Serbian flagcirilicalatinica

Pretpioniri Proletera iz Zrenjanina prvaci Srbije

PRETPIONIRI – PRVENSTVO SRBIJE 2022. – FINALNI TURNIR

Proleter iz Zrenjanina je osvojio titulu prvaka Srbije u konkurenciji pretpionira. Proleter je danas u Zrenjaninu, u finalu Finalnog turnira Prvenstva Srbije 2022. u konkurenciji pretpionira savladao Crnjanski iz Beograda sa 3:2 (26:24, 25:19, 16:25, 16:25, 15:10). Bronzane medalje osvojili su pretpioniri Asa iz Beograda, koji su u meču za treće mesto pobedili Vojvodinu NS seme iz Novog Sada sa 3:2 (25:14, 22:25, 25:27, 25:10, 15:13). Aleksej Jelisić (Proleter) progalšen je za najboljeg igrača (MVP) prvenstva Srbije za pretpionire.

Nagrade i medalje najboljim pojedincima i ekipama predali su Petar Bogunović, predsednik OSV i potpredsednik OSS, Branko Majkić, generalni sekretar OSV, Dragan Rakić, predsednik OK Proleter, Predrag Tanacković, trener seniora OK Proleter, Goran Tanasković i Robert Balint, delegati Finalnog turnira, i Darko Jančić, drugi trener muške kadetske reprezentacije Srbije.

ppi13

PRETPIONIRI – PRVENSTVO SRBIJE 2022. – FINALNI TURNIR – ZRENJANIN (DVORANA “ZVONKO VUJIN” (MEDISON)):

NEDELJA, 5. JUN:

TEREN 1:

FINALE:

PROLETER (ZRENJANIN) – CRNJANSKI (BEOGRAD)     3:2 (26:24, 25:19, 16:25, 16:25, 15:10)

MEČ ZA TREĆE MESTO:

AS (BEOGRAD) – VOJVODINA NS SEME (NOVI SAD)    3:2 (25:14, 22:25, 25:27, 25:10, 15:13)

MEČ ZA PETO MESTO:

KARAĐORĐE (TOPOLA) – STRAŽILOVO (SREMSKI KARLOVCI)       3:1 (27:25, 25:20, 18:25, 26:24)