Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Srbija maksimalna – u subotu (19.00 – Jutjub OSSRB) sa Belgijom za prvo mesto

JUNIORKE – XXIX EP 2024.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) ostvarila je drugu maksimalnu pobednu na turniru A grupe II runde kvalifikacija za XXIX EP 2024. u Vrnjačkoj Banji. Srbija je večeras u Hali sportova, u drugom meču 2. kola savladala Rumuniju sa 3:0, po setovima 25:10, 25:21 i 25:17, posle 64 minuta igre.

 

jvb10

 

Izjava Vladimira Vasovića

Izjava Milice Vidačić

Izjava Ane Mihajlović

 

 

Đula Mešter, predsednik OSS, posmatrao je utakmicu u Vrnjačkoj Banji u društvu sa Dragutinom Ćukom, tehničkim direktorom OSS i Mladenom Maranom, predsednikom OSB.

Srbija će sutra, u poslednjem, 3. kolu igrati protiv Belgije od 19.00 časova (Jutjub OSSRB).

Direktne prenose svih utakmica iz Vrnjačke Banje možete gledati na Jutjub kanalu OSSRB: //www.youtube.com/@OSSRBOdbojkaskisavezSrbije/streams

Fotografije iz Vrnjačke Banje možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

Plasman na EP iz II runde kvalifikacija obezbediće pobednici 5 grupa, kao i 4 najbolje drugoplasirane reprezentacije.

XXIX EP 2024. u konkurenciji juniorki (do 20, 2005. i mlađe), odigraće se u Bugarskoj (mesto će naknadno biti određeno) i u Dablinu, u Irskoj od 5. do 17. avgusta.

Plasman na XXIX EP 2024. do sada su ostvarili Bugarska, Irska (organizatori), Turska, Švedska, Hrvatska, Poljska i Italija.

 

JUNIORKE – XXIX EP 2024. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (4 – 7. APRIL):

A GRUPA – VRNJAČKA BANJA (HALA SPORTOVA), SRBIJA (4 – 6. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 4. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA     3:0 (25:23, 26:24, 25:14)

BELGIJA – RUMUNIJA   3:0 (25:13, 25:16, 25:12)

2. KOLO – PETAK, 5. APRIL:

SRBIJA – RUMUNIJA     3:0 (25:10, 25:21, 25:17)

BELGIJA – AUSTRIJA    3:0 (25:13, 25:16, 25:16)

TABELA:

1. BEL       2    2    0    6:0      6

2. SRB       1    1    0    3:0      3

3. AUT       2    0    2    0:6      0

4. ROU       1    0    1    0:3      0

 

3. KOLO – SUBOTA, 6. APRIL:

SRBIJA – BELGIJA        19.00

AUSTRIJA – RUMUNIJA 16.30

 

Plasman na EP iz II runde kvalifikacija obezbediće pobednici 5 grupa, kao i 4 najbolje drugoplasirane reprezentacije.

 

B GRUPA – PEZINOK, SLOVAČKA (5 – 7. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 5. APRIL:

SLOVAČKA – TZV. KOSOVO      3:0 (25:15, 25:15, 25:12)

ŠPANIJA – GRČKA                   19.30

2. KOLO – SUBOTA, 6. APRIL:

GRČKA – SLOVAČKA          16.30

ŠPANIJA – TZV. KOSOVO   19.30

3. KOLO – NEDELJA, 7. APRIL:

GRČKA – TZV. KOSOVO     16.30

SLOVAČKA – ŠPANIJA        19.30

 

C GRUPA – KINBAUM, NEMAČKA (5 – 7. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 5. APRIL:

UKRAJINA – FINSKA     3:0 (25:20, 25:22, 25:23)

NEMAČKA – ESTONIJA  3:1 (21:25, 25:14, 25:21, 25:15)

TABELA:

1. UKR       1    1    0    3:0      3

2. GER       1    1    0    3:1      3

3. EST       1    0    1    1:3      0

4. FIN        1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 6. APRIL:

UKRAJINA – ESTONIJA 15.00

FINSKA – NEMAČKA     18.00

3. KOLO – NEDELJA, 7. APRIL:

FINSKA – ESTONIJA     15.00

NEMAČKA – UKRAJINA 18.00

 

D GRUPA – KAUNAS, LITVANIJA (5 – 7. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 5. APRIL:

ČEŠKA – CRNA GORA   3:0 (25:21, 25:21, 25:17)

SLOVENIJA – LITVANIJA    3:0 (25:13, 25:12, 25:19)

TABELA:

1. SLO       1    1    0    3:0      3

2. CZE       1    1    0    3:0      3

3. MNE       1    0    1    0:3      0

4. LTU       1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 6. APRIL:

ČEŠKA – SLOVENIJA          16.00 (15.00)

CRNA GORA – LITVANIJA   19.00 (18.00)

3. KOLO – NEDELJA, 7. APRIL:

SLOVENIJA – CRNA GORA  16.00 (15.00)

LITVANIJA – ČEŠKA                19.00 (18.00)

 

E GRUPA – BARSELOS, PORTUGALIJA (5 – 7. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 5. APRIL:

HOLANDIJA – NORVEŠKA        3:0 (25:11, 25:18, 25:19)

PORTUGALIJA – MAĐARSKA     20.00 (21.00)

2. KOLO – SUBOTA, 6. APRIL:

HOLANDIJA – MAĐARSKA        15.00 (16.00)

PORTUGALIJA – NORVEŠKA     18.00 (19.00)

3. KOLO – NEDELJA, 7. APRIL:

MAĐARSKA – NORVEŠKA         15.00 (16.00)

PORTUGALIJA – HOLANDIJA     18.00 (19.00)

 

Plasman na EP iz II runde kvalifikacija obezbediće pobednici 5 grupa, kao i 4 najbolje drugoplasirane reprezentacije.

XXIX EP 2024. u konkurenciji juniorki (do 20, 2005. i mlađe), odigraće se u Bugarskoj (mesto će naknadno biti određeno) i u Dablinu, u Irskoj od 5. do 17. avgusta.

Na prvenstvu će igrati 16 reprezentacija podeljenih u dve grupe sa po 8 selekcija. Igraće se po jednokružnom bod sistemu, a plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije.

Plasman na XXIII SP 2025. u konkurenciji juniorki (do 21 godine, rođene 2005. i mlađe) sa EP će izboriti finalisti.

 

  • april 5, 2024
  • 513
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske

    MLAĐE SENIORKE – II EP 2024.

    Mlađe seniorke Srbije (do 22 godine, igračice rođene 2003. i mlađe), aktuelne vicešampionke Evrope, igraće u B grupi II EP 2024. sa Poljskom, Portugalijom i Češkom. Srbija će prvi meč u Kopertinu, nadomak Lećea, odigrati u ponedeljak, 1. jula protiv Poljske od 18.00 časova. Mlađe seniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 2. jula igrati protiv Portugalije od 21.00 čas, a u poslednjem, 3. kolu, u sredu, 3. jula protiv Češke od 18.00 časova.

  • Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) odigraće prvu utakmicu na XXIX EP 2024. u B grupi u Dablinu protiv Ukrajine u ponedeljak, 5. avgusta od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 6. avgusta igrati protiv Poljske od 15.30 časova po našem vremenu, a u 3. kolu B grupe, u sredu, 7. avgusta protiv Italije od 20.30 časova po našem vremenu. Posle prvog slobodnog dana, Srbija će u 4. kolu, u petak, 9. avgusta igrati protiv Portugalije od 18.00 časova po našem vremenu, a u 5. kolu, u subotu, 10. avgusta protiv Finske od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će posle drugog slobodnog dana u 6. kolu, u ponedeljak, 12. avgusta igrati protiv Irske od 18.00 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 7. kolu u utorak, 13. avgusta protiv Češke od 15.30 časova po našem vremenu.

  • Juniori u Vrnjačkoj Banji na startu sa Letonijom Juniori u Vrnjačkoj Banji na startu sa Letonijom

    JUNIORI – XXIX EP 2024.

    Muška juniorska reprezentacija Srbije (do 20, 2005. i mlađi) odigraće prvi meč u A grupi XXIX EP 2024. u Vrnjačkoj Banji protiv Letonije u utorak, 27. avgusta od 17.30 časova. Juniori Srbije će u 2. kolu, u sredu, 28. avgusta igrati protiv Francuske (17.30), a u 3. kolu u četvrtak, 29. avgusta protiv Austrije (17.30). Posle prvog slobodnog dana (30. avgust), Srbija će u 4. kolu A grupe u subotu, 31. avgusta igrati protiv Ukrajine (17.30), a u 5. kolu, u nedelju, 1. septembra protiv Poljske (17.30). Nakon drugog slobodnog dana (2. septembar), Srbija će u 6. kolu, u utorak, 3. septembra igrati protiv Finske (17.30), a u poslednjem, 6. kolu A grupe, u sredu, 4. septembra protiv Turske (17.30).

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga