Serbian flagcirilicalatinica

Pioniri

Pioniri od petka u Kragujevcu - prvi meč u kvalifikacijama protiv Finske

Muška pionirska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2005. i mlađi, počeće u petak, 23. aprila pripreme za turnir II runde kvalifikacija za III EP 2021, koji će se odigrati od 6. do 8. maja u dvorani Jezero u Kragujevcu. Strahinja Kozić, prvi trener pionira Srbije, na pripreme je pozvao 16 igrača.

Na spisku su:

TEHNIČARI: MATIJA MILANOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), MIHAJLO MILOŠEVIĆ (VGSK, VELIKO GRADIŠTE) I OGNJEN PEJAČKI (PROLETER, ZRENJANIN).

KOREKTORI: PETAR LAZIĆ (CRVENA ZVEZDA), LUKA STEPANOVIĆ (CRVENA ZVEZDA) I LUKA STANKOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

LIBERA: MARKO JANKOVIĆ (RODA, BEOGRAD) I VUK NEDIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

BLOKERI: JOVAN KRNJAJIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), PETAR ALEKSIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), ANDREJ CVITKOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I VUK ANĐELKOVIĆ (ŽELEZNIČAR, BEOGRAD).

PRIMAČI: IGNJAT DOPUĐ (PARTIZAN), ALEKSA STAROVIĆ (AKADEMIJA STARS, BEOGRAD), LUKA MAĆEŠIĆ (SREM ITON, SREMSKA MITROVICA) I VLADIMIR ĆORIĆ (SREM ITON, SREMSKA MITROVICA).

Pioniri Srbije će trenirati u Kragujevcu do početka turnira.

Pored Srbije, u B grupi II runde kvalifikacija za III EP 2021. u Kragujevcu, igraće Finska, Ukrajina i Nemačka. Pioniri Srbije će prvu utakmicu odigrati protiv Finske u četvrtak, 6. maja od 19.00 časova. U 2. kolu, Srbija će igrati protiv Nemačke u petak, 7. maja, od 19.00 časova, a u poslednjem, 3. kolu protiv Ukrajine u subotu, 8. maja od 19.00 časova.

 

PIONIRI – III EP 2021. – II RUNDA KVALIFIKACIJA – KRAGUJEVAC (DVORANA JEZERO), SRBIJA (6 – 8. MAJ):

SUPERVIZOR CEV: JAN KUHORST (HOLANDIJA). SUDIJSKI DELEGAT: UMIT SOKULU (TURSKA). SUDIJE: ČAVDAR MAREV (BUGARSKA), NIKOLA KOZIĆ (BOSNA I HERCEGOVINA), ISAK FLURIS (KIPAR) I BARTLOMIJ ADAMČIK (POLJSKA).

1. KOLO – ČETVRTAK, 6. MAJ:

SRBIJA – FINSKA        19.00

NEMAČKA – UKRAJINA 16.30

2. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

SRBIJA – NEMAČKA      19.00

UKRAJINA – FINSKA     16.30

3. KOLO – SUBOTA, 8. MAJ:

SRBIJA – UKRAJINA     19.00

FINSKA – NEMAČKA     16.30

 

Sve utakmice iz Kragujevca biće direktno prenošene na YouTube kanalu OSS (https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije).

Preostale 4 grupe kvalifikacija odigraće se u Češkoj, Rumuniji, Hrvatskoj i Portugaliji, a plasman na prvenstvo Evrope izboriće pobednici 5 grupa i 2 najbolje drugoplasirane selekcije.

III EP 2021. u konkurenciji pionira (do 17 godina) odigraće se u Tirani, u Albaniji od 10. do 18. jula.

Pored domaćina Albanije, plasman na EP do sada su, iz I runde kvalifikacija, izborili Bugarska (BVA), Poljska (EEVZA), Slovenija (MEVZA) i Italija (WEVZA).

 

kpi2

  • april 21, 2021
  • 245
Објављено у Pioniri
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Naši partneri

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga