Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Trijumf Nemačke – Srbija u subotu protiv Dominikanske Republike (10.00 – TV SK 1)

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021.

Podmlađena i oslabljena ženska seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je poraz u prvoj utakmici poslednjeg, V vikenda III Lige nacija 2021. u Riminiju. Nemačka je jutros u 1. kolu pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:23, 25:16 i 25:21, posle 93 minuta igre.

sld1

rz53

Izabranice Aleksandra Vladisavljeva, lišene pomoći Katarine Lazović i Sare Carić, bez obzira na borbenost i želju, nisu uspele da pariraju u ovom trenutku kvalitetnijim Nemicama.

 

Izjava Aleksandra Vladisavljeva

Izjava Mile Đorđević

Izjava Jovane Cvetković

 

Srbija će sutra, u 2. kolu V vikenda, igrati protiv Dominikanske Republike od 10.00 časova, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

Sve utakmice iz Riminija direktno prenosi TV Sport Klub.

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (25. MAJ – 25. JUN):

I VIKEND (25 – 27. MAJ):

1. KOLO – UTORAK, 25. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – TURSKA       2:3 (21:25, 25:18, 23:25, 25:22, 14:16)

JAPAN – TAJLAND        3:0 (25:15, 25:17, 25:16)

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:20, 25:21, 25:12)

BRAZIL – KANADA       3:1 (23:25, 25:11, 25:9, 25:14)

TEREN 1:

HOLANDIJA – BELGIJA 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)

RUSIJA – NEMAČKA      3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

KINA – KOREJA            3:1 (23:25, 25:19, 25:19, 25:18)

POLJSKA – ITALIJA      3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:22, 17:15)

2. KOLO – SREDA, 26. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA      3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)

NEMAČKA – HOLANDIJA          3:2 (18:25, 25:18, 28:30, 25:23, 15:12)

JAPAN – KINA        3:0 (25:13, 25:19, 25:17)

TURSKA – ITALIJA  3:0 (25:13, 25:23, 25:16)

TEREN 2:

KOREJA – TAJLAND      3:1 (15:25, 25:13, 25:18, 25:17)

RUSIJA – BELGIJA       3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:8)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       3:0 (25:20, 25:13, 25:17)

SAD – KANADA           3:0 (26:24, 25:15, 25:10)

3. KOLO – ČETVRTAK, 27. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – ITALIJA        3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:20)

NEMAČKA – BELGIJA    3:0 (25:20, 25:19, 25:13)

JAPAN – KOREJA         3:0 (25:18, 25:18, 27:25)

KINA – TAJLAND         3:0 (25:15, 25:15, 25:23)

TEREN 2:

HOLANDIJA – RUSIJA   3:1 (25:14, 25:22, 23:25, 25:20)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      3:1 (25:17, 26:24, 28:30, 25:16)

TURSKA – POLJSKA      3:1 (25:23, 25:27, 25:23, 25:20)

SAD – BRAZIL             3:1 (25:17, 25:19, 23:25, 25:22)

II VIKEND (31. MAJ – 2. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 31. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – SAD       0:3 (20:25, 16:25, 12:25)

HOLANDIJA – TAJLAND           3:0 (25:20, 25:9, 25:18)

KINA – NEMAČKA        3:2 (20:25, 19:25, 27:25, 25:21, 15:9)

TURSKA – KANADA      3:2 (25:23, 19:25, 22:25, 25:23, 15:12)

TEREN 2:

BELGIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:2 (31:33, 19:25, 25:20, 25:16, 15:11)

BRAZIL – JAPAN          3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:15, 25:20, 25:22)

RUSIJA – ITALIJA        3:0 (26:24, 25:23, 27:25)

2. KOLO – UTORAK, 1. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – TAJLAND      3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA      3:0 (25:23, 28:26, 25:18)

SAD – HOLANDIJA       3:0 (25:22, 25:15, 25:18)

BRAZIL – RUSIJA        3:0 (25:20, 25:11, 25:18)

TEREN 1:

TURSKA – NEMAČKA    3:0 (25:20, 25:20, 25:22)

BELGIJA – POLJSKA     3:2 (25:15, 17:25, 25:19, 22:25, 15:12)

KANADA – KINA          3:2 (25:22, 21:25, 25:17, 15:25, 15:12)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (27:25, 25:19, 16:25, 21:25, 15:13)

3. KOLO – SREDA, 2. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – HOLANDIJA   1:3 (22:25, 16:25, 25:18, 21:25)

BELGIJA – KOREJA      3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 19:25, 15:12)

KANADA – NEMAČKA    3:0 (30:28, 27:25, 25:14)

TURSKA – KINA            3:0 (25:15, 25:23, 25:21)

TEREN 2:

SAD – TAJLAND            3:0 (25:17, 25:14, 25:16)

JAPAN – RUSIJA          3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA     3:1 (22:25, 25:22, 28:26, 25:21)

BRAZIL – ITALIJA        3:1 (19:25, 25:15, 25:19, 25:19)

III VIKEND (6 – 8. JUN):

1. KOLO – NEDELJA, 6. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BRAZIL        0:3 (12:25, 14:25, 13:25)

BELGIJA – KINA          3:2 (17:25, 27:25, 23:25, 25:21, 15:8)

TURSKA – TAJLAND      3:1 (23:25, 25:12, 25:20, 25:9)

ITALIJA – KOREJA       3:1 (27:25, 23:25, 25:22, 25:20)

TEREN 2:

HOLANDIJA – JAPAN    3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:2 (25:18, 21:25, 25:20, 22:25, 15:8)

POLJSKA – KANADA     3:2 (22:25, 21:25, 25:21, 25:17, 15:7)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:23, 25:13, 25:13)

2. KOLO – PONEDELJAK, 7. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KINA 3:1 (25:22, 25:18, 20:25, 25:22)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TURSKA      3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:17)

HOLANDIJA – POLJSKA           3:2 (21:25, 25:23, 22:25, 25:21, 15:9)

BRAZIL – BELGIJA       3:0 (25:18, 25:16, 25:17)

TEREN 1:

RUSIJA – TAJLAND      3:1 (25:14, 18:25, 25:14, 25:20)

JAPAN – KANADA   3:0 (25:16, 25:15, 25:15)

SAD – KOREJA      3:0 (25:16, 25:12, 25:15)

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:21, 25:19, 25:11)

3. KOLO – UTORAK, 8. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BELGIJA       2:3 (25:23, 24:26, 21:25, 25:23, 10:15)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND     3:0 (25:16, 25:17, 25:23)

HOLANDIJA – KANADA 3:0 (25:19, 25:12, 25:21)

KINA – BRAZIL            3:2 (18:25, 25:22, 25:20, 14:25, 15:12)

TEREN 2:

TURSKA – RUSIJA       3:2 (25:22, 22:25, 25:18, 18:25, 15:7)

JAPAN – POLJSKA        3:2 (22:25, 22:25, 25:22, 25:23, 16:14)

NEMAČKA – KOREJA     3:0 (25:12, 25:21, 25:22)

SAD – ITALIJA  3:1 (25:18, 25:21, 20:25, 25:16)

IV VIKEND (12 – 14. JUN):

1. KOLO – SUBOTA, 12. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA       1:3 (21:25, 25:22, 21:25, 18:25)

TAJLAND – NEMAČKA   3:1 (24:26, 25:21, 25:21, 25:16)

SAD – BELGIJA            3:0 (25:9, 26:24, 25:20)

BRAZIL – POLJSKA      3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

TEREN 1:

RUSIJA – KOREJA        3:0 (25:23, 25:17, 25:17)

JAPAN – TURSKA         3:1 (25:17, 25:20, 17:25, 25:19)

KINA – HOLANDIJA      3:0 (25:12, 25:18, 33:31)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ITALIJA      3:1 (25:21, 25:19, 22:25, 26:24)

2. KOLO – NEDELJA, 13. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KOREJA        1:3 (13:25, 25:23, 13:25, 23:25)

SAD – JAPAN              3:0 (25:23, 26:24, 25:20)

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     3:1 (25:14, 25:20, 19:25, 25:22)

BRAZIL – NEMAČKA     3:1 (22:25, 25:17, 25:21, 25:22)

TEREN 1:

TURSKA – BELGIJA      3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

HOLANDIJA – ITALIJA  3:2 (25:21, 26:28, 20:25, 25:21, 15:10)

RUSIJA – KANADA       3:0 (25:15, 25:12, 25:14)

POLJSKA – TAJLAND    3:0 (25:23, 25:15, 25:20)

3. KOLO – PONEDELJAK, 14. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – RUSIJA         0:3 (8:25, 17:25, 23:25)

NEMAČKA – POLJSKA   3:0 (25:23, 25:20, 25:23)

KOREJA – KANADA      3:2 (15:25, 25:18, 27:29, 25:20, 21:19)

SAD – TURSKA 3:1 (25:21, 23:25, 25:15, 25:14)

TEREN 1:

JAPAN – BELGIJA        3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:21)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HOLANDIJA     3:1 (25:23, 23:25, 30:28, 25:22)

KINA – ITALIJA           3:0 (25:19, 25:11, 25:19)

BRAZIL – TAJLAND      3:0 (25:11, 25:14, 25:10)

V VIKEND (18 – 20. JUN):

1. KOLO – PETAK, 18. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      0:3 (23:25, 16:25, 21:25)

BELGIJA – TAJLAND     3:1 (25:23, 26:24, 23:25, 25:15)

KINA – RUSIJA            3:0 (25:18, 25:23, 25:16)

ITALIJA – KANADA      3:0 (25:18, 25:20, 25:20)

TEREN 2:

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3:2 (18:25, 24:26, 25:22, 25:15, 15:11)

BRAZIL – KOREJA        3:0 (25:18, 25:23, 25:18)

SAD – POLJSKA            3:0 (29:27, 29:27, 25:14)

TURSKA – HOLANDIJA  3:0 (27:25, 25:20, 25:20)

 

TABELA:

  1. USA          13  13  0   39:3    39

  2. BRA          13  11  2   36:9    34

  3. TUR          13  10  3   33:17   27

  4. JPN           13  10  3   30:17   27

  5. CHN          13    8  5   29:21   24

  6. RUS          13    8  5   27:20   23

  7. NED          13    8  5   27:21   23

  8. DOM          13    7  6   28:23   24

  9. BEL           13    6  7   21:32   14

10. GER           13    5  8   19:26   15

11. SRB          13    4  9   19:30   14

12. POL           13    4  9   21:31   13

13. ITA            13    3  10  19:31   12

14. CAN           13   3  10  17:33   11

15. KOR          13    3  10  13:34     9

16. THA           13    1  12    7:37     3

 

2. KOLO – SUBOTA, 19. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       10.00

JAPAN – NEMAČKA      13.00

KINA – POLJSKA         16.00

BRAZIL – HOLANDIJA   19.30

 

TEREN 2:

RUSIJA – SAD             12.00

TAJLAND – KANADA     15.00

TURSKA – KOREJA       18.00

ITALIJA – BELGIJA       21.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 20. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – JAPAN          15.00

KINA – SAD               12.00

HOLANDIJA – KOREJA  18.00

BRAZIL – TURSKA       21.00

 

TEREN 1:

NEMAČKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     10.00

ITALIJA – TAJLAND      13.00

RUSIJA – POLJSKA      16.00

BELGIJA – KANADA      19.30

Plasman u polufinale, izboriće 4 najuspešnije selekcije.

Odbojkašice će polufinale i finale odigrati 24. i 25. juna.

vnl1

  • jun 18, 2021
  • 294
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Terzić saopštio sastav – seniorke Srbije od četvrtka u Olimpijskom selu u Tokiju Terzić saopštio sastav – seniorke Srbije od četvrtka u Olimpijskom selu u Tokiju

    SENIORKE – XXXII OI 2020. – TOKIO

    Ženska seniorska reprezentacija Srbije, akutelni svetski i dvostruki uzastopni evropski prvak i vicešampion OI, sutra (četvrtak, 22. jula) će   otputovati iz Hofua u Tokio i ući u Olimpijsko selo. Zoran Terzić, prvi trener seniorki Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati na turniru XXXII Olimpijskih igara.

  • Promotivno – humanitarni spektakl OSS #OVOJENAŠAIGRA u subotu na Trgu republike Promotivno – humanitarni spektakl OSS #OVOJENAŠAIGRA u subotu na Trgu republike

    OSS – #OVOJENAŠAIGRA

    Odbojkaški savez Srbije, u saradnji sa Bankom Poštanskom štedionicom, generalnim sponzorom OSS, i kompanijama PEAK, Škoda, Vrnjci i Telekom Srbija, partnerima OSS, i uz učešće i podršku humanitarne fondacije “Budi human”, organizuje dosad najveću promociju odbojke, sutra (subota, 17. jul) na Trgu republike u Beogradu. Program počinje u 13.00 časova, a zvanični deo je predviđen od 19.00 do 22.00 časa.

  • 333 dopisnice podrške iz Hofua odbojkašicama Srbije 333 dopisnice podrške iz Hofua odbojkašicama Srbije

    SENIORKE – XXXII OI 2020. – TOKIO

    Na adresu Odbojkaškog Saveza Srbije stigle su 333 dopisnice iz Hofua, iz prefekture Jamaguči, sa porukama podrške ženskoj seniorskoj reprezentaciji Srbije. Dopisnice su poslali učenici starijih razreda (5 – 8.) 11 osnovnih škola iz Hofua: Tonomi, Mure, Kokufu, Kuvanojama, Kajo, Kasei, Nošima, Saba, Ono, Migita i Daidou.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga