Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Srbiji bod protiv Poljaka

SENIORI – XXXII EP 2021.

Muška seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, poražena je u svom trećem meču na XXXII EP 2021. Poljska je večeras, u A grupi, u Tauron areni u Krakovu, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:21, 23:25, 20:25, 25:20 i 16:14, posle 151 minuta igre.

ak

Posle više od dva i po časa rovovske borbe, izabranici Slobodana Kovača su pretrpeli minimalan poraz od jednog od domaćina prvenstva.

Igrala je Srbija hrabro i vodila sa 2:1 u setovima, ali je Poljska ipak na kraju slavila.

I u ovom meču se video kvalitet aktuelnih prvaka Evrope, koji su čini se bili bolji rival tokom većeg dela meča.

Srbija će četvrti meč na prvenstvu Evrope odigrati u ponedeljak, 6. septembra protiv Poljske od 17.30 časova, uz direktne prenose na RTS i TV Arena Sport.

Sve utakmice sa EP seniora direktno prenose RTS i TV Arena Sport.

Galerije fotografija sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/PhotogalleryArchive.aspx?ID=1247

 

CEV – SENIORI – XXXII EP 2021. – KRAKOV, GDANJSK I KATOVICE (POLJSKA), OSTRAVA (ČEŠKA), TAMPERE (FINSKA) I TALIN (ESTONIJA):

A GRUPA – KRAKOV, POLJSKA:

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BELGIJA       3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20)

UKRAJINA – GRČKA      3:2 (22:25, 26:24, 22:25, 25:19, 15:6)

POLJSKA – PORTUGALIJA        3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:19)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

SRBIJA – UKRAJINA     3:0 (27:25, 26:24, 25:21)

PORTUGALIJA – BELGIJA         3:2 (25:23, 25:22, 20:25, 18:25, 15:13)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA      2:3 (21:25, 25:23, 25:20, 20:25, 14:16)

BELGIJA – GRČKA  3:0 (25:16, 25:22, 25:22)

TABELA:

1. SRB       3    2    1    8:4      7

2. POL       2    2    0    6:3      5

3. BEL       3    2    1    6:6      4

4. POR       2    1    1    4:5      2

5. UKR       2    1    1    3:5      2

6. GRE       2    0    2    2:6      1

 

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

PORTUGALIJA – UKRAJINA 17.30

POLJSKA – GRČKA             20.30

 

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SRBIJA – PORTUGALIJA      17.30

POLJSKA – BELGIJA          20.30

 

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SRBIJA – GRČKA         17.30

UKRAJINA – BELGIJA   20.30

 

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

GRČKA – PORTUGALIJA      17.30

POLJSKA – UKRAJINA        20.30

 

B GRUPA – OSTRAVA, ČEŠKA:

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BELORUSIJA 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

BUGARSKA – CRNA GORA       3:0 (25:22, 25:17, 27:25)

ČEŠKA – SLOVENIJA    3:1 (26:24, 25:18, 14:25, 25:19)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – CRNA GORA       3:0 (25:17, 25:16, 25:16)

BELORUSIJA – ČEŠKA  3:1 (25:20, 19:25, 25:21, 25:19)

TABELA:

1. ITA        1    1    0    3:0      3

2. BUL       1    1    0    3:0      3

3. SLO       2    1    1    4:3      3

4. CZE       2    1    1    4:4      3

5. BLR       2    1    1    3:4      3

6. MNE       2    0    2    0:6      0

 

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – ČEŠKA         16.00

ITALIJA – CRNA GORA       19.00

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BUGARSKA        15.45

SLOVENIJA – BELORUSIJA  19.00

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – BUGARSKA    16.00

CRNA GORA – ČEŠKA        19.00

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – ITALIJA        15.45

CRNA GORA – BELORUSIJA 19.00

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – BELORUSIJA  16.00

ITALIJA – ČEŠKA               19.00

 

C GRUPA – TAMPERE, FINSKA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

FINSKA – SEVERNA MAKEDONIJA        3:1 (25:20, 25:15, 24:26, 25:22)

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

TURSKA – RUSIJA       3:1 (29:27, 16:25, 25:21, 25:19)

HOLANDIJA – ŠPANIJA 3:0 (25:23, 26:24, 25:22)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

TURSKA – ŠPANIJA      3:1 (25:16, 29:31, 27:25, 25:23)

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

FINSKA – ŠPANIJA      3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

RUSIJA – HOLANDIJA   3:2 (25:13, 19:25, 25:21, 21:25, 15:13)

TABELA:

1. NED       3    2    1    8:3      7

2. FIN       2    2    0    6:1      6

3. TUR       2    2    0    6:2      6

4. RUS       2    1    1    4:5      2

5. MKD      2    0    2    1:6      0

6. ESP       3    0    3    1:9      0

 

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

SEVERNA MAKEDONIJA – TURSKA  14.00 (13.00)

RUSIJA – FINSKA        17.30 (16.30)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SEVERNA MAKEDONIJA – ŠPANIJA 17.00 (16.00)

HOLANDIJA – TURSKA       20.00 (19.00)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

RUSIJA – ŠPANIJA       17.00 (16.00)

FINSKA – HOLANDIJA   20.00 (19.00)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

RUSIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   17.00 (16.00)

FINSKA – TURSKA       20.00 (19.00)

 

D GRUPA – TALIN, ESTONIJA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

LETONIJA – ESTONIJA  3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – HRVATSKA           3:0 (25:20, 25:13, 25:19)

FRANCUSKA – SLOVAČKA       3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

ESTONIJA – SLOVAČKA           3:2 (25:27, 22:25, 25:18, 25:14, 15:13)

HRVATSKA – LETONIJA           3:2 (28:30, 25:20, 23:25, 31:29, 15:11)

TABELA:

1. LAT       2    1    1    5:4      4

2. GER       1    1    0    3:0      3

3. FRA       1    1    0    3:0      3

4. EST       2    1    1    4:5      2

5. CRO       2    1    1    3:5      2

6. SVK       2    0    2    2:6      1

 

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – ESTONIJA       16.00 (15.00)

FRANCUSKA – HRVATSKA  19.00 (18.00)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

LETONIJA – SLOVAČKA      17.00 (16.00)

FRANCUSKA – NEMAČKA    20.00 (19.00)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – LETONIJA       17.00 (16.00)

ESTONIJA – HRVATSKA      20.00 (19.00)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

SLOVAČKA – HRVATSKA    17.00 (16.00)

FRANCUSKA – LETONIJA    20.00 (19.00)

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – SLOVAČKA      17.00 (16.00)

FRANCUSKA – ESTONIJA    20.00 (19.00)

 

OSMINA FINALA – GDANJSK I OSTRAVA (11 – 13. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

SUBOTA, 11. SEPTEMBAR:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

 

OSTRAVA, ČEŠKA (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

PONEDELJAK, 13. SEPTEMBAR:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

 

ČETVRTFINALE – GDANJSK I OSTRAVA (14. I 15. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA – UTORAK, 14. SEPTEMBAR (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 i 4

(2) POBEDNICI MEČEVA 2 i 3

 

OSTRAVA, ČEŠKA – SREDA, 15. SEPTEMBAR (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 i 8

(4) POBEDNICI MEČEVA 6 i 7

 

KATOVICE, POLJSKA:

SUBOTA, 18. SEPTEBMBAR – POLUFINALE (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 1 i 4

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 2 i 3

 

NEDELJA, 19. SEPTEMBAR:

FINALE:                           20.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:      17.30

mep

  • septembar 4, 2021
  • 1435
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Kolaković odredio sastav – Srbija u nedelju ujutro putuje u Rio de Žaneiro Kolaković odredio sastav – Srbija u nedelju ujutro putuje u Rio de Žaneiro

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije sutra (nedelja, 19. maj) rano ujutro putuje u Rio de Žaneiro, gde će igrati tokom prve sedmice VI Lige nacija 2024. Igor Kolaković, prvi trener muške seniorske reprezentacije Srbije, odredio je sastav tima koji će igrati u Brazilu.

  • Seniori Srbije u nedelju putuju u Brazil – protiv Irana u četvrtak ujutro Seniori Srbije u nedelju putuju u Brazil – protiv Irana u četvrtak ujutro

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije u nedelju (19. maj) rano ujutro putoje u Rio de Žaneiro, gde će igrati tokom prve sedmice VI Lige nacija 2024. Tim povodom, danas je u beogradskom hotelu “M” održana konferencija za novinare, na kojoj su se predstavnicima medija obratili Igor Kolaković, Uroš Kovačević, Marko Podraščani, Aleksandar Atanasijević i Miran Kujundžić.

  • Italija uspešnija posle pet setova Italija uspešnija posle pet setova

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije odigrala je večeras drugu prijateljsku utakmicu u okviru priprema za VI Ligu nacija 2024. Italija je večeras u dvorani Arpad Vajs u Kavalezeu pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 23:25, 33:31, 20:25, 25:20 i 15:11, posle 141 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga