Serbian flagcirilicalatinica

Kup CEV

„Srpska“ Alba u finalu protiv Skandićija

SENIORKE – KUP CEV 2023.

U finalu Kupa CEV 2023. u konkurenciji odbojkašica igraće rumunska Alba Blaž (Slađana Mirković, Bojana Milenković, Jovana Kocić, Jovana Ćirković, Stevan Ljubičić, Ivan Bučevac, Dobrica Šopalović, Ognjen Marković) i italijanski Skandići.

 

Alba je u polufinalu oba puta savladala rumunsko Targovište (Ana Bjelica, Jovana Mirosavljević) sa 3:0 (25:15, 25:18, 25:22) u Targovištu i 3:1 (25:21, 25:23, 19:25, 25:20) u Trgu Murešu.

Skandići je u Firenci pobedio turski Turk Hava Jolari Istanbul sa 3:0 (27:25, 25:12, 25:18), dok je u Istanbulu bilo 3:2 (25:21, 18:25, 26:24, 23:25, 15:10) za Turk Hava Jolari.

Finalne utakmice će se odigrati 5. i 12. aprila.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

 

cc

  • mart 24, 2023
  • 430
Објављено у Kup CEV
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Pobeda Crvene zvezde posle četiri seta Pobeda Crvene zvezde posle četiri seta

    SENIORKE – KUP CEV 2024.

    Odbojkašice Crvene zvezde zabeležile su važnu pobedu u prvoj utakmici osmine finala Kupa CEV 2024. Crvena zvezda je večeras, u dvorani USC „Voždovac“ na Banjici, savladala češki Šelmi iz Brna sa 3:1, po setovima 20:25, 26:24, 25:20 i 25:21, posle 100 minuta igre.

  • Premijerna Zonska, I runda kvalifikacija juniorki u Ankari Premijerna Zonska, I runda kvalifikacija juniorki u Ankari

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Zonska, I runda kvalifikacija za XXIX EP 2024. u konkurenciji juniorki održaće se prvi put u istoriji. Turnir će se odigrati od 23. do 27. januara u Ankari, u Turskoj. Na turniru će igrati, u B grupi Srbija, Grčka i Crna Gora, a u A grupi Turska Rumunija i takozvano Kosovo.

  • Prvi put u istoriji Zonska, I runda kvalifikacija u konkurenciji juniora Prvi put u istoriji Zonska, I runda kvalifikacija u konkurenciji juniora

    JUNIORI – XXIX EP 2024.

    Prvi put istoriji odigraće se Zonska, I runda kvalifikacija za XXIX EP 2024. u konkurenciji juniora. Turnir će se odigrati od 11. do 13. januara u Rumuniji, a mesto će naknadno biti određeno. Na turniru će igrati Rumunija, Turska, Bugarska i Crna Gora, a plasman na EP izboriće samo pobednik.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga