Serbian flagcirilicalatinica

Pionirke

Pionirke u nedelju za peto mesto protiv Poljske (18.00)

PIONIRKE – III EP 2021.

Ženska pionirska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2006. i mlađe, igraće u meču za 5. mesto na III EP 2021. u Humeneu protiv Poljske, sutra (nedelja, 18. jul) od 18.00 časova. Pionirke Srbije su večeras u Humeneu, u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta savladale Mađarsku sa 3:1, po setovima 19:25, 26:24, 25:18 i 25:22, posle 97 minuta igre.

pee2

pee29

Zasluženo su izabranice Nemanje Zekića stigle do meča za peto mesto, jer su u svemu bile bolje od Mađarske.

Srbija je bolje počela meč, ali kako je set odmicao, tako su Mađarice preuzele kontrolu igre i rezultata i povele sa 1:0 posle prilično ubedljivih 25:19. U drugom setu Srbija je zaigrala mnogo bolje i činilo se da će set pripasti Srbiji. Ipak, u završnici, Mađarska je preokrenula rezultat i prva stigla do set lopte – 24:23, ali je Srbija serijom 3:0 stigla do 26:24 i izjednačila na 1:1. Srbija je bila bolji rival i u trećem setu, pa je sredinom seta vodila sa 15:11. Srbija je u nastavku povećala prednost i povela sa 21:14, ali su Mađarice smanjile na 22:17. Ipak, Srbija je treći set dobila sa 25:18 za vođstvo od 2:1 u setovima. Silovito je Srbija otvorila četvrti set i povela sa 5:1, ali su Mađarice unastavku smanjile na 7:6. Povisila je Srbija na 11:7, ali se Mađarice nisu predavale. Posle žestoke borbe, u  finišu je bilo 22:20 za Srbiju, a na kraju 25:2 za trijumf od 3:1.

Izjava Nemanje Zekića

Izjava Jovane Antić

Izjava Sonje Danilović

Srbija će sutra u meču za 5. mesto igrati protiv Poljske od 18.00 časova.

Direktne prenose svih utakmica iz Humenea možete gledati na YouTube kanalu Odbojkaške federacije Slovačke (https://www.youtube.com/channel/UCFvBPBLovHMvBDywXdBhPtQ).