Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Belgija pobedom osigurala osminu finala

SENIORKE – XXXII EP 2021.

Selekcija Belgije savladala je Bosnu i Hercegovinu u prvom meču šestog dana XXXII EP 2021. sa 3:0, po setovima 25:23, 25:19 i 25:15, posle 80 minuta igre. Meč je odigran u prisustvu 610 gledalaca u beogradskoj „Štark areni“, Belgija je došla do svoje treće pobede.

ep10

Bosna i Hercegovina je odlučnije ušla u ovu utakmicu, povela 10:6, bilo je i 15:12, a ekipa Stevana Ljubičića vodila je do pred sam kraj seta (22:21). Ipak, boljom igrom u završnici, Belgija je načinila preokret i došla do prednosti od 1:0 (25:23). U ekipi Gerta Van de Bruka junakinja prvog perioda je bila Marlis Jansens sa 6 poena, dok selekciji Bosne i Hercegovine nije pomoglo ni 10 poena Dajane Bošković.

Početak drugog seta doneo je neizvesnost, koja je trajala samo do rezultat 9:8. Onda su Belgijanke pojačale ritam servisa i čvrstim blokom stvorile mnogo problema svojim rivalkama. Uskoro je na semaforu zasijalo 19:11, kada je bilo jasno da će Belgija lako doći do drugog seta. Bosna i Hercegovina je u završnici uspela da popravi utisak (23:18), ali to nije bilo dovoljno da se načinio preokret – 25:19. Blistao je tandem Erbots-Jansens, koje su u zbiru osvojile 15 poena, dok je za razliku od prvog seta Boškovićeva ostala na samo jednom.

Posle uvodnog vođstva Bosne i Hercegovine od 4:1, Belgija je brzo preuzela inicijativu. Od rezultata 10:10, sve je prešlo na stranu iskusnije selekcije, a pri rezultatu 19:13, bilo je jasno da će se meč završiti u 3 seta. Konačnih 25:15 je, samo potvrdilo je kvalitet Belgije.

Izjava Stevana Ljubičića

Izjava Brit Erbots

Od 20.00 časova na teren izlaze Srbija i Azerbejdžan. Direktne prenose svih utakmica možete pratiti na kanalima RTS-a i TV Arena Sport.

Galeriju fotografija možete pogledati na sledećem linku: https://eurovolley.cev.eu/en/match-centres/2021/women/wfa-10-bosnia-herzegovina-v-belgium/#gallery

CEV – SENIORKE – XXXII EP 2021. – BEOGRAD (SRBIJA), PLOVDIV (BUGARSKA), ZADAR (HRVATSKA) I KLUŽ NAPOKA (RUMUNIJA):

A GRUPA – BEOGRAD:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA          3:0 (25:11, 25:18, 25:14)

PETAK, 20. AVGUST:

BELGIJA – AZERBEJDŽAN               3:0 (25:13, 26:24, 25:13)

RUSIJA – FRANCUSKA     3:1 (25:19, 14:25, 25:20, 25:18)

SUBOTA, 21. AVGUST:

SRBIJA – FRANCUSKA     3:0 (25:14, 25:13, 25:16)

BOSNA I HERCEGOVINA – AZERBEJDŽAN       3:0 (25:14, 25:23, 25:17)

NEDELJA, 22. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA           3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

RUSIJA – AZERBEJDŽAN         3:0 (25:16, 25:17, 25:13)

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

BELGIJA – RUSIJA           3:2 (29:31, 21:25, 25:13, 25:22, 15:11)

FRANCUSKA – BOSNA I HERCEGOVINA          3:0 (25:19, 25:14, 26:24)

UTORAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – AZERBEJDŽAN  20.00

BELGIJA – BOSNA I HERCEGOVINA     3:0  (25:23, 25:19, 25:15)

TABELA:

1. SRB             3      3      0      9:0          9

2. BEL             4      3      1      9:5          8

3. RUS            3      2      1      8:4          7

4. FRA             3      1      2      4:6          3

5. BIH             4      1      3      3:9          3

6. AZE             3      0      3      0:9          0

 

SREDA, 25. AVGUST:

SRBIJA – RUSIJA            20.00

AZERBEJDŽAN – FRANCUSKA  17.00

 

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

RUSIJA – BOSNA I HERCEGOVINA  17.00

BELGIJA – FRANCUSKA           20.00

 

B GRUPA – PLOVDIV:

SREDA, 18. AVGUST:

BUGARSKA – GRČKA    3:0 (25:20, 25:15, 25:19)

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

ČEŠKA – ŠPANIJA        3:1 (22:25, 25:20, 25:22, 25:20)

POLJSKA – NEMAČKA   3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22)

PETAK, 20. AVGUST:

NEMAČKA – ČEŠKA      3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:21)

POLJSKA – GRČKA       3:0 (25:16, 25:20, 25:19)

SUBOTA, 21. AVGUST:

POLJSKA – ČEŠKA       3:1 (20:25, 25:15, 25:21, 25:18)

BUGARSKA – ŠPANIJA  3:0 (25:12, 25:19, 25:21)

NEDELJA, 22. AVGUST:

ŠPANIJA – GRČKA       3:2 (25:22, 24:26, 25:16, 22:25, 15:13)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:2 (25:23, 16:25, 25:21, 18:25, 15:10)

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

ČEŠKA – GRČKA          3:0 (26:24, 28:26, 25:15)

POLJSKA – ŠPANIJA     3:0 (25:15, 25:15, 25:8)

UTORAK, 24. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA      3:0 (25:20, 25:17, 25:22)

BUGARSKA – ČEŠKA    20.30 (19.30)

TABELA:

1. POL       4    4    0    12:2    12

2. GER       4    3    1    10:6      8

3. BUL       3    2    1      8:3      7

4. CZE       4    2    2      8:7      6

5. ESP       4    1    3      4:11     2

6. GRE       4    0    4      2:12     1

 

SREDA, 25. AVGUST:

NEMAČKA – ŠPANIJA    17.30 (16.30)

BUGARSKA – POLJSKA 20.30 (19.30)

 

C GRUPA – ZADAR:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

HRVATSKA – ŠVAJCARSKA      3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

PETAK, 20. AVGUST:

ITALIJA – BELORUSIJA 3:0 (25:20, 25:18, 25:16)

MAĐARSKA – SLOVAČKA         3:1 (25:20, 25:23, 20:25, 25:18)

SUBOTA, 21. AVGUST:

HRVATSKA – BELORUSIJA       3:0 (25:19, 25:23, 25:15)

ŠVAJCARSKA – MAĐARSKA      3:2 (22:25, 25:23, 29:27, 23:25, 15:11)

NEDELJA, 22. AVGUST:

HRVATSKA – SLOVAČKA         3:0 (25:21, 25:14, 25:13)

ITALIJA – MAĐARSKA   3:0 (25:16, 25:15, 25:19)

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

ITALIJA – SLOVAČKA   3:1 (25:19, 25:18, 25:27, 25:17)

BELORUSIJA – ŠVAJCARSKA    3:0 (25:23, 25:15, 25:15)

UTORAK, 24. AVGUST:

HRVATSKA – MAĐARSKA         3:1 (25:19, 21:25, 25:17, 25:21)

SLOVAČKA – ŠVAJCARSKA 20.00

TABELA:

1. CRO       4    4    0    12:1    12

2. ITA        3    3    0      9:1      9

3. HUN       4    1    3      6:10     4

4. BLR       3    1    2      3:6      3

5. SUI        3    1    2      3:8      2

6. SVK       3    0    3      2:9      0

 

SREDA, 25. AVGUST:

BELORUSIJA – MAĐARSKA 18.00

ITALIJA – HRVATSKA        21.00

 

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

SLOVAČKA – BELORUSIJA  17.00

ITALIJA – ŠVAJCARSKA      20.00

 

D GRUPA – KLUŽ NAPOKA:

SREDA, 18. AVGUST:

TURSKA – RUMUNIJA   3:1 (23:25, 25:10, 25:20, 25:17)

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

ŠVEDSKA – FINSKA      3:2 (24:26, 17:25, 25:19, 27:25, 15:13)

HOLANDIJA – UKRAJINA         3:0 (25:17, 25:12, 25:22)

PETAK, 20. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA   3:0 (25:10, 25:10, 25:18)

TURSKA – UKRAJINA    3:0 (25:14, 25:19, 26:24)

SUBOTA, 21. AVGUST:

UKRAJINA – FINSKA     3:1 (25:19, 25:23, 26:28, 25:22)

ŠVEDSKA – RUMUNIJA 3:0 (25:21, 25:17, 25:16)

NEDELJA, 22. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA     3:0 (31:29, 25:21, 25:11)

HOLANDIJA – RUMUNIJA         3:1 (25:12, 25:27, 25:17, 25:14)

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

UKRAJINA – ŠVEDSKA  3:0 (25:23, 25:17, 25:20)

TURSKA – FINSKA       3:0 (25:19, 25:12, 25:15)

UTORAK, 24. AVGUST:

TURSKA – HOLANDIJA  3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

RUMUNIJA – FINSKA    20.30 (19.30)

TABELA:

1. TUR       5    5    0    15:1    15

2. NED       4    3    1      9:4      9

3. SWE      4    2    2      6:8      5

4. UKR       3    1    2      3:6      3

5. FIN        3    0    3      2:9      1

6. ROU       3    0    3      1:9      0

 

SREDA, 25. AVGUST:

HOLANDIJA – ŠVEDSKA     17.30 (16.30)

RUMUNIJA – UKRAJINA      20.30 (19.30)

 

Utakmice osmine finala  i četvrtfinala će se odigrati u Beogradu i Plovdivu.

 

OSMINA FINALA (28 – 30. AVGUST):

PLOVDIV (TERMINI SU 17.30 (16.30) I 20.30 (19.30)):

SUBOTA, 28. AVGUST:

(5) B 1 – D 4

(8) HOLANDIJA (D 2) – B 3

NEDELJA, 29. AVGUST:

(6) TURSKA (D 1) – B 4

(7) B 2 – D 3

 

BEOGRAD (TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA):

NEDELJA, 29. AVGUST:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

PONEDELJAK, 30. AVGUST:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

 

ČETVRTFINALE (31. AVGUST I 1. SEPTEMBAR):

PLOVDIV – UTORAK, 31. AVGUST PLOVDIV (TERMINI SU 17.30 (16.30) I 20.30 (19.30)):

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 i 8

(4) POBEDNICI MEČEVA 6 i 7

 

BEOGRAD – SREDA, 1. SEPTEMBAR (TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA):

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 i 4

(2) POBEDNICI MEČEVA 2 i 3

Polufinalne utakmice, kao i meč za treće mesto i finale odigraće se u Beogradu.

 

BEOGRAD – POLUFINALE – PETAK, 3. SEPTEMBAR (TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA):

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 1 i 4

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 2 i 3

 

BEOGRAD – SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

FINALE:                           20.00

MEČ ZA TREĆE MESTO:      17.00

  • avgust 24, 2021
  • 1100
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Pobeda Rapida u Obrenovcu Pobeda Rapida u Obrenovcu

    SENIORKE – KUP IZAZIVAČA 2023.

    Odbojkašice TENT-a iz Obrenovca nisu uspele da ostvare trijumf u prvoj utakmici 1. kola Kupa izazivača 2023. u konkurenciji odbojkašica. Bolji od TENT-a je večeras u Obrenovcu bio rumunski Rapid iz Bukurešta, za koji igra Teodora Pušić, sa 3:0, po setovima 25:20, 25:16 i 31:29, posle 76 minuta igre.

  • Nemci trijumfovali u Novom Sadu Nemci trijumfovali u Novom Sadu

    SENIORI – LIGA ŠAMPIONA 2023.

    Odbojkaši Vojvodine iz Novog Sada, prvaci Srbije i pobednici Banka Poštanska štedionica Superlige 2021/2022. nisu ostvarili trijumf u 2. kolu A grupe CEV Lige šampiona 2023. Večeras je u dvorani SPC „Vojvodina“ u Novom Sadu, bolji od Vojvodine bio nemački Fridrihshafen, za koji igraju Nikola Peković i Aleksandar Nedeljković, a Radomir Vemić je drugi trener sa 3:0, po setovima 25:20, 25:17 i 25:17, posle 73 minuta igre.

  • Finci u osmini finala Finci u osmini finala

    SENIORI – KUP CEV 2023.

    Odbojkaši Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala Kupa CEV 2023. Bolji od Crvene zvezde je večeras, u Finskoj, u revanš utakmici šesnaestine finala bio Kuopio sa 3:1, po setovima 22:25, 25:18, 25:22 i 27:25, posle 115 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga