četvrtine finala sastaće se Partizan Sokerbet – Radnički doo (Kragujevac), Crvena zvezda – Niš, Mladi radnik (Požarevac) – Ribnica (Kraljevo) i Spartak (Subotica) – Vojvodina NS seme (Novi Sad).

  • Održan žreb za četvrtfinale Kupa Srbije Održan žreb za četvrtfinale Kupa Srbije

    SENIORKE I SENIORI – KUP SRBIJE 2021/2022.

    U prostorijama Odbojkaškog saveza Srbije danas je obavljen žreb za četvrtfinale 56. Kupa Srbije 2021/2022. u konkurenciji odbojkašica i 57. Kupa Srbije 2021/2022. u konkurenciji odbojkaša. Železničar iz Lajkovca i Ribnica iz Kraljeva, aktuelni pobednici Kupa Srbije, igraće u četvrtfinalu protiv Partizan Sokerbeta, odnosno Mladog radnika iz Požarevca.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga