Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Treća pobeda protiv Italije

SENIORKE – XXXII OI 2020. – TOKIO

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je i treću pobedu nad Italijom, u poslednjoj pripremnoj utakmici pred odlazak u Tokio. Srbija je danas u dvorani SC “Voždovac” na Banjici, pred 1000 gledalaca, slavila sa 3:2, po setovima 25:18, 23:25, 24:26, 25:22 i 16:14 posle 119 minuta igre.

ubp1

Prvi set pripao je Srbiji na dominantan način. Od samog početka Srbija je preuzela inicijativu i povela je prvo sa 5:1, pa sa 18:12, da bi na kraju osvojila set sa ubedljivih 25:18.

U drugom setu vođena je velika borba, ali je Italiji u završnici bila konkretnija i izjednačila je rezultat na 1:1.

Na početku trećeg seta, pri rezultatu 2:2, kapiten i primač Italije Mirjam Sila povredila je skočni zglob leve noge i zbog toga je bila prinuđena da napusti teren. Nije ovaj nemili događaj uticao na igru Italije, koja je uspela da povede sa 2:1, posle još jednog veoma izjednačenog seta.

Nije Srbiju poremetila činjenica da je Italija uspela da prokrene rezultat u svoju korist. Ponovo su seniorke došle do svoje prepoznatljive igre, koja im je donela izjednačenje i odlučujići peti set.

Srbija je bolje otvorila peti set. Povela su seniorke sa 11:6, ali se Italija nije predavala. Uspela je da veže 6 poena i da povede sa 12:11. Ipak, Srbija je u neizvesnoj završnici osvojila nekoliko bitnih poena, što joj je omogućilo da zabeleži I treću pobedu.