Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Sjajna Srbija maksimalno porazila Tajland – u subotu protiv Kine (19.00 – TV SK 1)

SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije zabeležila je prvu, maksimalnu pobedu u VI Ligi nacija 2024. Srbija je večeras u Rio de Žaneiru, u svojoj drugoj utakmici prve sedmice takmičenja savladala Tajland sa 3:0, po setovima 25:13, 29:27 i 25:19 posle 82 minuta igre.

lz5

lz18

Izjava Silvije Popović

Izjava Đovanija Gvidetija

Izabranice Đovanija Gvidetija su od prvog poena zaigrale silovito, ekspresno povele sa 1:0, a zatim u uzbudljivoj završnici drugog seta uspele da preokrenu rezultat i pobedu sa 2:0. U trećem setu je viđena takođe odlična partija, koja je seniorke Srbije dovela do maksimalne pobede.

Pored trijumfa, raduje borbenost, angažovanje i naročito učinak ostvaren u bloku – 16 blokova Srbije, od toga Osmajićeva i Kurtagićeva po 6, a Lozo 3, dok Tajland nije upisao nijedan blok na utakmici!!!

Srbija će sutra, u trećoj utakmici, igrati protiv Kine od 19.00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

Četvrti meč Srbija će odigrati u nedelju, 19. maja od 15.00 časova po našem vremenu protiv Brazila. U Brazilu će još igrati i Kanada, SAD i Koreja.

Seniorke Srbije u interkontinentalnom delu neće igrati protiv SAD, Nemačke i Koreje.

Svaka reprezentacija će tokom jedne sedmice odigrati 4 utakmice, odnosno ukupno 12.

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamrak u Bangkoku, u Tajlandu.

Na finalni turnir će se plasirati domaćin i još 7 najuspešnijih selekcija.

Sve utakmice VI Lige nacija 2024. direktno će prenositi TV Sport Klub.