Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Seniori Srbije maksimalni protiv Ukrajine – u subotu rival Poljska (20.30 – RTS 2 i TV Arena Sport 2)

SENIORI – XXXII EP 2021.

Muška seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, zabeležila je drugu pobedu na XXXII EP 2021. Srbija je večeras, u drugoj utakmici u A grupi, u Tauron areni u Krakovu, savladala Ukrajinu sa 3:0, po setovima 27:25, 26:24 i 25:21, posle 96 minuta igre.

ak

 

ak2

Odigrali su izabranici Slobodana Kovača veoma težak meč protiv Ukrajine, ali su uspeli da opravdaju ulogu favorita i osvoje vredna tri boda.

Iako je Srbija u prvom setu bila u vođstvu u većem delu seta, na kraju je bilo veoma neizvesno i Srbija je iskoristila drugu set loptu za konačnih 27:25 i prednost od 1:0 u setovima.

Ukrajina je u drugom setu zaigrala bolje i bila konstanto u prednosti do dva poena, da bi Srbija u završnici izjednačila na 17:17, a zatim povela sa 19:18. U nastavku je bilo 22:19 za Srbiju, pa 24:21, ali je Ukrajina uspela da izjednači na 24:24. Kovačević je Srbiji doneo četvrtu set loptu (25:24), a zatim sjajnim servisom završio set za konačnih 26:24 za vođstvo Srbije od 2:0 u setovima.

Srbija je bila konkretnija na početku trećeg seta, pa je sredinom seta vodila sa 12:7, ali su Ukrajinci smanjili na 14:10, pa 16:14 i zatim izjednačili na 16:16. Uzvratila je Srbija preko Atanasijevića (smeč, pa as) za vođstvo 18:16. Nije se Ukrajina predavala, pa je posle vođstva Srbije 19:17 serijom 3:0 preokrenula rezultati i povela sa 20:19. Uzvratila je Srbija sa dva vezana poena za vođstvo 21:19, a zatim posle bloka Lisinca i sa 23:20. Imala je Srbija tri meč lopte, 24:21, a već prilikom prve pogrešili su Ukrajinci za konačnih 25:21 i trijumf od 3:0.

 

Izjava Aleksandra Atanasijevića

Izjava Pavla Perića 

 

Srbija će treću utakmicu na prvenstvu Evrope odigrati sutra protiv Poljske od 20.30 časova, uz direktne prenose na RTS 2 i TV Arena Sport 2.

Sve utakmice sa EP seniora direktno prenose RTS i TV Arena Sport.

Galerije fotografija sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/PhotogalleryArchive.aspx?ID=1247

 

CEV – SENIORI – XXXII EP 2021. – KRAKOV, GDANJSK I KATOVICE (POLJSKA), OSTRAVA (ČEŠKA), TAMPERE (FINSKA) I TALIN (ESTONIJA):

A GRUPA – KRAKOV, POLJSKA:

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BELGIJA       3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20)

UKRAJINA – GRČKA      3:2 (22:25, 26:24, 22:25, 25:19, 15:6)

POLJSKA – PORTUGALIJA        3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:19)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

SRBIJA – UKRAJINA     3:0 (27:25, 26:24, 25:21)

PORTUGALIJA – BELGIJA         3:2 (25:23, 25:22, 20:25, 18:25, 15:13)

TABELA:

1. SRB       2    2    0    6:1      6

2. POL       1    1    0    3:1      3

3. POR       2    1    1    4:5      2

4. UKR       2    1    1    3:5      2

5. GRE       1    0    1    2:3      1

6. BEL       2    1    1    3:6      1

 

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA      20.30

BELGIJA – GRČKA       17.30

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

PORTUGALIJA – UKRAJINA 17.30

POLJSKA – GRČKA             20.30

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SRBIJA – PORTUGALIJA      17.30

POLJSKA – BELGIJA          20.30

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SRBIJA – GRČKA         17.30

UKRAJINA – BELGIJA   20.30

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

GRČKA – PORTUGALIJA      17.30

POLJSKA – UKRAJINA        20.30

 

B GRUPA – OSTRAVA, ČEŠKA:

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BELORUSIJA 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

BUGARSKA – CRNA GORA       3:0 (25:22, 25:17, 27:25)

ČEŠKA – SLOVENIJA    3:1 (26:24, 25:18, 14:25, 25:19)

TABELA:

1. ITA        1    1    0    3:0      3

2. BUL       1    1    0    3:0      3

3. CZE       1    1    0    3:1      3

4. SLO       1    0    1    1:3      0

5. MNE       1    0    1    0:3      0

6. BLR       1    0    1    0:3      0

 

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – CRNA GORA  16.00

ČEŠKA – BELORUSIJA       19.00

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – ČEŠKA         16.00

ITALIJA – CRNA GORA       19.00

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BUGARSKA        15.45

SLOVENIJA – BELORUSIJA  19.00

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – BUGARSKA    16.00

CRNA GORA – ČEŠKA        19.00

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – ITALIJA        15.45

CRNA GORA – BELORUSIJA 19.00

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – BELORUSIJA  16.00

ITALIJA – ČEŠKA               19.00

 

C GRUPA – TAMPERE, FINSKA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

FINSKA – SEVERNA MAKEDONIJA        3:1 (25:20, 25:15, 24:26, 25:22)

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

TURSKA – RUSIJA       3:1 (29:27, 16:25, 25:21, 25:19)

HOLANDIJA – ŠPANIJA 3:0 (25:23, 26:24, 25:22)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

TURSKA – ŠPANIJA      3:1 (25:16, 29:31, 27:25, 25:23)

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

TABELA:

1. NED       2    2    0    6:0      6

2. TUR       2    2    0    6:2      6

3. FIN       1    1    0    3:1      3

4. RUS       1    0    1    1:3      0

5. MKD      2    0    2    1:6      0

6. ESP       2    0    2    1:6      0

 

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

ŠPANIJA – FINSKA      14.00 (13.00)

RUSIJA – HOLANDIJA   17.30 (16.30)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

SEVERNA MAKEDONIJA – TURSKA  14.00 (13.00)

RUSIJA – FINSKA        17.30 (16.30)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SEVERNA MAKEDONIJA – ŠPANIJA 17.00 (16.00)

HOLANDIJA – TURSKA       20.00 (19.00)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

RUSIJA – ŠPANIJA       17.00 (16.00)

FINSKA – HOLANDIJA   20.00 (19.00)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

RUSIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   17.00 (16.00)

FINSKA – TURSKA       20.00 (19.00)

 

D GRUPA – TALIN, ESTONIJA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

LETONIJA – ESTONIJA  3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – HRVATSKA           3:0 (25:20, 25:13, 25:19)

FRANCUSKA – SLOVAČKA       3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

TABELA:

1. GER       1    1    0    3:0      3

2. FRA       1    1    0    3:0      3

3. LAT       1    1    0    3:1      3

4. EST       1    0    1    1:3      0

5. SVK       1    0    1    0:3      0

6. CRO       1    0    1    0:3      0

 

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

ESTONIJA – SLOVAČKA      16.00 (15.00)

HRVATSKA – LETONIJA      19.00 (18.00)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – ESTONIJA       16.00 (15.00)

FRANCUSKA – HRVATSKA  19.00 (18.00)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

LETONIJA – SLOVAČKA      17.00 (16.00)

FRANCUSKA – NEMAČKA    20.00 (19.00)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – LETONIJA       17.00 (16.00)

ESTONIJA – HRVATSKA      20.00 (19.00)

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

SLOVAČKA – HRVATSKA    17.00 (16.00)

FRANCUSKA – LETONIJA    20.00 (19.00)

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – SLOVAČKA      17.00 (16.00)

FRANCUSKA – ESTONIJA    20.00 (19.00)

 

OSMINA FINALA – GDANJSK I OSTRAVA (11 – 13. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

SUBOTA, 11. SEPTEMBAR:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

 

OSTRAVA, ČEŠKA (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

PONEDELJAK, 13. SEPTEMBAR:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

 

ČETVRTFINALE – GDANJSK I OSTRAVA (14. I 15. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA – UTORAK, 14. SEPTEMBAR (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 i 4

(2) POBEDNICI MEČEVA 2 i 3

 

OSTRAVA, ČEŠKA – SREDA, 15. SEPTEMBAR (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 i 8

(4) POBEDNICI MEČEVA 6 i 7

 

KATOVICE, POLJSKA:

SUBOTA, 18. SEPTEBMBAR – POLUFINALE (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 1 i 4

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 2 i 3

 

NEDELJA, 19. SEPTEMBAR:

FINALE:                           20.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:      17.30

mep

  • septembar 3, 2021
  • 1723
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Italija i Poljska u finalu EP juniora Italija i Poljska u finalu EP juniora

    JUNIORI – XXVIII EP 2022.

    U finalu XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniora igraće Italija – Poljska, dok će se u meču za treće mesto sastati Bugarska – Belgija. Italija je večeras u prvom polufinalu u Montesilvanu savladala Bugarsku sa 3:1 (23:25, 25:17, 25:18, 25:20), dok je Poljska u drugom polufinalu pobedila Belgiju sa 3:0 (25:20, 25:17, 25:15).

  • Juniori Srbije deseti u Evropi Juniori Srbije deseti u Evropi

    JUNIORI – XXVIII EP 2022.

    Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači do 20 godina (2003. i mlađi), porazom je završila učešće na XXVIII EP 2022. u Italiji. Slovačka je večeras u poslednjem, 5. kolu A grupe u Montesilvanu pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 20:25, 16:25, 36:34, 25:21 i 15:11, posle 123 minuta igre.

  • Održani sastanci Zonskih asocijacija CEV Održani sastanci Zonskih asocijacija CEV

    CEV – 43. KONGRES 2022.

    Po završetku radnog dela 43. Kongresa CEV u Kongresnom centru Papendal u Arnemu, održani su sastanci Zonskih asocijacija CEV. Zoran Gajić i Ivan Knežević su prisustvovali sastanku Balkanske odbojkaške asocijacije, BVA.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga