Serbian flagcirilicalatinica

Juniori

Grčka maksimalno do utešne pobede

JUNIORI – XXVIII EP 2022.

Juniori Grčke ostvarili su utešnu pobedu u poslednjem, 3. kolu turnira C grupe II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022, koji se igra u Ubu. Grčka je danas pobedila Austriju sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:23, 28:26 i 25:20, posle 75 minuta igre.

jik2

 

Od 19.00 časova na program je poslednja, odlučujuća utakmica u kojoj će se sastati Srbija i Francuska.

Direktne prenose iz Uba možete gledati na YouTube kanalu OSSRB (https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije).

Fotografije iz Uba možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

 

JUNIORI – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

C GRUPA – UB (HALA SPORTOVA), SRBIJA (7 – 9. APRIL):

CEV SUPERVIZOR: ANKA IVANOVIĆ (CRNA GORA)

SUDIJSKI DELEGAT: ŠTEFAN HANK (SLOVAČKA)

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SRBIJA – GRČKA            3:2 (25:16, 25:15, 16:25, 26:28, 15:10)

FRANCUSKA – AUSTRIJA        3:1 (25:18, 25:27, 25:16, 25:21)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA        3:2 (18:25, 25:23, 25:20, 25:27, 15:8)

FRANCUSKA – GRČKA     3:0 (25:17, 25:19, 25:12)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – FRANCUSKA     19.00

GRČKA – AUSTRIJA        3:0 (25:23, 28:26, 25:20)

TABELA:

1. FRA             2      2      0      6:1          6

2. SRB            2      2      0      6:4          4

3. GRE            3      1      2      5:6          4

4. AUT            3      0      3      3:9          1

 

B GRUPA – TORUN, POLJSKA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

ŠPANIJA – TURSKA        3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:16)

POLJSKA – UKRAJINA     3:0 (25:17, 25:20, 25:13)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – UKRAJINA      3:1 (18:25, 25:20, 25:15, 25:21)

POLJSKA – ŠPANIJA 3:2 (31:33, 23:25, 25:16, 25:16, 15:11)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

UKRAJINA – ŠPANIJA      3:1 (17:25, 25:18, 25:23, 25:22)

POLJSKA – TURSKA        18.00

TABELA:

1. POL            2      2      0      6:2          5

2. ESP             3      1      2      6:7          4

3. TUR            2      1      1      4:4          3

4. UKR            3      1      2      4:7          3

 

D GRUPA – VIJANA DO KASTELO, PORTUGALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

NEMAČKA – IZRAEL        3:2 (19:25, 25:15, 19:25, 26:24, 16:14)

PORTUGALIJA – ŠVAJCARSKA 3:0 (25:16, 25:19, 25:15)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA       15.00 (16.00)

PORTUGALIJA – IZRAEL  18.00 (19.00)

TABELA:

1. POR            1      1      0      3:0          3

2. GER            1      1      0      3:2          2

3. ISR             1      0      1      2:3          1

4. SUI             1      0      1      0:3          0

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – ŠVAJCARSKA          15.00 (16.00)

NEMAČKA – PORTUGALIJA      18.00 (19.00)

 

E GRUPA – JELGAVA, LETONIJA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SLOVENIJA – RUMUNIJA        3:0 (31:29, 25:14, 25:20)

ČEŠKA – LETONIJA         3:0 (25:23, 25:13, 25:20)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

ČEŠKA – SLOVENIJA       3:1 (28:26, 19:25, 25:22, 25:23)

RUMUNIJA – LETONIJA   3:2 (34:32, 24:26, 20:25, 25:23, 15:13)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ČEŠKA – RUMUNIJA 3:0 (25:14, 25:23, 25:23)

SLOVENIJA – LETONIJA         19.00 (18.00)

TABELA:

1. CZE            3      3      0      9:1          9

2. SLO            2      1      1      4:3          3

3. ROU            3      1      2      3:8          2

4. LAT             2      0      2      2:6          1

 

F GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

HOLANDIJA – ESTONIJA        3:1 (23:25, 25:17, 25:17, 25:20)

BUGARSKA – DANSKA    3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – DANSKA    3:0 (25:15, 25:22, 25:19)

BUGARSKA – ESTONIJA         18.00 (17.00)

TABELA:

1. NED            2      2      0      6:1          6

2. BUL            1      1      0      3:0          3

3. EST             1      0      1      1:3          0

4. DEN            2      0      2      0:6          0

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ESTONIJA – DANSKA             15.30 (14.30)

BUGARSKA – HOLANDIJA       18.00 (17.00)

 

G GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

BELGIJA – ŠVEDSKA       3:1 (25:13, 25:22, 24:26, 25:23)

HRVATSKA – MAĐARSKA        3:1 (21:25, 25:17, 25:20, 28:26)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BELGIJA – MAĐARSKA    3:1 (25:12, 21:25, 25:19, 25:22)

HRVATSKA – ŠVEDSKA          17.30

TABELA:

1. BEL             2      2      0      6:2          6

2. CRO            1      1      0      3:1          3

3. HUN            2      0      2      2:6          0

4. SWE           1      0      1      1:3          0

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

MAĐARSKA – ŠVEDSKA         15.00

BELGIJA – HRVATSKA            17.30

 

H GRUPA – PODGORICA, CRNA GORA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SLOVAČKA – FINSKA      3:2 (17:25, 16:25, 25:22, 25:20, 15:13)

NORVEŠKA – CRNA GORA             3:2 (21:25, 25:23, 25:23, 19:25, 15:12)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FINSKA – NORVEŠKA      3:1 (22:25, 25:15, 25:19, 25:17)

CRNA GORA – SLOVAČKA       19.00

TABELA:

1. FIN             2      1      1      5:4          4

2. SVK            1      1      0      3:2          2

3. NOR            2      1      1      4:5          2

4. MNE           1      0      1      2:3          1

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – NORVEŠKA 16.00

FINSKA – CRNA GORA            19.00

XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniora, igrači do 20 godina (2003. i mlađi), odigraće se od 16. do 24. septembra u Montesilvanu i Vastu, u Italiji.

Plasman na XXII SP 2023. u obe konkurencije izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

  • april 9, 2022
  • 847
Објављено у Juniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji

    BVA – XXV KONGRES

    Đula Mešter, predsednik OSS, Ivan Knežević, generalni sekretar OSS i Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS i član Tehničke komisije BVA, predstavljali su Odbojkaški savez Srbije na jubilarnom, XXV Kongresu Balkanske odbojkaške asocijacije, koji je danas održan u Milenijum Sofija Grand hotelu u Sofiji, u Bugarskoj.

  • Juniorke u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom Juniorke u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) igraće u A grupi II runde kvalifikacija za XXIX EP 2024. od 4. do 6. aprila u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom, saopštio je danas CEV.

  • Za EP juniora u Srbiji i Grčkoj slobodno još 8 mesta Za EP juniora u Srbiji i Grčkoj slobodno još 8 mesta

    JUNIORI – XXIX EP 2024.

    Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, objavila je sastave grupa turnira II runde kvalifikacija za XXIX EP 2024. u konkurenciji juniora, koji će se odigrati od 4. do 7. aprila. XXIX EP 2024. u konkurenciji juniora (do 20, 2005. i mlađi) odigraće se u Srbiji i Grčkoj od 26. avgusta do 7. septembra. Polufinalni mečevi, kao i utakmice za medalje odigraće se u Srbiji.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga