Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Počela prodaja ulaznica za EP odbojkaša – Srbija u Peruđi i Ankoni

SENIORI – XXXIII EP 2023.

Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, saopštila je da je počela prodaja ulaznica za XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkaša. Ulaznice za šampionat koji će se odigrati od 28. avgusta do 16. septembra u Italiji, Severnoj Makedoniji, Bugarskoj i Izraelu mogu se kupiti on – line, a sve informacije možete pogledati na https://tickets.cev.eu/cev-eurovolley-2023-men

 

Muška seniorska reprezentacija Srbije, odigraće prva tri meča u A grupi XXXIII EP 2023. u Peruđi, a preostala dva u Ankoni. Srbija će prvi meč na EP, odigrati u Peruđi 30. avgusta protiv Švajcarske od 21.00 čas. Srbija će drugu utakmicu odigrati 31. avgusta protiv Belgije (18.00), a treću 1. septembra protiv Italije (21.00). Srbija će u Ankoni 4. septembra igrati protiv Estonije (18.00), a 5. septembra protiv Nemačke (21.00).

Poslednje utakmice u A grupi će se odigrati 6. septembra.  

XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkaša od 28. avgusta do 16. septembra u Italiji, Severnoj Makedoniji, Bugarskoj i Izraelu.

Utakmice u B grupi, u Varni i u D grupi, u Tel Avivu odigraće se od 29. avgusta do 5. septembra.

Mečevi u C grupi u Skoplju na programu su od 30. avgusta do 6. septembra.

 

SENIORI – XXXIII EP 2023. – VARNA (BUGARSKA), SKOPLJE (SEVERNA MAKEDONIJA), TEL AVIV (IZRAEL), BOLONJA, PERUĐA, ANKONA, BARI I RIM (ITALIJA):

A GRUPA – BOLONJA, PERUĐA I ANKONA, (ITALIJA):

PONEDELJAK, 28. AVGUST – BOLONJA (UNIPOL ARENA):

ITALIJA – BELGIJA       20.00

 

PERUĐA (PALA BARTON):

SREDA, 30. AVGUST:

SRBIJA – ŠVAJCARSKA      21.00

NEMAČKA – ESTONIJA       18.00

 

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA        18.00

ITALIJA – ESTONIJA     21.00

 

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ITALIJA              21.00

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA   18.00

 

ANKONA (PALA ROSINI):

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

ESTONIJA – ŠVAJCARSKA  18.00

BELGIJA – NEMAČKA         21.00

 

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ESTONIJA           18.00

ITALIJA – ŠVAJCARSKA      21.00

 

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA      21.00

BELGIJA – ESTONIJA    18.00

 

SREDA, 6. SEPTEMBAR:

BELGIJA – ŠVAJCARSKA     18.00

ITALIJA – NEMAČKA          21.00

 

C GRUPA – SKOPLJE (DVORANA BORIS TRAJKOVSKI), SEVERNA MAKEDONIJA:

SREDA, 30. AVGUST:

SEVERNA MAKEDONIJA – DANSKA      20.00

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

HOLANDIJA – CRNA GORA  17.00

POLJSKA – ČEŠKA             20.00

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

ČEŠKA – DANSKA              17.00

POLJSKA – HOLANDIJA      20.00

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – ČEŠKA                         17.00

SEVERNA MAKEDONIJA – CRNA GORA  20.00

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

CRNA GORA – DANSKA                      17.00

POLJSKA – SEVERNA MAKEDONIJA      20.00

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – DANSKA       17.00

CRNA GORA – ČEŠKA        20.00

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   17.00

POLJSKA – DANSKA                           20.00

SREDA, 6. SEPTEMBAR:

POLJSKA – CRNA GORA                 17.00

SEVERNA MAKEDONIJA – ČEŠKA    20.00

 

B GRUPA – VARNA (DVORAC KULTURE I SPORTA), BUGARSKA:

UTORAK, 29. AVGUST:

BUGARSKA – ŠPANIJA       20.30 PO LOKALNOM, ODNOSNO 19.30 PO NAŠEM VREMENU

SREDA, 30. AVGUST:

SLOVENIJA – UKRAJINA     17.30 (16.30)

FINSKA – HRVATSKA         20.30 (19.30)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

UKRAJINA – HRVATSKA     17.30 (16.30)

BUGARSKA – FINSKA         20.30 (19.30)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – FINSKA         17.30 (16.30)

HRVATSKA – ŠPANIJA        20.30 (19.30)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – ŠPANIJA       17.30 (16.30)

BUGARSKA – UKRAJINA     20.30 (19.30)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

FINSKA – ŠPANIJA            17.30 (16.30)

BUGARSKA – HRVATSKA    20.30 (19.30)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

FINSKA – UKRAJINA          17.30 (16.30)

SLOVENIJA – HRVATSKA    20.30 (19.30)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

UKRAJINA – ŠPANIJA         17.30 (16.30)

BUGARSKA – SLOVENIJA    20.30 (19.30)

 

D GRUPA – TEL AVIV, IZRAEL:

UTORAK, 29. AVGUST:

IZRAEL – GRČKA         20.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 19.00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU

SREDA, 30. AVGUST:

FRANCUSKA – TURSKA            17.00 (16.00)

RUMUNIJA – PORTUGALIJA      20.00 (19.00)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

FRANCUSKA – PORTUGALIJA    17.00 (16.00)

RUMUNIJA – IZRAEL               20.00 (19.00)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – TURSKA         16.00 (15.00)

GRČKA – PORTUGALIJA     19.00 (18.00)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

GRČKA – TURSKA             17.30 (16.30)

FRANCUSKA – IZRAEL       20.30 (19.30)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

GRČKA – RUMUNIJA          17.00 (16.00)

IZRAEL – PORTUGALIJA     20.00 (19.00)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

FRANCUSKA – RUMUNIJA   17.00 (16.00)

TURSKA – PORTUGALIJA    20.00 (19.00)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

FRANCUSKA – GRČKA        17.00 (16.00)

TURSKA – IZRAEL             20.00 (19.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

 

OSMINA FINALA:

BARI, ITALIJA:

SUBOTA, 9. SEPTEMBAR:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

 

NEDELJA, 10. SEPTEMBAR:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

 

VARNA, BUGARSKA:

PETAK, 8. SEPTEMBAR:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

 

SUBOTA, 9. SEPTEMBAR:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

 

Četvrtfinalne utakmice će se odigrati u Bariju, u Italiji i u Varni u Bugarskoj, a polufinala i utakmice za medalje u Rimu, u Italiji.

 

ČETVRTFINALE:

BARI, ITALIJA – UTORAK, 12. SEPTEMBAR:

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 1 I 4

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 2 I 3

 

VARNA, BUGARSKA – PONEDELJAK, 11. SEPTEMBAR:

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 5 I 8

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 6 I 7

 

RIM (PALATA SPORTOVA), ITALIJA:

POLUFINALE – ČETVRTAK, 14. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALA 1 I 4

POBEDNICI ČETVRTFINALA 2 I 3

 

SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

FINALE

MEČ ZA TREĆE MESTO

 

Odbojkaška reprezentacija Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) igrala je 28 puta na do sada odigrana 32 šampionata Evrope. Seniori nisu igrali 1948, 1950, 1983. i 1993. Seniori sun a EP do sada osvojili 12 medalja, 3 zlatne (2001, 2011. i 2019.), 1 srebrnu (1997.) i 8 bronzanih (1975, 1979, 1995, 1999, 2005, 2007, 2013. i 2017.).

Srbija je do sada odigrala 208 utakmica i ostvarila 120 pobeda i 88 poraza.

Za reprezentaciju je na EP do sada nastupalo 139 igrača. Marko Podraščanin je rekorder po broju odigranih utakmica (56), a igrao je na 8 šampionata Evrope, kao i Andrija Gerić i Nikola Grbić koji odigrali po 54 utakmice. Slobodan Boškan (48), Goran Vujević (47), Ivan Miljković (45) i Dragan Stanković (40) su igrali na sedam EP.

Odbojkaška reprezentacija Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) je 1995. do danas igrala 12 puta u polufinalu na 14 odigranih šampipnata. Odbojkaši su u tom periodu osvojili 10 medalja, samo dva puta nisu igrali u polufinalu i kada su se plasirali samo dva puta nisu osvojili medalju.

 

mep1

  • mart 28, 2023
  • 684
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniori Srbije u ponedeljak počinju pripreme za Ligu nacija Seniori Srbije u ponedeljak počinju pripreme za Ligu nacija

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Igor Kolaković, prvi trener muške seniorske reprezentacije Srbije, zakazao je početak priprema za VI Ligu nacija 2024. u ponedeljak, 22. aprila. Seniori Srbije će se okupiti u beogradskom hotelu “M” i početi sa radom, a prvi meč će odigrati 23. maja u Rio de Žaneiru protiv Irana.

  • Kadetkinje u Blažu sa Rumunijom, Italijom, Slovenijom, Holandijom, Hrvatskom, Belgijom i Španijom Kadetkinje u Blažu sa Rumunijom, Italijom, Slovenijom, Holandijom, Hrvatskom, Belgijom i Španijom

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe) igraće u A grupi XVI EP 2024. u Blažu sa Rumunijom, Italijom, Slovenijom, Holandijom, Hrvatskom, Belgijom i Španijom, odlučeno je danas žrebom u prostorijama CEV u Luksemburgu. U B grupi u Heraklionu igraće Grčka, Turska, Poljska, Bugarska, Nemačka, Mađarska, Finska i Litvanija.

  • Određeni sastavi grupa na EP za kadete Određeni sastavi grupa na EP za kadete

    KADETI – XVI EP 2024.

    U prostorijama CEV u Luksembrugu danas je obavljen žreb za XVI EP 2024. u konkurenciji kadeta (do 18, 2007. i mlađi), koje će se odigrati u Sofiji i Plovdivu u Bugarskoj od 10. do 21. jula 2024.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga