Serbian flagcirilicalatinica

Pioniri

Šesto mesto za pionire Srbije na Evropskom prvenstvu

Muška pionirska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2005. i mlađi, zauzela je šesto mesto na III EP 2021. u Tirani. Bugarska je danas, u meču za peto mesto, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:23, 28:26, 23:25 i 20:25, posle 70 minuta igre.

pie2

pie6

Bugarska je tokom čitavog prvog seta imala rezultatsku prednost. Posle izjednačenog početka utakmice, Bugraska je prvo povela sa 10:5, pa sa 16:12, ali je Srbija uspela da se rezultatski vrati u prvi set. U izjednačenoj završnici, Bugarska je bila koncentrisanija, osvojila je set sa 25:23 i povela je sa 1:0. Drugi set bio je više nego izjednačen, ali sreća ponovo nije bila na strani pionira Srbije. U većini ovog set igralo se poen za poen, a Bugraska na kraju uspela da povede sa 2:0. Pioniri Bugraske bolje su otvorili i treći set, vodili su u jednom trenutku sa 18:14, ali su izabranici Strahinje Kozića uspeli da naprave seriju ood 5:0, poveli su sa 19:18 i osvojili su treći set. Ipak, nije Bugrasku uzdrmala bolja igra Srbije u trećem setu, ponovo su napravili veliku prednost i na kraju su izašli kao pobednici kako ovog seta, tako i meča.

Izjava Ignjata Dopuđa

Izjava Andreja Cvitkovića

Izjava Marka Jankovića

Kada se saberu svi utisci, Srbija je na ovom Evrposkom prvenstvu pirkazala odličnu igru protiv veoma zahtevnih protivnika.