Serbian flagcirilicalatinica

Vesti

Mlađi seniori otputovali u Letoniju Истакнут

MLAĐI SENIORI – I EP 2022.

Mlađi seniori Srbije (do 22 godine, igrači rođeni 2001. i mlađi) otputovali su danas u Letoniju, gde će igrati na turniru B grupe kvalifikacija za I EP 2022. Turnir u Daugavpilsu odigraće se od 19. do 21. maja. Igor Žakić, prvi trener mlađih seniora Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati u kvalifikacijama.

msi1

Na spisku su:

TEHNIČARI: ANDREJ POLOMAC (TAKOVO, GORNJI MILANOVAC) I ALEKSA KOZIĆ (NOVI SAD MANEKS).

KOREKTORI: DUŠAN NIKOLIĆ (CRVENA ZVEZDA) I VIDAK CVETKOVIĆ (PARTIZAN SOKERBET).

LIBERA: MARKO MILENKOVIĆ (CRVENA ZVEZDA).

BLOKERI: STEFAN FET (CRVENA ZVEZDA), MILOŠ BOJOVIĆ (NOVI SAD MANEKS) I VELJKO ĆULIBRK (NOVI SAD MANEKS).

PRIMAČI: ALIJA BEKRIĆ (SPARTAK, LJIG), MILUTIN MIJAJLOVIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), VELJKO MAŠULOVIĆ (NIŠ) I LAZAR STEVIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC).

Prvi meč u Letoniji, u okviru 2. kola, Srbija će odigrati u petak, 20. maja protiv Farskih ostrva od 18.00 časova po našem vremenu. Srbija će u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Letonije, u subotu, 21. maja od 15.00 časova po našem vremenu.

I EP 2022. za mlađe seniore odigraće se u Tarnovu, u Poljskoj od 12. do 17. jula.

U kvalifikacijama je 21 reprezentacija svrstana u 6 grupa, a plasman na EP izboriće 7 reprezentacija, 6 pobednika grupa i najbolja drugoplasirana selekcija.

 

MLAĐI SENIORI – I EP 2022. – KVALIFIKACIJE (19 – 22. MAJ):

B GRUPA – DAUGAVPILS (OLIMPIJSKI CENTAR DAUGAVPILS), LETONIJA (19 – 21. MAJ):

1. KOLO – ČETVRTAK, 19. MAJ:

SRBIJA SLOBODNA.

LETONIJA – FARSKA OSTRVA   19.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 18.00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU.

 

2. KOLO – PETAK, 20. MAJ:

SRBIJA – FARSKA OSTRVA       19.00 (18.00)

 

3. KOLO – SUBOTA, 21. MAJ:

SRBIJA – LETONIJA      16.00 (15.00)

 

A GRUPA – GUIDONIJA, ITALIJA (20 – 22. MAJ):

SUPERVIZOR CEV: DRAGOMIR GERASIMOVIĆ (SRBIJA)

 

1. KOLO – PETAK, 20. MAJ:

PORTUGALIJA – IZRAEL     16.30

ITALIJA – IRSKA               19.30

2. KOLO – SUBOTA, 21. MAJ:

PORTUGALIJA – IRSKA 16.30

ITALIJA – IZRAEL        19.30

3. KOLO – NEDELJA, 22. MAJ:

IZRAEL – IRSKA               16.30

ITALIJA – PORTUGALIJA     19.30

 

C GRUPA – ANKARA, TURSKA (19 – 21. MAJ):

1. KOLO – ČETVRTAK, 19. MAJ:

TURSKA – UKRAJINA    16.00 (15.00)

DANSKA – ISLAND      18.30 (17.30)

2. KOLO – PETAK, 20. MAJ:

UKRAJINA – DANSKA   15.30 (14.30)

TURSKA – ISLAND       18.00 (17.00)

3. KOLO – SUBOTA, 21. MAJ:

TURSKA – DANSKA      16.00 (15.00)

UKRAJINA – ISLAND    18.30 (17.30)

 

D GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA (19 – 21. MAJ):

SUPERVIZOR CEV: SLOBODAN MILOŠEVIĆ (SRBIJA)

 

1. KOLO – ČETVRTAK, 19. MAJ:

FRANCUSKA – MAĐARSKA  17.30 (16.30)

2. KOLO – PETAK, 20. MAJ:

BUGARSKA – FRANCUSKA  17.30 (16.30)

3. KOLO – SUBOTA, 21. MAJ:

BUGARSKA – MAĐARSKA   16.00 (15.00)

 

E GRUPA – PRIŠTINA, TZV. KOSOVO (20 – 22. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 20. MAJ:

HOLANDIJA – SLOVAČKA   16.00

AZERBEJDŽAN – TZV. KOSOVO      19.00

2. KOLO – SUBOTA, 21. MAJ:

SLOVAČKA – TZV. KOSOVO     16.00

HOLANDIJA – AZERBEJDŽAN    19.00

3. KOLO – NEDELJA, 22. MAJ:

HOLANDIJA – TZV. KOSOVO    16.00

SLOVAČKA – AZERBEJDŽAN     19.00

 

F GRUPA – TIRANA, ALBANIJA (20 – 22. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 20. MAJ:

AUSTRIJA – ALBANIJA       18.00

2. KOLO – SUBOTA, 21. MAJ:

CRNA GORA – AUSTRIJA    18.00

3. KOLO – NEDELJA, 22. MAJ:

CRNA GORA – ALBANIJA    18.00

 

Plasman na premijerno prvenstvo Evrope izboriće 6 pobednika grupa i najbolja drugoplasirana selekcija.

I EP 2022. za mlađe seniore odigraće se u Tarnovu, u Poljskoj od 12. do 17. jula.

msi

  • maj 18, 2022
  • 2999
Последњи пут измењено utorak, 21 jun 2022 09:42
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga