Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Srbija u osmini finala protiv Turske u nedelju u Gdanjsku

SENIORI – XXXII EP 2021.

Muška seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, igraće u osmini finala XXXII EP 2021. protiv Turske u nedelju, 12. septembra u Ergo areni u Gdanjsku. U poslednjem, 5. kolu u A grupi, Poljska je u prvom meču savladala Ukrajinu sa 3:0 (25:15, 25:20, 25:21) i obezbedila prvo mesto u A grupi, dok je Ukrajina treća, a Portugalija četvrta, pošto je pobedila Grčku sa 3:1 (25:22, 24:26, 25:20, 25:22). U C grupi, Rusija je pobedila Severnu Makedoniju sa 3:0 (25:15, 25:13, 25:18), dok je Finska savladala Tursku sa 3:2 (25:17, 16:25, 27:29, 25:18, 15:13). Holandija je zauzela prvo mesto u C grupi, Rusija drugo, Turska treće, a Finska četvrto mesto.

ak

Parovi osmine finala u Gdanjsku su Srbija – Turska, Poljska – Finska, Rusija – Ukrajina i Holandija – Portugalija.

Pobednik meča Srbija – Turska igraće u četvrtfinalu sa pobednikom duela Holandija – Portugalija.

Sve utakmice sa EP seniora direktno prenose RTS i TV Arena Sport.

Galerije fotografija sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/PhotogalleryArchive.aspx?ID=1247

 

CEV – SENIORI – XXXII EP 2021. – KRAKOV, GDANJSK I KATOVICE (POLJSKA), OSTRAVA (ČEŠKA), TAMPERE (FINSKA) I TALIN (ESTONIJA):

A GRUPA – KRAKOV, POLJSKA:

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BELGIJA       3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20)

UKRAJINA – GRČKA      3:2 (22:25, 26:24, 22:25, 25:19, 15:6)

POLJSKA – PORTUGALIJA        3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:19)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

SRBIJA – UKRAJINA     3:0 (27:25, 26:24, 25:21)

PORTUGALIJA – BELGIJA         3:2 (25:23, 25:22, 20:25, 18:25, 15:13)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA      2:3 (21:25, 25:23, 25:20, 20:25, 14:16)

BELGIJA – GRČKA  3:0 (25:16, 25:22, 25:22)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

UKRAJINA – PORTUGALIJA      3:2 (25:18, 25:23, 21:25, 24:26, 15:11)

POLJSKA – GRČKA       3:1 (25:15, 25:22, 20:25, 26:24)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SRBIJA – PORTUGALIJA            3:1 (25:15, 25:21, 22:25, 25:17)

POLJSKA – BELGIJA     3:0 (25:18, 26:24, 25:16)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SRBIJA – GRČKA         3:2 (25:23, 22:25, 25:16, 28:30, 15:5)

UKRAJINA – BELGIJA   3:1 (25:27, 25:23, 25:18, 25:23)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

POLJSKA – UKRAJINA   3:0 (25:15, 25:20, 25:21)

PORTUGALIJA – GRČKA           3:1 (25:22, 24:26, 25:20, 25:22)

TABELA:

1. POL       5    5    0    15:4    14

2. SRB       5    4    1    14:7    12

3. UKR       5    3    2      9:11     7

4. POR       5    2    3    10:12     6

5. BEL       5    1    4      7:12     4

6. GRE       5    0    5      6:15     2

 

B GRUPA – OSTRAVA, ČEŠKA:

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BELORUSIJA 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

BUGARSKA – CRNA GORA       3:0 (25:22, 25:17, 27:25)

ČEŠKA – SLOVENIJA    3:1 (26:24, 25:18, 14:25, 25:19)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – CRNA GORA       3:0 (25:17, 25:16, 25:16)

BELORUSIJA – ČEŠKA  3:1 (25:20, 19:25, 25:21, 25:19)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – ČEŠKA    3:2 (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11)

ITALIJA – CRNA GORA  3:0 (25:17, 25:20, 26:24)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BUGARSKA   3:1 (25:19, 25:18, 17:25, 25:12)

SLOVENIJA – BELORUSIJA       3:0 (25:20, 25:20, 25:15)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – BUGARSKA         3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

ČEŠKA – CRNA GORA   3:0 (30:28, 25:23, 25:10)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

ITALIJA – SLOVENIJA   3:0 (27:25, 25:20, 25:23)

BELORUSIJA – CRNA GORA      3:0 (25:23, 25:21, 25:12)

TABELA:

1. ITA        4    4    0    12:1    12

2. SLO       5    3    2    10:6      9

3. CZE       4    2    2      9:7      7

4. BLR       4    2    2      6:7      6

5. BUL       4    2    2      7:8      5

6. MNE       5    0    5      0:15     0

 

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – BELORUSIJA  16.00

ITALIJA – ČEŠKA               19.00

 

C GRUPA – TAMPERE, FINSKA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

FINSKA – SEVERNA MAKEDONIJA        3:1 (25:20, 25:15, 24:26, 25:22)

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

TURSKA – RUSIJA       3:1 (29:27, 16:25, 25:21, 25:19)

HOLANDIJA – ŠPANIJA 3:0 (25:23, 26:24, 25:22)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

TURSKA – ŠPANIJA      3:1 (25:16, 29:31, 27:25, 25:23)

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

FINSKA – ŠPANIJA      3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

RUSIJA – HOLANDIJA   3:2 (25:13, 19:25, 25:21, 21:25, 15:13)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

TURSKA – SEVERNA MAKEDONIJA       3:0 (25:22, 25:12, 25:15)

RUSIJA – FINSKA        3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 25:17)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

ŠPANIJA – SEVERNA MAKEDONIJA      3:1 (25:23, 21:25, 30:28, 25:15)

HOLANDIJA – TURSKA  3:1 (22:25, 27:25, 27:25, 25:23)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

RUSIJA – ŠPANIJA       3:1 (25:20, 20:25, 25:16, 25:17)

HOLANDIJA – FINSKA   3:1 (25:23, 21:25, 27:25, 25:20)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

RUSIJA – SEVERNA MAKEDONIJA        3:0 (25:15, 25:13, 25:18)

FINSKA – TURSKA       3:2 (25:17, 16:25, 27:29, 25:18, 15:13)

TABELA:

1. NED       5    4    1    14:5    13

2. RUS       5    4    1    13:7    11

3. TUR       5    3    2    12:8    10

4. FIN       5    3    2    11:9      8

5. ESP       5    1    4      5:13     3

6. MKD      5    0    5      2:15     0

 

D GRUPA – TALIN, ESTONIJA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

LETONIJA – ESTONIJA  3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – HRVATSKA           3:0 (25:20, 25:13, 25:19)

FRANCUSKA – SLOVAČKA       3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

ESTONIJA – SLOVAČKA           3:2 (25:27, 22:25, 25:18, 25:14, 15:13)

HRVATSKA – LETONIJA           3:2 (28:30, 25:20, 23:25, 31:29, 15:11)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – ESTONIJA  3:0 (25:19, 25:16, 25:21)

FRANCUSKA – HRVATSKA       3:0 (25:15, 25:16, 26:24)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SLOVAČKA – LETONIJA 3:2 (25:18, 23:25, 13:25, 25:19, 15:7)

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:1 (31:29, 15:25, 25:22, 25:22)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – LETONIJA  3:1 (25:22, 25:19, 25:27, 25:17)

HRVATSKA – ESTONIJA            3:2 (20:25, 22:25, 25:18, 26:24, 15:9)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

HRVATSKA – SLOVAČKA         3:1 (25:27, 25:19, 25:19, 31:29)

FRANCUSKA – LETONIJA         3:0 (25:18, 25:14, 25:17)

TABELA:

1. FRA       4    4    0    12:1    12

2. GER       4    3    1    10:4      9

3. CRO       5    3    2      9:11     7

4. LAT       5    1    4      8:13     5

5. EST       4    1    3      6:11     3

6. SVK       4    1    3      6:11     3

 

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – SLOVAČKA      17.00 (16.00)

FRANCUSKA – ESTONIJA    20.00 (19.00)

 

OSMINA FINALA – GDANJSK I OSTRAVA (11 – 13. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

SUBOTA, 11. SEPTEMBAR:

(1) POLJSKA (A 1) – FINSKA (C 4)

(4) RUSIJA (C 2) – UKRAJINA (A 3)

 

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(2) HOLANDIJA (C 1) – PORTUGALIJA (A 4)

(3) SRBIJA (A 2) – TURSKA (C 3)

 

OSTRAVA, ČEŠKA (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(5) ITALIJA (B 1) – D 4

(8) D 2 – B 3

 

PONEDELJAK, 13. SEPTEMBAR:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – HRVATSKA (D 3)

 

ČETVRTFINALE – GDANJSK I OSTRAVA (14. I 15. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA – UTORAK, 14. SEPTEMBAR (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 i 4

(2) POBEDNICI MEČEVA 2 i 3

 

OSTRAVA, ČEŠKA – SREDA, 15. SEPTEMBAR (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 i 8

(4) POBEDNICI MEČEVA 6 i 7

 

KATOVICE, POLJSKA:

SUBOTA, 18. SEPTEBMBAR – POLUFINALE (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 1 i 4

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 2 i 3

 

NEDELJA, 19. SEPTEMBAR:

FINALE:                           20.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:      17.30

mep

  • septembar 8, 2021
  • 4840
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniori u Rosariju – u četvrtak i petak protiv Argentine Seniori u Rosariju – u četvrtak i petak protiv Argentine

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije završila je prvu sedmicu VI Lige nacija 2024. sa skorom od jedne pobede i tri poraza. Seniori Srbije će pauzu između dve sedmice provesti u Rosariju, u Argentini. U planu su dve utakmice sa Argentinonm u dvorani “Njuels Old Bojs” (7500), koje će se odigrati u četvrtak i petak, 30. i 31. maja.

  • Srbiji set protiv Brazila – protiv Nemačke u nedelju (19.00 – TV SK 2) Srbiji set protiv Brazila – protiv Nemačke u nedelju (19.00 – TV SK 2)

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je drugi poraz na turniru prve sedmice VI Lige nacija 2024. u Rio de Žaneiru. Brazil je prošle noći po našem vremenu u Rio de Žaneiru pobedio Srbiju sa 3:1, po setovima 25:21, 25:20, 22:25 i 25:22, posle 102 minuta igre.

  • Japan nedodirljiv – Srbija u subotu protiv Brazila (2.00 – TV SK 1) Japan nedodirljiv – Srbija u subotu protiv Brazila (2.00 – TV SK 1)

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je u drugoj utakmici prve sedmice VI Lige nacija 2024. Japan je večeras po našem vremenu u Rio de Žaneiru pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 25:20, 25:16 i 25:22, posle 68 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga