Serbian flagcirilicalatinica

Kadetkinje

Kadetkinje Bugarske pobednice EP

KADETKINJE – XVI EP 2024.

Kadetkinje Bugarske zauzele su prvo mesto i osvojile zlatnu medalju na XVI EP 2024. godine u Blažu u Rumuniji. Bugarska je večeras, u finalu, savladala Belgiju sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:15, 25:18 i 28:26, posle 84 minuta igre. Dimana Ivanova, tehničar Bugarske, proglašena je za najkorisnijeg igrača turnira (MVP).

U utakmici za treće mesto, Italija je nadigrala Poljsku sa 3:2, po setovima 18:25, 25:17, 25:16, 20:25 i 15:9.

KADETKINJE – XVI EP 2024. – BLAŽ, RUMUNIJA I HERAKLION KRIT, GRČKA (1 – 13. JUL): 

BLAŽ, RUMUNIJA:

SUBOTA, 13. JUL:

FINALE:                          

BUGARSKA – BELGIJA      3:0 (25:15, 25:18, 28:26)

MEČ ZA TREĆE MESTO:     

ITALIJA – POLJSKA            3:2 (18:25, 25:17, 25:16, 20:25, 15:9)

 

KONAČAN PLASMAN:

1. BUGARSKA

2. BELGIJA

3. ITALIJA

4. POLJSKA

5. NEMAČKA

6. ŠPANIJA

7. SLOVENIJA

8. TURSKA

9. MAĐARSKA

10. HRVATSKA

11. GRČKA

12. RUMUNIJA

13. HOLANDIJA

14. FINSKA

15. SRBIJA

16. LITVANIJA

 

POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: DIMANA IVANOVA (BUGARSKA)

TEHNIČAR: DIMANA IVANOVA (BUGARSKA)

KOREKTOR: LISE VERHELST (BELGIJA)

LIBERO: JASMIN DEBUT (BELGIJA)

BLOKERI: DARINA NANEVA (BUGARSKA) I VERONIKA KUERO (ITALIJA)

PRIMAČI: KALINA VENEVA (BUGARSKA) I LUDOVIKA TOSINI (ITALIJA)

 

CEV  je saopštio da je promenjen sistem kvalifikovanja za Evropski olimpijski festival mladih (EYOF), pa će se ubuduće reprezentacije određivati na osnovu CEV rang liste za igračice i igrače do 18 godina.

Na XVIII EYOF 2025. pravo nastupa će imati igračice i igrači rođeni 2008. i 2009.

Pored domaćina, na turniru će igrati i po 7 reprezentacija sa CEV rang liste.

  • jul 13, 2024
  • 1134
Објављено у Kadetkinje
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Nastavljeno testiranje – 111 pionirki i kadetkinja na treninzima u Požarevcu i Valjevu Nastavljeno testiranje – 111 pionirki i kadetkinja na treninzima u Požarevcu i Valjevu

    PIONIRKE I KADETKINJE

    Odbojkaški savez Srbije je nastavio sa testiranjem pionirki i kadetkinja, igračica rođenih od 2009. do 2013. godine, kandidatkinja za pionirsku i kadetsku reprezntaciju Srbije. U saradnji sa Međuokružnim odbojkaškim savezom Braničevsko – Podunavskog okruga i Okružnim odbojkaškim savezom Valjevo organizovano je testiranje 111 pionirki i kadetkinja.

  • Seniori u Tampereu sa Finskom, Estonijom, Belgijom, Holandijom i Danskom Seniori u Tampereu sa Finskom, Estonijom, Belgijom, Holandijom i Danskom

    SENIORI – XXXIV EP 2026.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće će na XXXIV EP 2026. u C grupi u finskom Tampereu sa Finskom, Estonijom, Belgijom, Holandijom i Danskom, odlučeno je večeras žrebom u Normansko – švapskom zamku u italijanskom Bariju.

  • Seniorke u Brnu sa Češkom, Austrijom, Ukrajinom, Bugarskom i Grčkom Seniorke u Brnu sa Češkom, Austrijom, Ukrajinom, Bugarskom i Grčkom

    SENIORKE – XXXIV EP 2026.

    Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni vicešampion Evrope, igraće će na XXXIV EP 2026. u B grupi u češkom Brnu sa Češkom, Austrijom, Ukrajinom, Bugarskom i Grčkom odlučeno je večeras žrebom u Normansko – švapskom zamku u italijanskom Bariju.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo
   
  Naučno-tehnička podrška
  Overtraq Logo Black Vertical.fw

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga