Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Pobeda Koreje posle četiri seta

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021.

Podmlađena i oslabljena ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je u drugom meču IV vikenda III Lige nacija 2021. u Riminiju. Koreja je večeras, u 2. kolu, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:13, 23:25, 25:13 i 25:23, posle 124 minuta igre.

sld1

Odbojkašice Srbije pretrpele su sedmi poraz u Riminiju, u meču u kome Aleksandar Vladisavljev nije mogao da računa na Katarinu Lazović i Saru Carić. Koreja je tokom većeg dela meča bila bolji rival, a odbojkašicama Srbije s druge strane malo toga je polazilo za rukom. Borile su se mlade odbojkašice Srbije i uspele da osvoje jedan set, a bile su veoma blizu i izjednačenja na 2:2, ali je sreća ipak bila na steani Koreje.

 

Izjava Aleksandra Vladisavljeva

Izjava Mile Đorđević

Izjava Vanje Savić

 

Srbija će sutra, u poslednjem, 3. kolu IV vikenda, igrati protiv Rusije od 12.00 časova (TV SK 1).

Sve utakmice iz Riminija direktno prenosi TV Sport Klub.

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (25. MAJ – 25. JUN):

I VIKEND (25 – 27. MAJ):

1. KOLO – UTORAK, 25. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – TURSKA       2:3 (21:25, 25:18, 23:25, 25:22, 14:16)

JAPAN – TAJLAND        3:0 (25:15, 25:17, 25:16)

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:20, 25:21, 25:12)

BRAZIL – KANADA       3:1 (23:25, 25:11, 25:9, 25:14)

TEREN 1:

HOLANDIJA – BELGIJA 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)

RUSIJA – NEMAČKA      3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

KINA – KOREJA            3:1 (23:25, 25:19, 25:19, 25:18)

POLJSKA – ITALIJA      3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:22, 17:15)

2. KOLO – SREDA, 26. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA      3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)

NEMAČKA – HOLANDIJA          3:2 (18:25, 25:18, 28:30, 25:23, 15:12)

JAPAN – KINA        3:0 (25:13, 25:19, 25:17)

TURSKA – ITALIJA  3:0 (25:13, 25:23, 25:16)

TEREN 2:

KOREJA – TAJLAND      3:1 (15:25, 25:13, 25:18, 25:17)

RUSIJA – BELGIJA       3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:8)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       3:0 (25:20, 25:13, 25:17)

SAD – KANADA           3:0 (26:24, 25:15, 25:10)

3. KOLO – ČETVRTAK, 27. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – ITALIJA        3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:20)

NEMAČKA – BELGIJA    3:0 (25:20, 25:19, 25:13)

JAPAN – KOREJA         3:0 (25:18, 25:18, 27:25)

KINA – TAJLAND         3:0 (25:15, 25:15, 25:23)

TEREN 2:

HOLANDIJA – RUSIJA   3:1 (25:14, 25:22, 23:25, 25:20)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      3:1 (25:17, 26:24, 28:30, 25:16)

TURSKA – POLJSKA      3:1 (25:23, 25:27, 25:23, 25:20)

SAD – BRAZIL             3:1 (25:17, 25:19, 23:25, 25:22)

II VIKEND (31. MAJ – 2. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 31. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – SAD       0:3 (20:25, 16:25, 12:25)

HOLANDIJA – TAJLAND           3:0 (25:20, 25:9, 25:18)

KINA – NEMAČKA        3:2 (20:25, 19:25, 27:25, 25:21, 15:9)

TURSKA – KANADA      3:2 (25:23, 19:25, 22:25, 25:23, 15:12)

TEREN 2:

BELGIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:2 (31:33, 19:25, 25:20, 25:16, 15:11)

BRAZIL – JAPAN          3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:15, 25:20, 25:22)

RUSIJA – ITALIJA        3:0 (26:24, 25:23, 27:25)

2. KOLO – UTORAK, 1. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – TAJLAND      3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA      3:0 (25:23, 28:26, 25:18)

SAD – HOLANDIJA       3:0 (25:22, 25:15, 25:18)

BRAZIL – RUSIJA        3:0 (25:20, 25:11, 25:18)

TEREN 1:

TURSKA – NEMAČKA    3:0 (25:20, 25:20, 25:22)

BELGIJA – POLJSKA     3:2 (25:15, 17:25, 25:19, 22:25, 15:12)

KANADA – KINA          3:2 (25:22, 21:25, 25:17, 15:25, 15:12)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (27:25, 25:19, 16:25, 21:25, 15:13)

3. KOLO – SREDA, 2. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – HOLANDIJA   1:3 (22:25, 16:25, 25:18, 21:25)

BELGIJA – KOREJA      3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 19:25, 15:12)

KANADA – NEMAČKA    3:0 (30:28, 27:25, 25:14)

TURSKA – KINA            3:0 (25:15, 25:23, 25:21)

TEREN 2:

SAD – TAJLAND            3:0 (25:17, 25:14, 25:16)

JAPAN – RUSIJA          3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA     3:1 (22:25, 25:22, 28:26, 25:21)

BRAZIL – ITALIJA        3:1 (19:25, 25:15, 25:19, 25:19)

III VIKEND (6 – 8. JUN):

1. KOLO – NEDELJA, 6. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BRAZIL        0:3 (12:25, 14:25, 13:25)

BELGIJA – KINA          3:2 (17:25, 27:25, 23:25, 25:21, 15:8)

TURSKA – TAJLAND      3:1 (23:25, 25:12, 25:20, 25:9)

ITALIJA – KOREJA       3:1 (27:25, 23:25, 25:22, 25:20)

TEREN 2:

HOLANDIJA – JAPAN    3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:2 (25:18, 21:25, 25:20, 22:25, 15:8)

POLJSKA – KANADA     3:2 (22:25, 21:25, 25:21, 25:17, 15:7)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:23, 25:13, 25:13)

2. KOLO – PONEDELJAK, 7. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KINA 3:1 (25:22, 25:18, 20:25, 25:22)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TURSKA      3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:17)

HOLANDIJA – POLJSKA           3:2 (21:25, 25:23, 22:25, 25:21, 15:9)

BRAZIL – BELGIJA       3:0 (25:18, 25:16, 25:17)

TEREN 1:

RUSIJA – TAJLAND      3:1 (25:14, 18:25, 25:14, 25:20)

JAPAN – KANADA   3:0 (25:16, 25:15, 25:15)

SAD – KOREJA      3:0 (25:16, 25:12, 25:15)

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:21, 25:19, 25:11)

3. KOLO – UTORAK, 8. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BELGIJA       2:3 (25:23, 24:26, 21:25, 25:23, 10:15)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND     3:0 (25:16, 25:17, 25:23)

HOLANDIJA – KANADA 3:0 (25:19, 25:12, 25:21)

KINA – BRAZIL            3:2 (18:25, 25:22, 25:20, 14:25, 15:12)

TEREN 2:

TURSKA – RUSIJA       3:2 (25:22, 22:25, 25:18, 18:25, 15:7)

JAPAN – POLJSKA        3:2 (22:25, 22:25, 25:22, 25:23, 16:14)

NEMAČKA – KOREJA     3:0 (25:12, 25:21, 25:22)

SAD – ITALIJA  3:1 (25:18, 25:21, 20:25, 25:16)

IV VIKEND (12 – 14. JUN):

1. KOLO – SUBOTA, 12. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA       1:3 (21:25, 25:22, 21:25, 18:25)

TAJLAND – NEMAČKA   3:1 (24:26, 25:21, 25:21, 25:16)

SAD – BELGIJA            3:0 (25:9, 26:24, 25:20)

BRAZIL – POLJSKA      3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

TEREN 1:

RUSIJA – KOREJA        3:0 (25:23, 25:17, 25:17)

JAPAN – TURSKA         3:1 (25:17, 25:20, 17:25, 25:19)

KINA – HOLANDIJA      3:0 (25:12, 25:18, 33:31)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ITALIJA      3:1 (25:21, 25:19, 22:25, 26:24)

2. KOLO – NEDELJA, 13. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KOREJA        1:3 (13:25, 25:23, 13:25, 23:25)

SAD – JAPAN              3:0 (25:23, 26:24, 25:20)

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     3:1 (25:14, 25:20, 19:25, 25:22)

BRAZIL – NEMAČKA     3:1 (22:25, 25:17, 25:21, 25:22)

TEREN 1:

TURSKA – BELGIJA      3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

HOLANDIJA – ITALIJA  3:2 (25:21, 26:28, 20:25, 25:21, 15:10)

RUSIJA – KANADA       3:0 (25:15, 25:12, 25:14)

POLJSKA – TAJLAND    3:0 (25:23, 25:15, 25:20)

 

TABELA:

  1. USA          11  11  0   33:2    33

  2. BRA          11    9  2   30:9    28

  3. TUR           11    9  2   29:14   24

  4. NED          11    8  3   26:15   23

  5. JPN           11    8  3   24:14   22

  6. RUS          11    7  4   24:17   20

  7. DOM          11    6  5   23:19   20

  8. CHN          11    6  5   23:21   18

  9. BEL           11    5  6   17:28   11

10. SRB          11    4  7   19:24   14

11. POL           11    4  7   21:25   13

12. CAN           11   3  8   15:27   10

13. GER           11    3  8   13:26     9

14. ITA            11    2  9   16:28     9

15. KOR          11    2  9   10:29     7

16. THA           11    1  10    6:31     3

 

3. KOLO – PONEDELJAK, 14. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – RUSIJA         12.00

POLJSKA – NEMAČKA   15.00

KOREJA – KANADA      18.00

SAD – TURSKA            21.00

 

TEREN 1:

JAPAN – BELGIJA        10.00

HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     13.00

ITALIJA – KINA           16.00

BRAZIL – TAJLAND      19.30

 

V VIKEND (18 – 20. JUN):

1. KOLO – PETAK, 18. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      10.00

BELGIJA – TAJLAND     13.00

KINA – RUSIJA            16.00

ITALIJA – KANADA      19.00

 

TEREN 2:

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   12.00

BRAZIL – KOREJA        15.00

SAD – POLJSKA            18.00

TURSKA – HOLANDIJA  21.00

 

2. KOLO – SUBOTA, 19. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       10.00

JAPAN – NEMAČKA      13.00

KINA – POLJSKA         16.00

BRAZIL – HOLANDIJA   19.30

 

TEREN 2:

RUSIJA – SAD             12.00

TAJLAND – KANADA     15.00

TURSKA – KOREJA       18.00

ITALIJA – BELGIJA       21.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 20. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – JAPAN          15.00

KINA – SAD               12.00

HOLANDIJA – KOREJA  18.00

BRAZIL – TURSKA       21.00

 

TEREN 1:

NEMAČKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     10.00

ITALIJA – TAJLAND      13.00

RUSIJA – POLJSKA      16.00

BELGIJA – KANADA      19.30

Plasman u polufinale, izboriće 4 najuspešnije selekcije.

Odbojkašice će polufinale i finale odigrati 24. i 25. juna.

vnl4

  • jun 13, 2021
  • 338
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Terzić saopštio sastav – seniorke Srbije od četvrtka u Olimpijskom selu u Tokiju Terzić saopštio sastav – seniorke Srbije od četvrtka u Olimpijskom selu u Tokiju

    SENIORKE – XXXII OI 2020. – TOKIO

    Ženska seniorska reprezentacija Srbije, akutelni svetski i dvostruki uzastopni evropski prvak i vicešampion OI, sutra (četvrtak, 22. jula) će   otputovati iz Hofua u Tokio i ući u Olimpijsko selo. Zoran Terzić, prvi trener seniorki Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati na turniru XXXII Olimpijskih igara.

  • Promotivno – humanitarni spektakl OSS #OVOJENAŠAIGRA u subotu na Trgu republike Promotivno – humanitarni spektakl OSS #OVOJENAŠAIGRA u subotu na Trgu republike

    OSS – #OVOJENAŠAIGRA

    Odbojkaški savez Srbije, u saradnji sa Bankom Poštanskom štedionicom, generalnim sponzorom OSS, i kompanijama PEAK, Škoda, Vrnjci i Telekom Srbija, partnerima OSS, i uz učešće i podršku humanitarne fondacije “Budi human”, organizuje dosad najveću promociju odbojke, sutra (subota, 17. jul) na Trgu republike u Beogradu. Program počinje u 13.00 časova, a zvanični deo je predviđen od 19.00 do 22.00 časa.

  • 333 dopisnice podrške iz Hofua odbojkašicama Srbije 333 dopisnice podrške iz Hofua odbojkašicama Srbije

    SENIORKE – XXXII OI 2020. – TOKIO

    Na adresu Odbojkaškog Saveza Srbije stigle su 333 dopisnice iz Hofua, iz prefekture Jamaguči, sa porukama podrške ženskoj seniorskoj reprezentaciji Srbije. Dopisnice su poslali učenici starijih razreda (5 – 8.) 11 osnovnih škola iz Hofua: Tonomi, Mure, Kokufu, Kuvanojama, Kajo, Kasei, Nošima, Saba, Ono, Migita i Daidou.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga