Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Trijumf Rumunije

JUNIORKE – XXIX EP 2024.

Juniorke Rumunije su pobedom završile učešće na turniru A grupe II runde kvalifikacija za XXIX EP 2024. u Vrnjačkoj Banji. Rumunija je danas u Hali sportova, u prvoj utakmici poslednjeg, 3. kola pobedila Austriju sa 3:2, po setovima 32:30, 25:22, 26:28, 9:25 i 15:12, posle 129 minuta igre. Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) igraće protiv Belgije od 19.00 časova (Jutjub OSSRB).

 

jvb3

jvb12

 

Direktne prenose svih utakmica iz Vrnjačke Banje možete gledati na Jutjub kanalu OSSRB: //www.youtube.com/@OSSRBOdbojkaskisavezSrbije/streams

Fotografije iz Vrnjačke Banje možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

Plasman na EP iz II runde kvalifikacija obezbediće pobednici 5 grupa, kao i 4 najbolje drugoplasirane reprezentacije.

XXIX EP 2024. u konkurenciji juniorki (do 20, 2005. i mlađe), odigraće se u Bugarskoj (mesto će naknadno biti određeno) i u Dablinu, u Irskoj od 5. do 17. avgusta.

Plasman na XXIX EP 2024. do sada su ostvarili Bugarska, Irska (organizatori), Turska, Švedska, Hrvatska, Poljska i Italija.

 

JUNIORKE – XXIX EP 2024. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (4 – 7. APRIL):

A GRUPA – VRNJAČKA BANJA (HALA SPORTOVA), SRBIJA (4 – 6. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 4. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA     3:0 (25:23, 26:24, 25:14)

BELGIJA – RUMUNIJA   3:0 (25:13, 25:16, 25:12)

2. KOLO – PETAK, 5. APRIL:

SRBIJA – RUMUNIJA     3:0 (25:10, 25:21, 25:17)

BELGIJA – AUSTRIJA    3:0 (25:13, 25:16, 25:16)

3. KOLO – SUBOTA, 6. APRIL:

SRBIJA – BELGIJA        19.00

RUMUNIJA – AUSTRIJA 3:2 (32:30, 25:22, 26:28, 9:25, 15:12)

TABELA:

1. BEL       2    2    0    6:0      6

2. SRB       2    2    0    6:0      6

3. ROU       3    1    2    3:8      2

4. AUT       3    0    3    2:9      1

 

Plasman na EP iz II runde kvalifikacija obezbediće pobednici 5 grupa, kao i 4 najbolje drugoplasirane reprezentacije.

 

B GRUPA – PEZINOK, SLOVAČKA (5 – 7. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 5. APRIL:

SLOVAČKA – TZV. KOSOVO      3:0 (25:15, 25:15, 25:12)

ŠPANIJA – GRČKA        3:0 (25:17, 25:22, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 6. APRIL:

GRČKA – SLOVAČKA    3:2 (25:12, 21:25, 25:15, 20:25, 15:11)

ŠPANIJA – TZV. KOSOVO   19.30

TABELA:

1. SVK            2    1    1    5:3      4

2. ESP             1    1    0    3:0      3

3. GRE            2    1    1    3:5      2

4. TZV. KOS     1    0    1    0:3      0

 

3. KOLO – NEDELJA, 7. APRIL:

GRČKA – TZV. KOSOVO     16.30

SLOVAČKA – ŠPANIJA        19.30

 

C GRUPA – KINBAUM, NEMAČKA (5 – 7. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 5. APRIL:

UKRAJINA – FINSKA     3:0 (25:20, 25:22, 25:23)

NEMAČKA – ESTONIJA  3:1 (21:25, 25:14, 25:21, 25:15)

2. KOLO – SUBOTA, 6. APRIL:

UKRAJINA – ESTONIJA 3:0 (25:21, 25:17, 29:27)

FINSKA – NEMAČKA     18.00

TABELA:

1. UKR       2    2    0    6:0      6

2. GER       1    1    0    3:1      3

3. EST       2    0    2    1:6      0

4. FIN        1    0    1    0:3      0

 

3. KOLO – NEDELJA, 7. APRIL:

FINSKA – ESTONIJA     15.00

NEMAČKA – UKRAJINA 18.00

 

D GRUPA – KAUNAS, LITVANIJA (5 – 7. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 5. APRIL:

ČEŠKA – CRNA GORA   3:0 (25:21, 25:21, 25:17)

SLOVENIJA – LITVANIJA    3:0 (25:13, 25:12, 25:19)

2. KOLO – SUBOTA, 6. APRIL:

ČEŠKA – SLOVENIJA    3:2 (22:25, 18:25, 25:21, 25:15, 15:11)

CRNA GORA – LITVANIJA   19.00 (18.00)

TABELA:

1. CZE       2    2    0    6:2      5

2. SLO       2    1    1    5:3      4

3. MNE       1    0    1    0:3      0

4. LTU       1    0    1    0:3      0

 

3. KOLO – NEDELJA, 7. APRIL:

SLOVENIJA – CRNA GORA  16.00 (15.00)

LITVANIJA – ČEŠKA                19.00 (18.00)

 

E GRUPA – BARSELOS, PORTUGALIJA (5 – 7. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 5. APRIL:

HOLANDIJA – NORVEŠKA        3:0 (25:11, 25:18, 25:19)

PORTUGALIJA – MAĐARSKA     3:0 (25:19, 25:23, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 6. APRIL:

HOLANDIJA – MAĐARSKA        15.00 (16.00)

PORTUGALIJA – NORVEŠKA     18.00 (19.00)

TABELA:

1. NED       1    1    0    3:0      3

2. POR       1    1    0    3:0      3

3. HUN       1    0    1    0:3      0

4. NOR       1    0    1    0:3      0

 

3. KOLO – NEDELJA, 7. APRIL:

MAĐARSKA – NORVEŠKA         15.00 (16.00)

PORTUGALIJA – HOLANDIJA     18.00 (19.00)

 

Plasman na EP iz II runde kvalifikacija obezbediće pobednici 5 grupa, kao i 4 najbolje drugoplasirane reprezentacije.

XXIX EP 2024. u konkurenciji juniorki (do 20, 2005. i mlađe), odigraće se u Bugarskoj (mesto će naknadno biti određeno) i u Dablinu, u Irskoj od 5. do 17. avgusta.

Na prvenstvu će igrati 16 reprezentacija podeljenih u dve grupe sa po 8 selekcija. Igraće se po jednokružnom bod sistemu, a plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije.

Plasman na XXIII SP 2025. u konkurenciji juniorki (do 21 godine, rođene 2005. i mlađe) sa EP će izboriti finalisti.

 

  • april 6, 2024
  • 307
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske

    MLAĐE SENIORKE – II EP 2024.

    Mlađe seniorke Srbije (do 22 godine, igračice rođene 2003. i mlađe), aktuelne vicešampionke Evrope, igraće u B grupi II EP 2024. sa Poljskom, Portugalijom i Češkom. Srbija će prvi meč u Kopertinu, nadomak Lećea, odigrati u ponedeljak, 1. jula protiv Poljske od 18.00 časova. Mlađe seniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 2. jula igrati protiv Portugalije od 21.00 čas, a u poslednjem, 3. kolu, u sredu, 3. jula protiv Češke od 18.00 časova.

  • Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) odigraće prvu utakmicu na XXIX EP 2024. u B grupi u Dablinu protiv Ukrajine u ponedeljak, 5. avgusta od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 6. avgusta igrati protiv Poljske od 15.30 časova po našem vremenu, a u 3. kolu B grupe, u sredu, 7. avgusta protiv Italije od 20.30 časova po našem vremenu. Posle prvog slobodnog dana, Srbija će u 4. kolu, u petak, 9. avgusta igrati protiv Portugalije od 18.00 časova po našem vremenu, a u 5. kolu, u subotu, 10. avgusta protiv Finske od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će posle drugog slobodnog dana u 6. kolu, u ponedeljak, 12. avgusta igrati protiv Irske od 18.00 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 7. kolu u utorak, 13. avgusta protiv Češke od 15.30 časova po našem vremenu.

  • Juniori u Vrnjačkoj Banji na startu sa Letonijom Juniori u Vrnjačkoj Banji na startu sa Letonijom

    JUNIORI – XXIX EP 2024.

    Muška juniorska reprezentacija Srbije (do 20, 2005. i mlađi) odigraće prvi meč u A grupi XXIX EP 2024. u Vrnjačkoj Banji protiv Letonije u utorak, 27. avgusta od 17.30 časova. Juniori Srbije će u 2. kolu, u sredu, 28. avgusta igrati protiv Francuske (17.30), a u 3. kolu u četvrtak, 29. avgusta protiv Austrije (17.30). Posle prvog slobodnog dana (30. avgust), Srbija će u 4. kolu A grupe u subotu, 31. avgusta igrati protiv Ukrajine (17.30), a u 5. kolu, u nedelju, 1. septembra protiv Poljske (17.30). Nakon drugog slobodnog dana (2. septembar), Srbija će u 6. kolu, u utorak, 3. septembra igrati protiv Finske (17.30), a u poslednjem, 6. kolu A grupe, u sredu, 4. septembra protiv Turske (17.30).

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga