Serbian flagcirilicalatinica

Juniori

Sjajni juniori na prvenstvu Evrope!

JUNIORI – XXVIII EP 2022.

Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. i mlađi, pobedom u 3. kolu turnira C grupe II runde kvalifikacija, plasirala se na XXVIII EP 2022. Srbija je večeras u Ubu, savladala Francusku sa 3:1, po setovima 16:25, 25:19, 25:20 i 25:19, posle 97 minuta igre.

Fenomenali juniori odigrali su najbolje kada je bilo najpotrebnije i zaluženo su izborili plsman na Evropsko prvenstvo.

Francuzi su bolje ušli u uvodni set, što se odmah odrazilo i na rezultat, koji je konstantno bio na starni gostujuće ekipe. Do kraja Francuska nije poklekla i povela je sa 1:0.

Srbija je u drugi set ušla rešena da što pre stigne do izjednačenja. Fenomenalnom igrom, kako u odbrani, tako i u napadu, Srbija je u potpunosti zaustavila rivala i ubrzo je poravnala ukupan rezultat.

Na krilima igre iz prethodnog, tim Nedžada Osmankača je u trećem setu nastavila sa dominacijom i ubrzo je na semaforu pisalo 2:1.

Srbija je u četvrtom set još jednom bila na visini zadatka, svaku zamisao pretvorila je u delo i potpuno zasluženo stigla je do pobede i plasmana na EP.

Fotografije iz Uba možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

Izjava prof. dr. Nedžada Osmankača

Izjava Branka Kopitića

Izjava Danila Ilića

Izjava Strahinje Kljajića

JUNIORI – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

C GRUPA – UB (HALA SPORTOVA), SRBIJA (7 – 9. APRIL):

CEV SUPERVIZOR: ANKA IVANOVIĆ (CRNA GORA)

SUDIJSKI DELEGAT: ŠTEFAN HANK (SLOVAČKA)

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SRBIJA – GRČKA            3:2 (25:16, 25:15, 16:25, 26:28, 15:10)

FRANCUSKA – AUSTRIJA        3:1 (25:18, 25:27, 25:16, 25:21)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA        3:2 (18:25, 25:23, 25:20, 25:27, 15:8)

FRANCUSKA – GRČKA     3:0 (25:17, 25:19, 25:12)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – FRANCUSKA     3:1 (16:25, 25:19, 25:20, 25:19)

GRČKA – AUSTRIJA        3:0 (25:23, 28:26, 25:20)

TABELA:

1. SRB            3      3      0      9:5          7

2. FRA             3      2      1      7:4          6

3. GRE            3      1      2      5:6          4

4. AUT            3      0      3      3:9          1

 

B GRUPA – TORUN, POLJSKA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

ŠPANIJA – TURSKA        3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:16)

POLJSKA – UKRAJINA     3:0 (25:17, 25:20, 25:13)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – UKRAJINA      3:1 (18:25, 25:20, 25:15, 25:21)

POLJSKA – ŠPANIJA 3:2 (31:33, 23:25, 25:16, 25:16, 15:11)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

UKRAJINA – ŠPANIJA      3:1 (17:25, 25:18, 25:23, 25:22)

POLJSKA – TURSKA        3:0 (25:22, 25:23, 25:21)

TABELA:

1. POL            3      3      0      9:2          8

2. ESP             3      1      2      6:7          4

3. TUR            3      1      2      4:7          3

4. UKR            3      1      2      4:7          3

 

D GRUPA – VIJANA DO KASTELO, PORTUGALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

NEMAČKA – IZRAEL        3:2 (19:25, 25:15, 19:25, 26:24, 16:14)

PORTUGALIJA – ŠVAJCARSKA 3:0 (25:16, 25:19, 25:15)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA       3:2 (18:25, 21:25, 25:15, 25:23, 16:14)

PORTUGALIJA – IZRAEL         3:0 (25:17, 25:21, 25:15)

TABELA:

1. POR            2      2      0      6:0          6

2. GER            2      2      0      6:4          4

3. ISR             2      0      2      2:6          1

4. SUI             2      0      2      2:6          1

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – ŠVAJCARSKA          15.00 (16.00)

NEMAČKA – PORTUGALIJA      18.00 (19.00)

 

E GRUPA – JELGAVA, LETONIJA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SLOVENIJA – RUMUNIJA        3:0 (31:29, 25:14, 25:20)

ČEŠKA – LETONIJA         3:0 (25:23, 25:13, 25:20)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

ČEŠKA – SLOVENIJA       3:1 (28:26, 19:25, 25:22, 25:23)

RUMUNIJA – LETONIJA   3:2 (34:32, 24:26, 20:25, 25:23, 15:13)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ČEŠKA – RUMUNIJA 3:0 (25:14, 25:23, 25:23)

SLOVENIJA – LETONIJA                3:1 (25:18, 25:17, 23:25, 25:14)

TABELA:

1. CZE            3      3      0      9:1          9

2. SLO            3      2      1      7:4          6

3. ROU            3      1      2      3:8          2

4. LAT             3      0      3      3:9          1

 

F GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

HOLANDIJA – ESTONIJA        3:1 (23:25, 25:17, 25:17, 25:20)

BUGARSKA – DANSKA    3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – DANSKA    3:0 (25:15, 25:22, 25:19)

BUGARSKA – ESTONIJA                3:0 (25:19, 25:12, 25:14)

TABELA:

1. BUL            2      2      0      6:0          6

2. NED            2      2      0      6:1          6

3. EST             2      0      2      1:6          0

4. DEN            2      0      2      0:6          0

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ESTONIJA – DANSKA             15.30 (14.30)

BUGARSKA – HOLANDIJA       18.00 (17.00)

 

G GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

BELGIJA – ŠVEDSKA       3:1 (25:13, 25:22, 24:26, 25:23)

HRVATSKA – MAĐARSKA        3:1 (21:25, 25:17, 25:20, 28:26)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BELGIJA – MAĐARSKA                   3:1 (25:12, 21:25, 25:19, 25:22)

ŠVEDSKA – HRVATSKA                  3:1 (18:25, 25:19, 25:20, 25:20)

TABELA:

1. BEL             2      2      0      6:2          6

2. CRO            2      1      1      4:4          3

3. SWE           2      1      1      4:4          3

4. HUN            2      0      2      2:6          0

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

MAĐARSKA – ŠVEDSKA         15.00

BELGIJA – HRVATSKA            17.30

 

H GRUPA – PODGORICA, CRNA GORA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SLOVAČKA – FINSKA      3:2 (17:25, 16:25, 25:22, 25:20, 15:13)

NORVEŠKA – CRNA GORA             3:2 (21:25, 25:23, 25:23, 19:25, 15:12)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FINSKA – NORVEŠKA      3:1 (22:25, 25:15, 25:19, 25:17)

SLOVAČKA – CRNA GORA              3:1 (25:13, 25:20, 22:25, 25:16)

TABELA:

1. SVK            2      2      0      9:3          5

2. FIN             2      1      1      5:4          4

3. NOR            2      1      1      4:5          2

4. MNE           2      0      2      3:9          1

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – NORVEŠKA 16.00

FINSKA – CRNA GORA            19.00

XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniora, igrači do 20 godina (2003. i mlađi), odigraće se od 16. do 24. septembra u Montesilvanu i Vastu, u Italiji.

Plasman na XXII SP 2023. u obe konkurencije izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

  • april 9, 2022
  • 1900
Објављено у Juniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji

    BVA – XXV KONGRES

    Đula Mešter, predsednik OSS, Ivan Knežević, generalni sekretar OSS i Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS i član Tehničke komisije BVA, predstavljali su Odbojkaški savez Srbije na jubilarnom, XXV Kongresu Balkanske odbojkaške asocijacije, koji je danas održan u Milenijum Sofija Grand hotelu u Sofiji, u Bugarskoj.

  • Juniorke u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom Juniorke u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) igraće u A grupi II runde kvalifikacija za XXIX EP 2024. od 4. do 6. aprila u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom, saopštio je danas CEV.

  • Za EP juniora u Srbiji i Grčkoj slobodno još 8 mesta Za EP juniora u Srbiji i Grčkoj slobodno još 8 mesta

    JUNIORI – XXIX EP 2024.

    Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, objavila je sastave grupa turnira II runde kvalifikacija za XXIX EP 2024. u konkurenciji juniora, koji će se odigrati od 4. do 7. aprila. XXIX EP 2024. u konkurenciji juniora (do 20, 2005. i mlađi) odigraće se u Srbiji i Grčkoj od 26. avgusta do 7. septembra. Polufinalni mečevi, kao i utakmice za medalje odigraće se u Srbiji.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga