Serbian flagcirilicalatinica

Kadetkinje

Poznate 24 reprezentacije za šampionat u Beogradu i Osijeku

KADETKINJE – XIX SP 2025.

Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je spisak učesnika na XIX SP 2025. u konkurenciji kadetkinja (do 19, rođene 2007. i mlađe), koje će se odigrati od 3. do 13. jula u Begoradu, u Srbiji i u Osijeku, u Hrvatskoj.

 

Na SP će igrati 24 reprezentacije. Pored Srbije i Hrvatske, Evropu će predstavljati Bugarska, Belgija, Italija, Poljska, Nemačka, Španija i Turska, a na prvenstvu će igrati i Argentina, Brazil, Čile i Peru iz Južne Amerike, Kanada, Dominikanska Republika, Meksiko, Portoriko i SAD iz Severne i Srednje Amerike, Egipat i Tunis iz Afrike, i Kina, Kineski Tajpeh, Japan i Tajland iz Azije. Polufinalne utakmice, kao i mečevi za medalje odigraće se u Osijeku.

 

ksp1

 

Žreb za XIX SP 2025. u konkurenciji kadetkinja (do 19, rođene 2007. i mlađe) održaće se 4. decembra, uz direktan prenos na Jutjub kanalu FIVB (https://www.youtube.com/@volleyballworld/featured).

 

fivb1

  • oktobar 14, 2024
  • 1551
Објављено у Kadetkinje
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Promena naziva: od 2027. Svetski kup umesto Svetskog prvenstva Promena naziva: od 2027. Svetski kup umesto Svetskog prvenstva

    FIVB – ADMINISTRATIVNI BORD

    Administrativni Bord FIVB je doeno odluku da se od 2027. dosadašnje Svetsko prvenstvo u seniorskoj konkurenciji zove Svetski kup. Istovremeno, dosadašnji Svetski kup, koji je poslednji put odigran 2019. u obe konkurencije, kao i Svetski kup šampiona, koji je poslednji put odigran 2017. odlaze u istoriju.

  • SP pionirki u avgustu u Čileu, žreb 18. marta SP pionirki u avgustu u Čileu, žreb 18. marta

    PIONIRKE – II SP 2026.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će se II SP 2026. u konkurenciji pionirki (do 17 godina, rođene 2010. i mlađe) odigrati od 6. do 16. avgusta u Santijago de Čileu. Čile će prvi put u istoriji biti domaćin Svetskog prvenstva u odbojci. Žreb će se održati 18. marta.

  • SP pionira u avgustu u Kataru, žreb 18. marta SP pionira u avgustu u Kataru, žreb 18. marta

    PIONIRI – II SP 2026.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, objavila je da će se II SP 2026. u konkurenciji pionira (do 17 godina, rođeni 2010. i mlađi) odigrati od 19. do 29. avgusta u Dohi, u Kataru. Žreb će se održati 18. marta.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo
   
  Naučno-tehnička podrška
  Overtraq Logo Black Vertical.fw

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga