Serbian flagcirilicalatinica

Vesti

Mlađi seniori superiorno do prvenstva Evrope

MLAĐI SENIORI – I EP 2022.

Mlađi seniori Srbije (do 22 godine, igrači rođeni 2001. i mlađi) izborili su plasman na I EP 2022. na superioran način, bez izgubljenog seta. Srbija je danas u Daugavpislu, u poslednjem, 3. kolu B grupe kvalifikacija za I EP 2022. savladala Letoniju sa 3:0, po setovima 25:20, 25:18 i 25:15, posle 71 minuta igre. Marko Milenković, libero Srbije, proglašen je za najboljeg igrača (MVP) utakmice.

msi6

msi10 

msi8

 

Izjava Igora Žakića

msi11

Izjava Marka Milenkovića

 

Pored Srbije, plasman na EP u Poljskoj je iz kvalifikacija za sada izborila i Francuska.

U kvalifikacijama je 21 reprezentacija svrstana u 6 grupa, a plasman na EP izboriće 7 reprezentacija, 6 pobednika grupa i najbolja drugoplasirana selekcija.

I EP 2022. za mlađe seniore odigraće se u Tarnovu, u Poljskoj od 12. do 17. jula.

 

MLAĐI SENIORI – I EP 2022. – KVALIFIKACIJE (19 – 22. MAJ):

B GRUPA – DAUGAVPILS (OLIMPIJSKI CENTAR DAUGAVPILS), LETONIJA (19 – 21. MAJ):

1. KOLO – ČETVRTAK, 19. MAJ:

SRBIJA SLOBODNA.

LETONIJA – FARSKA OSTRVA              3:0 (25:18, 25:12, 25:19)

2. KOLO – PETAK, 20. MAJ:

SRBIJA – FARSKA OSTRVA      3:0 (25:13, 25:13, 25:11)

3. KOLO – SUBOTA, 21. MAJ:

SRBIJA – LETONIJA      3:0 (25:20, 25:18, 25:15)

TABELA:

1. SRB       2    2    0    6:0      6

2. LAT       2    1    1    3:3      3

3. FER       2    0    2    0:6      0

 

A GRUPA – GUIDONIJA, ITALIJA (20 – 22. MAJ):

SUPERVIZOR CEV: DRAGOMIR GERASIMOVIĆ (SRBIJA)

 

1. KOLO – PETAK, 20. MAJ:

IZRAEL – PORTUGALIJA          3:2 (25:20, 25:13, 18:25, 19:25, 15:7)

ITALIJA – IRSKA    3:0 (25:14, 25:5, 25:4)

2. KOLO – SUBOTA, 21. MAJ:

PORTUGALIJA – IRSKA 3:0 (25:6, 25:6, 25:5)

ITALIJA – IZRAEL        3:0 (25:21, 25:22, 25:14)

TABELA:

1. ITA        2    2    0    6:0      6

2. POR       2    1    1    5:3      4

3. ISR        2    1    1    3:5      2

4. IRL        2    0    2    0:6      0

 

3. KOLO – NEDELJA, 22. MAJ:

IZRAEL – IRSKA               16.30

ITALIJA – PORTUGALIJA     19.30

 

C GRUPA – ANKARA, TURSKA (19 – 21. MAJ):

1. KOLO – ČETVRTAK, 19. MAJ:

UKRAJINA – DANSKA   3:0 (25:13, 25:15, 25:20)

TURSKA – ISLAND       3:0 (25:9, 25:11, 25:14)

2. KOLO – PETAK, 20. MAJ:

UKRAJINA – ISLAND    3:0 (25:23, 25:14, 25:13)

TURSKA – DANSKA      3:0 (25:12, 25:16, 25:19)

3. KOLO – SUBOTA, 21. MAJ:

DANSKA – ISLAND      3:0 (25:19, 25:21, 27:25)

TURSKA – UKRAJINA    3:1 (23:25, 25:14, 25:18, 25:19)

TABELA:

1. TUR       3    3    0    9:1      9

2. UKR       3    2    1    7:3      6

3. DEN       3    1    2    3:6      3

4. ISL        3    0    3    0:9      0

 

D GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA (19 – 21. MAJ):

SUPERVIZOR CEV: SLOBODAN MILOŠEVIĆ (SRBIJA)

 

1. KOLO – ČETVRTAK, 19. MAJ:

FRANCUSKA – MAĐARSKA       3:0 (25:17, 25:17, 25:14)

2. KOLO – PETAK, 20. MAJ:

FRANCUSKA – BUGARSKA       3:0 (25:14, 25:22, 25:21)

3. KOLO – SUBOTA, 21. MAJ:

BUGARSKA – MAĐARSKA        3:0 (25:16, 25:18, 25:11)

TABELA:

1. FRA       2    2    0    6:0      6

2. BUL       2    1    1    3:3      3

3. HUN       1    0    1    0:3      0

 

E GRUPA – PRIŠTINA, TZV. KOSOVO (20 – 22. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 20. MAJ:

HOLANDIJA – SLOVAČKA        3:0 (25:22, 25:20, 25:21)

AZERBEJDŽAN – TZV. KOSOVO           3:0 (25:17, 25:11, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 21. MAJ:

SLOVAČKA – TZV. KOSOVO     3:0 (25:8, 25:13, 25:13)

HOLANDIJA – AZERBEJDŽAN    3:1 (21:25, 25:23, 25:18, 25:21)

TABELA:

1. NED            2    2    0    6:1      6

2. AZE             2    1    1    4:3      3

3. SVK            2    1    1    3:3      3

4. TZV. KOS     2    0    2    0:6      0

 

3. KOLO – NEDELJA, 22. MAJ:

HOLANDIJA – TZV. KOSOVO    16.00

SLOVAČKA – AZERBEJDŽAN     19.00

 

F GRUPA – TIRANA, ALBANIJA (20 – 22. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 20. MAJ:

AUSTRIJA – ALBANIJA  3:0 (25:18, 25:16, 25:23)

2. KOLO – SUBOTA, 21. MAJ:

AUSTRIJA – CRNA GORA         3:2 (23:25, 25:20, 25:22, 20:25, 15:9)

TABELA:

1. AUT       2    2    0    6:2      5

2. MNE       1    0    1    2:3      1

3. ALB       1    0    1    0:3      0

 

3. KOLO – NEDELJA, 22. MAJ:

CRNA GORA – ALBANIJA    18.00

 

Plasman na premijerno prvenstvo Evrope izboriće 6 pobednika grupa i najbolja drugoplasirana selekcija.

I EP 2022. za mlađe seniore odigraće se u Tarnovu, u Poljskoj od 12. do 17. jula.

msi

  • maj 21, 2022
  • 2441
Последњи пут измењено utorak, 21 jun 2022 09:44
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga