Serbian flagcirilicalatinica

FIVB

Betim domaćin odbojkašima od 7. do 11. decembra

SENIORI – XVII SP KLUBOVA 2022.

Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će se XVII SP klubova 2022. u konkurenciji odbojkaša odigrati od 7. do 11. decembra u Betimu, u Brazilu. Domaćin turnira će biti Sada Kruzeiro, aktuelni svetski prvak iz prošle godine, a na turniru će igrati Trentino Itas (Marko Podraščanin, Srećko Lisinac), vicešampion CEV Lige šampiona 2022. i Sir Sejfti Susa Peruđa, trećeplasirana u CEV Ligi šampiona 2022, Itambe Minas i Volej Renata, drugi i treći klub sa prvenstva Južne Amerike i Pajkan Teheran iz Irana, pobednik klupskog prvenstva Azije. Sve utakmice iz Betima direktno će prenositi TV Sport Klub.

 

Trentino iz Italije je 5 puta osvajao titulu svetskog klupskog prvaka, Sada Kruzeiro iz Brazila 4 puta, Mediolanum Milano iz Italije 2 puta, a ruski Zenit Kazanj i Belogorje Belgorod, i italijanski Mesađero Ravena, Maksikono Parma i Kućine Lube Ćivitanova po 1.

 

SENIORI – XVII SP KLUBOVA 2022. – BETIM, BRAZIL (7 – 11. DECEMBAR):

A GRUPA:

SREDA, 7. DECEMBAR:

SADA KRUZEIRO (BRA) – VOLEJ RENATA (BRA)   21.00 ČAS PO LOKALNOM VREMENU, ODNOSNO PETAK U 1.00 ČAS PO NAŠEM VREMENU

 

ČETVRTAK, 8. DECEMBAR:

SIR SEJFTI SUSA PERUĐA (ITA) – VOLEJ RENATA (BRA)       21.00 (SUBOTA, 1.00)

 

PETAK, 9. DECEMBAR:

SIR SEJFTI SUSA PERUĐA (ITA) – SADA KRUZEIRO (BRA)         21.15 (NEDELJA, 1.15)

 

B GRUPA:

SREDA, 7. DECEMBAR:

ITAMBE MINAS (BRA) – PAJKAN TEHERAN (IRI)    18.00 (22.00)

 

ČETVRTAK, 8. DECEMBAR:

TRENTINO ITAS (ITA) – PAJKAN TEHERAN (IRI)    18.00 (22.00)

 

PETAK, 9. DECEMBAR:

TRENTINO ITAS (ITA) – ITAMBE MINAS (BRA)     18.15 (22.15)

 

SUBOTA, 10. DECEMBAR – POLUFINALE:

TERMINI SU 18.15 (22.15) I 21.15 (NEDELJA, U 1.15) ČASOVA

 

NEDELJA, 11. DECEMBAR:

FINALE:                           16.00 (20.00)

MEČ ZA TREĆE MESTO:      13.00 (17.00)

 

 

DOSADAŠNJI POBEDNICI:

TRENTINO (ITA)                         5

SADA KRUZEIRO (BRA)                4

MEDIOLANUM MILANO (ITA)         2

ZENIT KAZANJ (RUS)                    1

BELOGORJE BELGOROD (RUS)      1

MESAĐERO RAVENA (ITA)             1

MAKSIKONO PARMA (ITA)             1

KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)   1

 

SENIORI – FIVB – SVETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:

XVI SP KLUBOVA 2021. – BETIM, BRAZIL (7 – 11. DECEMBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. TRENTINO (ITA)

4. FUNVIK (BRA)

5. UPCN SAN HUAN (ARG)

6. SIRJAN FULAD (IRI)

 

XV SP 2019. – BETIM, BRAZIL (3 – 8. DECEMBAR):

1. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

2. SADA KRUZEIRO (BRA)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. AL RAJAN (QAT)

 

XIV SP 2018. – ČESTOHOVA, PLOCK I ŽEŠUV, POLJSKA (26. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):

1. TRENTINO VOLEJ (ITA)

2. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. FAKEL NOVI URENGOJ (RUS)

4. ASEKO RESOVIJA (POL)

5. ZENIT KAZANJ (RUS)

5. SADA KRUZEIRO (BRA)

7. SKRA BELHATOV (POL)

7. HATAM ARDAKAN (IRI)

 

XIII SP 2017. – OPOLE, LOĐ I KRAKOV, POLJSKA (12 – 17. DECEMBAR):

1. ZENIT KAZANJ (RUS)

2. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. SADA KRUZEIRO (BRA)

4. PGE SKRA BELHATOV (POL)

5. ZAKSA KEĐERŽIN KOZLE (POL)

5. ŠANGAJ (CHN)

7. PERSONAL BOLIVAR (ARG)

7. SARMIJEH BANK (IRI)

 

XII SP 2016. – BETIM, BRAZIL (18 – 23. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. ZENIT KAZANJ (RUS)

3. TRENTINO VOLEJ (ITA)

4. BOLIVAR (ARG)

5. UPCN (ARG)

5. TAIČUNG BANK (TPE)

7. MINAS TENIS KLUB (BRA)

7. TALA’EA EL GEIŠ (EGY)

 

XI SP 2015. – BETIM, BRAZIL (27 – 31. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO VOLEJ (BRA)

2. ZENIT KAZANJ (RUS)

3. UPCN SAN HUAN (ARG)

4. PAJKAN TEHERAN (IRI)

5. KAPITANES DE ARESIBO (PUR)

5. AHLI (EGY)

 

X SP 2014. – BELO HORIZONTE, BRAZIL (5 – 11. MAJ):

1. BELOGORJE BELGOROD (RUS)

2. AL RAJAN (QAT)

3. UPCN (ARG)

4. SADA KRUZEIRO (BRA)

5. TRENTINO (ITA)

5. MATIN VARAMIN (IRI)

7. GVAJNABO METS (PUR)

7. ESPERANS TUNIS (TUN)

 

IX SP 2013. – BETIM, BRAZIL (15 – 20. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK (RUS)

3. TRENTINO DIJATEK (ITA)

4. UPCN (ARG)

5. SFAKSIJEN (TUN)

5. PANASONIK PANTERS (JPN)

5. LA ROMANA (DOM)

5. KALEH (IRI)

 

VIII SP 2012. – DOHA, KATAR (13 – 19. OKTOBAR):

1. TRENTINO DIJATEK (ITA)

2. SADA KRUZEIRO (BRA)

3. PGE SKRA BELHATOV (POL)

4. ZENIT KAZANJ (RUS)

5. AL RAJAN (QAT)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. TIGRES UANL (MEX)

5. ZAMALEK (EGY)

 

VII SP 2011. – DOHA, KATAR (8 – 14. OKTOBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. JASTRŽEBSKI VEGIJEL (POL)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. SESI SAO PAULO (BRA)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. TRINITI VEST SPARTANS VANKUVER (CAN)

5. AL AHLI KAIRO (EGY)

5. PAJKAN TEHERAN (IRI)

 

VI SP 2010. DOHA, KATAR (15 – 21. DECEMBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. SKRA BELHATOV (POL)

3. PAJKAN (IRI)

4. DREAN BOLIVAR (ARG)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. DINAMO MOSKVA (RUS)

5. AL AHLI (EGY)

5. POL MIČEL (USA)

 

V SP 2009. – DOHA, KATAR (3 – 8. NOVEMBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. SKRA BELHATOV (POL)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. PAJKAN TEHERAN (IRI)

5. ZAMALEK KAIRO (EGY)

5. PLATENEROS DE KOROSAL (PUR)

5. SIMED FLORIJANOPOLIS (BRA)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

 

IV SP 1992. – TREVIZO, FIRENCA I RAVENA, ITALIJA (24 – 29. NOVEMBAR):

1. MISURA MEDIOLANUM MILANO (ITA)

2. SISLI TREVIZO (ITA)

3. OLIMPIJAKOS PIREJ (GRE)

4. MESAĐERO RAVENA (ITA)

5. SANG MU (KOR)

5. BANESPA SAO PAULO (BRA)

7. KLUB AFRIKANE (TUN)

7. KOROSAL (PUR)

 

III SP 1991. – SAO PAULO I PORTO ALEGRE, BRAZIL (22 – 27. OKTOBAR):

1. MESAĐERO RAVENA (ITA)

2. BANESPA SAO PAULO (BRA)

3. MEDIOLANUM MILANO (ITA)

4. FRANGOSUL (BRA)

5. TAJVAN (TPE)

6. CSKA MOSKVA (RUS)

7. KLUB AFRIKANE (TUN)

8. NARANJITO (PUR)

 

II SP 1990. – MILANO, BREŠA I RAVENA, ITALIJA (27. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):

1. MEDIOLANUM MILANO (ITA)

2. BANESPA SAO PAULO (BRA)

3. MAKSIKONO PARMA (ITA)

4. MESAĐERO RAVENA (ITA)

5. CSKA MOSKVA (URS)

6. FILIPS MODENA (ITA)

7. MAHAD (ALG)

8. HIROŠIMA (JPN)

 

I SP 1989. – PARMA, ITALIJA (6 – 10. DECEMBAR):

1. MAKSIKONO PARMA (ITA)

2. CSKA MOSKVA (URS)

3. PIRELI SAO PAULO (BRA)

4. BANESPA SAO PAULO (BRA)

5. NIPON STIL (JPN)

6. SFAKSIJEN (TUN)

  • novembar 9, 2022
  • 505
Објављено у FIVB
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Hrvatska, Mađarska, Argentina, Meksiko i Bahrein domaćini SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji Hrvatska, Mađarska, Argentina, Meksiko i Bahrein domaćini SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji

    FIVB – KADETSKA I JUNIORSKA SP 2023.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, objavila je datume i zemlje domaćine SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji.

  • Seniori Srbije sa Švajcarskom, Belgijom i Italijom u Peruđi, u Ankoni protiv Estonije i Nemačke Seniori Srbije sa Švajcarskom, Belgijom i Italijom u Peruđi, u Ankoni protiv Estonije i Nemačke

    SENIORI – XXXIII EP 2023.

    Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, objavila je satnicu XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkaša. Muška seniorska reprezentacija Srbije, odigraće prva tri meča u A grupi XXXIII EP 2023. u Peruđi, a preostala dva u Ankoni. Srbija će prvi meč na EP, odigrati u Peruđi 30. avgusta protiv Švajcarske od 21.00 čas. Srbija će drugu utakmicu odigrati 31. avgusta protiv Belgije (18.00), a treću 1. septembra protiv Italije (21.00). Srbija će u Ankoni 4. septembra igrati protiv Estonije (18.00), a 5. septembra protiv Nemačke (21.00).

  • Seniori Srbije na startu EP protiv Švajcarske, u 3. kolu protiv Italije Seniori Srbije na startu EP protiv Švajcarske, u 3. kolu protiv Italije

    SENIORI – XXXIII EP 2023.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije, odigraće prvi meč u A grupi XXXIII EP 2023. protiv Švajcarske, saopštio je CEV. Iako nije precizirano, taj meč će se najverovatnije odigrati u Peruđi 30. avgusta. Srbija će drugu utakmicu odigrati 31. avgusta protiv Belgije, a treću 1. septembra protiv Italije, takođe najverovatnije u Peruđi. Sledi seoba u Ankonu, gde će Srbija 4. septembra igrati protiv Estonije, a 5. septembra protiv Nemačke. Satnica će naknadno biti objavljena.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga