Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Srbija za bronzu u nedelju (2.00)

SENIORKE – XXXII OI 2020. – TOKIO

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski i dvostruki uzastopni evropski prvak, nije uspela da se plasira u finale XXXII Olimpijskih igara u Tokiju. SAD su jutros po našem vremenu, u prvom polufinalu u Arijake areni pobedile Srbiju sa 3:0, po setovima 25:19, 25:15 i 25:23, posle 80 minuta igre. Srbija će igrati u meču za bronzanu medalju, u nedelju, 8. avgusta od 2.00 časa po našem vremenu.

set

tk61

tk60

Nije Srbija uspela da se plasira u drugo uzastopno finale na Olimpijskim igrama. SAD su u Tokiju bile bolje od izabranica Zorana Terzića i boriće se za zlato. Srbija nije bila na nivou prethodnih igara, dok je Amerikankama sve polazilo za rukom i bile su bolje u svim elementima igre. Srbiji preostaje priprema za meč u nedelju i šansa da se dođe do druge medalje na Olimpijskim igrama u istoriji.

Srbija je povela sa 2:0, a SAD uzvratile serijom 5:0 za vođstvo od 5:2, pa je Terzić odmah zatražio tajm – aut. Smanjila je Srbija na 5:4, a zatim je usledio period igre poen za poen. Amerikanke su posle 9:8 povele sa 13:8 i 16:10, pa je Terzić bio prinuđen da zatraži i drugi tajm – aut u prvom setu. Srbija je smanjila na 16:12, a SAD povisile na 20:12. SAD su prvi set dobile sa 25:19 i povele sa 1:0.

3:0 su povele Amerikanke u drugom setu, a Srbija odmah izjednačila. Vodile su SAD sa 6:4, pa 8:5 i 11:7. Smanjila je Srbija na 12:10, a SAD povisile na 16:11 i 23:14. Na kraju je bilo 25:15 za prednost SAD od 2:0 u setovima.

Na početku trećeg seta SAD su povele sa 7:2, a Srbija smanjila na 7:5, pa 8:7. Amerikanke su potom vodile sa 12:8, a Srbija smanjila na 13:12. U završnici je bilo 17:14 za SAD, pa 21:16, a Srbija se približila na 21:19, pa 22:21. SAD su imale dve meč lopte – 24:22, a iskoristile su drugu za 25:23, za pobedu od 3:0 vrednu plasmana u finale.

 

Izjava Zorana Terzića

Izjava Tijane Bošković

Izjava Milene Rašić

 

Srbija će igrati u meču za treće mesto, u nedelju, 8. avgusta od 2.00 časa po našem vremenu.

 

SENIORKE – XXXII OI 2020. – TOKIO (ARIJAKE ARENA, 15 000), JAPAN (25. jul – 8. avgust):

POLUFINALE – PETAK, 6. AVGUST:

SRBIJA – SAD             0:3 (19:25, 15:25, 23:25)

KOREJA – BRAZIL        21.00 (14.00)

 

NEDELJA, 8. AVGUST:

FINALE:

SAD – KOREJA/BRAZIL            13.30 (6.30)

 

MEČ ZA TREĆE MESTO:

SRBIJA – KOREJA/BRAZIL        9.00 (2.00)

 

KONAČAN PLASMAN:

  1.

  2.

  3.

  4.

  5. TURSKA

  6. ITALIJA

  7. RUSIJA

  8. DOMINIKANSKA REPUBLIKA

  9. KINA

10. JAPAN

11. ARGENTINA

12. KENIJA

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igrala je do sada tri puta na Olimpijskim igrama – u Pekingu 2008. (5. Mesto), u Londonu 2012. (11. mesto) i 2016. u Rio de Žaneiru, kada je osvojila prvu, srebrnu medalju.

tok

  • avgust 6, 2021
  • 1528
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Hena Kurtagić najbolji bloker SP, treća titula za Koneljano, bronza za Milano Hena Kurtagić najbolji bloker SP, treća titula za Koneljano, bronza za Milano

    SENIORKE – XVII SP KLUBOVA 2024.

    Hena Kurtagić, rerpezentativka Srbije i bloker italijanskog Vero voleja iz Milana, proglašena je za nabjoljeg blokera, XVII SP klubova 2024. u konkurenciji odbojkašica, koje je danas završeno u Hangdžou, u Kini. U finalu, Koneljano je savladao Tijanđin sa 3:0 (25:21, 25:15, 25:20), osvojio treću titulu prvaka u istoriji i izjednačio se po broju trofeja sa turskim Ezačibašijem. Vero volej Milano je u meču za treće mesto pobedio Dentil Praju sa 3:0 (25:23, 25:16, 25:13), a Hena Kurtagić je osvojila 10 poena, od toga 5 blokova.

  • Koneljano i Tijanđin za trofej, Vero volej Milano i Dentil Praja za bronzu Koneljano i Tijanđin za trofej, Vero volej Milano i Dentil Praja za bronzu

    SENIORKE – XVII SP KLUBOVA 2024.

    U finalu XVII SP klubova 2024. u konkurenciji odbojkašica, u Hangdžou, u Kini, igraće Koneljano i Tijanđin, dok će se Vero volej Milano, naše Hene Kurtagić i Dentil Praja boriti za treće mesto.

  • Koneljano – Vero volej Milano i Tijanđin – Dentil Praja u polufinalu Koneljano – Vero volej Milano i Tijanđin – Dentil Praja u polufinalu

    SENIORKE – XVII SP KLUBOVA 2024.

    U polufinalu XVII SP klubova 2024. u konkurenciji odbojkašica, u Hangdžou, u Kini, igraće Koneljano – Vero volej Milano i Tijanđin – Dentil Praja.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga