Serbian flagcirilicalatinica

Vesti iz OSS

Ol-star spektaklom ispisana odbojkaška istorija u hali “Aleksandar Nikolić”!

Istorija je ispisana u petak u hali “Aleksandar Nikolić”. Najbolje što Srbija ima našlo se na jednom mestu u prvom odbojkaškom ol-star meču. Spektakl je obećan, spektakl je i održan pred ljubiteljima odbojke u poznatoj beogradskoj dvorani. "Sve zvezde Lige" opravdale su to zvanje.

Predstava je počela duelom ženskih ekipa Istoka i Zapada. Prilično ozbiljno su shvatile devojke svoj zadatak, pa se velika borba vodila u prvom setu – koji je pripao zapadnoj strani.

szv1

Ipak, kako je meč odmicao, sve uigranije bile su obe ekipe, pa se više i eksperimentisalo. Zaigrala je Ana Lazarević na poziciji dizača, a na njeno mesto na prijemu stala je Anđela Veselinović – pa je Istok došao do izjednačenja.

U odlučujućem setu su se svi već uveliko zabavljali, a uz sjajnu Minu Mijatović je istočna strana došla do pobede od 2:1 (21:25, 25:14, 15:10).

U drugom činu se gledao duel muških ekipa Severa i Juga. Nije im bilo potrebno vreme za zagrevanje – već u prvom setu je bilo egzibicija, pa je libero Miljan Milović osvojio poen iz napada. Raspoložen je bio Mladen Bojović, toliko da je nakon jednog njegovog napada Pionirom odzvonio uzdah oduševljenja. Jug je sigurno došao do prvog seta.

Sve od sebe je Sever dao da dođe do seta - pa je odjednom promenjena cela postava, libero Vukašin Ristić je odigrao nekoliko poena na poziciji korektora - a čak je na servis ušao i trener Ivica Jevtić. Nije posustajao Jug, ali je na kraju pao pod naletom rivala.

U korak su se pratile ekipe u odlučujućem setu, ali je ipak prvi kroz cilj prošao Jug, koji je slavio konačnim rezultatom 2:1 (25:21, 25:27, 15:11).

Galerija fotografija možete promaći na: https://ossrb.org/galerija-fotografija/item/3051-galerija-fotografija-ol-star-sve-zvezde-lige.html

U pauzama između setova organizovano takmičenje u veštinama. U "odmeravanju sale" najbolji su bili Milica Živanović i Alija Bekrić, dok su najbrže servise imali Mina Mijatović i Mladen Bojović. Takođe, svim učesnicima prvog istroijskog Ol-stara dodeljene su medalje, dok su za najkorisnije igrače proglašeni Mina Mijatović iz tima Istok i Alija Bekrić iz tima Jug.

  • decembar 28, 2024
  • 1135
Објављено у Vesti iz OSS
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Odbojkašice i odbojkaši Crvene zvezde u Kupu izazivača Odbojkašice i odbojkaši Crvene zvezde u Kupu izazivača

    CEV – EVROPSKI KUPOVI 2026.

    U Evropskim kupovima 2026. Srbiju će predstavljati 9 klubova, 5 u ženskoj i 4 u muškoj konkurenciji. Odbojkašice i odbojkaši Crvene zvezde igraće u Kupu izazivača 2026.

  • Sedam ekipa iz Srbije u Evropskim kupovima 2026. Sedam ekipa iz Srbije u Evropskim kupovima 2026.

    CEV – EVROPSKI KUPOVI 2026.

    U Evropskim kupovima 2026. iz Srbije će igrati 7 ekipa, 4 u ženskoj i 3 u muškoj konkurenciji.

  • Treća titula prvaka Srbije za Radnički doo iz Kragujevca, Milutin Nejić MVP Treća titula prvaka Srbije za Radnički doo iz Kragujevca, Milutin Nejić MVP

    SENIORI – BANKA POŠTANSKA ŠTEDIONICA SUPERLIGA 2024/2025.

    Odbojkaši Radničkog doo iz Kragujevca osvojili su treću titulu prvaka Srbije, prvu posle 2010.  i tako osvojili titulu pobednika Banka Poštanska štedionica Superlige 2024/2025. Radnički doo je sa 3:2 u pobedama pobedio Vojvodinu Mozzart iz Novog Sada u finalu plej – ofa. Radnički doo je večeras, u “MTS hali Jezero” u Kragujevcu, u petoj utakmici finala savladao Vojvodinu Mozzart sa 3:1, po setovima 21:25, 25:20, 25:21 i 25:22, posle 114 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga