Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Italija uspešnija – Srbija protiv Irana u subotu (17.00 – TV SK 2)

SENIORI – IV LIGA NACIJA 2022.

Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je u drugom meču na turniru B grupe III sedmice IV Lige nacija 2022. u Gdanjsku. Italija je večeras pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:21, 25:14 i 25:23, posle 76 minuta igre.

lnm7

 

Italija je u usponu forme pred finalni turnir u Bolonji i to je demonstrirala i večeras u Gdanjsku. S druge strane, odbojkaši Srbije nisu imali svoj dan iako su se maksimalno borili tokom sva tri seta. Nedostajalo je i malo sreće izabranicima Igora Kolakovića i to u završnicama prvog i trećeg seta.

 

Izjava Igora Kolakovića

Izjava Nemanje Petrića

Izjava Srećka Lisinca

 

Iran će biti treći rival Srbiji u Poljskoj, sutra od 17.00 časova, uz direktan prenos na TV Sport Klub 2.

Poslednji meč u Gdanjsku, Srbija će odigrati protiv Kine u nedelju, 10. jula od 14.00 časova.

Sve utakmice IV Lige nacija 2022. direktno prenosi TV Sport Klub.

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od četvrtfinala.

Finalni turnir u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 20. do 24. jula u Bolonji, u Italiji.

 

SENIORI – IV LIGA NACIJA 2022. (6. jun – 24. jul):

I SEDMICA (7 – 12. JUN):

B GRUPA – OTAVA, KANADA:

UTORAK, 7. JUN:

SRBIJA – BUGARSKA    3:1 (19:25, 25:19, 25:22, 25:20)

NEMAČKA – KANADA    3:0 (25:19, 25:20, 30:28)

SREDA, 8. JUN:

POLJSKA – ARGENTINA 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)

FRANCUSKA – ITALIJA 3:0 (25:22, 26:24, 25:19)

ČETVRTAK, 9. JUN:

SRBIJA – FRANCUSKA  1:3 (25:21, 22:25, 23:25, 23:25)

ARGENTINA – NEMAČKA          3:1 (18:25, 25:22, 25:17, 25:20)

ITALIJA – POLJSKA      3:1 (21:25, 25:23, 25:20, 25:20)

PETAK, 10. JUN:

SRBIJA – ARGENTINA   3:2 (25:16, 25:18, 17:25, 12:25, 15:6)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:2 (25:20, 22:25, 25:16, 20:25, 15:10)

FRANCUSKA – KANADA 3:0 (25:16, 25:23, 25:21)

SUBOTA, 11. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA      2:3 (25:27, 27:25, 25:18, 26:28, 16:18)

POLJSKA – BUGARSKA 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

ITALIJA – KANADA       3:0 (25:21, 25:18, 25:19)

NEDELJA, 12. JUN:

POLJSKA – FRANCUSKA          3:1 (21:25, 25:22, 25:21, 25:22)

ITALIJA – ARGENTINA  3:1 (25:20, 25:21, 16:25, 30:28)

KANADA – BUGARSKA  3:2 (25:18, 25:18, 24:26, 21:25, 15:11)

A GRUPA – BRAZILIJA, BRAZIL:

UTORAK, 7. JUN:

IRAN – KINA    3:1 (25:15, 19:25, 25:22, 25:15)

SAD – SLOVENIJA  3:0 (25:19, 25:19, 25:14)

SREDA, 8. JUN:

JAPAN – HOLANDIJA    3:1 (22:25, 26:24, 25:22, 25:17)

BRAZIL – AUSTRALIJA  3:0 (25:14, 25:18, 25:21)

ČETVRTAK, 9. JUN:

JAPAN – KINA   3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:18)

SAD – HOLANDIJA       3:0 (25:12, 25:18, 25:16)

BRAZIL – SLOVENIJA   3:1 (25:21, 21:25, 25:20, 25:16)

PETAK, 10. JUN:

HOLANDIJA – IRAN      3:0 (26:24, 25:21, 25:21)

SAD – JAPAN    3:2 (17:25, 25:15, 25:21, 26:28, 15:9)

SLOVENIJA – AUSTRALIJA       3:0 (25:22, 25:20, 25:21)

SUBOTA, 11. JUN:

SAD – BRAZIL  3:1 (21:25, 27:25, 25:20, 25:20)

SLOVENIJA – KINA      3:1 (25:15, 25:20, 18:25, 27:25)

IRAN – AUSTRALIJA     3:1 (25:14, 25:22, 18:25, 25:15)

NEDELJA, 12. JUN:

KINA – BRAZIL            3:0 (25:23, 31:29, 25:23)

JAPAN – IRAN             3:0 (25:20, 25:14, 25:19)

HOLANDIJA – AUSTRALIJA      3:0 (25:20, 25:15, 25:23)

II SEDMICA (21 – 26. JUN):

B GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA:

UTORAK, 21. JUN:

KANADA – AUSTRALIJA           3:1 (18:25, 28:26, 25:19, 25:22)

BUGARSKA – IRAN      3:0 (25:19, 25:23, 26:24)

SREDA, 22. JUN:

SRBIJA – SAD  1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 20:25)

POLJSKA – BRAZIL      3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:22)

ČETVRTAK, 23. JUN:

SRBIJA – BRAZIL         0:3 (18:25, 24:26, 17:25)

POLJSKA – KANADA     3:0 (25:16, 25:18, 25:16)

IRAN – SAD                3:0 (25:18, 29:27, 27:25)

PETAK, 24. JUN:

SRBIJA – KANADA       3:2 (20:25, 19:25, 25:20, 26:24, 15:11)

BRAZIL – IRAN            3:0 (30:28, 25:23, 25:19)

AUSTRALIJA – BUGARSKA       3:2 (21:25, 25:13, 25:22, 20:25, 17:15)

SUBOTA, 25. JUN:

IRAN – KANADA          3:0 (25:21, 27:25, 25:18)

POLJSKA – AUSTRALIJA          3:0 (25:17, 25:19, 25:14)

SAD – BUGARSKA       3:1 (25:12, 20:25, 26:24, 25:23)

NEDELJA, 26. JUN:

SRBIJA – AUSTRALIJA  3:0 (25:17, 25:20, 25:22)

POLJSKA – SAD 3:1 (21:25, 25:23, 26:24, 25:22)

BRAZIL – BUGARSKA   3:0 (25:21, 25:19, 25:22)

A GRUPA – KEZON SITI, FILIPINI:

UTORAK, 21. JUN:

HOLANDIJA – SLOVENIJA        3:0 (25:17, 25:21, 26:24)

JAPAN – ARGENTINA    3:1 (27:25, 25:18, 17:25, 25:16)

SREDA, 22. JUN:

FRANCUSKA – KINA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0) – bez borbe, zbog velikog broja igrača Kine pozitivnih na Kovid-19

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:16, 25:21, 25:22)

ČETVRTAK, 23: JUN:

FRANCUSKA – HOLANDIJA      3:0 (25:14, 25:23, 25:13)

KINA – NEMAČKA        3:0 (25:0, 25:0, 25:0) – Nemačka je odbila da igra protiv Kine, iako su odbojkaši Kine okončali karantin posle Kovid-19.

SLOVENIJA – ARGENTINA        3:1 (25:20, 27:29, 25:18, 25:17)

PETAK, 24. JUN:

HOLANDIJA – NEMAČKA          3:1 (22:25, 31:29, 25:23, 25:16)

ARGENTINA – KINA      3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:22)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (25:20, 21:25, 24:26, 25:19, 15:13)

SUBOTA, 25. JUN:

HOLANDIJA – ARGENTINA       3:2 (22:25, 25:23, 20:25, 25:19, 15:13)

FRANCUSKA – JAPAN   3:0 (25:22, 27:25, 25:16)

ITALIJA – SLOVENIJA   3:0 (25:19, 25:16, 25:21)

NEDELJA, 26. JUN:

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:1 (25:16, 25:19, 19:25, 25:21)

JAPAN – SLOVENIJA     3.1 (25:21, 22:25, 25:18, 25:19)

ITALIJA – KINA            3:0 (25:21, 25:18, 25:19)

III SEDMICA (5 – 10. JUL):

B GRUPA – GDANJSK, POLJSKA:

UTORAK, 5. JUL:

ITALIJA – BUGARSKA   3:0 (25:15, 25:20, 25:23)

IRAN – POLJSKA         3:2 (21:25, 25:23, 25:22, 25:27, 15:7)

SREDA, 6. JUL:

SRBIJA – SLOVENIJA    0:3 (15:25, 19:25, 23:25)

HOLANDIJA – KINA      3:0 (29:27, 25:12, 25:13)

ČETVRTAK, 7. JUL:

ITALIJA – IRAN 3:1 (25:16, 25:27, 25:23, 25:23)

SLOVENIJA – BUGARSKA         3:1 (25:22, 22:25, 25:18, 25:16)

POLJSKA – KINA          3:0 (26:24, 25:16, 25:18)

PETAK, 8. JUL:

SRBIJA – ITALIJA   0:3 (21:25, 14:25, 23:25)

BUGARSKA – HOLANDIJA        3:1 (22:25, 25:16, 25:21, 25:21)

IRAN – SLOVENIJA      3:0 (26:24, 25:14, 25:21)

 

TABELA:

  1. ITA           11  9    2    29:9    28

  2. FRA           10  8    2    27:8    25

  3. POL           10  8    2    27:9    25

  4. JPN           10  8    2    26:14   24

  5. USA          10  8    2    25:14   22

  6. BRA          11  7    4    23:14   21

  7. NED          10  6    4    20:15   17

  8. IRI           11  6    5    19:19   17

  9. SLO           11  5    6    17:21   15

10. ARG          10  4    6    19:22   14

11. SRB           10  4    6    16:23   11

12. GER           11  4    7    17:26   10

13. BUL            11  2    9    15:28     9

14. CHN          9    2    7    10:21     6

15. CAN           11  2    9    10:30     6

16. AUS           11  1    10    8:32     2

 

SUBOTA, 9. JUL:

SRBIJA – IRAN            17.00

KINA – BUGARSKA       14.00

POLJSKA – HOLANDIJA 20.00

 

NEDELJA, 10. JUL:

SRBIJA – KINA            14.00

ITALIJA – HOLANDIJA  17.00

SLOVENIJA – POLJSKA 20.00

 

A GRUPA – OSAKA, JAPAN:

UTORAK, 5. JUL:

SAD – NEMAČKA         3:1 (25:21, 25:19, 22:25, 25:18)

ARGENTINA – KANADA 3:1 (25:21, 23:25, 25:21, 25:23)

SREDA, 6. JUL:

BRAZIL – NEMAČKA     3:1 (25:27, 25:17, 25:20, 25:19)

JAPAN – AUSTRALIJA   3:1 (25:18, 25:15, 23:25, 25:19)

ČETVRTAK, 7. JUL:

SAD – FRANCUSKA      3:2 (15:25, 25:22, 22:25, 25:14, 15:8)

NEMAČKA – AUSTRALIJA         3:1 (20:25, 25:16, 25:21, 26:24)

BRAZIL – KANADA       3:0 (25:18, 25:19, 25:16)

PETAK, 8. JUL:

ARGENTINA – AUSTRALIJA      3:1 (21:25, 25:23, 25:19, 25:15)

FRANCUSKA – BRAZIL  3:0 (25:21, 25:22, 25:21)

JAPAN – KANADA        3:1 (25:20, 25:16, 22:25, 25:20)

 

SUBOTA, 9. JUL:

FRANCUSKA – ARGENTINA 12.40 (5.40)

KANADA – SAD                 15.40 (8.40)

NEMAČKA – JAPAN            19.10 (12.10)

 

NEDELJA, 10. JUL:

ARGENTINA – SAD                  12.40 (5.40)

FRANCUSKA – AUSTRALIJA      15.40 (8.40)

JAPAN – BRAZIL                     19.10 (12.10)

 

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od četvrtfinala.

Finalni turnir u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 20. do 24. jula u Bolonji, u Italiji.

vnl2

  • jul 8, 2022
  • 442
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(1 Глас)

Сродни чланци

  • Svetske prvakinje spremne za Kanadu (nedelja, 20.00 – TV SK 1) Svetske prvakinje spremne za Kanadu (nedelja, 20.00 – TV SK 1)

    SENIORKE – XIX SP 2022.

    Ženska seniorska rerpezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, odigraće prvi meč u C grupi XIX SP 2022. protiv Kanade, sutra (nedelja, 25. septembar) od 20.00 časova na stadionu Gelredom u Arnemu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

  • Pobede Poljske i Holandije na otvaranju SP Pobede Poljske i Holandije na otvaranju SP

    SENIORKE – XIX SP 2022.

    U Arnemu su večeras odigrane prve dve utakmice na XIX SP 2022. u konkurenciji odbojkašica, koje će se igrati u Arnemu, Roterdamu i Apeldornu u Holandiji i Lođu, Gdanjsku i Gljivicama u Poljskoj do 15. oktobra. Na fudbalskom stadionu Gelredom u Arnemu, Poljska je u prvom meču u B grupi pobedila Hrvatsku sa 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15), dok je Holandija savladala Keniju sa 3:0 (25:11, 25:17, 25:11).

  • Dr Ari da Silva Grasa Filjo otvorio Kongres u Arnemu Dr Ari da Silva Grasa Filjo otvorio Kongres u Arnemu

    FIVB – 38. KONGRES

    Dr Ari da Silva Grasa Filjo, predsednik Svetske odbojkaške federacije, svečano je danas otvorio 38. Kongres FIVB u Kongresnom centru Papendal u Arnemu, u Holandiji. Zoran Gajić, predsednik OSS i Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, predstavljaju Odbojkaški savez Srbije na Kongresu u Holandiji.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga