Serbian flagcirilicalatinica

FIVB

Antalija domaćin SP klubova za odbojkašice

SENIORKE – XV SP KLUBOVA 2022.

Ezačibaši Dinavit Istanbul iz Turske je domaćin XV SP klubova 2022. u konkurenciji odbojkašica, saopštio je FIVB. Na turniru u Antaliji, od 14. do 18. decembra, pored Ezačibašija, za koji igraju Tijana Bošković i Maja Ognjenović, igraće dve prvoplasirane ekipe iz CEV Lige šampiona 2022, Vakifbank Istanbul i Proseko Imoko Koneljano, koji sa klupe predvodi Danijele Santareli, Žerdau Minas i Dentil Praja, finalisti prvenstva Južne Amerike i Kuanjiš Petropavlovsk iz Kazahstana, koji trenira Darko Dobreskov, pobednik klupskog prvenstva Azije. Sve utakmice iz Antalije direktno će prenositi TV Sport Klub.

 

Vakfibank Istanbul iz Turske je 4 puta bio pobednik Svetskog klupskog prvenstva u konkurenciji odbojkašica. Ezačibaši Vitra Istanbul iz Turske je osvojio 2 titule, a po 1 titulu su osvojili ruski Dinamo Kazanj, azerbejdžanska Rabita Baku, turski Fenerbahče Istanbul, italijanski Il Mesađero Ravena i Imoko Volej Koneljano, kao i brazilski Solis Nestle, Leite Moka Sao Paulo i Sadia Sao Paulo.

 

SENIORKE – XV SP KLUBOVA 2022. – ANTALIJA, TURSKA (14 – 18. DECEMBAR):

A GRUPA:

SREDA, 14. DECEMBAR:

EZAČIBAŠI DINAVIT ISTANBUL (TUR) – DENTIL PRAJA (BRA)         16.30 PO LOKALNOM, ODNOSNO 14.30 PO NAŠEM VREMENU

 

ČETVRTAK, 15. DECEMBAR:

PROSEKO IMOKO KONELJANO (ITA) – DENTIL PRAJA (BRA)          16.30 (14.30)

 

PETAK, 16. DECEMBAR:

EZAČIBAŠI DINAVIT ISTANBUL (TUR) – PROSEKO IMOKO KONELJANO (ITA)          16.00 (14.00)

 

B GRUPA:

SREDA, 14. DECEMBAR:

VAKIBANK ISTANBUL (TUR) – KUANJIŠ (KAZ)          19.30 (17.30)

 

ČETVRTAK, 15. DECEMBAR:

VAKIBANK ISTANBUL (TUR) – ŽERDAU MINAS (BRA)        20.00 (18.00)

 

PETAK, 16. DECEMBAR:

ŽERDAU MINAS (BRA) – KUANJIŠ (KAZ)     19.00 (17.00)

 

SUBOTA, 17. DECEMBAR – POLUFINALE:

TERMINI SU 16.30 (14.30) I 20.00 (18.00) ČASOVA

 

NEDELJA, 18. DECEMBAR:

FINALE:                           16.00 (14.00)

MEČ ZA TREĆE MESTO:      13.00 (11.00)

 

DOSADAŠNJI POBEDNICI:

VAKIBANK ISTANBUL (TUR)                4

EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)      2

DINAMO KAZANJ (RUS)                      1

SOLIS NESTLE (BRA)

RABITA BAKU (AZE)

FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)

LEITE MOKA SAO PAULO (BRA)

IL MESAĐERO RAVENA (ITA)

SADIA SAO PAULO (BRA)

IMOKO VOLEJ KONELJANO (ITA)

 

NAJBOLJE IGRAČICE (MVP) SVETSKIH KLUPSKIH PRVENSTAVA FIVB:


1991 – Sao Paulo: Ida Alvares (BRA), Sadia Sao Paulo (BRA)

1992 – Jezi: Ana Flavia Sanglard (BRA), Akva di Fjori Belo Horizonte (BRA)

1994 – Sao Paulo: Ana Moser (BRA), Leite Moka Sorokaba (BRA)

2010 – Doha: Katarina Skovronska (POL), Fenerbahče Istanbul (TUR)

2011 – Doha: Nataša Osmokrović (CRO), Rabita Baku (AZE)

2012 – Doha: Šejla Kastro (BRA), Solis Nestle Osasko (BRA)

2013 – Cirih: Jovana Brakocević (SRB), Vakifbank Istanbul (TUR)

2014 – Cirih: Jekaterina Gamova (RUS), Dinamo Kazanj (RUS)

2015 – Cirih: Džordan Larson (USA), Ezačibaši Vitra Istanbul (TUR)

2016 – Manila: Tijana Bosković (SRB), Ezačibaši Vitra Istanbul (TUR)

2017 – Kobe: Džu Ting (CHN), Vakifbank Istanbul (TUR)

2018 – Šaoksing: Džu Ting (CHN), Vakifbank Istanbul (TUR)

2019 – Šaoksing: Paola Egonu (ITA), Imoko Volej Koneljano (ITA)

2021. – Ankara: Izabel Hak (SWE), Vakifbank Istanbul (TUR)

 

SENIORKE – FIVB – SVETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:

XIV SP KLUBOVA 2021. – ANKARA, TURSKA (15 – 19. DECEMBAR):

1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

2. IMOKO KONELJANO (ITA)

3. FENERBAHČE OPET ISTANBUL (TUR)

4. MINAS TENIS KLUB (BRA)

5. DENTIL PRAJA KLUB (BRA)

6. ALTAJ (KAZ)

 

XIII SP 2019. – ŠAOKSING, KINA (3 – 8. DECEMBAR):

1. IMOKO KONELJANO (ITA)

2. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

3. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

4. IGOR GORGONZOLA NOVARA (ITA)

5. ITAMBE MINAS (BRA)

6. DENTIL PRAJA (BRA)

7. GUANGDONG EVERGRANDE (CHN)

8. TIJANĐIN BOHAI BANK (CHN)

 

XII SP 2018. – ŠAOKSING, KINA (4 – 9. DECEMBAR):

1. VAKIBANK ISTANBUL (TUR)

2. MINAS TENIS KLUB (BRA)

3. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

4. PRAJA KLUB (BRA)

5. ALTAJ (KAZ)

6. VOLERO LE KANE (FRA)

7. DŽEĐANG (CHN)

8. SUPRIM ČONBURI (THA)

 

XI SP 2017. – KOBE, JAPAN (9 – 14. MAJ):

1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

2. REKSONA SESK RIO DE ŽANEIRO (BRA)

3. VOLERO CIRIH (SUI)

4. EZAČIBAŠI ISTANBUL (TUR)

5. DINAMO MOSKVA (RUS)

6. OSASKO SAO PAULO (BRA)

7. NEC RED ROKETS KAVASAKI (JPN)

8. HISAMICU SPRINGS KOBE (JPN)

 

X SP 2016. – MANILA, FILIPINI (18 – 23. OKTOBAR):

1. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

2. POMI KAZALMAĐORE (ITA)

3. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. REKSONA SESK RIO (BRA)

6. HISAMICU SPRINGS KOBE (JPN)

7. BANGKOK GLAS (THA)

8. PSL MANILA (PHI)

 

IX SP 2015. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (6 – 10. MAJ):

1. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

2. DINAMO KRASNODAR (RUS)

3. VOLERO CIRIH (SUI)

4. REKSONA ADES (BRA)

5. MIRADOR (DOM)

5. HISAMICU SPRINGS (JPN)

 

VIII SP 2014. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (7 – 11. MAJ):

1. DINAMO KAZANJ (RUS)

2. MOLIKO OSASKO (BRA)

3. SESI SP (BRA)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. HISAMICU SPRINGS (JPN)

5. ALŽIR GSP (ALG)

 

VII SP 2013. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (9 – 13. OKTOBAR):

1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

2. UNILEVER VOLEJ (BRA)

3. GUANDONG EVERGRANDE (CHN)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. AJOVA AJS (USA)

5. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

VI SP 2012. – DOHA, KATAR (13 – 19. OKTOBAR):

1. SOLIS NESTLE (BRA)

2. RABITA BAKU (AZE)

3. FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)

4. LANČERAS DE KATANJO (PUR)

5. BOHAI BANK (CHN)

5. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

V SP 2011. – DOHA, KATAR (8 – 14. OKTOBAR):

1. RABITA BAKU (AZE)

2. VAKIFBANK TTELEKOM ISTABNUL (TUR)

3. SOLIS NESTLE OSASKO (BRA)

4. MIRADOR SANTO DOMINGO (DOM)

5. KENIJA PRIZONS NAJROBI (KEN)

5. ČANG BANGKOK (THA)

 

IV SP 2010. – DOHA, KATAR (15 – 21. DECEMBAR):

1. FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)

2. SOLIS OSASKO (BRA)

3. FOPAPEDRETI BERGAMO (ITA)

4. MIRADOR (DOM)

5. FEDERBARAU (THA)

6. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

III SP 1994. – SAO PAULO, BRAZIL (22 – 27. NOVEMBAR):

1. LEITE MOKA SAO PAULO (BRA)

2. PARMALAT MATERA (ITA)

3. BCN GUARUŽA (BRA)

4. URALOČKA SVERDLOVSK (RUS)

5. KAMAGUEJ (CUB)

6. EKOKLIR SUMIRAĐO (ITA)

 

II SP 1992. – JEZI, ANKONA I FABRIJANO, ITALIJA (15 – 21. NOVEMBAR):

1. IL MESAĐERO RAVENA (ITA)

2. AKVA DI FJORI MINAS (BRA)

3. URALOČKA JEKATERINBURG (RUS)

4. BRUMEL ANKONA (ITA)

5. KOLGEJT SAO KAETANO (BRA)

6. HITAČI (JPN)

7. KRAJSLER KALIFORNIJAS (USA)

8. POSTA (KEN)

 

I SP 1991. – SAO PAULO, BRAZIL (8 – 12. MAJ):

1. SADIA SAO PAULO (BRA)

2. KOLGEJT SAO KAETANO (BRA)

3. MLADOST ZAGREB (YUG)

4. OKI VERDI MODENA (ITA)

5. HITAČI (JPN)

6. JOGI ANKONA (ITA)

7. KRAJSLER (USA)

8. POSTA (KEN)

  • novembar 9, 2022
  • 240
Објављено у FIVB
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Đovani Gvideti predstavljen u Beogradu Đovani Gvideti predstavljen u Beogradu

    SENIORKE

    Đovani Gvideti, prvi trener ženske seniorske reprezentacije Srbije, dvostrukog uzastopnog prvaka sveta, predstavljen je danas u beogradskom hotelu „M“. Tim povodom organizovana je konferencija za novinare, kojoj su pored Gvidetija prisustvovali Đula Mešter, predsednik OSS, Jelena Nikolić, prvi potpredsednik OSS, Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, Vesna Đurišić, potpredsednik OSS, Petar Bogunović, potpredsednik OSS, članovi IO OSS i predstavnici medija.

  • Hrvatska, Mađarska, Argentina, Meksiko i Bahrein domaćini SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji Hrvatska, Mađarska, Argentina, Meksiko i Bahrein domaćini SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji

    FIVB – KADETSKA I JUNIORSKA SP 2023.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, objavila je datume i zemlje domaćine SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji.

  • Određena satnica EP za seniorke – Srbija u Gentu tri puta od 17.00 i dva puta od 20.00 časova Određena satnica EP za seniorke – Srbija u Gentu tri puta od 17.00 i dva puta od 20.00 časova

    SENIORKE – XXXIII EP 2023.

    Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, objavila je satnicu utakmica na XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkašica. Ženska seniorska reprezentacija Srbije, akutelni vicešampion Evrope igraće na XXXIII EP 2023. u A grupi u Gentu sa Belgijom, Slovenijom, Poljskom, Ukrajinom i Mađarskom. Srbija će prvi meč u dvorani Top Sport odigrati 18. avgusta protiv Ukrajine, drugi 20. avgusta protiv Slovenije, a treći 21. avgusta protiv Poljske, sva tri od 17.00 časova. Seniorke Srbije će četvrti meč u Gentu odigrati protiv Mađarske 23. avgusta od 20.00 časova, a peti 24. avgusta protiv Belgije od 20.00 časova.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga