Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Seniorke trenirale u Gentu, Italija pobedila Rumuniju na otvaranju EP

SENIORKE – XXXIII EP 2023.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni vicešampion Evrope, doputovala je juče u Gent na XXXIII EP 2023, koje će se odigrati od 15. avgusta do 3. septembra. Seniorke Srbije su odradile prvi trening u Gentu, a prvi meč će odigrati u petak, 18. avgusta od 17.00 časova protiv Ukrajine, uz direktne prenose na RTS 1 i TV Arena Sport 2 Premijum.

 

Evropsko prvenstvo je zvanično otvoreno juče utakmicom B grupe Italija – Rumunija 3:0 (25:19, 25:19, 25:15), koja je odigrana u Areni Verona. Danas (sreda, 16. avgust) će se odigrati mečevi u okviru B grupe u Monci i D grupe u Talinu.

Prve utakmice u A grupi u Gentu i C grupi u Dizeldorfu odigraće se sutra (četvrtak, 17. avgust).

 

Direktne prenose utakmica EP 2023. možete gledati na RTS i TV Arena Sport.

Izjave i video zapise sa EP možete pogledati na viber zajednici OSSRB (https://invite.viber.com/?g2=AQAabDGrczXIkE1ZXc8twLUiBSIkzijwkJdesc6hWSrI8APqSJX4jCOjVjPSVp27), FB stranici OSSRB (https://www.facebook.com/odbojkaskisavezsrbije) i Instagram nalogu OSSRB (https://www.instagram.com/ossrb/).

Fotografije sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

 

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće na XXXIII EP 2023. u A grupi u Gentu sa Belgijom, Slovenijom, Poljskom, Ukrajinom i Mađarskom.

Srbija će prvi meč u dvorani Top Sport odigrati 18. avgusta protiv Ukrajine, drugi 20. avgusta protiv Slovenije, a treći 21. avgusta protiv Poljske, sva tri od 17.00 časova. Seniorke Srbije će četvrti meč u Gentu odigrati protiv Mađarske 23. avgusta od 20.00 časova, a peti 24. avgusta protiv Belgije od 20.00 časova.

XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkašica odigraće se od 15. avgusta do 3. septembra u Belgiji, Nemačkoj, Italiji i Estoniji.

 

SENIORKE – XXXIII EP 2023. – VERONA, MONCA, TORINO I FIRENCA (ITALIJA), DIZELDORF (NEMAČKA), TALIN (ESTONIJA), GENT I BRISEL (BELGIJA)

A GRUPA – GENT (DVORANA TOP SPORT), BELGIJA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BELGIJA – MAĐARSKA       20.00

 

PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – UKRAJINA     17.00

POLJSKA – SLOVENIJA 20.00

 

SUBOTA, 19. AVGUST:

UKRAJINA – MAĐARSKA     17.00

BELGIJA – SLOVENIJA       20.00

 

NEDELJA, 20. AVGUST:

SRBIJA – SLOVENIJA         17.00

POLJSKA – MAĐARSKA       20.00

 

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA       17.00

BELGIJA – UKRAJINA   20.00

 

UTORAK, 22. AVGUST:

SLOVENIJA – MAĐARSKA   17.00

BELGIJA – POLJSKA           20.00

 

SREDA, 23. AVGUST:

SRBIJA – MAĐARSKA         20.00

UKRAJINA – SLOVENIJA     17.00

 

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA        20.00

POLJSKA – UKRAJINA   17.00

 

C GRUPA – DIZELDORF, NEMAČKA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA      20.00

PETAK, 18. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA          17.00

AZERBEJDŽAN – ČEŠKA     20.00

SUBOTA, 19. AVGUST:

GRČKA – ŠVEDSKA                 17.00

NEMAČKA – AZERBEJDŽAN      20.00

NEDELJA, 20. AVGUST:

GRČKA – ČEŠKA               17.00

TURSKA – AZERBEJDŽAN   20.00

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

TURSKA – ČEŠKA         17.00

NEMAČKA – ŠVEDSKA  20.00

UTORAK, 22. AVGUST:

AZERBEJDŽAN – GRČKA     17.00

NEMAČKA – ČEŠKA            20.00

SREDA, 23. AVGUST:

TURSKA – GRČKA                   17.00

ŠVEDSKA – AZERBEJDŽAN       20.00

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

ČEŠKA – ŠVEDSKA      17.00

TURSKA – NEMAČKA    20.00

 

B GRUPA – VERONA, MONCA I TORINO (ITALIJA):

UTORAK, 15. AVGUST – VERONA:

ITALIJA – RUMUNIJA    3:0 (25:19, 25:19, 25:15)

MONCA (ARENA MONCA):

SREDA, 16. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVAJCARSKA     18.00

BUGARSKA – HRVATSKA                         21.00

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BUGARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA  18.00

RUMUNIJA – HRVATSKA                     21.00

PETAK, 18. AVGUST:

HRVATSKA – BOSNA I HERCEGOVINA  18.00

ITALIJA – ŠVAJCARSKA                      21.00

SUBOTA, 19. AVGUST:

RUMUNIJA – ŠVAJCARSKA  18.00

ITALIJA – BUGARSKA         21.00

TORINO (DVORANA ĐANI ASTI):

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – RUMUNIJA   18.00

HRVATSKA – ŠVAJCARSKA                  21.00

UTORAK, 22. AVGUST:

BUGARSKA – RUMUNIJA                18.00

ITALIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 21.00

SREDA, 23. AVGUST:

BUGARSKA – ŠVAJCARSKA      18.00

ITALIJA – HRVATSKA              21.00

 

D GRUPA – TALIN (UNIBET ARENA), ESTONIJA:

SREDA, 16. AVGUST:

ESTONIJA – FRANCUSKA    20.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 19.00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SLOVAČKA – FINSKA         17.00 (16.00)

HOLANDIJA – ŠPANIJA       20.00 (19.00)

PETAK, 18. AVGUST:

HOLANDIJA – SLOVAČKA   17.00 (16.00)

FRANCUSKA – ŠPANIJA      20.00 (19.00)

SUBOTA, 19. AVGUST:

SLOVAČKA – ŠPANIJA        16.00 (15.00)

ESTONIJA – FINSKA          19.00 (18.00)

NEDELJA, 20. AVGUST:

FRANCUSKA – FINSKA       16.00 (15.00)

HOLANDIJA – ESTONIJA     19.00 (18.00)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

FRANCUSKA – SLOVAČKA  17.00 (16.00)

ŠPANIJA – FINSKA            20.00 (19.00)

UTORAK, 22. AVGUST:

HOLANDIJA – FRANCUSKA  17.00 (16.00)

SLOVAČKA – ESTONIJA      20.00 (19.00)

SREDA, 23. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA   17.00 (16.00)

ESTONIJA – ŠPANIJA    20.00 (19.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

 

OSMINA FINALA:

BRISEL, BELGIJA:

NEDELJA, 27. AVGUST:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

PONEDELJAK, 28. AVGUST:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

 

FIRENCA, ITALIJA:

SUBOTA, 26. AVGUST:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

NEDELJA, 27. AVGUST:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

 

Četvrtfinala će se odigrati u Briselu, u Belgiji i Firenci u Italiji, a polufinala i utakmice za medalje u Briselu, u Begliji.

 

ČETVRTFINALE:

BRISEL:

SREDA, 30. AVGUST:

(1) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 1 I 4

(2) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 2 I 3

 

FIRENCA:

UTORAK, 29. AVGUST:

(3) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 5 I 8

(4) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 6 I 7

 

BRISEL, BELGIJA:

POLUFINALE – PETAK, 1. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALA 1 I 4

POBEDNICI ČETVRTFINALA 2 I 3

 

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

FINALE

MEČ ZA TREĆE MESTO

 

zep2

  • avgust 16, 2023
  • 552
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniorke otputovale u SAD – za osam dana protiv Turske Seniorke otputovale u SAD – za osam dana protiv Turske

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije završila je prvu sedmicu VI Lige nacija 2024. sa bilansom od jedne pobede i tri poraza. Seniorke Srbije su danas (ponedeljak, 20.) posle podne otputovale iz Rio de Žaneira u Los Anđeles preko Panama Sitija.

  • Brazil ubedljivo slavio – Srbija u ponedeljak putuje u SAD Brazil ubedljivo slavio – Srbija u ponedeljak putuje u SAD

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije preptrpela je treći poraz na turniru prve sedmice VI Lige nacija 2024. u Rio de Žaneiru. Brazil je danas pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 25:15, 25:19 i 25:19 posle 75 minuta igre.

  • Srbiji set protiv Kine – Brazil rival u nedelju (15.00 – TV SK 1) Srbiji set protiv Kine – Brazil rival u nedelju (15.00 – TV SK 1)

    SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

    Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije poražena je u trećeoj utakmici VI Lige nacija 2024. u Rio de Žaneiru. Kina je večeras pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 21:25, 25:15, 25:18 i 25:18 posle 97 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga