Serbian flagcirilicalatinica

Kup Srbije

TENT i Mladi radnik za prvi trofej, Jedinstvo za drugi, a Vojvodina za 16. titulu pobednika Kupa

SENIORKE I SENIORI – KUP SRBIJE 2023/2024.

U beogradskom hotelu “M” danas je održana konferencija za novinare povodom finala 58. Kupa Srbije 2023/2024. u konkurenciji odbojkašica i finala 59. Kupa Srbije 2023/2024. u konkurenciji odbojkaša, koji će se odigrati u nedelju, 25. februara u dvorani SKC “Obrenovac” u Obrenovcu. Predstavnicima medija su se obratili kapiteni i treneri finalista Kupa Srbije: Danijela Andrić i Igor Žakić iz TENT-a iz Obrenovca, Milica Medved i Jovo Caković iz Jedinstva iz Stare Pazove, Aleksandar Gmitrović i Nebojša Protić iz Mladog radnika iz Požarevca i Žarko Kisić i Marko Narančić iz Vojvodine iz Novog Sada.

 

kf5

kf7

 

Izjava Igora Žakića

Izjava Danijele Andrić

Izjava Jova Cakovića

Izjava Milice Medved

Izjava Marka Narančića

Izjava Žarka Kisića

Izjava Nebojše Protića

Izjava Aleksandra Gmitrovića

 

Iz OK “TENT”, tehničkog organizatora finala Kupa Srbije stigla je informacija da su sve karte za nedeljni spektakl u Obrenovcu rasprodate za samo jedan dan, uz podatak je interesovanje bilo veliko, ne samo iz Beograda i okoline, već iz čitave Srbije.

RTS 2 će direktno prenositi obe utakmice.

 

 

U finalu 58. Kupa Srbije 2023/2024. u konkurenciji odbojkašica igraće TENT iz Obrenovca i Jedinstvo iz Stare Pazove od 19.00 časova, a u finalu 59. Kupa Srbije 2023/2024. u konkurenciji odbojkaša igraće Mladi radnik iz Požarevca i Vojvodina iz Novog Sada od 16.30 časova.

Jedinstvo iz Stare Pazove je titulu pobednika Kupa osvojilo jednom, 2017. godine, dok je TENT iz Obrenovca poražen u svom do sada jedinom finalu 2015.

 

SENIORKE – 58. KUP SRBIJE 2023/2024. – REZULTATI DO FINALA:

POLUFINALE (22. novembar, 12. i 13. decembar):

CRVENA ZVEZDA – TENT (OBRENOVAC)  2:3 (25:22, 17:25, 25:13, 20:25, 10:15)

TENT (OBRENOVAC) – CRVENA ZVEZDA  3:0 (25:21, 25:13, 25:13)

UB – JEDINSTVO (STARA PAZOVA)         1:3 (20:25, 16:25, 25:22, 23:25)

JEDINSTVO (STARA PAZOVA) – UB          3:1 (25:22, 19:25, 25:19, 25:14)

ČETVRTFINALE (31. oktobar i 1. novembar):

ŽELEZNIČAR (LAJKOVAC) – TENT (OBRENOVAC)       0:3 (21:25, 16:25, 17:25)

JEDINSTVO (STARA PAZOVA) – SREM (SREMSKA MITROVICA)             3:0 (25:18, 25:10, 25:22)

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK (SUBOTICA)        3:0 (25:20, 25:17, 25:22)

UB – INĐIJA                3:0 (25:13, 25:23, 25:17)

OSMINA FINALA (28. i 30. septembar i 2. oktobar):

SPARTAK (SUBOTICA) – NOVI SAD         3:0 (25:16, 25:14, 25:18)

UB – DESETKA (NIŠ)    3:0 (25:13, 25:9, 25:10)

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI BLASTERS (BEOGRAD)                   3:0 (25:19, 25:10, 25:14)

JEDINSTVO (STARA PAZOVA) – CRNO BELE 011 (BEOGRAD)         3:0 (25:12, 25:18, 25:10)

ŽELEZNIČAR (LAJKOVAC) – OMLADINAC (NOVI BANOVCI)          3:0 (25:21, 25:13, 25:12)

SREM (SREMSKA MITROVICA) – KLEK     3:0 (25:18, 25:15, 25:7)

PARTIZAN EFBET – INĐIJA    2:3 (21:25, 25:22, 11:25, 25:18, 14:16) 

TENT (OBRENOVAC) – ZLATIBOR (ČAJETINA)   3:0 (25:9, 25:20, 25:13)

 

SENIORKE – POBEDNICI KUPA:

2022/2023:                 UB

2021/2022:                 CRVENA ZVEZDA

2020/2021:                 ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC

2019/2020:                 UB

2018/2019:                 ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC

2017/2018:                 ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC

2016/2017:                 JEDINSTVO, STARA PAZOVA

2015/2016:                 VIZURA

2014/2015:                 VIZURA

2013/2014:                 CRVENA ZVEZDA

2012/2013:                 CRVENA ZVEZDA

2011/2012:                 CRVENA ZVEZDA

2010/2011:                 CRVENA ZVEZDA

2009/2010:                 CRVENA ZVEZDA

2008/2009:                 POŠTAR 064, BEOGRAD

2007/2008:                 POŠTAR 064, BEOGRAD

2006/2007:                 POŠTAR 064, BEOGRAD

2005:                          POŠTAR 064, BEOGRAD

2004:                          POŠTAR 064, BEOGRAD

2003:                          JEDINSTVO, UŽICE

2002:                          CRVENA ZVEZDA GALAX

2001:                          RADNIČKI JUGOPETOL, BEOGRAD

2000:                          JEDINSTVO, UŽICE

1999:                          JEDINSTVO, UŽICE

1998:                          JEDINSTVO, UŽICE

1997:                          JEDINSTVO, UŽICE

1996:                          JEDINSTVO, UŽICE

1995:                          POŠTAR, BEOGRAD

1994:                          JEDINSTVO LUNA, UŽICE

1993:                          JEDINSTVO KURIDŽA, UŽICE

1992:                          CRVENA ZVEZDA

1991:                          CRVENA ZVEZDA

1990:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1989:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1988:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1987:                          RADNIČKI, BEOGRAD

1986:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1985:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1984:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1983:                          CRVENA ZVEZDA

1982:                          CRVENA ZVEZDA

1981:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1980:                          RADNIČKI, BEOGRAD

1979:                          CRVENA ZVEZDA

1978:                          RIJEKA

1977/1978:                 RIJEKA

1976/1977:                 CRVENA ZVEZDA

1975:                          RIJEKA

1974:                          CRVENA ZVEZDA

1973:                         PARTIZAN, RIJEKA

1972:                          CRVENA ZVEZDA

1963/1964:                 DTV PARTIZAN, KLEK

1962:                          CRVENA ZVEZDA

1961:                          CRVENA ZVEZDA

1960/1961:                 CRVENA ZVEZDA

1960:                          PARTIZAN, BEOGRAD

1959:                          PARTIZAN, BEOGRAD

 

SENIORKE – POBEDNICI KUPA – BROJ TITULA:

CRVENA ZVEZDA                          18

JEDINSTVO, UŽICE                          8

MLADOST, ZAGREB                         7

POŠTAR, BEOGRAD                         6

RADNIČKI, BEOGRAD                      3

ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC                  3

RIJEKA                                           3

VIZURA                                          2

PARTIZAN, BEOGRAD                      2

UB                                                 2

JEDINSTVO, STARA PAZOVA            1

DTV PARTIZAN, KLEK                      1

PARTIZAN, RIJEKA                           1

 

Vojvodina iz Novog Sada je rekorder sa 15 osvojenih titula u nacionalnom Kupu, dok je Mladi radnik iz Požarevca četiri puta poražen u finalnim utakmicama (2007, 2012, 2016. i 2022.).

 

SENIORI – 59. KUP SRBIJE 2023/2024. – REZULTATI DO FINALA:

POLUFINALE (6, 26. i 27. decembar):

PARTIZAN EFBET – VOJVODINA (NOVI SAD)     2:3 (20:25, 23:25, 25:16, 25:19, 13:15)

VOJVODINA (NOVI SAD) – PARTIZAN EFBET    3:2 (25:16, 23:25, 20:25, 25:23, 15:13)

RADNIČKI DOO (KRAGUJEVAC) – MLADI RADNIK (POŽAREVAC)           0:3 (22:25, 18:25, 21:25) – 61:75 (0,813/1,229)

MLADI RADNIK (POŽAREVAC) – RADNIČKI DOO (KRAGUJEVAC)           0:3 (23:25, 22:25, 18:25) – 63:75 (0,84/1,190)

ČETVRTFINALE (8. i 15. novembar):

RADNIČKI DOO (KRAGUJEVAC) – TAKOVO (GORNJI MILANOVAC)         3:0 (25:22, 25:18, 25:15)

VOJVODINA (NOVI SAD) – CRVENA ZVEZDA    3:0 (25:20, 25:19, 25:22)

RIBNICA (KRALJEVO) – MLADI RADNIK (POŽAREVAC)                 0:3 (22:25, 16:25, 22:25)

PARTIZAN EFBET – SPARTAK (SUBOTICA)        3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

OSMINA FINALA (30. septembar i 1. oktobar):

CRVENA ZVEZDA – KULPIN            3:0 (25:10, 25:23, 25:12)

SPARTAK (SUBOTICA) – JEDINSTVO (STARA PAZOVA)                3:0 (25:17, 27:25, 25:19)

VOJVODINA (NOVI SAD) – NOVI PAZAR           3:0 (25:12, 25:15, 25:14)

MLADI RADNIK (POŽAREVAC) – MLADENOVAC 3:0 (25:14, 25:18, 25:12)

TAKOVO (GORNJI MILANOVAC) – KARAĐORĐE (TOPOLA)            3:2 (25:22, 27:29, 25:22, 11:25, 15:11)

RIBNICA (KRALJEVO) – NIŠ           3:1 (25:19, 25:20, 23:25, 25:15)

PARTIZAN EFBET – VRANJE            3:0 (25:8, 25:12, 25:12)

RADNIČKI DOO (KRAGUJEVAC) – BORAC (STARČEVO)                3:0 (25:21, 25:18, 25:11)

 

SENIORI – POBEDNICI KUPA:

2022/2023:                 PARTIZAN EFBET

2021/2022:                 PARTIZAN SOKERBET

2020/2021:                 RIBNICA, KRALJEVO

2019/2020:                 VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD

2018/2019:                 CRVENA ZVEZDA

2017/2018:                 NOVI PAZAR

2016/2017:                 NOVI PAZAR

2015/2016:                 CRVENA ZVEZDA

2014/2015:                 VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD

2013/2014:                 CRVENA ZVEZDA

2012/2013:                 CRVENA ZVEZDA

2011/2012:                 VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD

2010/2011:                 CRVENA ZVEZDA

2009/2010:                 NIS VOJVODINA, NOVI SAD

2008/2009:                 CRVENA ZVEZDA

2007/2008:                 RADNIČKI KOMBANK, KRAGUJEVAC

2006/2007:                 VOJVODINA NOVOLIN, NOVI SAD

2005:                          VOJVODINA NOVOLIN, NOVI SAD

2004:                          VOJVODINA NOVOLIN, NOVI SAD

2003:                          VOJVODINA NOVOLIN, NOVI SAD

2002:                          BUDVANSKA RIVIJERA, BUDVA

2001:                          BUDVANSKA RIVIJERA, BUDVA

2000:                          BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA, PODGORICA

1999:                          CRVENA ZVEZDA GALAX

1998:                          VOJVODINA NIS RNS, NOVI SAD

1997:                          CRVENA ZVEZDA

1996:                          VOJVODINA NIS RNS, NOVI SAD

1995:                          VOJVODINA NIS RNS, NOVI SAD

1994:                          VOJVODINA UNION INTERNACIONAL, NOVI SAD

1993:                          CRVENA ZVEZDA

1992:                          VOJVODINA HOLDING Š, NOVI SAD

1991:                          CRVENA ZVEZDA

1990:                          PARTIZAN

1989:                          PARTIZAN

1988:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1987:                          VOJVODINA, NOVI SAD

1986:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1985:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1984:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1983:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1982:                          BOSNA, SARAJEVO

1981:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1980:                          MLADOST MONTER, ZAGREB

1979:                          VARDAR, SKOPLJE

1978:                          RIBNICA, KRALJEVO

1977/1978:                 MLADOST MONTER, ZAGREB

1976/1977:                 VOJVODINA, NOVI SAD

1975:                          CRVENA ZVEZDA

1974:                          PARTIZAN

1973:                          CRVENA ZVEZDA

1972:                          CRVENA ZVEZDA

1971:                          PARTIZAN

1963/1964:                 PARTIZAN

1962:                          JUGOSLAVIJA, BEOGRAD

1961:                          JUGOSLAVIJA, BEOGRAD

1960/1961:                 PARTIZAN

1959/1960:                 CRVENA ZVEZDA

1958/1959:                 JUGOSLAVIJA, BEOGRAD

ZIMSKI KUP 1950:       PARTIZAN

 

SENIORI – POBEDNICI KUPA – BROJ TITULA:

VOJVODINA, NOVI SAD                                            15

CRVENA ZVEZDA                                                    14

PARTIZAN                                                                 9

MLADOST, ZAGREB                                                  8

JUGOSLAVIJA, BEOGRAD                                           3

NOVI PAZAR                                                             2

BUDVANSKA RIVIJERA, BUDVA                                   2

RIBNICA, KRALJEVO                                                  2

RADNIČKI KOMBANK, KRAGUJEVAC                           1

VARDAR, SKOPLJE                                                     1

BOSNA, SARAJEVO                                                    1

BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA, PODGORICA         1

 

ks2

  • februar 22, 2024
  • 598
Објављено у Kup Srbije
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga