Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Savladana Francuska – Srbija protiv Turske u polufinalu EP (petak, 17.00 – RTS i TV Arena Sport)

SENIORKE – XXXII EP 2021.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije obezbedila je plasman u polufinale XXXII EP 2021. pobedom nad Francuskom. Ekipa Zorana Terzića je u poslednjem meču četvrtfinala u prisustvu 6750 navijača u beogradskoj „Štark areni“ slavila sa 3:1, po setovima 22:25, 25:18, 25:7 i 25:20 posle 96 minuta igre.

Francuska je na iznenađenje mnogih u „Štark areni“ bolje otvorila prvi set. Izabranice Emila Rusoa su od samog početka uvodnog seta napravile rezultatsku razliku, koja im je omogućila komforniji nastavak seta. Pokušala je Srbija u nekoliko navrata da se vrati u prvi set, a najbliža tome bila je pri rezultatu 17:18. Ipak, Francuskinje su uspele da odole napadima domaćina i osvojile su seta sa 25:22.

Srbija je u drugi set ušla rešena da što je pre moguće dođe do izjednačenja. Seniorke Srbije su viđeno popravili igru u odnosu na prošli set i posle nekoliko uvodnih poena na obe strane napravile su prednost (6:3). Izabranice Zorana Terzića čuvale su tu prednost u većem delu drugog perioda, da bi u završnici pri rezultatu 21:18 napravila seriju od četiri poena i izjednačila rezultat u setovima – 25:18. Tijana Bošković bila je veoma raspoložena u ovom setu sa 9 poena.

Tamo gde je Srbija stala u drugom, nastavila je u trećem setu. Izabranice Zorana Terzića su sjajnim servisom, odličnim napadima i još boljim blokovima, osvojile najubedljiviji set na ovom Evropskom prvenstvu. Od starta seta je Srbija preuzela inicijativu, napravila seriju 7:0, koju je samo povećavala. Vodila je sa 14:3, pa sa 21:5, da bi set rešila u svoju korist sa neverovatnih 25:7.

Nisu se na tome Srpkinje zaustavile, nego su bile rešene da otklone svaku dilemu oko pobednika utakmice. Nastavile su dominaciju iz prethodnog dela meča, dok Francuska nije ponovila igru sa početka duela. Imala je Srbija inicijativu što je omogućilo selektoru Zoranu Terziću da šansu ukaže Ani Bjelici i Slađani Mirković. Delovalo je da su svetske šampionke blizu plasmana u polufinale, ali tako nije mislile Francuskinje. Nateralo je to stratega nacionalnog tima da vrati startnu postavu, Bošković – Ognjenović, koje su na kraju odbile poslednji napad gošći – 25:20.