Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Pobeda Rusije posle četiri seta

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021.

Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je na startu IV vikenda III Lige nacija 2021. u Riminiju. Rusija je jutros u 1. kolu pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:23, 25:22, 22:25 i 25:21, posle 132 minuta igre.

sir1

rm59

Srbija je poražena od Rusije u meču u kome je prvi set praktično odredio pobednika. Vodila je Srbija sa 17:10 i odlično igrala, ali su Rusi zahvaljujući sjajnim servisima preokrenuli rezultat i poveli sa 1:0. Nije se Srbija predavala, ali su Rusi i te kako umeli da iskoriste psihološku prednost stečenu u prvom setu. Srbija je smanjila na 2:1, ali nije imala snage za potpuni preokret.

 

Izjava Slobodana Kovača

Izjava Aleksandra Atanasijevića

Izjava Nikole Jovovića

 

Srbija će sutra, u 2. kolu IV vikenda, igrati protiv Bugarske (12.00 – TV SK 3), a u poslednjem, 3. kolu, u četvrtak, 17. juna protiv Argentine (10.00 – TV SK 3).  

Sve utakmice iz Riminija direktno prenosi TV Sport Klub.

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (28. MAJ – 27. JUN):

I VIKEND (28 – 30. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 28. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – SLOVENIJA    3:1 (22:25, 25:18, 36:34, 25:18)

NEMAČKA – AUSTRALIJA         3:0 (25:19, 25:18, 25:16)

SAD – KANADA            3:0 (25:17, 26:24, 25:20)

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (31:29, 26:24, 25:16)

TEREN 1:

FRANCUSKA – BUGARSKA       3:0 (27:25, 25:21, 25:23)

JAPAN – IRAN             3:0 (25:19, 25:22, 26:24)

RUSIJA – HOLANDIJA   3:1 (25:19, 25:22, 18:25, 25:20)

POLJSKA – ITALIJA      3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 29. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA      1:3 (24:26, 19:25, 25:21, 15:25)

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:2 (22:25, 25:22, 22:25, 25:16, 17:15)

JAPAN – HOLANDIJA    3:2 (22:25, 23:25, 25:22, 25:17, 15:8)

KANADA – ARGENTINA 3:0 (25:17, 25:21, 25:17)

TEREN 2:

RUSIJA – IRAN           3:1 (25:17, 20:25, 25:20, 25:17)

BUGARSKA – AUSTRALIJA       3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

SLOVENIJA – ITALIJA   3:0 (25:23, 25:19, 25:15)

BRAZIL – SAD             3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 30. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – ITALIJA        3:1 (25:23, 22:25:, 25:22, 25:18)

IRAN – HOLANDIJA      3:0 (25:18, 25:23, 30:28)

JAPAN – RUSIJA          3:2 (28:26, 26:28, 20:25, 25:21, 15:14)

BRAZIL – KANADA       3:1 (25:17, 25:20, 22:25, 27:25)

TEREN 1:

FRANCUSKA – AUSTRALIJA      3:1 (28:26, 20:25, 25:14, 25:23)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:2 (19:25, 25:21, 22:25, 30:28, 15:11)

SAD – ARGENTINA      3:1 (23:25, 25:21, 25:15, 25:19)

SLOVENIJA – POLJSKA 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23)

II VIKEND (3 – 5. JUN):

1. KOLO – ČETVRTAK, 3. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – JAPAN          3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:13)

ARGENTINA – NEMAČKA          3:2 (25:19, 23:25, 17:25, 25:23, 15:13)

SLOVENIJA – HOLANDIJA        3:0 (25:18, 25:15, 25:18)

ITALIJA – BUGARSKA   3:2 (25:19, 20:25, 25:13, 23:25, 15:13)

TEREN 2:

IRAN – KANADA          3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 25:22)

FRANCUSKA – BRAZIL  3:0 (39:37, 25:18, 30:28)

POLJSKA – AUSTRALIJA          3:0 (25:16, 25:10, 25:12)

RUSIJA – SAD  3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:19)

2. KOLO – PETAK, 4. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – FRANCUSKA  3:2 (22:25, 24:26, 25:22, 25:23, 15:9)

HOLANDIJA – NEMAČKA          3:2 (25:18, 23:25, 25:20, 23:25, 15:13)

POLJSKA – SAD            3:0 (25:17, 28:26, 25:17)

KANADA – BUGARSKA  3:0 (28:26, 25:23, 25:16)

TEREN 1:

SLOVENIJA – ARGENTINA        3:0 (25:19, 25:22, 25:18)

BRAZIL – JAPAN          3:0 (25:20, 25:16, 25:20)

IRAN – ITALIJA           3:1 (26:24, 29:27, 21:25, 25:22)

RUSIJA – AUSTRALIJA  3:0 (25:19, 26:24, 25:21)

3. KOLO – SUBOTA, 5. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BRAZIL        1:3 (25:23, 23:25, 15:25, 22:25)

NEMAČKA – SLOVENIJA           3:1 (19:25, 25:20, 25:21, 25:20)

SAD – AUSTRALIJA      3:0 (25:23, 25:20, 25:17)

ITALIJA – KANADA      3:2 (25:19, 25:21, 21:25, 26:28, 15:11)

TEREN 1:

ARGENTINA – HOLANDIJA       3:0 (25:19, 25:20, 25:23)

FRANCUSKA – JAPAN   3:2 (21:25, 25:22, 24:26, 25:21, 15:11)

POLJSKA – RUSIJA       3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:14)

IRAN – BUGARSKA      3:0 (25:20, 33:31, 25:22)

III VIKEND (9 – 11. JUN):

1. KOLO – SREDA, 9. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      3:1 (19:25, 25:22, 25:18, 25:15)

FRANCUSKA – RUSIJA  3:1 (22:25, 25:18, 30:28, 25:19)

ITALIJA – ARGENTINA  3:0 (30:28, 25:21, 25:20)

POLJSKA – BUGARSKA 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)

TEREN 2:

JAPAN – AUSTRALIJA   3:1 (25:18, 21:25, 28:26, 26:24)

SLOVENIJA – KANADA  3:0 (25:22, 25:19, 25:22)

IRAN – SAD                3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

BRAZIL – HOLANDIJA   3:0 (25:19, 25:22, 27:25)

2. KOLO – ČETVRTAK, 10. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – IRAN           3:2 (21:25, 25:15, 26:28, 25:22, 15:8)

SLOVENIJA – FRANCUSKA       3:2 (17:25, 19:25, 25:23, 25:19, 15:9)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:12, 25:18, 29:27)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (21:25, 25:22, 22:25, 25:15, 15:9)

TEREN 2:

RUSIJA – KANADA       3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:23)

ARGENTINA – AUSTRALIJA      3:0 (25:18, 25:19, 25:20)

BRAZIL – BUGARSKA   3:0 (25:16, 25:22, 25:12)

POLJSKA – HOLANDIJA 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)

3. KOLO – PETAK, 11. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – SAD  3:1 (25:23, 25:17, 19:25, 27:25)

SLOVENIJA – RUSIJA   3:2 (19:25, 25:23, 22:25, 25:20, 15:8)

BUGARSKA – HOLANDIJA        3:2 (25:18, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13)

BRAZIL – POLJSKA      3:0 (25:17, 28:26, 25:19)

TEREN 1:

NEMAČKA – IRAN        3:2 (23:25, 25:20, 25:19, 19:25, 15:13)

ARGENTINA – JAPAN    3:1 (30:32, 25:16, 25:18, 25:21)

ITALIJA – AUSTRALIJA 3:0 (25:20, 25:22, 25:14)

FRANCUSKA – KANADA            3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:17)

IV VIKEND (15 – 17. JUN):

1. KOLO – UTORAK, 15. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – RUSIJA         1:3 (23:25, 22:25, 25:22, 21:25)

ARGENTINA – BUGARSKA        3:1 (25:20, 16:25, 25:18, 25:18)

SAD – ITALIJA            3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

BRAZIL – SLOVENIJA   3:2 (15:25, 25:22, 19:25, 25:13, 15:12)

TEREN 2:

AUSTRALIJA – IRAN     3:2 (25:23, 25:22, 23:25, 18:25, 15:12)

JAPAN – NEMAČKA       3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

POLJSKA – KANADA     3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

HOLANDIJA – FRANCUSKA       3:2 (15:25, 22:25, 28:26, 25:23, 19:17)

 

TABELA:

  1. BRA          10  9    1    27:7    26

  2. POL           10  8    2    25:8    24

  3. FRA          10  7    3    27:16   22

  4. SLO           10  7    3    25:14   20

  5. SRB          10  7    3    24:18   19

  6. RUS          10  6    4    24:17   20

  7. JPN           10  6    4    22:19   16

  8. IRI            10  5    5    22:17   18

  9. USA          10  5    5    17:16   15

10. ARG          10  5    5    16:19   14

11. GER          10  4    6    19:23   13

12. ITA            10  4    6    16:22   11

13. CAN           10  2    8    12:24     7

14. BUL            10  2    8    11:26     7

15. NED           10  2    8    11:28     6

16. AUS           10  1    9      5:29     2

 

2. KOLO – SREDA, 16. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BUGARSKA         12.00

POLJSKA – JAPAN              15.00

NEMAČKA – KANADA         18.00

IRAN – BRAZIL                 21.00

 

TEREN 1:

RUSIJA – ARGENTINA        10.00

SLOVENIJA – AUSTRALIJA  13.00

ITALIJA – HOLANDIJA       16.30

FRANCUSKA – SAD            19.30

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 17. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – ARGENTINA        10.00

JAPAN – KANADA              13.00

SLOVENIJA – IRAN           16.00

ITALIJA – FRANCUSKA       19.30

 

TEREN 2:

BUGARSKA – RUSIJA         12.00

BRAZIL – AUSTRALIJA       15.00

SAD – HOLANDIJA             18.00

NEMAČKA – POLJSKA        21.00

 

V VIKEND (21 – 23. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – AUSTRALIJA       10.00

FRANCUSKA – IRAN          13.00

ITALIJA – BRAZIL             16.30

ARGENTINA – POLJSKA      19.30

 

TEREN 2:

BUGARSKA – JAPAN          12.00

KANADA – HOLANDIJA      15.00

SLOVENIJA – SAD             18.00

RUSIJA – NEMAČKA            21.00

 

2. KOLO – UTORAK, 22. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – HOLANDIJA        12.00

IRAN – POLJSKA               15.00

FRANCUSKA – ARGENTINA 18.00

RUSIJA – ITALIJA              21.00

 

TEREN 1:

KANADA – AUSTRALIJA      10.00

BUGARSKA – SAD             13.00

SLOVENIJA – JAPAN          16.00

BRAZIL – NEMAČKA          19.30

 

3. KOLO – SREDA, 23. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA             12.00

FRANCUSKA – POLJSKA      15.00

SLOVENIJA – BUGARSKA    18.00

RUSIJA – BRAZIL              21.00

 

TEREN 1:

AUSTRALIJA – HOLANDIJA 10.00

JAPAN – SAD                    13.00

ARGENTINA – IRAN            16.00

ITALIJA – NEMAČKA          19.30

Plasman u polufinale izboriće 4 najuspešnije selekcije. Polufinala i mečevi za plasman će se odigrati 26. i 27. juna.

vnl5

  • jun 15, 2021
  • 595
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • U subotu na otvaranju Poljska – Iran i SAD – Francuska U subotu na otvaranju Poljska – Iran i SAD – Francuska

    SENIORI – XXII OI 2020. – TOKIO

    Turnir XXXII Olimpijskih igara 2020. u konkurenciji odbojkaša počeće u subotu, 24. jula, a igraće se do 7. avgusta 2021. u Arijake areni u Tokiju. U A grupi će igrati Japan, Poljska, Italija, Kanada, Iran i Venecuela, a u B grupi Brazil, SAD, Rusija, Argentina, Francuska i Tunis. Derbi susreti prvog dana su Poljska – Iran u A grupi i SAD – Francuska u B grupi, dok takmičenje otvaraju Italija i Kanada. Utakmice iz Tokija direktno će prenositi RTS i Eurosport.

  • Pale baza seniora Srbije do 1. avgusta Pale baza seniora Srbije do 1. avgusta

    SENIORI – XXXII EP 2021.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije, aktuleni prvak Evrope, počela je danas pripreme za XXXII EP 2021, koje će se odigrati od 1. do 19. septembra u Poljskoj, Češkoj, Finskoj i Estoniji. Seniori Srbije su odmah po okupljanju u beogradskom hotelu „M“ otputovali u Pale, gde će obaviti prvi deo priprema. U Pale je otputovalo 11 članova stručnog štaba i 20 igrača. Slobodan Kovač, prvi trener seniora Srbije, odredio je sastav koji će trenirati na Jahorini.

  • Promotivno – humanitarni spektakl OSS #OVOJENAŠAIGRA u subotu na Trgu republike Promotivno – humanitarni spektakl OSS #OVOJENAŠAIGRA u subotu na Trgu republike

    OSS – #OVOJENAŠAIGRA

    Odbojkaški savez Srbije, u saradnji sa Bankom Poštanskom štedionicom, generalnim sponzorom OSS, i kompanijama PEAK, Škoda, Vrnjci i Telekom Srbija, partnerima OSS, i uz učešće i podršku humanitarne fondacije “Budi human”, organizuje dosad najveću promociju odbojke, sutra (subota, 17. jul) na Trgu republike u Beogradu. Program počinje u 13.00 časova, a zvanični deo je predviđen od 19.00 do 22.00 časa.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga