Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Terzić saopštio sastav – šampionke Evrope na otvaranju protiv Bosne i Hercegovine (četvrtak, 17.00 – RTS 1 i AS 1)

SENIORKE – XXXII EP 2021.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, dvostruki uzastopni prvak Evrope, odigraće prvi meč na XXXII EP 2021. u četvrtak, 19. avgusta od 17.00 časova, uz direktne prenose na RTS 1 i TV Arena Sport 1. Svečano otvaranje XXXII EP 2021. u konkurenciji odbojkašica, koje će se odigrati od 18. avgusta do 4. septembra u Srbiji, Bugarskoj, Hrvatskoj i Rumuniji, počeće u 16.00 časova u beogradskoj „Štark areni“. Zoran Terzić, prvi trener seniorki Srbije, saopštio je sastav tima (14), koji će igrati na prvenstvu Evrope.

set

Na spisku su:

TEHNIČARI: MAJA OGNJENOVIĆ (VAKIFBANK ISTANBUL, TURSKA) I SLAĐANA MIRKOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA).

KOREKTORI: TIJANA BOŠKOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA), ANA BJELICA (RADOMKA RADOM, POLJSKA) I SARA CARIĆ (TENT, OBRENOVAC).

LIBERA: SILVIJA POPOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA) I JELENA BLAGOJEVIĆ (ŽEŠUV, POLJSKA).

BLOKERI: MILENA RAŠIĆ (VAKIFBANK ISTANBUL, TURSKA), MINA POPOVIĆ (SKANDIĆI, ITALIJA), STEFANA VELJKOVIĆ (NOVARA, ITALIJA) I JOVANA KOCIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA).

PRIMAČI: BJANKA BUŠA (FENERBAHČE ISTANBUL, TURSKA), BOJANA MILENKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA) I KATARINA LAZOVIĆ (LOĐ, POLJSKA).

Ulaznice za XXXII EP 2021. u konkurenciji odbojkašica, koje će se igrati u „Štark areni“ u Beogradu od 19. avgusta do 4. septembra mogu se kupiti “online” preko sajta https://www.tickets.rs/, kao i na biletarnicama Eventim-a!

Prve utakmice na šampionatu Evrope odigraće se večeras (sreda, 18. avgust) od 19,30 časova po našem vremenu u B grupi u Plovdivu (Bugarska - Grčka) i u D grupi u Kluž Napoki (Rumunija – Turska).

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, dvostruki uzastopni prvak Evrope odigraće prvi meč u A grupi XXXII EP 2021. u Beogradu protiv Bosne i Hercegovine, 19. avgusta od 17.00 časova. Srbija će drugi meč odigrati 21. avgusta od 21.00 čas protiv Francuske, a treći 22. avgusta protiv Belgije od 20.00 časova. Azerbejdžan će biti rival Srbiji u četvrtom meču 24. avgusta od 20.00 časova, a u poslednjem meču u A grupi Srbija će igrati protiv Rusije, 25. avgusta od 20.00 časova.

XXXII EP 2021. u konkurenciji odbojkašica odigraće se od 18. avgusta do 4. septembra u Srbiji, Bugarskoj, Hrvatskoj i Rumuniji.

U B grupi u Plovdivu igraće Bugarska, Poljska, Nemačka, Španija, Češka i Grčka, u C grupi u Zadru nastupiće Hrvatska, Italija, Belorusija, Slovačka, Mađarska i Švajcarska, a u D grupi u Kluž Napoki takmičiće se Rumunija, Turska, Holandija, Ukrajina, Finska i Švedska.

Prvenstvo će početi 18. avgusta utakmicama u B i D grupi, dok će se prvi mečevi u A i C grupi odigrati 19. avgusta.

Takmičenje po grupama će se odigrati od 18. do 25. avgusta u B i D grupi, odnosno od 19. do 26. avgusta u A i C grupi.

 

CEV – SENIORKE – XXXII EP 2021. – BEOGRAD (SRBIJA), PLOVDIV (BUGARSKA), ZADAR (HRVATSKA) I KLUŽ NAPOKA (RUMUNIJA):

A GRUPA – BEOGRAD:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA  17.00

 

PETAK, 20. AVGUST:

AZERBEJDŽAN – BELGIJA   17.00

RUSIJA – FRANCUSKA       20.00

 

SUBOTA, 21. AVGUST:

SRBIJA – FRANCUSKA       21.00

AZERBEJDŽAN – BOSNA I HERCEGOVINA     18.00

 

NEDELJA, 22. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA            20.00

RUSIJA – AZERBEJDŽAN    17.00

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

RUSIJA – BELGIJA       17.00

BOSNA I HERCEGOVINA – FRANCUSKA      20.00

 

UTORAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – AZERBEJDŽAN    20.00

BELGIJA – BOSNA I HERCEGOVINA      17.00

 

SREDA, 25. AVGUST:

SRBIJA – RUSIJA         20.00

AZERBEJDŽAN – FRANCUSKA   17.00

 

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

RUSIJA – BOSNA I HERCEGOVINA  17.00

BELGIJA – FRANCUSKA      20.00

 

B GRUPA – PLOVDIV:

SREDA, 18. AVGUST:

BUGARSKA – GRČKA    20.30 (19.30)

 

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

ŠPANIJA – ČEŠKA        17.30 (16.30)

NEMAČKA – POLJSKA   20.30 (19.30)

 

PETAK, 20. AVGUST:

ČEŠKA – NEMAČKA      17.30 (16.30)

POLJSKA – GRČKA       20.30 (19.30)

 

SUBOTA, 21. AVGUST:

POLJSKA – ČEŠKA       17.30 (16.30)

BUGARSKA – ŠPANIJA  20.30 (19.30)

 

NEDELJA, 22. AVGUST:

GRČKA – ŠPANIJA            16.00 (15.00)

NEMAČKA – BUGARSKA      19.00 (18.00)

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

GRČKA – ČEŠKA          17.30 (16.30)

POLJSKA – ŠPANIJA     20.30 (19.30)

 

UTORAK, 24. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA      17.30 (16.30)

BUGARSKA – ČEŠKA    20.30 (19.30)

 

SREDA, 25. AVGUST:

NEMAČKA – ŠPANIJA    17.30 (16.30)

BUGARSKA – POLJSKA 20.30 (19.30)

 

C GRUPA – ZADAR:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

HRVATSKA – ŠVAJCARSKA      17.00

 

PETAK, 20. AVGUST:

ITALIJA – BELORUSIJA      17.15

SLOVAČKA – MAĐARSKA    20.15

 

SUBOTA, 21. AVGUST:

BELORUSIJA – HRVATSKA       17.00

MAĐARSKA – ŠVAJCARSKA      20.00

 

NEDELJA, 22. AVGUST:

HRVATSKA – SLOVAČKA    17.00

ITALIJA – MAĐARSKA        20.00

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

ITALIJA – SLOVAČKA             17.15

BELORUSIJA – ŠVAJCARSKA    20.15

 

UTORAK, 24. AVGUST:

HRVATSKA – MAĐARSKA    17.00

SLOVAČKA – ŠVAJCARSKA 20.00

 

SREDA, 25. AVGUST:

BELORUSIJA – MAĐARSKA 18.00

ITALIJA – HRVATSKA        21.00

 

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

SLOVAČKA – BELORUSIJA  17.00

ITALIJA – ŠVAJCARSKA      20.00

 

D GRUPA – KLUŽ NAPOKA:

SREDA, 18. AVGUST:

TURSKA – RUMUNIJA   20.30 (19.30)

 

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

FINSKA – ŠVEDSKA           16.00 (15.00)

HOLANDIJA – UKRAJINA    19.00 (18.00)

 

PETAK, 20. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA   17.30 (16.30)

TURSKA – UKRAJINA    20.30 (19.30)

 

SUBOTA, 21. AVGUST:

UKRAJINA – FINSKA     17.30 (16.30)

RUMUNIJA – ŠVEDSKA 20.30 (19.30)

 

NEDELJA, 22. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA          17.30 (16.30)

HOLANDIJA – RUMUNIJA    20.30 (19.30)

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

UKRAJINA – ŠVEDSKA       17.30 (16.30)

TURSKA – FINSKA             20.30 (19.30)

 

UTORAK, 24. AVGUST:

TURSKA – HOLANDIJA       17.30 (16.30)

RUMUNIJA – FINSKA         20.30 (19.30)

 

SREDA, 25. AVGUST:

HOLANDIJA – ŠVEDSKA     17.30 (16.30)

RUMUNIJA – UKRAJINA      20.30 (19.30)

 

Utakmice osmine finala  i četvrtfinala će se odigrati u Beogradu i Plovdivu.

 

OSMINA FINALA (28 – 30. AVGUST):

PLOVDIV:

SUBOTA, 28. AVGUST:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

NEDELJA, 29. AVGUST:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

 

BEOGRAD:

NEDELJA, 29. AVGUST:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

PONEDELJAK, 30. AVGUST:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

 

ČETVRTFINALE (31. AVGUST I 1. SEPTEMBAR):

PLOVDIV – UTORAK, 31. AVGUST:

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 i 8

(4) POBEDNICI MEČEVA 6 i 7

 

BEOGRAD – SREDA, 1. SEPTEMBAR:

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 i 4

(2) POBEDNICI MEČEVA 2 i 3

 

Polufinalne utakmice, kao i meč za treće mesto i finale odigraće se u Beogradu.

 

BEOGRAD – POLUFINALE – PETAK, 3. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 1 i 4

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 2 i 3

 

BEOGRAD – SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

FINALE:                           20.00

MEČ ZA TREĆE MESTO:      17.00

 

Ženska seniorska reprezentacija Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) igrala je 19 puta na 31 EP. Srbija je osvojila 6 medalja: 3 zlatne (2011. u Beogradu, 2017. u Bakuu i 2019. U Ankari), 1 srebrnu (EP 2007. u Luksemburgu) i 2 bronzane (EP 2015. u Roterdamu i 1951. u Parizu). Srbija je na 19 šampionata Evrope odigrala 129 utakmica i ostvarila 62 pobede, uz 67 poraza (224:234) i 48,06% pobeda.

zep

  • avgust 18, 2021
  • 1661
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(1 Глас)

Сродни чланци

  • Seniorke Srbije sutra putuju na Kopaonik Seniorke Srbije sutra putuju na Kopaonik

    SENIORKE – XIX SP 2022.

    Ženska seniorska reprezentacija Srbije prošlog ponedeljka je počela pripreme za XIX SP 2022, koje će se odigrati u Holandiji i Poljskoj od 23. septembra do 15. oktobra. Seniorke Srbije će u četvrtak, 11. avgusta, posle podne otputovati na Kopaonik, gde će odraditi bazični deo priprema. Danijele Santareli, prvi trener seniorki Srbije, saopštio je spisak igračica (15) koji će trenirati na Kopaoniku.

  • Juniori na pripremama u Novom Sadu Juniori na pripremama u Novom Sadu

    JUNIORI – XXVIII EP 2022.

    Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. i mlađi, igraće na XXVIII EP 2022. u A grupi u Montesilvanu sa Italijom, Poljskom, Slovačkom, Francuskom i Slovenijom. Srbija je 18. jula u Novom Sadu započela pripreme. Prof. dr Nedžad Osmankač, prvi trener juniora Srbije, na pripreme je pozvao 17 igrača.

  • Seniroke započele pripreme za Svetsko prvenstvo Seniroke započele pripreme za Svetsko prvenstvo

    SENIORKE – XIX SP 2022.

    Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, odradila je tri treninga u okviru priprema za XIX SP 2022, koje će se odigrati u Holandiji i Poljskoj od 23. septembra do 15. oktobra. Danijele Santareli, prvi trener ženske seniorske reprezentacije Srbije, na pripreme je pozvao 17 igračica.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga