Serbian flagcirilicalatinica

Pionirke

Poznati svi učesnici EP za pionirke – žreb u utorak u Luksemburgu (11.00)

PIONIRKE – III EP 2021.

Evropska odbojkaška konfederacija saopštila je da će se žreb za III EP 2021. u konkurenciji pionirki obaviti sutra (utorak, 11. maj) u 11.00 časova u sedištu CEV u Luksemburgu. Plasman na EP izborili su Mađarska i Slovačka, organizatori, Srbija, Rusija, Češka i Italija iz I runde kvalifikacija, Belgija, Bugarska, Hrvatska, Poljska i Turska, pobednici grupa II runde kvalifikacija i Rumunija, najbolja drugoplasirana selekcija.

peb2

peb1

III EP 2021. u konkurenciji pionirki (do 16 godina) odigraće se od 10. do 18. jula u Niređhazi u Mađarskoj i Humeneu u Slovačkoj.

 

PIONIRKE – III EP 2021. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (6 – 9. MAJ):

A GRUPA – VILVORD, BELGIJA (7 – 9. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

BELGIJA – BELORUSIJA           3:2 (22:25, 25:18, 25:16, 14:25, 15:13)

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

BELORUSIJA – UKRAJINA        3:1 (25:10, 20:25, 25:18, 25:12)

3. KOLO – NEDELJA, 9. MAJ:

BELGIJA – UKRAJINA   3:2 (27:25, 25:16, 12:25, 27:29, 15:8)

TABELA:

1. BEL       2    2    0    6:4      4

2. BLR       2    1    1    5:4      4

3. UKR       2    0    2    3:6      1

 

B GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA (7 – 9. MAJ):

Severna Makedonija je odustala od takmičenja, pa su sve utakmice registrovane rezultatom 3:0 (25:0, 25:0, 25:0).

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

ESTONIJA – FINSKA     3:1 (25:17, 25:20, 19:25, 27:25)

BUGARSKA – SEVERNA MAKEDONIJA   3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

FINSKA – SEVERNA MAKEDONIJA        3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

BUGARSKA – ESTONIJA               3:0 (25:10, 25:14, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 9. MAJ:

ESTONIJA – SEVERNA MAKEDONIJA          3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

BUGARSKA – FINSKA   3:0 (25:18, 25:15, 25:17)

TABELA:

1. BUL       3    3    0    9:0      9

2. EST       3    2    1    6:4      6

3. FIN        3    1    2    4:6      3

4. MKD      3    0    3    0:9      0

 

C GRUPA – ZADAR, HRVATSKA (7 – 9. MAJ):

Nemačka je odustala od takmičenja, pa su sve utakmice registrovane rezultatom 3:0 (25:0, 25:0, 25:0).

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

RUMUNIJA – NEMAČKA      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

HRVATSKA – RUMUNIJA          3:2 (18:25, 14:25, 25:23, 27:25, 15:12)

3. KOLO – NEDELJA, 9. MAJ:

HRVATSKA – NEMAČKA      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

TABELA:

1. CRO       2    2    0    6:2      5

2. ROU       2    1    1    5:3      4

3. GER       2    0    2    0:6      0

 

D GRUPA – VALBŽIH, POLJSKA (7 – 9. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

POLJSKA – LITVANIJA  3:0 (25:15, 25:12, 25:11)

HOLANDIJA – FRANCUSKA       3:0 (25:21, 25:23, 25:19)

2. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

POLJSKA – FRANCUSKA           3:1 (25:20, 22:25, 25:19, 25:12)

HOLANDIJA – LITVANIJA         3:0 (25:16, 25:18, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 9. MAJ:

FRANCUSKA – LITVANIJA        3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

POLJSKA – HOLANDIJA           3:1 (25:16, 24:26, 25:19, 25:14)

TABELA:

1. POL       3    3    0    9:2      9

2. NED       3    2    1    7:3      6

3. FRA       3    1    2    4:6      3

4. LTU       3    0    3    0:9      0

 

E GRUPA – MARIBOR, SLOVENIJA (6 – 8. MAJ):

1. KOLO – ČETVRTAK, 6. MAJ:

TURSKA – AUSTRIJA    3:0 (25:16, 25:22, 25:22)

SLOVENIJA – PORTUGALIJA          3:1 (25:17, 23:25, 25:22, 25:18)

2. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

TURSKA – PORTUGALIJA         3:1 (22:25, 26:24, 25:16, 25:17)

SLOVENIJA – AUSTRIJA           3:0 (26:24, 25:22, 25:22)

3. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

AUSTRIJA – PORTUGALIJA       3:2 (28:30, 25:21, 25:21, 24:26, 15:7)

TURSKA – SLOVENIJA  3:1 (25:23, 16:25, 25:12, 25:21)

TABELA:

1. TUR       3    3    0    9:2      9

2. SLO       3    2    1    7:4      6

3. AUT       3    1    2    3:8      2

4. POR       3    0    3    4:9      1

 

Plasman na prvenstvo Evrope izborili su pobednici 5 grupa i najbolja drugoplasirana selekcija.

S obzirom da su u A i C grupi igrale samo 3 selekcije, plasman drugoplasiranih reprezentacija se, prema propozijama CEV, određuje na osnovu rezultata postignutih protiv 1. i 3. selekcije iz grupe.

TABELA DRUGOPLASIRANIH SELEKCIJA:

C – ROU     2    1    1    5:3      4

A – BLR      2    1    1    5:4      4

E – SLO          2    1    1    4:3      3 (157:159)

D – NED     2    1    1    4:3      3 (150:162)

B – EST      2    1    1    3:4      3

Plasman na EP izborila je Rumunija, kao najbolja drugoplasirana reprezentacija.

III EP 2021. u konkurenciji pionirki (do 16 godina) odigraće se od 10. do 18. jula u Niređhazi u Mađarskoj i Humeneu u Slovačkoj.

Pored Mađarske i Slovačke plasman na EP iz I runde kvalifikacija izborili su Srbija, Rusija, Češka i Italija.

Žreb za EP 2021. obaviće se u utorak, 11. maja u 11.00 časova u Luksemburgu.

cev2

  • maj 10, 2021
  • 224
Објављено у Pionirke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Naši partneri

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga