Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Prvaci Evrope pobedili Sloveniju – u subotu protiv Poljske (16.00 – TV SK 1)

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021.

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na startu III Lige nacija 2021. u Riminiju. Srbija je danas u 1. kolu savladala Sloveniju sa 3:1, po setovima 22:25, 25:18, 36:34 i 25:18, posle 137 minuta igre.

rm1

Prvaci Evrope su u reprizi finala EP iz Pariza 2019. savladali Sloveniju identičnim rezultatom – 3:1. Izabranici Slobodana Kovača su bili bolji rival tokom sva četiri seta, što im je i donelo zasluženi trijumf. Srećko Lisinac, bloker Srbije, povredio je zglob desne noge sredinom prvog seta i nije više ulazio u igru.

Slovenija je bolje počela meč i povela sa 1:0, da bi praktično na isti način uzvratila Srbija za poravnanje. U trećem setu se vodila žestoka borba, pa je Srbija na kraju iskoristila 10. set loptu, uz podatak da je i Slovenija imala dve prilike da treći set reši u svoju korist. Treći set je odlučio konačnog pobednika, pošto je Srbija u četvrtom setu od početka preuzela inicijativu i superiorno okončala set za prvu pobedu u Riminiju.