Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Seniorke odbranile svetski tron i osvojile prvu medalju u Ligi nacija

SENIORKE U 2022.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije je nastavila uspešan rezultatski niz na velikim takmičenjima i u 2022. Ponovo su osvojene dve medalje, prvo bronzana u Ligi nacija, a zatim i zlatna na SP u Holandiji i Poljskoj. Osvojeno je i 5 pojedinačnih nagrada. Tijana Bošković je najbolja igračica (MVP) i najbolji korektor SP, Bojana Drča najbolji tehničar, a Teodora Pušić najbolji libero svetskog prvenstva, dok je Jovana Stevanović bila najbolji bloker u Ligi nacija.

 

LN:                     15     10     5       34:25

SP:                     12     12     0       36:5

UKUPNO:            27     22     5       70:30

POBEDA:    81,48%

 

lnz116

 

SENIORKE – IV LIGA NACIJA 2022. (31. maj – 17. jul) – 3. MESTO, BRONZANA MEDALJA:

I SEDMICA (31. MAJ – 5. JUN) – B GRUPA – ANKARA, TURSKA:

SRBIJA (I SEDMICA – ANKARA): KATARINA LAZOVIĆ (MONCA, ITALIJA), BOJANA DRČA (CRVENA ZVEZDA), SLAĐANA MIRKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), BRANKICA MIHAJLOVIĆ (BEZ KLUBA), TEODORA PUŠIĆ (DREZDNER, NEMAČKA), ANA BJELICA (VALEFOLJA, ITALIJA), MAJA ALEKSIĆ (VOLERO LE KANE, FRANCUSKA), JOVANA STEVANOVIĆ (BUSTO ARSICIO, ITALIJA), JOVANA ZELENOVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA), JOVANA KOCIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), SARA LOZO (PROTON SARATOV, RUSIJA), JELENA DELIĆ (CRVENA ZVEZDA), SANJA ĐURĐEVIĆ (UB), JOVANA MIROSAVLJEVIĆ (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC). TRENERI: DANIJELE SANTARELI, DIJEGO FLIZI, ANDREA COTA, JELENA BLAGOJEVIĆ I NIKOLA MILOSAVLJEVIĆ.

SREDA, 1. JUN:

SRBIJA – BELGIJA        3:1 (14:25, 25:16, 25:17, 25:22)

ČETVRTAK, 2. JUN:

SRBIJA – TAJLAND       2:3 (23:25, 27:25, 20:25, 25:20, 12:15)

PETAK, 3. JUN:

SRBIJA – BUGARSKA    3:0 (26:24, 25:15, 26:24)

NEDELJA, 5. JUN:

SRBIJA – HOLANDIJA   3:2 (27:25, 25:16, 17:25, 22:25, 15:13)

 

II SEDMICA (14 – 19. JUN) – A GRUPA – BRAZILIJA, BRAZIL:

SRBIJA (II SEDMICA – BRAZILIJA): BJANKA BUŠA (BEZ KLUBA), KATARINA LAZOVIĆ (MONCA, ITALIJA), ANA JAKŠIĆ (UB), SLAĐANA MIRKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), TEODORA PUŠIĆ (DREZDNER, NEMAČKA), ANA BJELICA (VALEFOLJA, ITALIJA), MAJA ALEKSIĆ (VOLERO LE KANE, FRANCUSKA), JOVANA STEVANOVIĆ (BUSTO ARSICIO, ITALIJA), BOJANA MILENKOVIĆ (HEMIK POLICE, POLJSKA), JOVANA KOCIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), SARA LOZO (PROTON SARATOV, RUSIJA), JELENA DELIĆ (CRVENA ZVEZDA), SANJA ĐURĐEVIĆ (UB), JOVANA MIROSAVLJEVIĆ (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC). TRENERI: DANIJELE SANTARELI, DIJEGO FLIZI, ANDREA COTA, JELENA BLAGOJEVIĆ I NIKOLA MILOSAVLJEVIĆ.

UTORAK, 14. JUN:

SRBIJA – ITALIJA          1:3 (25:21, 14:25, 15:25, 20:25)

ČETVRTAK, 16. JUN:

SRBIJA – KOREJA          3:0 (40:38, 25:22, 25:22)

PETAK, 17. JUN:

SRBIJA – TURSKA        3:2 (25:19, 15:25, 20:25, 25:22, 15:13)

NEDELJA, 19. JUN:

SRBIJA – BRAZIL          0:3 (21:25, 9:25, 21:25)

 

III SEDMICA (28. JUN – 3. JUL) – A GRUPA – KALGARI, KANADA:

SRBIJA (III SEDMICA – KALGARI): BJANKA BUŠA (BEZ KLUBA), KATARINA LAZOVIĆ (MONCA, ITALIJA), ANA JAKŠIĆ (UB), SLAĐANA MIRKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), TEODORA PUŠIĆ (DREZDNER, NEMAČKA), ANA BJELICA (VALEFOLJA, ITALIJA), MAJA ALEKSIĆ (VOLERO LE KANE, FRANCUSKA), JOVANA STEVANOVIĆ (BUSTO ARSICIO, ITALIJA), BOJANA MILENKOVIĆ (HEMIK POLICE, POLJSKA), JOVANA KOCIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), JELENA DELIĆ (CRVENA ZVEZDA), SANJA ĐURĐEVIĆ (UB), JOVANA MIROSAVLJEVIĆ (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), MINA MIJATOVIĆ (TENT, OBRENOVAC). TRENERI: DANIJELE SANTARELI, DIJEGO FLIZI, ANDREA COTA, JELENA BLAGOJEVIĆ I NIKOLA MILOSAVLJEVIĆ.

UTORAK, 28. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA      3:1 (17:25, 25:16, 25:21, 25:18)

ČETVRTAK, 30. JUN:

SRBIJA – SAD              0:3 (17:25, 31:33,16:25)

PETAK, 1. JUL:

SRBIJA – KANADA        3:1 (25:20, 25:14, 20:25, 25:22)

SUBOTA, 2. JUL:

SRBIJA – JAPAN           3:1 (22:25, 25:20, 25:19, 25:22)

6. SRB                12     8       4       27:20                 23

 

FINALNI TURNIR – ANKARA, TURSKA (13 – 17. JUL):

SRBIJA (FINALNI TURNIR – ANKARA): BJANKA BUŠA (BEZ KLUBA), KATARINA LAZOVIĆ (MONCA, ITALIJA), BOJANA DRČA (CRVENA ZVEZDA), MINA POPOVIĆ (FENERBAHČE ISTANBUL, TURSKA),  SLAĐANA MIRKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), BRANKICA MIHAJLOVIĆ (BEZ KLUBA),  TEODORA PUŠIĆ (DREZDNER, NEMAČKA), ANA BJELICA (VALEFOLJA, ITALIJA), MAJA ALEKSIĆ (VOLERO LE KANE, FRANCUSKA), JOVANA STEVANOVIĆ (BUSTO ARSICIO, ITALIJA), BOJANA MILENKOVIĆ (HEMIK POLICE, POLJSKA), JOVANA KOCIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), SARA LOZO (PROTON SARATOV, RUSIJA), SANJA ĐURĐEVIĆ (UB). TRENERI: DANIJELE SANTARELI, DIJEGO FLIZI, ANDREA COTA, JELENA BLAGOJEVIĆ I NIKOLA MILOSAVLJEVIĆ.

ČETVRTFINALE – SREDA, 13. JUL:

SRBIJA – SAD              3:2 (29:27, 25:23, 20:25, 20:25, 15:13)

POLUFINALE – SUBOTA, 16. JUL:

SRBIJA – BRAZIL          1:3 (25:14, 18:25, 24:26, 19:25)

NEDELJA, 17. JUL – MEČ ZA TREĆE MESTO:

SRBIJA – TURSKA        3:0 (27:25, 25:17, 26:24)

 

UKUPNO:            15     10     5       34:25

 

POJEDINAČNE NAGRADE:

BLOKER: JOVANA STEVANOVIĆ (SRBIJA)

 

ar70

 

SENIORKE – XIX SP 2022. – ARNEM, ROTERDAM I APELDORN, HOLANDIJA I LOĐ, GDANJSK I GLJIVICE, POLJSKA (23. SEPTEMBAR – 15. OKTOBAR) – 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA:

 

SRBIJA: BJANKA BUŠA (BEZ KLUBA), KATARINA LAZOVIĆ (MONCA, ITALIJA), BOJANA DRČA (CRVENA ZVEZDA), MINA POPOVIĆ (FENERBAHČE, TURSKA), SLAĐANA MIRKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), BRANKICA MIHAJLOVIĆ (BEZ KLUBA), TEODORA PUŠIĆ (DREZDNER, NEMAČKA), ANA BJELICA (VALEFOLJA, ITALIJA), MAJA ALEKSIĆ (VOLERO LE KANE, FRANCUSKA), JOVANA STEVANOVIĆ (BUSTO ARSICIO, ITALIJA), ALEKSANDRA JEGDIĆ (POTSDAM, NEMAČKA), TIJANA BOŠKOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA), BOJANA MILENKOVIĆ (HEMIK POLICE, POLJSKA), SARA LOZO (PROTON SARATOV, RUSIJA). TRENERI: DANIJELE SANTARELI I DIJEGO FLIZI.

 

C GRUPA – ARNEM (HOLANDIJA) I LOĐ (POLJSKA):

ARNEM, HOLANDIJA:

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA        3:0 (25:23, 25:16, 25:20)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BUGARSKA    3:2 (25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 15:9)

LOĐ, POLJSKA:

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA      3:0 (25:23, 25:22, 25:23)

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KAZAHSTAN  3:0 (25:13, 25:17, 25:10)

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

SRBIJA – SAD              3:0 (25:20, 25:23, 25:13)

 

1. SRB                5       5       0       15:2  14

 

II FAZA – GRUPE OSMINE FINALA:

F GRUPA – LOĐ, POLJSKA:

1. KOLO – UTORAK, 4. OKTOBAR:

SRBIJA – POLJSKA       3:0 (26:24, 25:22, 25:18)

2. KOLO – SREDA, 5. OKTOBAR:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

3. KOLO – PETAK, 7. OKTOBAR:

SRBIJA – TAJLAND       3:0 (25:23, 25:17, 25:15)

4. KOLO – SUBOTA, 8. OKTOBAR:

SRBIJA – TURSKA        3:0 (25:20, 25:21, 25:23)

 

1. SRB                9       9       0       27:2  26

 

ČETVRTFINALE – UTORAK, 11. OKTOBAR – GLJIVICE, POLJSKA:

SRBIJA – POLJSKA       3:2 (21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 16:14)

POLUFINALE – GLJIVICE, POLJSKA – SREDA, 12. OKTOBAR:

SRBIJA – SAD              3:1 (25:21, 25:20, 17:25, 25:23)

APELDORN, HOLANDIJA – SUBOTA, 15. OKTOBAR – FINALE:

SRBIJA – BRAZIL          3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

 

UKUPNO:            12     12     0       36:5

 

POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: TIJANA BOŠKOVIĆ (SRBIJA)

KOREKTOR: TIJANA BOŠKOVIĆ (SRBIJA)

TEHNIČAR: BOJANA DRČA (SRBIJA)

LIBERO: TEODORA PUŠIĆ (SRBIJA)

 

  • decembar 25, 2022
  • 304
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(2 Гласова)

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga