Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Pobeda Irana u Gdanjsku – Srbija u nedelju protiv Kine (14.00 – TV SK 2)

SENIORI – IV LIGA NACIJA 2022.

Muška seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je maksimalan poraz u trećoj utakmici na turniru B grupe III sedmice IV Lige nacija 2022. u Gdanjsku. Iran je večeras pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 35:33, 25:21 i 25:12, posle 88 minuta igre.

lnm7

Srbija je propustila svoje šanse u prvom setu, koji je trajao 40 minuta. Posle gubitka seta smanjile su se i šanse za plasman na Finalni turnir u Bolonji, ali su izabranici Igora Kolakovića i dalje pokazivali želju za trijumfom. Nije baš sve funkcionisalo kako su naši odbojkaši želeli, ali bili su u igri sve do finiša seta. Treći set je takođe pripao Iranu, koji će najverovatnije igrati u Bolonji.

 

Izjava Igora Kolakovića

Izjava Marka Podraščanina

Izjava Nikole Jovovića

 

Poslednji meč u Gdanjsku, Srbija će odigrati protiv Kine sutra od 14.00 časova, uz direktan prenos na TV Sport Klub 2.

Sve utakmice IV Lige nacija 2022. direktno prenosi TV Sport Klub.

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od četvrtfinala.

Finalni turnir u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 20. do 24. jula u Bolonji, u Italiji.

 

SENIORI – IV LIGA NACIJA 2022. (6. jun – 24. jul):

I SEDMICA (7 – 12. JUN):

B GRUPA – OTAVA, KANADA:

UTORAK, 7. JUN:

SRBIJA – BUGARSKA    3:1 (19:25, 25:19, 25:22, 25:20)

NEMAČKA – KANADA    3:0 (25:19, 25:20, 30:28)

SREDA, 8. JUN:

POLJSKA – ARGENTINA 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)

FRANCUSKA – ITALIJA 3:0 (25:22, 26:24, 25:19)

ČETVRTAK, 9. JUN:

SRBIJA – FRANCUSKA  1:3 (25:21, 22:25, 23:25, 23:25)

ARGENTINA – NEMAČKA          3:1 (18:25, 25:22, 25:17, 25:20)

ITALIJA – POLJSKA      3:1 (21:25, 25:23, 25:20, 25:20)

PETAK, 10. JUN:

SRBIJA – ARGENTINA   3:2 (25:16, 25:18, 17:25, 12:25, 15:6)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:2 (25:20, 22:25, 25:16, 20:25, 15:10)

FRANCUSKA – KANADA 3:0 (25:16, 25:23, 25:21)

SUBOTA, 11. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA      2:3 (25:27, 27:25, 25:18, 26:28, 16:18)

POLJSKA – BUGARSKA 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

ITALIJA – KANADA       3:0 (25:21, 25:18, 25:19)

NEDELJA, 12. JUN:

POLJSKA – FRANCUSKA          3:1 (21:25, 25:22, 25:21, 25:22)

ITALIJA – ARGENTINA  3:1 (25:20, 25:21, 16:25, 30:28)

KANADA – BUGARSKA  3:2 (25:18, 25:18, 24:26, 21:25, 15:11)

A GRUPA – BRAZILIJA, BRAZIL:

UTORAK, 7. JUN:

IRAN – KINA    3:1 (25:15, 19:25, 25:22, 25:15)

SAD – SLOVENIJA  3:0 (25:19, 25:19, 25:14)

SREDA, 8. JUN:

JAPAN – HOLANDIJA    3:1 (22:25, 26:24, 25:22, 25:17)

BRAZIL – AUSTRALIJA  3:0 (25:14, 25:18, 25:21)

ČETVRTAK, 9. JUN:

JAPAN – KINA   3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:18)

SAD – HOLANDIJA       3:0 (25:12, 25:18, 25:16)

BRAZIL – SLOVENIJA   3:1 (25:21, 21:25, 25:20, 25:16)

PETAK, 10. JUN:

HOLANDIJA – IRAN      3:0 (26:24, 25:21, 25:21)

SAD – JAPAN    3:2 (17:25, 25:15, 25:21, 26:28, 15:9)

SLOVENIJA – AUSTRALIJA       3:0 (25:22, 25:20, 25:21)

SUBOTA, 11. JUN:

SAD – BRAZIL  3:1 (21:25, 27:25, 25:20, 25:20)

SLOVENIJA – KINA      3:1 (25:15, 25:20, 18:25, 27:25)

IRAN – AUSTRALIJA     3:1 (25:14, 25:22, 18:25, 25:15)

NEDELJA, 12. JUN:

KINA – BRAZIL            3:0 (25:23, 31:29, 25:23)

JAPAN – IRAN             3:0 (25:20, 25:14, 25:19)

HOLANDIJA – AUSTRALIJA      3:0 (25:20, 25:15, 25:23)

II SEDMICA (21 – 26. JUN):

B GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA:

UTORAK, 21. JUN:

KANADA – AUSTRALIJA           3:1 (18:25, 28:26, 25:19, 25:22)

BUGARSKA – IRAN      3:0 (25:19, 25:23, 26:24)

SREDA, 22. JUN:

SRBIJA – SAD  1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 20:25)

POLJSKA – BRAZIL      3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:22)

ČETVRTAK, 23. JUN:

SRBIJA – BRAZIL         0:3 (18:25, 24:26, 17:25)

POLJSKA – KANADA     3:0 (25:16, 25:18, 25:16)

IRAN – SAD                3:0 (25:18, 29:27, 27:25)

PETAK, 24. JUN:

SRBIJA – KANADA       3:2 (20:25, 19:25, 25:20, 26:24, 15:11)

BRAZIL – IRAN            3:0 (30:28, 25:23, 25:19)

AUSTRALIJA – BUGARSKA       3:2 (21:25, 25:13, 25:22, 20:25, 17:15)

SUBOTA, 25. JUN:

IRAN – KANADA          3:0 (25:21, 27:25, 25:18)

POLJSKA – AUSTRALIJA          3:0 (25:17, 25:19, 25:14)

SAD – BUGARSKA       3:1 (25:12, 20:25, 26:24, 25:23)

NEDELJA, 26. JUN:

SRBIJA – AUSTRALIJA  3:0 (25:17, 25:20, 25:22)

POLJSKA – SAD 3:1 (21:25, 25:23, 26:24, 25:22)

BRAZIL – BUGARSKA   3:0 (25:21, 25:19, 25:22)

A GRUPA – KEZON SITI, FILIPINI:

UTORAK, 21. JUN:

HOLANDIJA – SLOVENIJA        3:0 (25:17, 25:21, 26:24)

JAPAN – ARGENTINA    3:1 (27:25, 25:18, 17:25, 25:16)

SREDA, 22. JUN:

FRANCUSKA – KINA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0) – bez borbe, zbog velikog broja igrača Kine pozitivnih na Kovid-19

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:16, 25:21, 25:22)

ČETVRTAK, 23: JUN:

FRANCUSKA – HOLANDIJA      3:0 (25:14, 25:23, 25:13)

KINA – NEMAČKA        3:0 (25:0, 25:0, 25:0) – Nemačka je odbila da igra protiv Kine, iako su odbojkaši Kine okončali karantin posle Kovid-19.

SLOVENIJA – ARGENTINA        3:1 (25:20, 27:29, 25:18, 25:17)

PETAK, 24. JUN:

HOLANDIJA – NEMAČKA          3:1 (22:25, 31:29, 25:23, 25:16)

ARGENTINA – KINA      3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:22)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (25:20, 21:25, 24:26, 25:19, 15:13)

SUBOTA, 25. JUN:

HOLANDIJA – ARGENTINA       3:2 (22:25, 25:23, 20:25, 25:19, 15:13)

FRANCUSKA – JAPAN   3:0 (25:22, 27:25, 25:16)

ITALIJA – SLOVENIJA   3:0 (25:19, 25:16, 25:21)

NEDELJA, 26. JUN:

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:1 (25:16, 25:19, 19:25, 25:21)

JAPAN – SLOVENIJA     3.1 (25:21, 22:25, 25:18, 25:19)

ITALIJA – KINA            3:0 (25:21, 25:18, 25:19)

III SEDMICA (5 – 10. JUL):

B GRUPA – GDANJSK, POLJSKA:

UTORAK, 5. JUL:

ITALIJA – BUGARSKA   3:0 (25:15, 25:20, 25:23)

IRAN – POLJSKA         3:2 (21:25, 25:23, 25:22, 25:27, 15:7)

SREDA, 6. JUL:

SRBIJA – SLOVENIJA    0:3 (15:25, 19:25, 23:25)

HOLANDIJA – KINA      3:0 (29:27, 25:12, 25:13)

ČETVRTAK, 7. JUL:

ITALIJA – IRAN 3:1 (25:16, 25:27, 25:23, 25:23)

SLOVENIJA – BUGARSKA         3:1 (25:22, 22:25, 25:18, 25:16)

POLJSKA – KINA          3:0 (26:24, 25:16, 25:18)

PETAK, 8. JUL:

SRBIJA – ITALIJA   0:3 (21:25, 14:25, 23:25)

BUGARSKA – HOLANDIJA        3:1 (22:25, 25:16, 25:21, 25:21)

IRAN – SLOVENIJA      3:0 (26:24, 25:14, 25:21)

SUBOTA, 9. JUL:

SRBIJA – IRAN       0:3 (33:35, 21:25, 12:25)

KINA – BUGARSKA      3:1 (26:28, 25:23, 25:23, 25:17)

POLJSKA – HOLANDIJA 3:0 (25:19, 25:23, 25:22)

 

TABELA:

  1. POL           11  9    2    30:9    28

  2. ITA           11  9    2    29:9    28

  3. JPN           11  9    2    29:15   27

  4. USA          11  9    2    28:14   25

  5. FRA           11  8    3    28:11   25

  6. BRA          11  7    4    23:14   21

  7. IRI           12  7    5    22:19   20

  8. NED          11  6    5    20:18   17

  9. ARG          11  5    6    22:23   17

10. SLO           11  5    6    17:21   15

11. SRB           11  4    7    16:26   11

12. GER           12  4    8    18:29   10

13. CHN          10  3    7    13:22     9

14. BUL            12  2    10  16:31     9

15. CAN           12  2    10  10:33     6

16. AUS           11  1    10    8:32     2

 

NEDELJA, 10. JUL:

SRBIJA – KINA            14.00

ITALIJA – HOLANDIJA  17.00

SLOVENIJA – POLJSKA 20.00

 

A GRUPA – OSAKA, JAPAN:

UTORAK, 5. JUL:

SAD – NEMAČKA         3:1 (25:21, 25:19, 22:25, 25:18)

ARGENTINA – KANADA 3:1 (25:21, 23:25, 25:21, 25:23)

SREDA, 6. JUL:

BRAZIL – NEMAČKA     3:1 (25:27, 25:17, 25:20, 25:19)

JAPAN – AUSTRALIJA   3:1 (25:18, 25:15, 23:25, 25:19)

ČETVRTAK, 7. JUL:

SAD – FRANCUSKA      3:2 (15:25, 25:22, 22:25, 25:14, 15:8)

NEMAČKA – AUSTRALIJA         3:1 (20:25, 25:16, 25:21, 26:24)

BRAZIL – KANADA       3:0 (25:18, 25:19, 25:16)

PETAK, 8. JUL:

ARGENTINA – AUSTRALIJA      3:1 (21:25, 25:23, 25:19, 25:15)

FRANCUSKA – BRAZIL  3:0 (25:21, 25:22, 25:21)

JAPAN – KANADA        3:1 (25:20, 25:16, 22:25, 25:20)

SUBOTA, 9. JUL:

ARGENTINA – FRANCUSKA      3:1 (25:22, 23:25, 25:23, 25:19)

SAD – KANADA            3:0 (25:19, 25:15, 25:19)

JAPAN – NEMAČKA      3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:20)

 

NEDELJA, 10. JUL:

ARGENTINA – SAD                  12.40 (5.40)

FRANCUSKA – AUSTRALIJA      15.40 (8.40)

JAPAN – BRAZIL                     19.10 (12.10)

 

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od četvrtfinala.

Finalni turnir u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 20. do 24. jula u Bolonji, u Italiji.

vnl3

  • jul 9, 2022
  • 560
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Svetske prvakinje spremne za Kanadu (nedelja, 20.00 – TV SK 1) Svetske prvakinje spremne za Kanadu (nedelja, 20.00 – TV SK 1)

    SENIORKE – XIX SP 2022.

    Ženska seniorska rerpezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, odigraće prvi meč u C grupi XIX SP 2022. protiv Kanade, sutra (nedelja, 25. septembar) od 20.00 časova na stadionu Gelredom u Arnemu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

  • Pobede Poljske i Holandije na otvaranju SP Pobede Poljske i Holandije na otvaranju SP

    SENIORKE – XIX SP 2022.

    U Arnemu su večeras odigrane prve dve utakmice na XIX SP 2022. u konkurenciji odbojkašica, koje će se igrati u Arnemu, Roterdamu i Apeldornu u Holandiji i Lođu, Gdanjsku i Gljivicama u Poljskoj do 15. oktobra. Na fudbalskom stadionu Gelredom u Arnemu, Poljska je u prvom meču u B grupi pobedila Hrvatsku sa 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15), dok je Holandija savladala Keniju sa 3:0 (25:11, 25:17, 25:11).

  • Dr Ari da Silva Grasa Filjo otvorio Kongres u Arnemu Dr Ari da Silva Grasa Filjo otvorio Kongres u Arnemu

    FIVB – 38. KONGRES

    Dr Ari da Silva Grasa Filjo, predsednik Svetske odbojkaške federacije, svečano je danas otvorio 38. Kongres FIVB u Kongresnom centru Papendal u Arnemu, u Holandiji. Zoran Gajić, predsednik OSS i Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, predstavljaju Odbojkaški savez Srbije na Kongresu u Holandiji.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga