Serbian flagcirilicalatinica

Kadetkinje

Kadetkinje Srbije u Durangu prvo protiv Poljske

KADETKINJE – XVII SP 2021.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2004. i mlađe, odigraće prvi meč na XVII SP 2021, koje će se odigrati od 20. do 29. septembra u Durangu, u Meksiku, protiv Poljske u 1. kolu A grupe u 0.00 časova u utorak, 21. septembra po našem vremenu. Kadetkinje Srbije će u 2. kolu igrati protiv Kameruna u 0.00 u sredu, 22. septembra po našem vremenu, a u 3. kolu protiv Kanade u četvrtak, 23. septembra od 3.00 časa po našem vremenu. Srbija će biti slobodna u 4. kolu, a u poslednjem, 5. kolu igraće protiv Meksika u subotu, 25. septembra od 3.00 časa po našem vremenu. Plasman u osminu finala izboriće 4 selekcije.

dv

U B grupi će igrati Italija, Turska, Peru, Egipat i Dominikanska Republika, u C grupi SAD, Rumunija, Nigerija, Tajland i Portoriko, a u D grupi Brazil, Rusija, Bugarska, Argentina i Slovačka.

Na SP u Meksiku sudiće: Đorđe Stevanović iz Srbije, Andres Viljareal iz Argentine, Fabricio Pereira Felicijano iz Brazila, Herman Bobadilja Hunko iz Kolumbije, Žorge Hidejuki Kuroki Džunior iz Brazila, Inosent Komakeč iz Ugande, Hairo Fernando Prijeto Rodirges iz Kolumbije, Kahija Benbaka iz Alžira, Lusi Njeri Čege iz Kenije Ljubomir Sirakov iz Bugarske, Magdalena Njevjarovska iz Poljske, Matijas Evald iz Nemačke, Narendrasing Kšatrija iz Indije, Nejtan Mehejven iz SAD, Omar Ašur iz Jordana, Rendi Sančes iz Meksika, Samara Sejvor iz Kanade, Sebastijan Matijas Kahjao iz Argentine, Sibangani Selome Mašaša iz Zimbabvea, Tatjana Viljalobos iz Kostarike, Tiro Setlhare iz Bocvane, Vilijam Tornburg iz SAD, Jael Dotan iz Izraela i Javuz Akdemir iz Turske.

 

KADETKINJE – XVII SP 2021. – DURANGO, MEKSIKO (20 – 29. SEPTEMBAR):

A GRUPA (DVORANA FENADU, 3500):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA      17.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 0.00 PO NAŠEM VREMENU

MEKSIKO – KAMERUN  20.00 (utorak, 3.00)

 

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KAMERUN      17.00 (0.00)

MEKSIKO – KANADA    20.00 (sreda, 3.00)

 

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       20.00 (četvrtak, 3.00)

POLJSKA – KAMERUN   17.00 (0.00)

 

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

SRBIJA SLOBODNA.

KANADA – KAMERUN    17.00 (0.00)

POLJSKA – MEKSIKO    20.00 (petak, 3.00)

 

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

SRBIJA – MEKSIKO      20.00 (subota, 3.00)

POLJSKA – KANADA     17.00 (0.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće 4 selekcije.

 

B GRUPA (GRADSKA DVORANA, 2000):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      11.00 (18.00)

PERU – EGIPAT      14.00 (21.00)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

ITALIJA – EGIPAT        11.00 (18.00)

TURSKA – PERU          14.00 (21.00)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

PERU – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     11.00 (18.00)

TURSKA – ITALIJA       14.00 (21.00)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

TURSKA – EGIPAT       11.00 (18.00)

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 14.00 (21.00)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

ITALIJA – PERU      11.00 (18.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – EGIPAT  14.00 (21.00)

 

C  GRUPA (DVORANA FENADU, 3500):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – PORTORIKO   11.00 (18.00)

TAJLAND – NIGERIJA        14.00 (21.00)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

SAD – TAJLAND           11.00 (18.00)

RUMUNIJA – NIGERIJA 14.00 (21.00)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

PORTORIKO – NIGERIJA     11.00 (18.00)

RUMUNIJA – SAD              14.00 (21.00)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – TAJLAND  11.00 (18.00)

SAD – PORTORIKO      14.00 (21.00)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

SAD – NIGERIJA               11.00 (18.00)

TAJLAND – PORTORIKO      14.00 (21.00)

 

D GRUPA (GRADSKA DVORANA, 2000):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

RUSIJA – SLOVAČKA         17.00 (0.00)

BUGARSKA – ARGENTINA   20.00 (utorak, 3.00)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

BRAZIL – ARGENTINA  17.00 (0.00)

BUGARSKA – RUSIJA    20.00 (sreda, 3.00)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – SLOVAČKA    17.00 (0.00)

RUSIJA – BRAZIL              20.00 (četvrtak, 3.00)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

RUSIJA – ARGENTINA   17.00 (0.00)

BRAZIL – SLOVAČKA    20.00 (petak, 3.00)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

BRAZIL – BUGARSKA         17.00 (0.00)

ARGENTINA – SLOVAČKA   20.00 (subota, 3.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 selekcije iz sve 4 grupe, dok će petoplasirane selekcije oformiti grupu za plasman od 17. do 20. mesta.

Od osmine finala igraće se eliminacioni mečevi, pa će pobednici izboriti plasman u četvrtfinale, a poraženi će nastaviti takmičenje u razigravanju za plasman od 9. do 16. mesta.

Postoji mogućnost promene termina utakmica po završetku takmičenja po grupama.

 

NEDELJA, 26. SEPTEMBAR:

OSMINA FINALA:

GRADSKA DVORANA:

(2) C 2 – D 3         12.30 (19.30)

(4) C 1 – D 4         15.00 (22.00)

(6) A 2 – B 3         17.30 (ponedeljak, 0.30)

(8) A 1 – B 4         20.00 (ponedeljak, 3.00)

 

DVORANA FENADU:

(1) B 1 – A 4         12.30 (19.30)

(3) B 2 – A 3         15.00 (22.00)

(5) D 1 – C 4         17.30 (ponedeljak, 0.30)

(7) D 2 – C 3         20.00 (ponedeljak, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. D0 20. MESTA:

DVORANA FENADU:

A 5 – D 5         10.00 (17.00)

GRADSKA DVORANA:

B 5 – C 5         10.00 (17.00)

 

PONEDELJAK, 27. SEPTEMBAR:

ČETVRTFINALE – DVORANA FENADU:

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 I 2   12.30 (19.30)

(2) POBEDNICI MEČEVA 3 I 4   15.00 (22.00)

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 I 6   17.30 (utorak, 0.30)

(4) POBEDNICI MEČEVA 7 I 8   20.00 (utorak, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA – GRADSKA DVORANA:

(1) PORAŽENI IZ MEČEVA 1 I 2      12.30 (19.30)

(2) PORAŽENI IZ MEČEVA 3 I 4      15.00 (22.00)

(3) PORAŽENI IZ MEČEVA 5 I 6      17.30     (utorak, 0.30)

(4) PORAŽENI IZ MEČEVA 7 I 8      20.00     (utorak, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. D0 20. MESTA:

DVORANA FENADU:

C 5 – D 5         10.00 (17.00)

GRADSKA DVORANA:

A 5 – B 5         10.00 (17.00)

 

UTORAK, 28. SEPTEMBAR:

DVORANA FENADU:

POLUFINALE:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 3 I 4     17.30 (sreda, 0.30)

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 1 I 2     20.00 (sreda, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

PORAŽENI IZ ČETVRTFINALNIH MEČEVA 3 I 4     12.30 (19.30)

PORAŽENI IZ ČETVRTFINALNIH MEČEVA 1 I 2     15.00 (22.00)

 

GRADSKA DVORANA:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

POBEDNICI MEČEVA 3 I 4        17.30 (sreda, 0.30)

POBEDNICI MEČEVA 1 I 2        20.00 (sreda, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

PORAŽENI IZ MEČEVA 3 I 4     12.30 (19.30)

PORAŽENI IZ MEČEVA 1 I 2     15.00 (22.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. D0 20. MESTA:

DVORANA FENADU:

B 5 – D 5         10.00 (17.00)

GRADSKA DVORANA:

A 5 – C 5         10.00 (17.00)

 

SREDA, 29. SEPTEMBAR:

DVORANA FENADU:

FINALE:                      20.00 (četvrtak, 3.00)

MEČ ZA 3. MESTO:      17.00 (0.00)

MEČ ZA 5. MESTO:      14.00 (21.00)

MEČ ZA 7. MESTO:      11.00 (18.00)

 

GRADSKA DVORANA:

MEČ ZA 9. MESTO:      20.00 (četvrtak, 3.00)

MEČ ZA 11. MESTO:     17.00 (0.00)

MEČ ZA 13. MESTO:     14.00 (21.00)

MEČ ZA 15. MESTO:     11.00 (18.00)

 

Kadetkinje Srbije (Srbije i Crne Gore) igrale su sedam puta na do sada odigranih XV SP. Na svom prvom učešću u Poljskoj 2003. godine zauzeto je deveto mesto. U Meksiku 2007, Srbija je bila četvrta, 2009. u Tajlandu kadetkinje Srbije su zauzele drugo mesto i osvojile srebrnu medalju, a 2011. u Turskoj su zauzele treće mesto i osvojile bronzanu medalju. Na SP 2013. odigranom u Tajlandu, kadetkinje Srbije su zauzele šesto mesto SP 2015. u Peruu peto mesto, a na SP 2017. u Argentini 13. mesto. Na sedam odigranih šampionata odigrale su 52 utakmice i ostvarile 35 pobeda, uz 17 poraza i set količnik 122:57, odnosno 67,31 odsto pobeda.

kes

  • septembar 14, 2021
  • 715
Објављено у Kadetkinje
Оцените овај чланак
(1 Глас)

Сродни чланци

  • SP na 1880 metara nadmorske visine – Srbija u četvrtak ujutro protiv Kanade (3.00) – direktni prenosi na YouTube kanalu FIVB SP na 1880 metara nadmorske visine – Srbija u četvrtak ujutro protiv Kanade (3.00) – direktni prenosi na YouTube kanalu FIVB

    KADETKINJE – XVII SP 2021.

    U Durangu, na nadmorskoj visini od 1880 metara, odigrane su utakmice 2. kola na XVII SP 2021. u konkurenciji kadetkinja. Poređenja radi, Zborište, najviši vrh Tare je na 1544 metra nadmorske visine, Tornik (Zlatibor) na 1496, a Pančićev vrh (Kopaonik) na 2016 metara nadmorske visine. Ženska kadetska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2004. i mlađe, odigraće meč 3. kola A grupe protiv Kanade, sutra ujutro (četvrtak, 23. septembar) od 3.00 časa po našem vremenu, uz direktan prenos na YouTube kanalu FIVB (https://www.youtube.com/watch?v=g--MhxIVZvY).

  • FIVB objavio spisak učesnika – žreb 30. septembra u Moskvi FIVB objavio spisak učesnika – žreb 30. septembra u Moskvi

    SENIORI – XX SP 2022.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je 24 reprezentacije koje će igrati na jubilarnom, XX SP 2022, koje će se odgirati od 26. avgusta do 11. septembra u Rusiji. Na prvenstvu će igrati Rusija, organizator, Poljska, svetski prvak, Italija i Slovenija (CEV), Iran i Japan (AVC), Tunis i Kamerun (CAVB), Brazil i Argentina (CSV) i Portoriko i Kanada (NORCECA), predstavnici Kontinetnalnih konfederacija, Francuska, SAD, Srbija, Kuba, Holandija, Nemačka, Meksiko, Turska, Egipat, Katar, Bugarska i Kina, na osnovu FIVB trang liste. Žreb za XX SP 2022. u konkurenciji odbojkaša održaće se u četvrtak, 30. septembra u gimnastičkoj dvorani „Irina Viner – Usmanova“ u Moskvi.

  • Poznati svi učesnici SP odbojkašica Poznati svi učesnici SP odbojkašica

    SENIORKE – XIX SP 2022.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da su poznate 24 reprezentacije učesnice XIX SP 2022. u konkurenciji odbojkašica, koje bi trebalo da se odigra od 23. septembra do 8. oktobra u Holandiji i Poljskoj. Na Svestkom prvenstvu će igrati Holandija i Poljska, organizatori, Srbija, svetski prvak, Italija i Turska (CEV), Kina i Japan (AVC), Kamerun i Kenija (CAVB), Brazil i Kolumbija (CSV) i Dominikanska Republika i Portoriko (NORCECA), predstavnici Kontinentalnih konfederacija i SAD, Rusija, Nemačka, Belgija, Koreja, Bugarska, Kanada, Tajland, Argentina, Češka i Kazahstan na osnovu FIVB rang liste.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga